Odgovori 6 postova Stranica 1 od 1
Test intolerancije na hranu
  • Nepopravljiva
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 13 godine

    Test intolerancije na hranu

    od Nepopravljiva » pre 13 godine

    Visak kilograma imam vec 20 godina.Ne mogu se ni setiti sta sve nisam probala da ih se resim svih ovih godina.Kretala sa dijetama ,skidala 5-7 kilograma,i uvek mi je to bio period mucenja,Glad i zelja za hranom se nije gubila i cim bih prestala sa dijetom kilogrami su se vracali..naravno sa dodatkom 2-3 kilograma plus :x
    Pre 2,5 meseca cula sam za test krvi tolerancije na hranu.Jedna poznanica je skinula visak kilograma na taj nacin...druga...treca.Skepticno sam se i ja podvrgla tom testu i dobila spisak namirnica koje smem da jedem,koje povremeno mogu,koje su neutralne i naravno one koje nikako ne mogu.Logicno mi je bilo sto ne smem secere,odredjene masnoce,svinjsko meso...ali da ne smem vecinu morske ribe,vecinu voca koja inace jedem???
    Priznajem to me zaintrigiralo i resih da probam :)
    Nesto malo jace od 2 meseca se pridrzavam uputstva.Jedem samo sto je propisano da mom organizmu prija i skinula sam do sada 15 kg!!! :013: :D :013: :D
    Ali ono sto je najbitnije,odlicno se osecam,nemam napade gladi,ne razmisljam o hrani vise kao ranije.U razgovoru sa poznanicama koje su pre mene pocele sa tim rezimom ishrane saznala sam da su nam rezultati svima priblizni.Sve su skinule nezeljene kilograme i osecaju se sjajno.Nema malaksalosti,vrtoglavice,pada imuniteta i sto je naj vaznije srecne su i zadovoljne sobom :D
    Rado delim sa vama svoje iskustvo jer znam kolika je muka kada se samoj sebi teske 8)
  • milican
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 8
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Test intolerancije na hranu

    od milican » pre 13 godine

    Kada sam uradila intolerancije na hranu, ni u jednom trenutku nisam sumnjala u to. Imao je super reklamu. Osim par mojih poznanika koji su se kao nesto hvalili, ali to im se nigde nije videlo.
    Oni koji su sa tim uspeli, svaka cast, ali kod mene nije.
    Dodala bih, samo, da sa rezultatima dobijete i: preporučeni dnevni unos ugljenih hidrata u gr i %, preporučeni dnevni unos proteina gr -%, preporučeni dnevni unos masti gr -%, preporučeni dnevni unos kalorija, bazalni metabolizam i maksimalni unos kalorija.
    Sve sracunato i upakovano, nema sta.
    Samo, izgleda da svi zaboravljamo da je i podneblje veoma bitno ( a i finansije), pa cu vam pomenuti samo par mojih idealnih namirnica: Jelensko meso, Prepelica, Voda flaširana, Papaja, Guava, i jedina zitarica braon pirinac. Zabranjena mi je voda sa cesme,kafa, sva zivina, govedina, svi mlecni proizvodi osim jogurta, so. Riba mi je u smanjenom unosu narminica (mo`s misliti). Tako da je moj test bio pravo mucenje.
    Skinula sam kalorijske tabele i svaki dan belezila, sabirala, oduzimala, dodavala... I tako dve nedelje. I nista. Mozda zbog vode sa cesme? :x
    Za te pare :crybaby: , ocekivala sam i bar, jednonedeljni jelovnik, ali to su ostavili meni.
    Tako da sada moja kasika ima rupu, tanjir poklopac, usta rajfeslus...
    8)
  • Nepopravljiva
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Test intolerancije na hranu

    od Nepopravljiva » pre 13 godine

    Zao mi je sto nisi uspela :(
    Ja sam do sada skinula 17 kg(za tri meseca).Vec 2 nedelje se ne pridrzavam striktno i nigram nisam vratila,sto mi je najbitnije u svemu.Prva u mom okruzenju je skinula 25 kg,druga 18,ja sam odmah iza njih krenula .Svi koji me poznaju nikada me nisu videli sa sadasnjom kilazom i ne pitajte me koliko njih me dnevno pita sta sam radila.Znam jos 5 osoba koje su uradile test videci mene i svi su dobili razlicite rezultate.I svi su poceli da mrsave.Veoma bitna stvar je rasporediti ishranu na vise obroka a ne na jedan kako sam ja ranije radila,ali to ce vam svaki nutricionista reci koju god dijetu izabrali.U pravu si za podneblje,mnoge namirnice koje su mi preporucene tesko su dostupne ali test koji sam ja uradila je najjeftiniji,uradjen na oko 150 vrsta namirnica (ne secam se tacnog broja).Postoje i testovi na mnogo veci broj namirnica.Ja nisam ovo napisala da bih nekoga nagovarala,niti radim za laboratoriju pa joj pravim reklamu ...samo sam zelela da podelim svoje iskustvo sa vama.Da napomenem jos jednu vaznu cinjenicu:uradila sam pre 15-tak dana kontrolu krvne slike iz ciste radoznalosti i rezultati su savrseni :) Osecam se vitalnije,zdravije,pozitivnije nego ikada.
  • stdvic
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Test intolerancije na hranu

    od stdvic » pre 10 godine

    E ovako uopste nisam ni video da je postaja ova tema ovde slucajno sam je naso i bas me veseli :)

    Ja sam pre tacno mesec ipo dana odradio test intolaerancije na hranu... Skoro da me niko nije podrzao u tome kad sam dobio rezultate jer su bili uzasni skoro nista da mi i nije dozvoljeno bas kao kod nekog gore u predhodnom postu, ali jedna drugarica koja je inace skinula 20kg mi je dala toliki vetar u ledja da sam i ja pokusao i dan za danom evo me danas tu jos uvek na tom rezimu i za punih mesec ipo dana ja skinuo 15kg verovali ili ne. Ali ukoliko se neko dvoumi dali da uradi to ili ne ja siroko preporucujem da DA i nikad nemojte da padnete odmah cim dobijete rezultate i da odustanete posle 2 nedelje... Meni je kafa takodje crvenom bojom ali ja ipak pijem jednu dnevno ujutru ;).... Ako treba nekome pomoc slobodno pisite ;)
    08.06-125kg...........[b]16.08-104kg[/b]

    22.06-115kg...........[b]30.08-102kg[/b]

    06.07-112kg...........[b][color=#FF0000][size=150]08.09.2013-100kg[/size][/color][/b]

    22.07-110kg

    02.08-107kg
  • persun
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 24
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Test intolerancije na hranu

    od persun » pre 10 godine

    Izgleda da mnogo zavisi gde radite test intolerancije.
    To je cista glupost ako vam kazu da smete jelena,prepelicu i guavu!?

    Prvi put sam radila test pre jace od 2 godine.Test je sadrzao dozvoljene i nedozvoljene namirnice,koje se koriste u Srbiji svakodnevno :)
    Skinula sam sa 74 kg na 56kg.
    Poslednjih meseci se ne predrzavam testa,vec jedem sta stignem i to onako prezderavanje,pa sam vratila 8kg i uradila novi test.
    I evo pocela sam da ga se pridrzavam :)

    Povedite racuna gde radite test,da sadrze normalne namirnice i samo napred :)

    Ako nekoga zanima nesto neka pise u temi,rado cu pomoci. :veseljak:
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Test intolerancije na hranu

    od Luna85 » pre 8 godine

    Pošto mi je ovaj test bio skuplja varijanta da je uradim za sve članove porodice, malo sam israživala i kupila knjigu "ishrana po krvnim grupama". U knjizi su takođe date za svaku krvu grupu sve namirnice i šta bi se trebalo izbegavati a šta jesti. Po onome što sam pročitala poklopilo se i sa onim što prija suprugu jer je primetio da mu krompir i pasulj ne odgovoraju jer je naduven posle toga i to se potvrdilo i kroz knjigu za 0 grupu. Isto je i kod mene.
    Nadam se da ne spamujem temu, ako već postoji tema, izvinjavam se prebaciću post :)
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
Odgovori 6 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju