Odgovori 10 postova Stranica 1 od 1
Sunceva dijeta
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Sunceva dijeta

    od lasata » pre 13 godine

    Sunceva dijeta

    Slika

    Sunčeva dijeta je dijeta koju je osmislila dr. Koni Gutersen, priznata kalifornijska dijetetičarka, i stručnjak za mediteransku, latinoameričku i azijsku ishranu. Sunčeva dijeta bazira se na mediteranskom načinu ishrane, na povrću, voću, celim žitaricama, oraščastim plodovima, semenkama, maslinovom ulju, nemasnom mesu, ribi i vinu.Zbog povoljnog učinka vina na zravlje kardiovaskularnog sistema, autorka ove dijete smatra da vino treba svakodnevno piti u umerenim količinama. Sučeva dijeta podeljena je u tri talasa.

    Prvi talas
    Prvih deset dana - Tokom ovih prvih 10 dana dijete treba da se oslobodite loše navike konzumiranja velikih količana šećera, proizvoda od rafinisanog brašna, kao i ostalih kaloričnih a nehranljivih jela koja ugrožavaju vašu liniju a i vaše zdravlje.

    Drugi talas
    Do željene težine - Ovo je glavna faza dijete, koja traje dok ne postignete željenu težinu. Gubitak telesne težine, mršavljenje, je sporije u toku druge faze.

    Treći talas
    Celog života - Treći talas je faza održavanja u ovoj dijeti, a počinje nakon postizanja željene težine. Tokom ove faze hranite se isto, a povremeno vam je dozvoljeno i da malo zgrešite u vidu nekog slatkog zadovoljstva.

    Plan ishrane za Sunčevu dijetu

    Doručak:
    Musli sa mlekom
    Užina:
    Parče voćne pite ili voćni jogurt
    Ručak:
    Pileće šnicle sa salatom od pirinča, šargarepe i celera
    Večera:
    Svinjske šnicle začinjene ruzmarinom, kuvani kelj, parče integralnog hleba, čaša crnog vina
    Desert:
    Parče pite od jabuke i borovnice

    Ideja za doručak

    Omlet sa brokolijem
    Umutite 2 jaja sa sa kašikom vode. Zagrejte kašiku maslinovog ulja u tiganju, pa stavite pola šolje obarenog i iseckanog brokolija, trećinu šolje iseckane crvene paprike, iseckanu malu glavicu crnog luka, mediteranske začine, so i biber. Dinstajte par minuta, a onda preko sipajte jaja i promešajte. Sačekajte da se jaja isprže a zatim sipajte omlet na tanjir, pospite parmezanom.

    Ideja za ručak

    Juneće šnicle u marinadi
    Očistite pola kilograma junećih šnicli od masnih delova. Šnicle zasecite na nekoliko mesta kako bi bolje upile limunadu. U maloj činiji pomešajte tri kašike seckanog ruzmarina, kašiku majorana, kašiku origana, dva čena belog luka, kašiku aleve paprike, kašiku soli, kašiku bibera i tri kašike maslinovog ulja. Ostavite šnicle da odstoje u marinadi. Pecite ih na roštilju ili u teflonskom tiganju.

    Ideja za večeru

    Grčki tost
    Parčiće tosta isecite po dijagonali, kako bi ste dobili trouglove, stavite ih u pleh i po njima poređajte dve šolje mladog spanaća, 225g kuvanih i iseckanih pilećih prsa, pola šolje paradajz pirea, četvrt šolje nemasnog sira, kašiku sitno seckanog vlašca, dve kašike seckanih oraha, origano i ruzmarin. Poprskajte sirćetom i uljem, posolite, pobiberite, i pecite u zagrejanoj rerni 10-15 minuta.
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • suuzy88bgd
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Sunceva dijeta

    od suuzy88bgd » pre 13 godine

    Probajte ovu dijetu, ODLICNA JE!
    Poslednja izmena od suuzy88bgd u 03 Mar 2011, 14:03, izmenjeno 1 put ukupno.
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Sunceva dijeta

    od lasata » pre 13 godine

    Suzzy, ponavljamo se... Nema potrebe za tim... 8)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • suuzy88bgd
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Sunceva dijeta

    od suuzy88bgd » pre 13 godine

    Ah pa da :) ... Nisam videla da je već iskopirana moja dijeta, ja sam je skoro upisala na svom sajtu dijeta.in/suncevadijeta.php pa sam mislila da vam dam moju verziju, pa nisam ni gledala, kad ono moja verzija već objavljena :D
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Sunceva dijeta

    od lasata » pre 13 godine

    Tvoja dijeta? Tvoja verzija? Ti si sastavila tu dijetu? 8)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • ela
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 62
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Sunceva dijeta

    od ela » pre 13 godine

    las ima li ovde voca kakve bre pite i vocni jogurti puni secera,ili mi se cini ili ovo ne lici na tebe,jesi je ti koristila,stigla sam do 200 strane u tvom dnevniku
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Sunceva dijeta

    od lasata » pre 13 godine

    Nisam je koristila... Samo sam je postavila... Mozda ce nekome odgovarati... :D
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Sunceva dijeta

    od dudank » pre 13 godine

    Narode... ovo je Sonoma. :005:
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Sunceva dijeta

    od lasata » pre 13 godine

    Pa dobro, nije Sonoma ali je slicna... U Sonomi su zastupljene i celozrne zitarice, riba, orasasti plodovi... Nema bas pita... Sve su to improvizacije na zadatu temu... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Sunceva dijeta

    od dudank » pre 13 godine

    Pa piše Koni Gutersen... ona je autorka Sonome. Ne znam da li kod Koni ima pita. :D
Odgovori 10 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju