Original diejta
  • cruzer
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 7 godine

    Original diejta

    od cruzer » pre 7 godine

    Nov sam ovde i gledam da ovo ne bude neka reklama za ovaj keks,pa sam pisao vrlo pazljivo...
    Ovaj forum sam toliko puta posetio i citao sva vasa iskustva...probao sve ove dijete i nekako nisam imao uspeha...ne zbog vrsta dijeta,vec zbog moje neistrajnosti u svemu tome...
    Sada je druga prica i evo da kazem i prenesem moje iskustvo...

    Original dijeta
    Dijeta je nazvana po keksu koji cini ovu dijetu I odmah da kazem da je necete naci apsolutno nigde na netu…nema je,jer sam je ja “stvorio” :)
    Salu na stranu,sa ovim keksom mi se desilo gubljenje masnoca,ne samo puke vode,vec i sala…
    Imao sam 108 kg pre nego sam zamenio hleb sa ovim keksom,a sada vaga pokazuje sjajnih I neverovatnih 92 kg…
    Vreme za koje sam spustio sve ovo je nekih mesec ipo dana.
    Da.
    Mozete da mi verujete ,mozete da ne verujete,na vama je,ali tako je!
    Ova dijeta nije klasicna dijeta,jer jedem sve,ali poenta je u tome da sam izbacio hleb,alkohol,gazirana pica,slatko…sokove…
    E sada,covek kad sve ovo izbaci iz jelovnika po defaultu ce I kilaza ici dole,jel tako?
    Naravno…al ce biti uvek prisutan taj osecaj gladi,tj. Trazenja hleba,slatkog I svega ostalog za sta ste bili uskraceni…
    Ono sto je dobro ovde je upravo ovaj keks!
    On taj osecaj ugusi do maksimuma I to je poenta.
    Takodje,kada se razni premazi stave preko njega,onda sve to poprima drugu dimenziju I taj obrok vas definitivno zasiti za narednih nekoliko sati...jer je keks pun vlakana.
    Voda koja se pije uporedo u tih par sati radi svoje,pa sve zajedno cini da se osecate “sito”!

    Dijeta se bazira na keksu koji je u stvari dvopek od ovsenih pahuljica.vode,semenki I prirodnih zacina.Ne sadrzi brasno,kvasac I dodate masnoce pa IMA negativnu kalorijsku vrednost.
    Brzo stvara sitost I dugo je drzi zbog dijetetskih vlakana koje sadrzi.
    Ako Tim keksom zamenite Hleb u obroku zagarantovano je topljenje masti I smanjenje telesne mase.
    Keks ima da se kupi u mnogim zdravim hranama,maxi diskontima I roda marketima I u tempu.
    U malom pakovanju ima negde oko 7-8 plocica(dovoljno za dva obroka),dok u vecem pakovanju od 200 grama ima oko 18-19 tih plocica(sto je opet dovoljno za 4-5 obroka)…

    Primer jelovnika za jedan dan :

    Dorucak :
    4 plocice keksa premazati sa malo pavlake(1% masnoce)
    Preko staviti nekoliko kolutova svezeg krastavca

    Uzina : jabuka

    Rucak:
    Skuvati jedno manje belo meso
    4 plocice keksa premazati sa malo pavlake(1% masnoce)
    Staviti preko toga iscepkano rukom belo meso..tek toliko da prekrije keks

    Uzina : jabuka

    Vecera :
    4 plocice keksa premazati sa ajvarom
    Izmrviti malo feta sira preko

    Eto…otprilike to je jedan dan.
    Drugi dan,preko keksa premazete malo light putera I stvite jedan listic sunke,par komadica cajne itd…
    Onda mozete,preko keksa stavljati vrlo malo pastete,tek toliko da nanesete I da stvori ukus samo…zatim razne namaze..ne bitno…
    Poenta je da stavite samo tanko preko keksa..ne po kasiku veliku I da natapate keks :D vec vrlo malo…
    Jedan dan mozete skuvati jaje I premazati keks sa onom pavlakom pa izrendati jaje na ta 4 listica itd…
    Pa opet mozete jedan dan za rucak staviti po jednu kasiku na svaki keks na primer prebranca…
    Spremate punjene paprike…nije problem,premazite keks sa po jednom kasikom punjene paprike(tek toliko da je ima I da da ukus)…
    Spanac…grasak…boraniju spremate…takodje nije problem…stavite po jednu kasiku na sva 4 listica….itd..itd…
    Meso?
    Nije ni to problem…na svaki listic keksa stavite 1 iscepkano parce mesa…tek toliko da da ukus I prekrije povrsinski keks…
    Shvatate poentu…
    Na primer ja sam jeo pun tanjir prebranca I bar 4 kriske hleba za rucak ranije…
    Sada jedem 4 listica keksa I 4 kasike prebranca.Razlika je ocigledna!
    Verujete da zasiti…
    Zbog keksa naravno!
    Za par sati sam gladan?
    Nije problem…opet isto…nije problem…
    Naravno,ne mozemo jesti na dva sata,ali potrudite se da imate 3 obroka takva ili 4 maksimum tokom dana…

    Voda je glavna stvar takodje ovde…
    Ja je pijem bar 2-2.5 litre dnevno…ja uzmem onu sa ukusom voca I ona mi drzi takodje sitost.

    Eto…
    Moje iskustvo sam vam preneo…
    A osecaj kada se spusti 16 kg je tesko opisati recima..uostalom znaju to vrlo dobro oni koji su uspeli to da urade…

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost