Odgovori 15 postova Stranica 1 od 1
NERA DIJETA
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    NERA DIJETA

    od Moderator » pre 16 godine

    Citateljku Draganu interesuje NERA dijeta. Hajdemo sa iskustvimaa, savetima i ostalim...
  • Asja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 42
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Asja » pre 16 godine

    Pa, to ide ovako: nesto od ovoga sam vec pisala na starom forumu al' evo ga opet. Neera dijetu sam drzala proslog novembra i to 8 ili 9 dana. Toliko su mi trajale dve konzerve Neera sirupa. Skinula sam 3-4 kg, vise se ni ja ne secam, ali znam da mi je stomak bio ravan kao daska.
    Dakle, bitne stvari oko ovoga su da je ova dijeta mnogo vise delotvorna ako se gleda vise kao detoksifikacija nego mrsavljenje. Ja sam vukla neki kasalj dosta dugo, i posle dijete mi je prestao. Moja mama ima problema sa nekom reumom i posle dijete nije pila lekove protiv bolova oko dva meseca.
    "Dijeta" je teska, priznajem i nije mi bilo lako. Prvih nekoliko dana je bilo ok, ali kako su dani odmicali, nisam bas super podnosila - ne u fizickom smislu, vec psihicki.
    Koliko se secam, ide dve kasike sirupa i sok od pola limuna. U to se doda prstohvat chili paprike ili (kako sam kasnije cula da moze ) djumbir. Limunada se pravi u casi od najmanje 3dl. Mesavina se prelije sa flasiranom vodom do vrha case. To se promesa i pije se tokom dana. Potrebno je popiti oko 2 litre te limunade. Plus, jos dve litre vode ili caja. Svako vece se pije caj od sene da bi se creva cistila.
    Skoro sam citala da ljudi koji imaju tendenciju ka prezderavanju ne bi trebalo da drze ovakve dijete dugo jer posle dolazi do prejedanja i "nadoknadjivanja" onog sto je bilo zabranjeno, a to je sve.
    Ostalo mi je malo sirupa (kupila sam obicaj Javorov jer je jeftiniji od Neera, a isto tako efikasan), pa ga pijem povremeno i to po samo jedan dan. Nekad preskocim veceru i popijem dve case. Sve to pise u uputstvu koje se dobije uz konzervu.
  • gaga963
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 16 godine

    Nera dijeta

    od gaga963 » pre 16 godine

    Juče sam nabavila jedno pakovanje od 500 ml nera sirupa. Danas krećem :!:
    Prvog dana se ne koristi sirup, već se samo piju sokovi od voća i povrća.
    Hoću li izdržati i ovaj prvi dan :?:
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    od Moderator » pre 16 godine

    Izdrzi, drzimo ti palceve. Vidi, kada ti je tesko, a blizu ti je comp. samo otkucaj na forumu porukicu sta se desava i zasto se osecas tesko i videces - pomaze! Bice ti lakse, a neko ce vec da utrci sa nekim pametnim savetom ili trikom.

    i... nedaj se!!! Pozd
  • Asja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 42
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Nera dijeta

    od Asja » pre 16 godine

    gaga963 napisao:Juče sam nabavila jedno pakovanje od 500 ml nera sirupa. Danas krećem :!:
    Prvog dana se ne koristi sirup, već se samo piju sokovi od voća i povrća.
    Hoću li izdržati i ovaj prvi dan :?:


    Izdrzaces sigurno! Samo nam pisi kako ti ide! Pitaj sta god ti treba!

    Pozdrav!
  • jaga
    Amater
    Amater
    Postovi: 360
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jaga » pre 16 godine

    Ja sam danas u biospajzu citala letimicno knjigu o NERA DIJETI.Dopalo mi se sta pise.Vlasnici prodavnice kazu da je jako puno ljudi koristi.Kazu da svi su do sada imali samo reci hvale.

    Mi u kuci uvek imamo "mejpl sirup",javorov sirup.Ali mi ga koristimo kao preliv na "bakin kolac" ili kao preliv na hleb u jaje, taj slano-slatki ukus je prelep.

    Taj sto ja kupujem u Kanadi je kratkotrajan, jer ne sadrzi nikakve aditive.Kada se otvori ambalaza mora da se drzi u frizideru i da se brzo trosi, jer se brzo stvaraju plesni.
    Zdravlje i volja ce pokazati rezultate
  • tweety
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 16 godine

    od tweety » pre 16 godine

    evo i mene jos jedan clan :D
    imam 18 god i u poslednje 2 god sam se ugicila posteno,sramota me i reci...oko 20kg.Pokusavala sam sa raznim dijetama i uvek bise vrtela u zacaranom krugu +....
    u tekstu emocionalno prejedanje sam prepoznala sebe :x
    ali sam resila da na takav nacin ishrane ,citaj prezderavanje stavim tacku!
    htela bih sa krenem sa Nera dijetom jer sam cula da je jako efikasna,ali me je malo uplasilo sto je neko rekao da je kontraproduktivno kod osoba sklonih emocinalnom prejedanju
    molim vas da mi kazete nesto u vezi toga.unapred zahvalna :009: :009: :009:
  • bucca_sa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 16 godine

    od bucca_sa » pre 16 godine

    ja sam probala i nedaj boze nikom nebi vise ni u ludilu nakon dva dana prestala lose sam se osjecala na kraju nisam mogla hodati... al dobro svi ima mo razlicita iskutva zato ko zeli nek proba....
  • oljans
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 16 godine

    od oljans » pre 16 godine

    Cao,
    Evo i ja se prikljucujem. NERA dijetu sam drzala od 01.05.2008 do 13.05.2008 produzila sam na duze od 10 dana jer je 12 maja padala meseceva mena pa da ne bi bilo pocela pa prestala produzila sam da pokrijem i ta tri dana. Najteze je bilo prva 4 dana pogotovo sto su se u to sklopili i prvomajski rostilji i druuzenja, ali bila sam ustrajna i izdrzala ta 4 dana. POsle toga je sve bilo lakse i lakse. Pila sam dosta vode caj od nane, uvece caj od sene i ponekad ujutro umesto 'slane' vode. Posto mi je visak veliki skinula sam 8.4 kg i u prelaznom periodu od posle NERE od jos 3-4 dana pripremila se i odmah krenula na UN dijetu. Kilogrami se uopste ne vracaju cak se i smanjuju na poslednjem merenju pre par dana imala sam jos 3 kg manje znaci ukupno 11.4 u minusu. Trenutno vikendom tj. subotom uvece pijem sena caj i nedelju ujutro cal ili 'slanu' vodu kao pomoc za ciscenje i nemam nikakvih problema.

    POzdrav
  • tweety
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 16 godine

    od tweety » pre 16 godine

    posle kolko vremena moze da se ponovi nera
    ?
  • josefina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re:

    od josefina » pre 15 godine

    oljans napisao:Cao,
    Evo i ja se prikljucujem. NERA dijetu sam drzala od 01.05.2008 do 13.05.2008 produzila sam na duze od 10 dana jer je 12 maja padala meseceva mena pa da ne bi bilo pocela pa prestala produzila sam da pokrijem i ta tri dana. Najteze je bilo prva 4 dana pogotovo sto su se u to sklopili i prvomajski rostilji i druuzenja, ali bila sam ustrajna i izdrzala ta 4 dana. POsle toga je sve bilo lakse i lakse. Pila sam dosta vode caj od nane, uvece caj od sene i ponekad ujutro umesto 'slane' vode. Posto mi je visak veliki skinula sam 8.4 kg i u prelaznom periodu od posle NERE od jos 3-4 dana pripremila se i odmah krenula na UN dijetu. Kilogrami se uopste ne vracaju cak se i smanjuju na poslednjem merenju pre par dana imala sam jos 3 kg manje znaci ukupno 11.4 u minusu. Trenutno vikendom tj. subotom uvece pijem sena caj i nedelju ujutro cal ili 'slanu' vodu kao pomoc za ciscenje i nemam nikakvih problema.

    POzdrav


    svaka tebi cast!!
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: NERA DIJETA

    od jedna mala » pre 15 godine

    moja koleginica je drzala nera dijetu i super je smrsala posle duzeg perioda je pocela da se goji i htela jos jedan krug al joj uopste nije prijala nera ne znam od cega do zavisi druga je isto ovako uradila i bas juce je htela novi krug al joj je ceo dan bila muka od sirupa
  • josefina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: NERA DIJETA

    od josefina » pre 15 godine

    moja keva je 1931 godiste. uvek je imal problema sa kilazom iako joj nikad nije bio problem dase pridrzava dijete (dok traje). Naime, prosle godine je bila jako bolesna i obzirom da je lezala skoro 2 meseca zbog kicme:
    1. dosta se ugojila
    2. izgubila je i ono malo kondicije sto ima "tupajuci" po kuci (kako ona kaze)
    3 sto mi je najteze palo, potpuno je klonula duhom i nekako se smorila, kao neka depresija, bezvoljnost, nebitno je sve, samo kuka na zivot i starost.

    Bas tih dana meni jedna moja drugarica dodje na kafu (vidno smrsala) i isprica mi da je koristila NERU. Da je extra, da se koza regenerise, da nisi gladan, da kosa dobija sjaj, da nokti jacaju.... da moram i ja to da probam itd.
    Normalno pronadjem se u toj prici i zamolim je da kupi i meni jednu bocicu SIRUPA (s`namerom da ja to odradim tek kad uzmem g/o). Medjutim kako ja non-stop radim nemam uslove i da odrzim tih 10 dana DETOKSIKACIJU. Znajuci da moja keva BEZ PROBLEMA odradjuje MESECEVU DIJETU (gde se isto gladuje po 24h) ukapiram da je ova prica sa NEROM mozda pravi nacin da DIGNEM kevu iz psihickog stanja u koji je zapala i ne ume da se iscupa.
    Odnesem ja jedno vece kevi brosuru o NERA DETOKSIKACIJI, da cita kad vec lezi, cisto da vidi i da mi kaze sta misli o tome da li je dobro da ja to drzim kad odem na odmor, jer sam porucila od drugarice za sebe jednu bocu? Posle par dana pocne keva dase raspituje.... i naravno: Shiltanjem, laskanjem i podilazenjem vezanim za njen karakter (koji stvarno jako cenim i postujem jer ga IMA) uspem ja kevu da ubedim da PRIMI BOCICU SIRUPA kao poklon od mene (drugarica mi je u medjuvremenu kupila i donela) i da kad bude pozelela da je proba - proba.
    Mogu vam reci:
    * Moja keva i da nije htela da ustane (kao sto i nije, zbog pomenute dvomesecne bolesti) morala je da TRCI u wc vise puta u toku 2-3 sata koliko joj je trajalo to jutarnje ciscenje. Time je povratila izgubljenu kondiciju i ne primecujuci!!! :013:
    * Cim su joj proradila creva i kondicija se vratila, vratio se i njen DUH sto i jeste meni bilo NAJVAZNIJE.
    * Naravno njoj su kao posledica toga bili smanjeni kilogrami sto joj je dodatno pomagalo da vrati izgubljenu snagu i da se povrati kondiciono i mentalno. Izdrzala je 12 dana prvi put i izgubila oko 14kg.

    Drugi put je ponovila krajem prosle godine i opet je izdrzala ceo proces sve po pravilu kako pise u "svesci". Mislim da su joij se u medjuvremenu vratila 3-4 kg. od prvog puta. Ovoga puta je smrsala oko 8kg.
    Njoj je najvaznije to sto joj je dugogodisnja hronicna opstipacija (znaci ZATVOR, lenja creva), sada ruzna proslost. Ide (normalno za nju) svaki 2-3 dan, sto je nekada zanju bilo nepojmljivo.
    -------Izvukla je zakljucak iz svega da su njen problem ustvari bila LENJA CREVA.
    Sada mi kaze da planira opet oko nekog posta (koji prvi dolazi, ne znam) da ponovi opet jer joj je jako dobro.
    E sad ja se plasim za nju jer ipak ona ima "lepe"godine i ne bi mozda trebalo tako rigorozno da se izgladnjuje a opet ako njoj to prija i njenom zdravlju.....ne znam. Savetujem joj da uvede NERU samo kao jedan obrok- vecernji, dali ce me i poslusati znacu uskoro.

    Eto drage moje, to vam je prica o mojoj kevi koja je vec 2 puta izdrzala po 10 i vise dana bez hrane a 1931 je godiste. Pa nju kad vidim koliko joj je vazno da se oseca dobro pitam se kad sam ja to prsla sa mozgom da mi nije bitno vise nista od svega onoga za cim sam nekada bukvalno ginula!? :neznalica:
  • tamarav
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: NERA DIJETA

    od tamarav » pre 7 godine

    Cao svima,juce sam pocela sa nera sirupom i jedva sam izdrzala prvi dan,i glava me zabolela i cas gladna cas ne,ali izdrzala sam,jutros mi je vec okej. Nego imam pitanje ako neko zna veceras mi je trening pa da li mogu da idem sve normalno?
    I kako ce zeludac da reaguje ako ne jedem nista deset dana ? :-) a javljam i iskustvo kad zavrsim proces :)))) poz
  • NeraNera
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: NERA DIJETA

    od NeraNera » pre 7 godine

    Prvi dan- 76,60 kg.
Odgovori 15 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju