Odgovori 4 postova Stranica 1 od 1
krompir dijeta
  • Pccelica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 15 godine

    krompir dijeta

    od Pccelica » pre 12 godine

    dobro vece! :D evo me opet, i dalje u traganju sa odgovarajucom dijetom. :020: kao sto naziv kaze - naleteh ovih dana na izvesnu krompir dijetu:

    PRVI DAN
    dorucak: ;asa obranog mleka
    rucak: 300 gr krompir pirea na vodi, sa malo soli
    vecera: salata (250 gr krompira, kuvano jaje, malo jabukovog sirceta, po zelji - biber, preliti sa biljnim uljem)

    DRUGI DAN
    Ispeci ili skuvati kilogram krompira. Ova kolicina dovojlna je za nekoliko obroka.
    Raspodeliti krompir na pet-sest porcija. Malo posoliti, moze da se doda malo ulja i bilo koja kolicina sveze salate> vlasac, mirodjija, persun, majcina dusica.
    Ako ne mozete da izdrzite i prosto morate da jedete i nesto drugo, dodajte: za dorucak - parce kukuruznog hleba sa puterom; za veceru - isrovo povrce (sargarepa, kupus, krastavac)

    TRECI DAN
    Peci ili kuvati kilogram krompira u ljusci.
    Razdeliti na pet-sest delova. Jesti malo posoljeno sa dodatkom malo biljnog ulja.

    CETVRTI DAN
    Ovaj dan dozvoljava da se krompir dijeta "prosara" namirnicama iz drugih grupa. Ukljucuje se meso, ali i sir i drugo dinstano povrce. Mozete pojesti:
    posno mesto (do 50 gr) ili 1-2 kuvana jajeta, 100 grama sira, 200 grama dinstanog povrca (paradjz, saargarepa)

    PETI DAN
    Najbolji efekat se postize ako se ovog, finalnog dana, ponovi isti rezim kojim je dijeta i zapoceta. Odnosno, ako se unese ono sto je bilo na jelovniku prvog dana.

    OVU DIJETU NEMOJTE SPROVODITI DUZE OD PET DANA

    Interesuje me misljenje mojih drugara sa ovog foruma.

    S obzirom da OBOZAVAM krompir, u svim oblicima, jako bi mi prijala. Jedino me brine sto ne treba da se drzi duze od pet dana (a kad bih se ja pitala, jela bih krompir ceo zivot)....

    cekam vas .... :hi-fi:
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: krompir dijeta

    od lasata » pre 12 godine

    Pcelice, ova dijeta bas ne puca od zdravlja... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Pccelica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: krompir dijeta

    od Pccelica » pre 12 godine

    pa, verovatno i zato se ne preporucuje pridrzavanje iste duze od 5 dana ....

    smrc .... :bas_tuzan:

    a volem krompir onoliko!
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: krompir dijeta

    od 314pezos » pre 12 godine

    Uz ovu dijetu naravno sleduju i krompirove zlatice oko goooze :16:
    Slika
    Slika
Odgovori 4 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gosta