Odgovori 3 postova Stranica 1 od 1
Jednodnevno gladovanje?
  • Bojan
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 12 godine

    Jednodnevno gladovanje?

    od Bojan » pre 12 godine

    Koliko je korisno gladovati jedan dan i pri tom piti samo vodu ceo dan? Da li ono moze imati pozitivan uticaj na detoksikaciju organizma u nekoj meri i ako ima koliko bi bilo zdravo to cesto raditi? Npr jednom mesecno? ili jednom u 2 nedelje? Naime, isao sam na izvesne preglede (rektoskopijai kolonoskopija) u periodu od nedelju dana oba, i pri tome sam morao da budem samo na vodi dan pred pregled i jedan i drugi... Kada sam se vratio na normalnu ishranu osetio sam da se dosta bolje osecam... Ima li to nekakve veze sa gladovanjem? :)
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Jednodnevno gladovanje?

    od 314pezos » pre 12 godine

    Da li tvoje bolje stanje zavisi od gladovanja je relativna stvar ali ono što je sigurno to je da si celodnevnim vodenarenjem dobro očistio probavni tok.
    Ako i planiraš da se pridržavaš jednodnevnih vodenarenja onda ti je savet da to radiš u vreme mesečevih mena jer je tada uticaj meseca na vode najači pa tako i na tokove tečnosti u organizmu.
    O tačnom vremenu održavanja mesečevih mena ćeš naći baš na ovom podforumu i vremena održavanja se ažuriraju mesečno.
    Slika
    Slika
  • Bojan
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Jednodnevno gladovanje?

    od Bojan » pre 12 godine

    Hvala na odgovoru. Inace, to bih i radio sa idejom da se ociste creva kol'ko tol'ko posto mi je tu i problem zbog kandide sa kojom se patim. A i sa idejom jacanja volje i i mentalnog unapredjenja. :)
Odgovori 3 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju