Istine i zablude u ishrani?
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Istine i zablude u ishrani?

    od šale » pre 11 godine

    Na ćelijskom nivou ćelija se u osnovi hrani sa glukozom(i aminokiselinama).
    Odrastao čovek nema potrebe da uzima hranu sa mnogo belančevina i masti,već ugljene hidrate,šećere i vitamine.
    U jetri se sve razgrađuje u glukozu.
    Organizam iz gradivnih elemenata stvara pola amino kiselina a pola dobija iz hrane .
    Shodno napred rečenom od hrane bogate sa belančevinama i mastima dobija se kiselija a od U.H. i šećera slađa krv.Kod U.H.i šećera na ćelijskom nivou pri sagorevanju se dobija manje slobodnih radikala.
    Ovo napred je bitno jer se u svetu pojavila dijeta koja klasifikuje hranu u kiselu odnosno baznu u zavisnosti od namirnice do namirnice?Ispada da je neko voće koje sadrži šećer kiselo a isto ima najviše šećera i stvara čistu glukozu tj nema amino kiselina i nije kisela, što će reći da data dijeta nije tačna
    Što se tiče konzumiranja određenih namirnica loša je u principu samo hrana od korenastog povrća
    Kod zdrave ishrane za sportaše treba voditi računa da ne uzimaju korenasto povrće(krompir itd) koje kod sagorevanja ima više S.Radikala tj glukoza je sa primesom ,otrova iz otrovnih alkaloida ,a time je manja kol. glukoze i manje snage.
    Štose tiče ostalih zabluda kao što su ništa belo ne jedem je pgrešna,beli šećerje rafinisan bez primesa iz šećerne repe tj zemlje,dok je smeđi šećer sa primesama ,otr.alkaloida.
    Što se tiče pšeničnog brašna koje u sebi sadrži sluz koja nije otrovna ali je balast za organizam a naročito za sportaše.
    Najbolji U.H.je beli hleb,pored b. pirinča sa B vitaminima.
    Jetra ne može da razloži morske alge i neke semenke(šljive i kajsije itd) koje se talože u jetri kao smeće.
    Mešavina biljnih čajeva stvara problem pankreasu usled kojih se dobija dijabetes.
    Što se tiče ostalih načina ishrane pomenuo bi makrobiotiku u izvornom obliku ,tvorca mišia kučija.
    Bio sam pionir i hranio na m.b. principima četiri godine !
    Evo šta mogu reći MB:
    -konzumiraju morske alge koje su nerazgradive l talože se u jetri.U sebi sadrže malo citostatika koji su nedovoljni za borbu sa tumorom.
    -ne jedu paradajz -najzdraviji
    -ne jedu voće i vitamina
    -mnogo jedu korenasto povrće(đumbir i šargarepu itd)
    -jedu jednoličnu hranu
    -ne unose dovoljno tečnosti
    -ne unose dovoljno kalorija i (žuti su i nemaju dovoljno snage)
    -jedu jako slano
    -filozofija Jing-Jang im je na nivou praistorije?
    I da zaključim kada se pređe na Mb. sa algama rak je zbunjen od prelaska na ishranu sa UH i citostatika koje sadrže alge i isti se primiri godinu dve i bez jake homoterapije dobijamo loš ishod?!
    Toliko!
    PSPoznavao sam vegetarijance koji nisu jeli korenasto povrće
    Nadam se da sam vam pomogao da ne lutate.
    Pozdrav i dobro zdravlje
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Istine i zablude u ishrani?

    od 314pezos » pre 11 godine

    Ako su ovo tvoje reči onda moraš da stojiš iza toga ako postoji izvor onda izvor mora da se navede na kraju teksta 8)
    Slika
    Slika
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Istine i zablude u ishrani?

    od šale » pre 11 godine

    Možda nisam bio jasan malignim ćelijama ukineš aminokiseline koje organizam pretvara iz namirnica živ. porekla,a to je oko 80 posto svih a.k. iz hrane,i one prestanu da brzo rastu i dobijemo vremena za operacije,zračenje i odgovarajuću homoterapiju(citostaticima)
    Kasnije kada pacijenta izlečimo vratimo ga na normalnu ishranu.
    Kod dijete za rak primeniti moju dijetu vuk sistem-posni dani dok se ne izlečite!
    Nadam se da sam bio jasan,
    Poz.
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Istine i zablude u ishrani?

    od šale » pre 11 godine

    Evo da nešto napišem o lekovitosti korena maslačka.
    Koren maslačka vuče sastav iz zemlje azbest i njegova jedinjenja. Ako pretpostavimo da je uzročnik raka krvi leukemije teški metal-kancerogeni(npr.živa) onda postoji reakcija sa azbestom iz korena maslačka i dobijamo jedinjenje koje nije kancerogeno nego je otrov i bubrezi ga izbacuju.
    Ovo je sistem u narodu poznat pod nazivom "klin se klinom izbija" a otrov otrovom (podrazumeva se da nisu isti). Od teških metala kancerogenih npr.žive dobija se rak grla, debelog creva, jetre, pankreasa, bubrezi otkazuju i ako sve prođe stiže i u kosti,i javlja se leukemija.
    Da ne ispadne da sami sebe lečite korenom maslačka kao moju preporuku da klasičnom metodom utvrdite od čega tačno bolujete i ista reši problem samo na početku pre.presađivanje koštane srži kod leukemije, onda pokušajte sa korenom maslačka.
    Ponajbolje je uzimati koren maslačka u prahu (sušen, pa mleven) bez termičke obrade sa voćnim sokom.
    Kod ostalih rakova koje sam prethodno naveo npr.jetre postoji neagresivna hemioterapija, ali dosta skupa,iz SAD, koja uništava ćelije raka za mesec dana, ali se posle na istom mestu javlja isti malignitet.
    Stvar je u tome da se nastavi sa hemioterapijom sa manjom dozom nekoliko godina, kod ove terapije (iz Rakovice gde nestaje rak na jetri za mesec dana )je verovatno primenjeno od biljaka koren maslačka, soda bikarbona, drugi sastojci (iz korenastog povrća).
    Po ovom što sam naveo maslačak bi trebao da se kod leukemije primenjuje dok se ne reši bolest u početkui dok se ne iščisti kancerogeni teški metal i isti problem ne reši sa transplatacijom koštane srži.
    Ovim mojim napisima sam teoretski i praktično rešio na kojim osnovama počiva makrobiotika i njen uspeh u lečenju određenih vrsta raka izazvanih teškim metalima i primenom azbesta iz korenastog povrća.
    Rakovi koji su nastali kao greške se ne mogu rešavati sa azbestom , već klasičnom hemioterapijom, normalno da se mogu rešavati sa operacijom odstranjivanja tumora i dati hemioterapiju da se brani to mesto nekoliko godina(npr. rak prostate).
    Za leukemiju treba koristiti sledeće namirnice, a to su :orasi, divlji šaran, tolstovik, svinjetina.
    Poslednja izmena od šale u 12 Jun 2014, 10:04, izmenjeno 1 put ukupno.
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Istine i zablude u ishrani?

    od šale » pre 11 godine

    Evo da nešto napišem o lekovitosti korena maslačka.
    Maslačak po sastavu ima čist azbest zato je lak za primenu nije kao đumbir jak koji se primenjuje u količini samo 5 gr sa većom količino izaziva stomačne probleme.
    Maslačak leči na principu da azbest iz njega ulazi u ćeliju koja je kancerogena od teških metala a takvih je živa,olovo ,radioaktivne supstance itd.
    Da remiziramo kancerogena ćelija gine čim dođe u kontakt sa azbestom,tj javlja se hemijska reakcija
    :D
    Poslednja izmena od šale u 12 Jun 2014, 10:20, izmenjeno 1 put ukupno.
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Istine i zablude u ishrani?

    od šale » pre 11 godine

    Što se tiče sluzi koju sadrže tamni hlebovi to je ustvari gluten,koji izaziva zapaljenje creva-celikaliju,zato preporučujem bele hlebove sa mekinjama i grizove(pšenične,ražane,ječmene).
    U proleće i u jesen preporučujem čišćenje organizma-jetre od teških metala sa korenom od maslačka u trajanju od dve nedelje.
    :D
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Istine i zablude u ishrani?

    od šale » pre 11 godine

    Velika je stvar imati višestruko mišljenje o svim temama i o svim životnim stvarima pa i o ishrani.
    Najopasnije je jednoumlje.
    U svetu je počeo proces globalizacije a samim tim proces da svi jednako mislimo,ponašamo se i sliično se hranimo.
    Svako podneblje ima svoje specifičnosti na polju ishrane.
    Negde je jabuka preventivna u prevenciji protiv bolesti(srbija) a negde je to pamorandža(toplije podneblje kao npr Izrael)itd.
    Nadam se da sam sa mojim dijetama(jedino njih mogu dati preko neta)pomogao nekom što mi je i bio cilj! :D
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Istine i zablude u ishrani?

    od šale » pre 11 godine

    Čitajući časopise o lekovitosti korenastog povrća,saznao sam da isto čisti jetru(od teških metala,jer ima u sebi azbesta).
    Ovo što sam izneo može se u praksi primeniti u proleće i u jesen(do maksimum mesec dana) a ne tokom cele godine.
    :)
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Istine i zablude u ishrani?

    od šale » pre 11 godine

    Evo pod ovom temom da nešto napišem o karakteristikama ishrane pojedinih naroda,zemalja i o životnom veku čoveka.
    Najdugovečnija je bila jedna Kineskinja doživela je 145 g.
    Verovatno zahvaljujući pirinču (koji podmlađuje) i malo mesa i mleka a dosta rada.
    U Evropi su najdugovečniji Italijani,laka im je ishrana(pizza,testenine,paradajz) i vole da malo popiju .
    Francuzi obolevaju od jetre zbog preteranog unosa alkohola.
    Nemci obolevaju od prostate,piju mnogo piva(širi se i skuplja pa stari prostata).
    Amerikanci obolevaju najviše od raka debelog creva,zasluga je govedina.
    Od ostalih naroda Japanci obolevaju od raka želuca ,jedu mnogo morske ribe(fosfor) a vole i sirovu ribu.
    Najdugovečniji u svetu su Australijanci sa prosekom od 84 g.
    Mogu da zahvale jedenjem morske ribe ,ovčetine(B12) a jedu dosta i žitarice.
    Zasluga dugovečnosti čoveka u moderno doba je pre svega u napretku medecine.
    Ako imate neke zanimljivosti ,dopunite me.Hvala!
    :D
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Istine i zablude u ishrani?

    od šale » pre 11 godine

    Evo sada razmišljam koliko sam sve dao podataka tj nisam dao ništa o šećernom bolesti i drugim klasičnim bolestima o kojim je dosta napisano :D
    Poslednja izmena od šale u 12 Jun 2014, 10:26, izmenjeno 1 put ukupno.
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Istine i zablude u ishrani?

    od šale » pre 11 godine

    Pod ovom temom želim da kažem nešto o GMO(genetski modifikovanim biljkama tj hrani)
    Glavni razlog za GMO kažu da je u tome što nam može ponestati hrane u svetu od velike ljudske populacije(misli se na uvećanje broja stanovnika zemlje za pedeset godina oko 9 milijardi ljudi)
    Prenebrežu činjenicu da se povećava životni standard čoveka a samim tim i manje potomstvo.
    Lično mislim da cifra od 9 milijardi ljudi nije realna i teško ćemo je dostići za pedeset godina.
    Postoje istraživanja GMMO paradajza na pacovima i rezultat je loš.
    Moje dijete sa paradajzom su prirodni paradajz,dobijen ukrštanjem sa drugim sortama.
    Ne mogu da zamislim da nećemo moći da se lečimo sa paradajzom i ostalim plodovima.
    :)
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Istine i zablude u ishrani?

    od šale » pre 10 godine

    Evo da nešto kažem o hrani koja prati čoveka od postanja.
    U praistoriji od žitarica se uzgajala spelta verovatno je bilo i voća preteča današnjem voću.
    Spelta ima orašasti ukus i ima svojstva kao orah tako da štiti ljude od leukemije.
    Sadrži u idealnom odnosu belančevine,ugljene hidrate,masti,mineralne materije,vitamine i celulozu.
    Čovek jedući speltu može da obezbedi sve hranljive sastojke za život.
    U praistoriji je verovatno bilo i pčela tj meda.

    PA:Sve su ovo pretpostavke! :)
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Istine i zablude u ishrani?

    od šale » pre 10 godine

    Karcinom pluća i dojke nisam do sada pomenuo.
    Karcinom dojke kod žena ima manje nepovoljanih ishoda od karcinoma pluća kod muškaraca!
    Postavlja se pitanje zašto?
    Zato što je dojka prva na udaru i kada je zahvaćena-cela onda se ona odstranjuje a samim tim nema kancera pluća uz adekvatnu hemoterapiju.
    Preporučio bih našim ženama da preventivno ne operišu dojku jer je ona ujedno štit od kancera pluća.

    Vidim da neko u svetu radi operacije dojke kod žena po analizi DNK?
    Smatram da to nije dobro i našim ženama sam objasnio zašto. :)
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Istine i zablude u ishrani?

    od šale » pre 10 godine

    Kod kancera pluća i dojke preporučujem što raznovrsniju ishranu.
    Ako ste pod hemoterapiom onda konzumirati hranu dobru za srce;morsku ribu i povrče iz familije kupusa.
    Primetili ste da u mojim napisima posle operacije-odstranjivanja kancera;prostate,bešike,dojke,preporučujem adekvatnu hemoterapiju a ishrana da bude dobra za srce,napred izneto.
    Izneću primer poznate ličnosti iz australije(K.M.) koja je operisala dojku i bila na hemoterapiji godinu dana i izlečila se.
    Izneo sam ovaj primer jer je karakterističan i svima poznat.
    P.S.U Ilustrovanoj politici je fotografisan čovek laserom pa vidite šta je Meta fizika čoveka :)
    Poslednja izmena od šale u 02 Jul 2014, 10:19, izmenjeno 1 put ukupno.
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Istine i zablude u ishrani?

    od šale » pre 10 godine

    Da navedem da kod raka dojke predispozicija za isti putem analize DNK ima samo od 5 do 10 posto onih kiji su imali malignitet.
    Pitam se da li kod kancera dojke postoji statistika o broju kancera desne dojke kao i desnog plućnog krila kod muškaraca.
    Kada imamo ovu statistiku koju treba pomnožiti sa dva i dobićemo koliki je uticaj genetike, pušenja i uticaj radioaktivnog zračenja tj spoljne sredine na navedeni kancer.
    Nadam se da će ovo pročitati neko od onkologa,tako da bi mogao da izbaci ovaj podatak iz istorija bolesti.
    Nadam se da ste me razumeli i slobodno se javite i pitajte ,šta vam nije jasno ili me dopunite.
    :D

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: _Debeljuca_ i 11 gostiju