Odgovori 91 post
Hrono ishrana - slusati svoj bioritam
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od Luna85 » pre 8 godine

    Kakva je situacija sa leblebijama i humusom, da li se može koristiti? One su slične pasulju ali ne znam tačno u koju kategoriju spadaju?
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • jaga
    Amater
    Amater
    Postovi: 360
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od jaga » pre 8 godine

    Da mogu da se koriste za dorucak vec od restrikcije
    Zdravlje i volja ce pokazati rezultate
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od Luna85 » pre 8 godine

    Hvala na brzom odgovoru. A pečurke se kombinuju i sa proteinima i dozvoljenim UH ili samo sa proteinima? Pošto sam negde naišla na podatak da iako je protein, ipak su pune vode pa se mogu koristiti i u kombinaciji sa pirinčem.
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • persun
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 24
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od persun » pre 8 godine

    pozdrav svima, da vam se i ja pridruzim :)
    Od 20.novembra sam na restrikciji, zelim sa 67.7kg, da dodjem na 65kg.
    Nadam se da cu uspeti
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od melisa » pre 8 godine

    Zdravo svima...
    Evo vraćam se kao stari član sa novom kilažom i novom dijetom..planiram da idem na Hrono dijetu.
    Na FB-u u okviru Grupe za Hrono dijetu sam čitala da osobe koje doje ne moraju da idu na restrikciju tj.da mogu da imaju uzinu.
    Jos uvek dojim ali planiram da se drzim restrikcije pa bas ako posrnem onda da ubacim uzinu dan-dva... Takođe trenutno nisam u mogućnosti da idem na preglede u centar ali se nadam da ce dijeta svakako imati uspeha
    Ko od vas je drzao dijetu bez odlaska u centar i da li je bilo uspeha?
    I jedno praktično pitanje da li sme palenta da se jede za doručak tj. projice: palenta, malo ulja, voda, kiselo mleko, so, mladi sir i jaja.
    Trenutno sam u fazi prikupljanja informacija...pa cu polako krenuti...Pročitala sam celu temu i zaista je super organizovano sve na jednom mestu... :)
    Slika
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od Luna85 » pre 8 godine

    Melisa koliko sam ja upućena kukuruzno brašno i palenta se ne koriste u Hrono ishrani. Pa projice mogu biti od integralnog, baš sam ja pravila jutros neke mafine projice od integralnog brašna i sa svim ostalim što si navela :)
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od melisa » pre 8 godine

    Luna85 da li si koristila obicno integralno psenicno brasno?
    Takodje palo mi je na pamet jos jedno pitanje. Na primer ako pravim sebi i mm rucak i njemu u rerni pecem meso i krompir a sebi napravim pire od karfiola. da li mogu da jedem to meso iz rerne sto se peklo sa krompirom?
    Da li za rucak mogu da se jedu domace kobasice (cisto meso, masnoce od mesa i zacini) dimljene?

    hvala :D
    Slika
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od Luna85 » pre 8 godine

    Da, integralno pšenično ali može i kombinacija crnih brašna, uglavnom za sve mešam ražano, integralno i ovseno. Ja sam pravila ove http://hronokuhinja.rs/zdravi-pica-mafini/
    Za ovo drugo, ja koristim istu tepsiju, danas sam i ja to uradila nisam ni razmišljala o tome dok nisi rekla :)
    A za ručak idu jača crvena mesa da drže sitost tako da mislim da kobasice ne bi trebale da prave problem.
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od melisa » pre 8 godine

    Hvala :-)
    Slika
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od Luna85 » pre 8 godine

    Hrono pica

    Testo: šolja integralnog brašna, voda, so, prašak za pecivo. Umesiti testo i ostaviti malo da odstoji, dodati kašiku ulja i ponovo premesiti. Namazati tepsiju, tanko razviti prstima testo, prekriti testo pelatom ili paradajaz sokom, preko pečurke, origano i sir. Peći ali ne predugo jer je testo tanko i brzo bude gotovo.
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od melisa » pre 8 godine

    Opet ja i pitanja... da li svez avokado moze za veceru u okviru namaza? Da li u pastete (pravljene,domace) moze da se stavlja susam i da se jedu za veceru? :D
    Slika
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od Luna85 » pre 8 godine

    Avokado je voće pa ne sme za večeru. A pašteta zavisi od čega je, pošto se preporučuju manje masnija mesa za večeru i bolja je za doručak pošto pretpostavljam da je treba namazati negde :) susam se koristi i kombinuje bez problema.
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od melisa » pre 8 godine

    Pa pašteta bi bila od pilećeg belog ili batka i karabatka. Ide piletina, maslinovo ulje, praziluk (dinstan na malo ulja), par kasika supe, list persuna. E sad moze ko nije na hrono da stavi pavlake ili maslaca, senf, kisele krastavcice..e sad ja sam napravila sa avokadom :crybaby: kontala sam bolje to nego maslinovo ulje a nisam kapirala da je to vocka jer je bezukusan :nasilan:
    No dobro..jos nisam krenula bas 100% sa hrono pa ovo moze da se poklopa za doručak..idući put cu znati. Na FB postoji neka grupa Hrono ishrana bez cenzure i tu sam danas pročitala da susam ipak ne moze za veceru :(
    Slika
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od Luna85 » pre 8 godine

    Hm nije mi jasno za susam baš, nije baš UH više ima masti nego UH ali hajde, ja ne znam za to mada i nisam nešto previše načitana. U onoj knjizi koju imam baš od A.G ne postoji ni restrikcija recimo i susam nije zabranjen za večeru. Po mom mišljenju ok je slediti pravila ali opet treba slušati i svoj metabolizam.
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • sexy da budem
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od sexy da budem » pre 7 godine

    Zdravo drugari :headbang:
    Nova sam na sajtu i odlucila sam da sutra, po prvi put krenem na HRONO dijetu, od restriktivnog perioda. Planiram do nove godine da se pridrzavam restriktivnog rezima.
    Imam 33 godine, 93kg, 170cm. Zelim da skinem 30kg, tj na 63kg.
    Znam da ce mi trebati mnogo snage i volje, zato sam dosla kod Vas da mi pomognete, kao i ja vama, jer sam sigurna da ce mi podrska trebati i da cu imati brojne krize jer sam zavisna od hrane, narocito slatkisa, pa ce ovo biti i skidanje sa slatkog.

    Sad sam prvi put citala pravila, i skapirala sam ovo:
    8h - doručak : UH - hleb, razne cerealije i masti zivotinjskog porekla - maslac, sir, kajmak, a dozvoljeni su i jaja, sunka, pilece i curece grudi kao i pecenica.
    13 - 15h ručak: meso i povrce. Ukoliko za rucak jedemo pasulj, sočivo ili soju onda je meso nepotrebno.
    Večera: ista pravila kao i za ručak, jesti minimum 1h pre odlaska na spavanje.

    E sad imam dosta pitanja za ovaj restriktivni period :
    1. kad se i uz sta jede kiselo mleko? da li se moze jesti kao uzina ili samo uz obrok?
    2. da li postoji uzina u restriktivnom periodu?
    3. da li se mogu jesti krompiri? u kom obliku i uz sta?

    HVALA SVIMA, nadam se lepom i uspesnom i druzenju :mahalo: :skakutalo:
Odgovori 91 post

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju