Odgovori 91 post
Hrono ishrana - slusati svoj bioritam
  • nivea01
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od nivea01 » pre 11 godine

    Ovo je vise ishrana za ceo zivot nego dijeta, i trebalo bi tako da gledas na to. Ja se nikada nisam bolje osecala, nisam imala nikakve probleme sa stomakom, zeludcem ili nesto drugo, a imala sam ih vala dosta. Iznenadjujuce mi prija i zato mi se bas svidja. Probaj, i videces takon nedelju dana rezultate, ali bez brljanja :)
  • pink rose
    Amater
    Amater
    Postovi: 119
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od pink rose » pre 11 godine

    Cini mi se da si retka koja je otvorila dnevnik i svoju ishranu zasniva na ovoj dijeti, gde god sam virnula sve je UN, od koje sam digla ruke iako sam prvi put kada sam duze drzala bila upravo na njoj, to u poslednje vreme i skinula prvi mesec skoro 9kg, vratilo se, drugi pokusaj nista , digla sam ruke...ima li jos clanova koji su na istom rezimu, predpostavljam da si upucenija zbog podrske koje pruzate jedni drugima :005:
  • nivea01
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od nivea01 » pre 11 godine

    Ja sam ovaj rezim ishrane dobila van forum, on jedne zene koja je smrsala ovim nacinom ishrane i koja je jako zadovoljna. A trazila sam na netu recepte i tako to i naletela na ovaj forum, i rekoh sto da ne, pisem dnevnik pa mogu kasnije da se vracam da vidim sta sam sve jela, da mi daje ideje za kasnije. A na forumu imas jos par njih koji drze hrono, imas jotevka, boki66, i jos neke, ali jotevka je bas dosta skinula i njen dnevnik sam procitala do kraja
  • pink rose
    Amater
    Amater
    Postovi: 119
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od pink rose » pre 11 godine

    Hvala na informacijama, pozabavicu se malo i sa tim dnevnicima..uvek prija procitati o uspehu drugog narocito na polju onog u cemu i sam u nekom narednom periodu nastojis da ostvaris isto 8)
  • hajducica
    Amater
    Amater
    Postovi: 228
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od hajducica » pre 11 godine

    ja sam već neko vreme na ovakvom režimu ishrane, ali imam problem šta da kuvam, više mi ništa ne pada na pamet
    "Bezbrižna ravnodušnost je veliki dar i moćno oružje mladosti." Ivo Andrić
  • nivea01
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od nivea01 » pre 11 godine

    Imas u delu recepti na forumu, a ja recimo otkucam neko povrce na google i onda citkam recepte, pa sta odgovara nama to spremim. Hvale mnogo plavi patlidzan ali meni je malo ruzan, ali pozabavicu se njime :) meni je recimo dosadno za dorucak, ne znam sta tada da jedem
  • hajducica
    Amater
    Amater
    Postovi: 228
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od hajducica » pre 11 godine

    meni vise manje dorucak nije problem. jedem tostiran sir, fetu, solju paradajza, ili napravim omlet, onda nekad pravim samo tost i kiselo mleko, nekad napravim sendvic sa pilecim prsima, nekada jedem povrce za dorucak...
    veci mi je problem rucak, jer mi je sve dosadilo, i meni se dopada plavi patlidzan, imas super recepte, moyes lako da spremis i ukusan je
    "Bezbrižna ravnodušnost je veliki dar i moćno oružje mladosti." Ivo Andrić
  • macka555
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 28
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od macka555 » pre 11 godine

    midzeri napisao:Drage devoojke , i ja danas pocinjem sa hrono.pa imam par pitanja .
    1. da li smem da jedem tursiju i domaci ajvar bez secera?
    2.koji hleb obicno koristite?da li koristite i kifle ?
    3.Da li sme sirce ?

    Hvala :020:


    Midzeri - ja sam na ovom režimu ishrane godinu dana i više puta sam bila na kontroli u AAC, skinula sam 8 kg, još malo mi je ostalo, tako da sam dosta upućena u pravila:
    1. Ni jednu turšiju ne treba da jedeš uopšte ako nisi sigurna da nije pravljena uz upotrebu šećera. Npr. na deklaraciji za kupovne kisele krastvačiće piše da se prave sa šećerom. Isto važi za senf, majonez tunjevinu u ulju (ja kupujem tunevinu u salamuri). Negde sam pročitala da senf marke Dižon nema šećera, u svakom slučaju, treba pročitati deklaraciju. Prema tome, domaći ajvar bez upotrebe šećera možeš da jedeš. Ja, npr. za večeru obarim jaja, prepolovim na pola, izvadim žumace a polutke belanaca napunim ajvarom koji ja pravim (bez šećera). U skripti AAC koju imam, i piše: čitajte, čitajte, čitajte ..... deklaracije na gotovim proizvodima. Skriveni šećeri čuda mogu da naprave u organizmu i da bitno uspore metabolizam, pogotovo ako se ti proizvodi jedu za ručak ili večeru.

    2. Hleb Tonus ili sama napravim. Kifle ne jedem.
    3. Sirće treba izbegavati, ja sam intolerantna na sva sirća, tako da inače koristim limunov sok.

    Pozdrav
  • nivea01
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od nivea01 » pre 11 godine

    Imam ja jedno pitanje, jel sme za dorucak da se jede pasteta od soje, ona mesavina povrca i soje? Ili pak pasteta od pecuraka? Proverila sam nema nigde secer.
  • macka555
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 28
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od macka555 » pre 11 godine

    Paštete se ne preporučuju u restriktivnom periodu (prvih 1-2 meseca), kao ni viršle. Zaboravila sam da napišem da na deklaracijama treba čitati i da li ima, pored šećera, i dodatog skroba.
    U svakom slučaju, paštete bi eventualno mogle po nekad za doručak, ali ih treba izbegavati jer imaju mnogo aditiva. Možda je bolje da sama napraviš paštetu od onoga što voliš.
  • macka555
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 28
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od macka555 » pre 11 godine

    pink rose napisao:Pozdrav svima koji se trude da sa ovom dijetom naprave neki uspeh i rese se svog viska, neki manjeg neki veceg...kod mene je ( nazalost) rec o vecem
    . U fazi sam prikuppljanja informacija i s obzirom na pomenuti veci visak ( oko 25 kg :nasilan: ), zanima me koliko traje taj restriktivni period 40 dana, mesec dana nesto nisam shvatila i da li on podrazumeva da se izbacuje samno uzina, ( jer podrazumeva po neki slatkis i voce) ili ona ukljucuje i izbegavanje recimo nekih masnijih stvari tipak kajmaka za dorucak, testenina za rucak, ono ponekad, ili kako vec?? :?


    Pink rose - Daj mi svoj mail da ti pošaljem brošuru iz AAC.
  • JLO
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od JLO » pre 11 godine

    Pozdrav svima :) Od danas na hrono ali necu sigurno uspeti bez podrske i eto mene kod vas!
    Imam sina od godinu dana koji ima 10kg a ja samo toliko viska :) 73kg treba stici do 63 :P
  • nivea01
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od nivea01 » pre 11 godine

    Imam pitanjce, da li moze da se koristi parmezan i suvo grozdje? Vise me zanima za parmezan jer bih ga ubacivala u salatu.
    Hvala hronovci!
  • milenicaPG
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od milenicaPG » pre 11 godine

    Cao svima!
    Ja sam vec 12 dana na ovoj dijeti stogo se pridrzavam ali grama nisam smrsal :placljivko:

    dali mi moze neko rec kad pocinje skidanje kilograma ?

    HVALA
  • tajra
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od tajra » pre 11 godine

    Pozdrav, u petak sam pocela sa hrono ishranom, i vec sam oslabila 3 kg :) raduje me, a u jednu ruku me strah da ce samo u pocetku biti ovako.
Odgovori 91 post

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju