Odgovori 91 post
Hrono ishrana - slusati svoj bioritam
  • jeti
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 20
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od jeti » pre 11 godine

    Imam pitenja u vezi hleba:
    Hleb i kifle imaju ražani hleb koji je umesto sa kvascem zakuvan sa "majom".
    Da li je to dozvoljeno?
    Treba li ga prepržavati?
  • macka555
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 28
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od macka555 » pre 11 godine

    jeti napisao:Imam pitenja u vezi hleba:
    Hleb i kifle imaju ražani hleb koji je umesto sa kvascem zakuvan sa "majom".
    Da li je to dozvoljeno?
    Treba li ga prepržavati?



    Ja bih ipak malo tostirala takav hleb, jer i kod upotrebe maje dolazi do prirodnog vrenja u hlebu.
  • macka555
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 28
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od macka555 » pre 11 godine

    Evo, još jedan hrono komentar u vezi ishrane u toku noćnog rada, tj. rada u noćnoj smeni za one koji moraju da rade stalno ili povremeno noću.

    Danas sam zvala AAC i pitala ih kako tada rasporediti hranu i rekli su mi da se uveče oko 20h dobro večeraju proteini i povrće-salata (bez hlebova) u većoj količini nego inače, jer se podrazumeva da osoba neće spavati, a zatim posle 5 sati pojesti (ako treba poneti od kuće) još jedan obrok- isto proteini i povrće, ali drugo u odnosu na prvu večeru, i ujutru između 8-9h doručkovati uobičajeno. Naravno, tokom noći se može piti čaj koliko želimo i limunada.
  • jeti
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 20
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od jeti » pre 11 godine

    Imam 2 pitanja:

    1. Da li je dozvoljena skuvana šargrepa i skuvan celer za doručak?

    Stavila bih ih u paštetu.
    Skuvam supu od belog mesa (ili ribe) sa šargarepom, celerom, paškanatom, tikvicom, grilujem patlidžan i paprike, sve ocedim u sameljem u blenderu.
    Nekad sam stavljala po kašičicu kečapa i senfa, sad bih stavila kašiku paradaiz soka.
    Od začina ide: origano, bosiljak, biber, crvena paprika, beli luk u prahu...

    Jede se sa Wasa pločama, jer su suve i hrskave.
    Može i jako tanak, prepečen tost.

    2. Da li dozvoljen grejpfrut, recimo kao iscedjen sok ili kao voćka ili kao salata?
  • macka555
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 28
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od macka555 » pre 11 godine

    jeti napisao:Imam 2 pitanja:

    1. Da li je dozvoljena skuvana šargrepa i skuvan celer za doručak?

    Stavila bih ih u paštetu.
    Skuvam supu od belog mesa (ili ribe) sa šargarepom, celerom, paškanatom, tikvicom, grilujem patlidžan i paprike, sve ocedim u sameljem u blenderu.
    Nekad sam stavljala po kašičicu kečapa i senfa, sad bih stavila kašiku paradaiz soka.
    Od začina ide: origano, bosiljak, biber, crvena paprika, beli luk u prahu...

    Jede se sa Wasa pločama, jer su suve i hrskave.
    Može i jako tanak, prepečen tost.

    2. Da li dozvoljen grejpfrut, recimo kao iscedjen sok ili kao voćka ili kao salata?


    Prema Brošuri iz AAC, kuvana šargarepa i celer uopšte nisu dobri da se jedu bilo za koji obrok u fazi skidanja kg, jer se kuvanjem povećava koncentracija šećera u njima. Isto važi i za voćne sokove i sveže voće. Tek kada se postigne željena težina, može se jesti ali u određeno doba dana.

    Međutim, sveža šargarepa (kao salata) ujutru i za ručak može.
  • macka555
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 28
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od macka555 » pre 11 godine

    Drage devojke, čisto da se pohvalim. Jutros sam se merila na mojoj vagi prvi put posle 20 dana, jer sam izbegavala merenje. Imam još 3 kg do cilja (59), ukupno sam skinula 7 kg za 6,5 meseci. U prva 4 meseca skinula sam 6 kg, a za ovaj 1kg, trebalo mi je čitavih 2 meseca. To su mi i rekli u AAC, da će sve sporije ići skidanje kg kako se približavam svojoj optimalnoj težini, jer je izuzetno jak metabolički otpor organizma, ali da ne brinem, samo da se držim programa. U svakom slučaju, zadovoljna sam, dobro se osećam, potpuno sam se saživela sa takvim načinom ishrane, da čak kada kupujem u radnji ili na pijaci, odmah u glavi spontano resetujem šta mogu da pravim od toga i kada da ga jedem.
  • mila_usa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 55
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od mila_usa » pre 11 godine

    Posto sam ja nova ovdje i citajuci o hrono dijeti dopada mi se i voljela bih znati ko je sve na forumu sto drzi ovu dijetu da precitam njihove jelovnike da dobijem malo ideja...
    Success is Journey not Destination
  • nivea01
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od nivea01 » pre 11 godine

    Imam jedno pitanje, koliko cajeva mogu da se piju dnevno ili kafa? Da li to kvari onaj deo o 3 obroka i 4 sata?
    I koliko treba da se drzi restriktivni period 3 ili 4 nedelja?
  • midzeri
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od midzeri » pre 11 godine

    Drage devoojke , i ja danas pocinjem sa hrono.pa imam par pitanja .
    1. da li smem da jedem tursiju i domaci ajvar bez secera?
    2.koji hleb obicno koristite?da li koristite i kifle ?
    3.Da li sme sirce ?

    Hvala :020:
  • nivea01
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od nivea01 » pre 11 godine

    Odgovorila sam ti kod mene u dnevniku ali odg cu ti i ovde:
    1. Tursija ne sme da se jede samo sveze a mislim da ajvar sme ali posle restriktivnog perioda (mislim da ce moci i tursija tada)
    2. Ja koristim razeni hleb, ali ga obavezno tostiras. Kifle ako su razene, integralne, heljdine moze ali obavezno tostirane
    3. Sme samo balzamiko ili je najbolje da koristis limun kao zamenu za sirce u salatama

    Nadam se da sam ti pomogla :)
  • pink rose
    Amater
    Amater
    Postovi: 119
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od pink rose » pre 11 godine

    Pozdrav svima koji se trude da sa ovom dijetom naprave neki uspeh i rese se svog viska, neki manjeg neki veceg...kod mene je ( nazalost) rec o vecem
    . U fazi sam prikuppljanja informacija i s obzirom na pomenuti veci visak ( oko 25 kg :nasilan: ), zanima me koliko traje taj restriktivni period 40 dana, mesec dana nesto nisam shvatila i da li on podrazumeva da se izbacuje samno uzina, ( jer podrazumeva po neki slatkis i voce) ili ona ukljucuje i izbegavanje recimo nekih masnijih stvari tipak kajmaka za dorucak, testenina za rucak, ono ponekad, ili kako vec?? :?
  • nivea01
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od nivea01 » pre 11 godine

    Restriktivni perodiod podrazumeva da samo jedes za liste koja je tada za restriktivni period za oko mesec dana i bilo bi pozeljno bez uzine i ikakvih slatkisa, tj. bez ikakvog secera da bi se pokrenuo insulin ili kako vec. U tom periodu za dorucak sme da se jede sve sto je zivotinjskog porekla - kajmak, kiselo mleko, mladi sir, meso (preradjevine od mesa ali da nemaju brasno), jaja, i sme hleb tostiran ali samo heljdin, razeni ili integralni. A ne sme mleko.
    Rucak, riba ili mesto sa povrcem, jaja. A vecera je lagana i podrazumeva lagano povrce sa ribom i mesom.
    Posle mesec dana mozes uvesti uzinu (ili pak ako bas ne mozes bez slatkog mozes samo saku badema), a kada stignes do zeljene kilaze mozes da krenes da mesas jos neku hranu uz to.
  • pink rose
    Amater
    Amater
    Postovi: 119
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od pink rose » pre 11 godine

    Kakav je tempo skidanja kilograma, eto konkretno kod tebe, znam da imas otvoren dnevnik sa ovim rezimom?? Jesiu li i ti bila na tom restriktivnom periodu i koliko dugo?? :wink:
  • nivea01
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od nivea01 » pre 11 godine

    Ja sam i dalje na restriktivnom periodu, tacno 11 dana i ne znam koliko sam skinula kilograma jer nemam vagu trenutno, ali se merim, i u stomaku sam skinula 5cm za nedelju dana sto se bas vidi, izgubila sam stomak a bas sam ga imala, skinula i u nogama nesto. Ali je stvarno zdravo i mnogo se lepo osecam, tako da bih svima ovo preporucila. Samo ispostuj mesec dana bez secera i koliko pise, i videces da su rezultati neverovatni.
  • pink rose
    Amater
    Amater
    Postovi: 119
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Hrono ishrana - slusati svoj bioritam

    od pink rose » pre 11 godine

    Uhhh, drago mi je zbog tebe i drago mi je da mogu ovom dijetom vec u nekom kracem periodu recimo mesec, dva ocekivati vidljive rezultate...mislim nisam za brzo mrsavljenje ali nekad ti znaci da vidis rezultate jer te to pokrece onda i dobijes elan za sve ono sto sledi, a svakako nije lako. :09:
Odgovori 91 post

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju