Hibernaciona dijeta
  • Medeni
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 16 godine

    Hibernaciona dijeta

    od Medeni » pre 16 godine

    Da li je neko koristio hibernacionu dijetu? Zanimaju me konkretna iskustva:koliko ste je dugo drzali, koliko ste za to vreme smrsali, da li je bilo nekih korekcija u ishrani?

    Majk i Stjuart Mekines (Mike i Stuart McInnes) zvanično su tvorci hibernacione dijete, i pod tim imenom su je autorizovali (The Hibernation® diet) i izdali nekoliko knjiga. Po zanimanju farmaceut i sportski nutricionista, pomagali su profesionalnim sportistima u ostvarenju boljih rezultata.
    Prema rečima autora dijete, rezultati sa sportistima nedvosmisleno ukazuju na vezu jetre, fruktoze i sportskih dostignuća, ali je ovaj pristup, pre svega pitanje stanja jetre, potpuno zapostavljen u sportskoj literaturi. Sportski establišment je dugo zanemarivao autore i ovaj koncept, jer dolazi iz ugla o kome se još nije razmišljalo.

    Ukratko, fruktoza je jedno od specifičnih goriva za jetru, a jetra je zadužena za nivo šećera celog organizma i za sintezu nekoliko miliona supstanci u našem telu. Stanje jetre određuje stanje ostatka organizma. Ako pazimo šta, koliko i kada jedemo, možemo manipulisati brojnim dešavanjima unutar svog organizma.

    Osnovne dve stvari koje su izbegavane u standardnim dijetama, obrok pred spavanje i trening sa tegovima, ponovo su dovedene u pitanje. Naravno, nije svejedno kakav obrok uzimamo i na koji način treniramo. Kada jedemo namirnice bogate fruktozom, tj. voćnim šećerom, on se transformiše u glikogen i skladišti u jetri. Ovo dalje stabilizuje nivo šećera u organizmu, što omogućava telu da aktivira hormone zadužene za oporavak (anaboličke hormone), koji izgrađuju ćelije mišića i kože. Ovi hormoni se za svoj rad snabdevaju direktno iz masnoća. Naše telo se umesto bavljenjem regulisanjem nivoa šećera, bavi oporavkom, uz potrošnju masnoća, što nam donosi dvostruku korist.
    Pre spavanja treba popiti casu vode u kojoj je rastopljena kasoka meda.


    Na google-u potrazite hibernation diet
  • Milanche
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 24
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Milanche » pre 16 godine

    Moja prijateljica praktikuje konzumiranje meda i cimeta pre spavanja i ima bas lepih rezultata (1,5 kg nedeljno).A nista nije preterano promenila u ishrani, cak jede i slatkise (doduse manje nego ranije).I jos je ubacila brzu setnju svaki dan u trajanju od pola sata.Ja se jos uvek neckam da pocnem cekaj jos vise iskustava drugih :roll:
  • Aleksandra
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Aleksandra » pre 16 godine

    Cula sam za ovu dijetu,kazu da je efikasna samo treba med otopiti u casi mlake vode. Mene zanima, da li mogu koristiti med pred spavanje dok sam na UN dijeti?
    Vise mi nisu potrebne reci,treba mi vreme!!!
  • kiki
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 16 godine

    od kiki » pre 16 godine

    Šta treba da radim sa tim medom i cimetom?
  • Milanche
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 24
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Milanche » pre 16 godine

    Hibernaciona dijeta (HD) se u stvari razlikuje od ovog ajurvedanskog preparata.

    HD podrazumeva da pre spavanja uzmes chashu mlake vode sa kasikom meda (rastopljeno) sve to popijes i ides da pajkish. I u toku noci se gube masnoce. Ovo niko nije bash potvrdio. Mnogi su se tokom proteklih meseci zapalili za ovu dijetu,ali neshto nema onih koji se hvale da su skinuli neku vecu tezinu.

    A med i cimet imaju drugu ulogu,evo nekih tekstova koje sam ko zna kada skinuo. Pre toga deo koji je nama najinteresantniji (moja prijateljica koristi ovu mesavinu uvece i to sa mnogo manje cimeta):

    Mršavljenje
    Svako jutro, pola sata prije doručka, na gladan stomak i naveče prije spavanja popiti med i cimetov prah prokuhan u jednoj šolji vode . Ako se uzima redovno, smanjuje težinu čak i najdeblje osobe
    Također, uzimanje ove mješavine redovno ne dozvoljava masnoćama da se akumuliraju u tijelu čak i ako je osoba na visokokaloričnoj dijeti

    MED I CIMET KAO LEK

    Pronađeno je da mješavina meda i cimeta liječi mnoge bolesti
    Ayurvedička kao i Yunani medicina su koristile med kao glavni lijek stoljećima.
    Naučnici danas također prihvataju med kao vrlo efikasan lijek za sve vrste bolesti .
    Med može biti korišten bez sporednih efekata za sve vrste bolesti
    Današnja nauka kaže da med iako je sladak, ako se uzme u pravoj dozi kao lijek ne šteti dijabetičarima
    Poznati magazin po imenu Weekly World News koji je objavljen u Kanadi 17. Januara 1995. godine dao je listu bolesti koje se mogu liječiti medom i cimetom u skladu sa istraživanjima zapadnih naučnika

    Artritis (upala zglobova)
    Uzeti jedan dio meda na dva dijela mlake vode te dodati malu čajnu kašiku cimetovog praha, napraviti masu i polako masirati na bolne dijelove tijela. Primijećeno je da se bol smanjuje u roku od jedne do dvije minute
    Ili, osobe koje boluju od artiritisa mogu ujutro i naveče uzeti jednu šolju vruće vode sa dvije kašike meda i jednom malom čajnom kašikom cimetovog praha . Ako se pije redovno, čak i hronični artritis može biti izliječen.

    U nedavnom istraživanju urađenom na Univerzitetu u Kopenhagenu, pronađeno je da su doktori tretirali svoje pacijente sa mješavinom jedne supene kašike meda i pola čajne kašike cimetovog praha prije doručka. Rezultat je bio da je u roku od jedne sedmice od 200 ljudi koji su tretirani
    njih 73 bilo totalno oslobođeno bola a u roku od jednog mjeseca skoro svi pacijenti koji nisu mogli da hodaju ili se kreću zbog artritisa su počeli da hodaju bez bola.


    Gubitak kose
    Oni koji pate od gubitka kose ili ćelavosti mogu primijeniti masu od vrućeg maslinovog ulja, jedne supene kašike meda i jedne čajne kašike cimetovog praha prije kupanja i držati otprilike 15 minuta
    a nakon toga oprati kosu.
    Vrlo je efektivno ako se drži čak i 5 minuta

    Infekcije mokraćnog mjehura
    Popiti dvije supene kašike cimetovog praha i jednu čajnu kašiku meda u čaši mlake vode
    To uništava klice u mokraćnom mjehuru

    Zubobolja
    Napraviti masu od jedne čajne kašike cimetovog praha i pet čajnih kašika meda te staviti na bolni zub.
    Ovo može biti učinjeno 3 puta dnevno onoliko dugo dok zub ne prestane da boli.

    Holesterol
    Ako se pacijentu koji ima povišen holesterol daju dvije supene kašine meda i tri čajne kašike cimetovog
    praha pomiješane sa 4,5 dec čaja, to će smanjiti nivo holesterola u krvi za 10% u roku 2 sata
    Kao što je navedeno za pacijente koji boluju od artritisa, ako se uzima 3 puta dnevno, liječi se bilo koje hronično povišenje holesterola
    Što se tiče informacije iz pomenutog magazina, uzimanje čistog meda dnevno uz hranu smanjuje žalbe u vezi holesterola

    Prehlade
    Oni koji pate od uobičajenih ili ozbiljnih prehlada trebaju uzeti 3 dana po jednu supenu kašiku mlakog meda sa ¼ čajne kašike cimetovog praha dnevno

    Ovaj proces će izliječiti većinu hroničnih kašljeva, prehlada te isčistiti sinuse

    Nervoza i bolovi u stomaku
    Med uzet sa cimetovim prahom liječi bolove u stomaku te također otklanja stomačne čireve u korijenu

    Gasovi
    U skladu sa studijama provedenim u Indiji i Japanu, otkriveno je da se, ukoliko se uzme med sa cimetovim
    prahom, stomak oslobađa gasova

    Bolesti srca
    Napraviti masu od meda i cimetovog praha i mazati na hljeb umjesto želea ili džema i jesti redovno za doručak
    To smanjuje holesterol u arterijama i spašava pacijenta od srčanog udara
    Također, oni koji su već preživjeli srčani udar miljama su daleko od slijedećeg udara, ako primijene ovaj proces dnevno .
    Redovna upotreba navedenog smanjuje gubitak daha i jača otkucaje srca
    U Americi i Kanadi različiti domovi za brigu tretirali su svoje pacijente uspješno i našli da su arterije i vene koje
    gube svoju elastičnost i postanu začepljene stranjem bile revitalizirane

    Imunološki sistem
    Dnevna upotreba meda i cimetovog praha jača imunološki sistem i štiti tijelo od bakterija i napada virusa
    Naučnici su pronašli da med sadrži različite vitamine i željezo u velikim količinama
    Konstantna upotreba meda jača bijela krvna zrnca u borbi sa bakterijama i virusnim bolestima

    Probava
    Kada se cimetov prah posut u dvije supene kašike meda uzme prije jela, to smanjuje kiselinu i vari čak i
    “najteža” jela

    Gripa
    Naučnik iz Španije je dokazao da med sadrži prirodni sastojak koji ubija klice početka gripe i sprječava da pacijent dobije gripu

    Dugovječnost
    Kada se redovno uzima čaj napravljen sa medom i cimetovim prahom to produžava dugovječnost
    Uzeti 4 kašike meda, 1 kašiku cimetovog praha i 3 šolje vode te prokuhati i napraviti u obliku čaja
    Popiti ¼ šolje, 3 do 4 puta dnevno. To održava kožu svježom i nježnom te sprječava starenje

    Bubuljice
    Od tri supene kašike meda i jedne čajne kašike cimetovog praha napravi se masa
    Primijeniti ovu masu na bubuljice prije spavanja i oprati ujutro toplom vodom
    Ako se to radi svaki dan, u roku dvije sedmice bubuljice će nestati iz korijena

    Infekcije kože
    Ekcemi, lišajevi te sve vrste kožnih infekcija se liječe primjenom meda i cimetovog praha u jednakim dijelovima na oboljela mjesta

    Mršavljenje
    Svako jutro, pola sata prije doručka, na gladan stomak i naveče prije spavanja popiti med i cimetov prah prokuhan u jednoj šolji vode . Ako se uzima redovno, smanjuje težinu čak i najdeblje osobe
    Također, uzimanje ove mješavine redovno ne dozvoljava masnoćama da se akumuliraju u tijelu čak i ako je osoba na visokokaloričnoj dijeti

    Rak
    Nedavno istraživanje u Japanu i Australiji otkrilo je da se uspješno liječi uznapredovani rak stomaka i kostiju
    Pacijenti koji boluju od ovih oblika raka trebaju dnevno uzimati jednu supenu kašiku meda sa jednom čajnom kašikom cimetovog praha 3 puta dnevno u toku jednog mjeseca

    Umor
    Nedavne studije su pokazale da je šećer sadržan u medu više koristan nego štetan za snagu tijela
    Ljudi srednje dobi koji uzimaju med i cimetov prah u jednakim dijelovima su pokretljviji i fleksibilniji

    Dr. Milton koji je radio istraživanje kaže da uzimanje pola supene kašike meda u jednog čaši vode sa posutim cimetovim prahom, nakon jutarnje toalete te nakon tri sata popodne kada vitalnost tijela počinje da opada, povećava vitalnost tijela u roku jedne sedmice

    Loš zadah
    Ljudi u Južnoj Americi, ujutro prije svega grgljaju (ispiraju grlo) jednu čajnu kašiku meda i cimetovog praha pomiješane u toploj vodi

    Tako njihov dah ostaje svjež tokom cijelog dana

    Gubitak sluha
    Svakog jutra i večeri uzimanje jednakih dijelova meda i cimeta vraća sluh


    Ako osjetite koristi od ovoga, proslijedite i dajte da i drugi osjete korist
  • Milanche
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 24
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Milanche » pre 16 godine

    Ajde, i ja cu da se pridruzim.Konzumiracu 10 dana pa bas da vidim sta ce da bude. Nadam se da cu da se oprostim :mahalo: bar od 2 kg.
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    od Moderator » pre 16 godine

    Milanche, baš me zanima da ćeš uspeti. Eto prilike da se motivišeš - služiš kao probni pilot, ovaj ne baš ali probni dijetetiač (i to je opasno zanimanje). Zato javljaj redovno kako si -da te podržimo...
  • Dinka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Dinka » pre 16 godine

    Cimet ne odgovara 0 grupi zato se ja ne usuđujem na to..inace knjigu koju trenutno prelistavam je KRVNE GRUPE I ISHRANA i naravno dijeta po krvnim grupama.Mislim da je to najbolja dijeta i daje odlicne rezultate..
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    od Moderator » pre 16 godine

    Krvne grupe i ishrana? Odlicna dijeta! Ja se ugojio na njoj samo 5 kilograma za mesec dana :11:
  • zoka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 16 godine

    od zoka » pre 16 godine

    Milanche, procitala sam malo detaljnije o ovoj terapiji sa medom i cimetom. Pa ovo ispade da ako ovo koristis bices i dugovecan i ne smrdi ti iz usta i neces biti celav i nemas holesterol... pa daj covece farmacija ce nam propasti ako cuje za ovaj lek :!: :!: :!:
    Salim se naravno, ne kazem da med nije lekovit ali malo su preterali, ....
  • Milanche
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 24
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Milanche » pre 16 godine

    Nemam pojma - to kazu ovi sto praktikuju Ajurvedu par hiljada godina.Licno samo isprobavam neke od doticnih recepata i za sada nije loshe. :prasence:
  • Dinka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Dinka » pre 16 godine

    Neznam za vas ali meni uvijek pomogne i oslabim...sad zelim ponovo da se pridrzavam jer sam probala mnogo toga i nista, inace imam zafrkan organizam i zeludac
  • Milanche
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 24
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Milanche » pre 16 godine

    Koja si krvna grupa Dinka?
  • Dinka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Dinka » pre 16 godine

    0 negativna zasto?
  • Milanche
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 24
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Milanche » pre 16 godine

    Pa cisto ono... sta mozes da jedes. Ako volis testenine i hleb-ugasila si.Isto je i sa mlekom i mlecnim proizovdima.Samo meso :18: .Ali to vec i sama znas. U svakom slucaju SRECNO!

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gosta