DR. Zizic dijeta
  • esmeralda :p
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 15 godine

    od esmeralda :p » pre 15 godine

    ja sam jela ponekad i cornflakes sa jogurtom
    u sest sati ti preporucujem da pojedes (ako volis)bar ponekad krastavac izrendani,posoljeni i prelijes sa jogurtom.bas je delicious i zasiti -bar mene
  • Andjelka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Andjelka » pre 15 godine

    Da pitam samo, je l' smem umesto jogurta da pijem mleko?
  • esmeralda :p
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 15 godine

    od esmeralda :p » pre 15 godine

    pa ja ponekad pijem ono od 0.5 masti...
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Nije preporucljivo da jogurt menjas mlekom iz razloga sto jogurt potpomaze mrsavljenje dok mleko ima sasvim suprotan efekat...
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • milenica83
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 15 godine

    od milenica83 » pre 15 godine

    esmeralda :p

    cao, pas me zanima koliko si kila skinula ?

    ja sam bila na ovoj dijeti i meni je tesko pala al sam smrsala 8 kg za 3 mjeseca... i uvjek kad sam isla na preglet imala sam nizak pritisak ... najgore je sto se sa ovom dijetom samo preko voca unosi secer i sto su slatkisi striktno zabranjeni ... ja nisam ljubitelj slatkisa al mi je cesto secer padao i posle prvih 15 dana kad sam dosla na kontrolu kolabirala sam da mi je Zizicka iz torbe izvadila cokoladu i naredila mi makar 1 red da uzmem kad me vidjela blijedu .... ZATO JE ZAKON UN DIJETA I SVIMA BI JE PREPORUCILA mislim da je to najzdravija dijeta sto postoji jer se sve unosi ja koja nikad voce nisam jela sad ga sa zadovoljstvom jedem ... i najbitnije mi je sto nicega nisam zeljna a posle Zizickine dijete sam bila zeljna svga zato sam i brzo vratila kilograme jer mi je rekla da se pripazim sa hranom .... dok mi prirucnik un 2 dijete mnogo daje snage da pripazim na hranu kad se skinem sa dijete.... :wink:
    "cilj mi ne sme biti samo GUBITI KILOGRAME vec i PROMENA NACINA ZIVOTA"
  • branka06
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 15 godine

    od branka06 » pre 15 godine

    E ovako... Ja sam bila na ovoj dijeti. Skoro kod svih pacijenata je dijeta ista, samo se razlikuje u kolicini namirnica i ukoliko neko ima neko oboljenje. Smrsala sam za 6 mjeseci 22 kg i prezadovoljna sam. Cak su mi se nalazi poboljsali, osjecam se super. Malo sporije je islo kod mene nego kod nekih drugih ljudi jer imam usporen metabolizam zbog poremecenih hormona stitne zlijezde. Kad se zavrsi taj program, morate i dalje paziti sta jedete, jer cete vratiti brzo se izgubljene kilograme. Svima preporucujem ovaj rezim ishrane, jer je extra. Srecno!!!!! :013:
  • YetiX
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 20
    Pridružio se: pre 15 godine

    od YetiX » pre 15 godine

    Ljudi pozdrav swima...Ja praktikujem ovako nesto,ali sam sama pravila jelovnike(nisam znala da ova dijeta zaista postoji)...Ono sto hocu da vam kazem je da se ne treba pridrzavati ni jedne dijete vec jesti sve ali u manjim kolcinama...Naravno pod tim ne mislim da treba jesti svaki dan slatkise i bureke,ali umesto 250 g pojesti 150...Slatkisima pocastite sebe 1-2 nedeljno,ALI U MALIM KOLICINAMA...npr 4 muncmallowa ili 4 o'cake-a...stangla cokolade sa vecim procentom kakaa(za kuvanje)...I naravno,baviti se fizickom aktivnoscu...Koliko mozete,20 trbusnjaka dnevno i to je nesto...Aj pa swima sa srecom :013:
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Pa Yetix cetiri Munchmelowa je zaista previse za bilo koju dijetu... 8)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • YetiX
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 20
    Pridružio se: pre 15 godine

    od YetiX » pre 15 godine

    Lasata,mislim da gresis jedan mancmelov ima 75 kalorija...ako se jednom nedeljno pojede po 4...Naravno svako ima pravo na sopstveno misljenje,ali ja mislim da je to sasvim normalna kolicina...Meni je bar uspevalo da smrsam iako sam svake nedelje jela po 4 ista:D
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    U pravu si... Jedan ima 75 kcal ali cetiri imaju 300 kcal... Ali nije stvar samo u 300 kcal nego u 300 kcal UH koji stvaraju ovisnost i koje organizam prvo trosi a troseci UH ostaju natalozene masne naslage jer je organizmu lakse da trosi UH nego masti... Znaci da jedan takav trenutak zadovoljstva bitno usporava i ometa tok dijete ne zbog ukupnog broja kcal nego zbog procesa koji izaziva u organizmu... Nije sve u sabiranju kcal veruj mi... 8)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • KALESIJA
    Amater
    Amater
    Postovi: 216
    Pridružio se: pre 15 godine

    od KALESIJA » pre 15 godine

    Ja sam na ovoj dijeti mesec dana.Skinula sam 8 kg ali i vezba ujutru i uvece po pola sata vezbe za noge i stomak i svaki dan setam sat vremena najmanje.Pridrzavam se dijete bas ali ne jedem cokoladu za kuvanje jednom sedmicno.Nisam gladna uopste.Jedva sebe nateram da doruckujem i sad ali uspevam jer vidim rezultate.Imala sam 64 kg a sad 56 kg i super se osecam.Pozdrav
  • Nada78
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Nada78 » pre 15 godine

    Super,

    Od sutra cu i ja na ovu dijetu, kupila sam veceras crni hleb, da imam ujutru za dorucak. A sto se tice cokolade za kuvanje, one su bas gorke, ali zdrave, a imaju nove bambijeve sa 70% kakaoa, super su, sa aromama maline, visnje i pomorandze, a ima i obicna, i poprilicno zasite, a nisu mnogo gorke. Ja pretpostavljam da mogu i one.
    A vec sam na onoj dijeti sa pirincem, sutra 32. zrno, nadam se da to nece smetati ovoj dijeti. Da li zna neko da li bi to skodilo dijeti dr Zizic, mislim ovaj pirinac? :roll:
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Ja mislim da bi i da treba da prekines sa tim pirincem... Ako drzis Zizica onda drzi tu dijetu striktno... A cokolade su stvarno genijalne... Moja omiljena je sa narandzom... :D
    Predlozila bih ti da otvoris dnevnik pa da se druzimo i da pratimo kako ti ide dijeta... U drustvu je zabavnije... :wink:
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • branka06
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 15 godine

    od branka06 » pre 15 godine

    Glavno je da imas volju, jer bez toga dzaba sve. Jela sam musli-dvije kasike sa 200ml jogurta do 1,6% masti. Izbjegavaj slatko mlijeko. Povrce samo bareno i posloljeno, ili svjeze. Sto vise povrca, to skines vise kg. Vazno je da jedes na tri sata-tri obroka i dvije uzine. Za uzinu uzmi svjeze voce, ili sok 100% voce, ali samo kad moras. Nemoj grozdje, smokve i sljive. Meso spremaj bez ulja, ili sa kasikom ulja. I salatu mozes sa kasikom ulja spremiti i malo, ali malo sirceta. Eto! Srecno! :D
  • amaranta
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 15 godine

    od amaranta » pre 15 godine

    ja danas pocinjem ovu dijetu dr.Zizic...vec sam je jednom drzala prije par godina i rezultati su bili extra...e sad sam se unistila posle porodjaja, pa idem opet...citavih 18 kg...uzas...

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju