Dijetom do anemije
  • Varvara
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 16
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Dijetom do anemije

    od Varvara » pre 14 godine

    Cao, trazila sam nesto o losoj krvnoj slike i eto me opet uz moj sajt :D . U mom dnevniku sam pisala da sam krenula na mezoterapiju i za 3 meseca sam smrsala 25kg. Rezultat... izgledam dobro ali sam pokvarila krvnu sliku :( :( :( . Hemoglobin mi je 77, a gvozdje 1.8, lejkociti 3,i nesto. Uhvati me panika! Sta da radim? :neznalica: :placljivko:
    Hocemo da budemo VIT? Ostalo samo malo, da ukljucimo mozak :)
  • SuziQ
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Dijetom do anemije

    od SuziQ » pre 14 godine

    Kao što je nko već spomenuo probaj sa Tothemom.
    Ja sam u toku trudnoće i nakon porođaja bila anemična i to baš zabrinjavajuće i sa 2 kutije (čini mi se da je 10 kom. u pakovanju) Totheme sam rešila problem. Malo je bljak ukusa ali kad se razmuti u malo soka od jabuke i nije toliko loše mada je najbolje (tako su bar meni rekli u porodilištu) ako možeš da popiješ bez ičega.
    Ndadam se da sam bar malo pomogla.
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Dijetom do anemije

    od 314pezos » pre 14 godine

    I naravno još pride i puno šetnje na svežem vazduhu !!!
    Slika
    Slika
  • Varvara
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 16
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Dijetom do anemije

    od Varvara » pre 14 godine

    Hvala za savete! :009:
    Od totheme mi je bila muka, pa mi sad dali heferol, ali i od njega mi je muka, pa sam jutros polako uz hranu popila, nadam se da cu proci... :D muku :muka:
    Bila sam kod doktorice, smirila mi je da se ne plasim, nego da pijem gvozdje, C vitamin, B vitamini, ekomer ulje i da jedem vise zelenisa, crvenog mesa, voca i povrca. Za dvadeset dana ponovicu nalaze.
    Hocemo da budemo VIT? Ostalo samo malo, da ukljucimo mozak :)
  • IVANA002
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 96
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Dijetom do anemije

    od IVANA002 » pre 14 godine

    Ja sam oduvek imala manjak gvozdja, nekad veci nekad manji, iako volim i jedem i zelje i jetricu (to su mi rekli da je ima dosta gvozdja). Kada imam menzis onda uzimam sumece ili obicne tablete sa gvozdjem. Ali nikada nisam osecala lose zbog tog manjka, mada sam oduvek bila bleda. I to nije zavisilo od toga koliko jedem, da li sam na dijeti ili ne.
    Zabarini, kakve veze ima unos mlecnih proizvoda?
    Ja volim i jogurt i mleko, a najvise kiselo mleko. Nisam cula do sada da oni negativno ucitu na krvnu sliku. :neznalica:
  • Varvara
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 16
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Dijetom do anemije

    od Varvara » pre 14 godine

    Za mleko lekari govorili mojoj deci kad su bile bebe da ne jedu samo mleko nego i sve ostalo sto treba, povrce i meso, da ne pokvare krvnu sliku. Ali to je jace od njih, bebe i nevole one miksane obroke. Oni bi samo mlekca.
    A citala sam da kombinacija mlecnih proizvoda i drugih namirnica gde ima gvozdja, ne odgovaraju jedna drugoj, mleko neda da se gvozdje dobro usvoi. Smeta.
    Hocemo da budemo VIT? Ostalo samo malo, da ukljucimo mozak :)
  • IvAn :P
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Dijetom do anemije

    od IvAn :P » pre 13 godine

    Koliko je pametno dati krv dok si na dijeti? :26: :26: :26:
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Dijetom do anemije

    od 314pezos » pre 13 godine

    Pre početka dijete bi trebalo po nekom nepisanom pravilu obaviti lekarske preglede među kojima je i laboratorijski pregled krvne slike te ako je krvna slika u redu t.j. osoba nije malokrvna ne postoji niti jedna druga prepreka za dobrovoljno davanje krvi za pomoć drugima.
    Slika
    Slika
  • IVANA002
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 96
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Dijetom do anemije

    od IVANA002 » pre 12 godine

    Hvala za savete vezane za manjak gvožđa. Od kada sam prestala da kombinujem mlečne proizvode sa hranom koja sadrži gvožđe, ne samo da mi se krvna slika popravila već sam postala i dobrovoljni davalac krvi. Zaista bih svima koji imaju tih problema preporučila da, pored toga što će unositi više namernica koje sadrže gvožđe, izbegavaju da te namernice kombinuju sa mlečnim proizvodima, što naravno ne znači da ih izbacite skroz iz jelovnika, već da ih konzumirate par sati kasnije na primer. Ja sam mislila da je nemoguće jesti spanać bez kiselog mleka ili pavlake, ali zaista nije tako kad se čovek navikne :)

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju