Odgovori 2 postova Stranica 1 od 1
Dijeta bez naziva...
  • Maki
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 16 godine

    Dijeta bez naziva...

    od Maki » pre 16 godine

    Ne znam tacno kako se zove ova dijeta, ne pise na vrhu.
    Evo ipak cu ovde ispisati kako cu se hraniti narednih 7 dana, pa ako dijeta uspe nastavicu dalje sa njom. Sa njom se mrsa 1ipo kg sedmicno i tako 2 meseca, uz male prekide. Ne jede se nista mlecno, zbog surutke koja se pije sat vremena pre dorucka, ili uvece po potrebi, ako uhvati kriza. Takodje moze i sladoled, ali ako se ne bude trazio, bolje da se ne jede.
    Dijeta ima 7 razlicitih dana, ali se dani mogu menjati. Npr: ako ide dan koji za dorucak ima pirinac, moze se menjati za neki drugi dan gde je dorucak voce i tako spasiti spremanja ako ste taj dan zauseti ili u zurbi. Dijeta je:

    1. DAN
    9:00 Dorucak
    -tanjir palente
    13:00 Rucak
    -krompir na pari
    17:00 Vecera
    -kuvana riba

    2. DAN
    9:00 Dorucak
    -kuvano jaje
    13:00 Rucak
    -parce kuvanog belog mesa
    17:00 Vecera
    -2 vocke

    3. DAN
    9:00 Dorucak
    -tanjir rize
    13:00 Rucak
    -vocna salata
    17:00 Vecera
    -pecena riba

    4 DAN
    9:00 Dorucak
    -2 vocke
    13:00 Rucak
    -boranija na pari
    17:00 Vecera
    -tunjevina

    5 DAN
    9:00 Dorucak
    -proja
    13:00 Rucak
    -sampinjoni sa piletinom
    17:00 Vecera
    -pecena riba

    6 DAN
    9:00 Dorucak
    -tost sa medom
    13:00 Rucak
    -kupus
    17:00 Vecera
    -2 vocke

    7 DAN
    9:00 Dorucak
    -2 vocke
    13:00 Rucak
    -pijano pile (jedno parce) ili neko jelo po izboru, ali u manjoj kolicini
    17:00 Vecera
    -pecena riba

    Izmedju obroka se prave male uzine od suvog voca (2-3 komada), badema (5-10), surutke (koja se pije pre dorucka na 1h, ili posle vecere), 2-3 kockice crne cokolade, ili 1-2 kugle sladoleda, kasicica meda sa toplom vodom, limunada, cedjena pomorandza (posebno u danima gde nema voca), 2-3 rezge oraha.... I vrlo je bitno da se u toku dana popije bar 1ipo litra vode i 2 solje zelenog caja.
    Jela nisu suvoparna kako moze da se cini, jer se posebno spremaju sa zacinskim biljkama i sosevima za brzi rad organizma. U pripremi jela se koristi soja sos, timjan, lovorov list, biber, tabasko sos, kari, muskantni orah, crno i belo susamovo semenje, celer, beli luk, sok od paradajza, ruzmarin, kim, jabukovo i vinsko sirce, limun, persun.... sve zacinske biljke su dobro dosle, posebno malo ljuce. Koristi se po mala kasicica biljnog ulja, najbolje maslinovog (ili susamovog) pri pripremi jela, NIKAKO PUTER, MARGARIN, ili neke druge masti.
    Sto se tice izbora mesa, najbolja je riba (skusa, losos..), kao i posno belo curece (ili pilece) meso, a moze i teletina i jagnjetina, nikako svinjetina. Meso i povrce kuvati na sto manje vode, pa se posle ta voda moze isporistiti za supu kao medjuobrok.
    Dnevno bar pola sata mora da se bude aktivno, pa makar se brisali prozori, ili usisavale kucu, ako nemate vremena i to je dovoljno.

    Unos hrane ne sme biti manji od 1200kcal!!!

    Ima ovde jos nesto malo da se pise, ali posto mi je nestalo struje, a ja nisam snimila ovo sto sam prekucala, sve sam morala ponovo.

    Eto toliko, ja sam od danas pocela, pa cemo videti kako deluje. Ta moja rodjaka sto je drzala je smrsala 13 kg za dva meseca, a doktorka koja joj je dala tu dijetu je skinula 15kg, ali ona je puno deblja, pa je verovatno zato vise i skinula. Bitno je da je ona posle toga radila nalaze i bili su odlicni!
  • Maki
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Maki » pre 16 godine

    Zbog nestajanja struje, zaboravila sam ponovo da dodam da se uz sve obroke jede salata od svezeg povrca po zelji, koja se moze zaciniti bas onim sosevima i zacinima koje sam vec navela. A za rucak moze da se uzme i komad hleba od crnog integralnog brasna. Mada sam ja hleb izbacila, jer se jede palenta, proja, tost...pa nema potrebe za hlebom.

    Tigrica me podsetila :D
Odgovori 2 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gosta