Odgovori 114 postova
Citrrus dijeta
  • andrejab
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od andrejab » pre 11 godine

    hvala na dobrodošlici!
    namjeravam otvoriti svoju temu na pdf-u dnevnik, ali jednostavno mi fali vremena. nego, malo si me zbunila sa ovim savjetom vezano za povrće. Kuhano se jede samo jedan dan za večeru, tačnije 5. po redu. nisam shvatila da se jede skrobno i neskrobno povrće.
    Ja pavlaku ne jedem, ne volim je inače, te sam u startu prešla na jogurt.
    može link na originalni recept dijete?
    recept kojeg se držim sličan je ovom na sajtu.
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od dudank » pre 11 godine

    Izvini, moja greška, mislila sam da pitaš da li može to povrće običnim danima umesto salate. Totalni trip, udarila nam svima vrućina u glavu. :oops: Sorry.

    Ovo bi trebalo da je originalna, pojavila se u ovom obliku početkom osamdesetih i otad je u opticaju (tad se zvala "Dijeta 15 dana" :) ), a držale su je meni bliske osobe pa mi je otud dobro poznata:

    ZA PET DANA TREBA KUPITI:
    - 1 pakovanje dvopeka
    - 10 pomorandži
    - 7 paradajza
    - 6 jaja
    - 3 kisela mleka
    - 3 krastavca
    - 1 jabuka
    - posni sir
    - 1 pakovanje zamrznutog povrća
    - 700 grama junetine

    - Doručak je isti tokom svih 15 dana:
    1 pomorandža (može i kruška, breskva, dinja ili lubenica), 1 dvopek i 1 šolja čaja ili kafe bez šećera.

    1. DAN
    - Ručak: 1 pomorandža, 1 kuvano jaje, 1 kiselo mleko
    - Večera: 2 paradajza (ili 2 dl kuvanog paradajza), 2 kuvana jajeta, 1/2 zelene salate (ili 1 krastavac)

    2. DAN
    - Ručak: 1 pomorandža, 1 jaje, 1 kiselo mleko, 2 dvopeka
    - Večera: 125 grama mlevene junetine, 1 paradajz, 1 pomorandža, 1 dvopek, 1 šolja čaja ili kafe

    3. DAN
    - Ručak: 1 pomorandža, 1 kuvano jaje, 1 kiselo mleko, 1 glavica salate (ili 2 krastavca), napici bez šećera
    - Večera: 125 grama mlevenog mesa, 1 pomorandža, 1 dvopek, 1 šolja kafe ili čaja

    4. DAN
    - Ručak: 125 grama kravljeg sira, 1 paradajz (ili 1 dl kuvanog paradajza), 1 dvopek
    - Večera: 125 grama mlevenog mesa, 2 paradajza, 1 jabuka, 1 dvopek

    5. DAN
    - Ručak: 200 grama kuvanog mesa ili ribe, 1 paradajz, 1 dvopek
    - Večera: 1/2 kg kuvanog povrća (šargarepa, grašak, krompir), 1 jaje, 1 paradajz

    Za vreme dijete nije dozvoljeno unošenje alkoholnih pića. Navedene namirnice mogu se uzimati tople ili hladne, ali je važno da se namirnice uzimaju pomenutim propisanim redom i da se pri tom nijedna ne izostavi. Sistem je već ispitan i proveren. Ukoliko se namirnice ne unose datim redom ili se izmešaju – rezultati će izostati.

    Moja napomena - preporuka je bila da se drže tri ciklusa od po 5 dana, zatim se pravi pauza, pa se po potrebi ponavljaju ciklusi od 2x5 dana s pauzama između.

    Kiselo mleko je poželjnije od jogurta, a najbolje bi bilo da ga pojedeš polako kašikom - zasitiće te duplo bolje. :) (Greška je i nastala zbog kis. mleka, dok je recept šetao po bivšoj državi, pa je mleko postalo vrhnje, a vrhnje se pretvorilo u pavlaku, itd. :) )
  • andrejab
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od andrejab » pre 11 godine

    dudank, hvala na odgovoru. evo, jutros započinjem 6. dan. vagala sam se -2,5 kg. malo sam stala.
    u glavnom, 5.dan mi je bio nagori. došlo mi je da sve povratim. kupila sam neku junetinu, mada mislim da je ono bila dobro strara krava u pitanju i kuhala sam je 3 sata, a bila je žilaaaavaaaaa do bola. onda večera- bljak. baš mi je juče bilo grozno.i da, gledam tvoj tiker, pa mi nije jasno koliko si to smršala? wooow! na kojoj si dijeti? UN?
  • zvrca
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od zvrca » pre 11 godine

    Danas sam krenula sa ovom dijetom. Jedva cekam da prodje prvih 5 dana, pa da stanem na vagu i obradujem se!
  • pink rose
    Amater
    Amater
    Postovi: 119
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od pink rose » pre 11 godine

    Razmisljala sam pre nego sto predjem na hrono ishranu, s obzirom na veci visak , da probam prvo sa krugom ili dva kruga od 15 dana ove dijete?? Kakvca su vasa iskustva , u kakvom tempu se gube kilogrami i da li se lako iu vracaju posle?? :mahalo:
  • pink rose
    Amater
    Amater
    Postovi: 119
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od pink rose » pre 11 godine

    Meni prolazi peti da od mogucih 15 i mislim da kod mene ova djeta radi, sto je, zapravo, ono sto sam i ocekivala, jer treba skinuti onooolikiiii visak....ali sutra ujutru cu se bas izmeriti da vidim i u brojkama kakva je situacija. :wink: Vidim da dijeta nije izbor najveceg broja vs..ali verujem da ce se broj onih koji je koriste povecati pred samo leto, jer mi se cini da ova dijeta daje ako nista drugo a ono bar, najbrze rezultate...a posle za odrzavanje, pa aj da kazem da postoje i pametnija resenja. :mahac:
    Poslednja izmena od pink rose u 20 Feb 2013, 19:42, izmenjeno 1 put ukupno.
  • pink rose
    Amater
    Amater
    Postovi: 119
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od pink rose » pre 11 godine

    Posle prvih 5 dana skoro 3kg manje..i ja sam prezadovoljna :013:
  • Mesec
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od Mesec » pre 11 godine

    Hi everybody! (:

    Počinjem danas sa ovim ciklusom od 15 dana i rado ću podeliti utiske sa vama.
    Inače, nije mi prvi put da držim ovu dijetu. Ne smatram da je preterano zdrava (a kao da su ostale dijete esencije zdravlja 8) ), ali je korisna i dobra za podizanje samopouzdanja pred početak promene ishrane.
    Kada sa njom završim volela bih da se posvetim hrono ishrani.

    Pozdrav za sve! (:
  • Somborka
    Amater
    Amater
    Postovi: 164
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od Somborka » pre 11 godine

    Caos!Ja sam ovde nova,ali citam stalno ovaj forum.Zastala sam kod citrus dijete,da napisem svoje iskustvo,ali i da malo sama sebe opet podstaknem da krenem na dijetu.Proslog leta pocela sam sa limun dijetom jedno 2 meseca,skinula sam oko 10kg,i da svaki dan po ceo dan sam visila na vagi i radovala se svakom izgubljenom kg,bila sam motivisana time.Jelovnik je bio domaci klasican,ali u manjim kolicinama.Radila sam neke vezbe sa aerobika svaki drugi dan po pola sata,a uwela sam i trbusnjake.Tada sam se osecala fenomenomenalno i pritisak mi je bio redovan.:)
  • pink rose
    Amater
    Amater
    Postovi: 119
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od pink rose » pre 11 godine

    Odlicno Somborka ja sam u 10. danu, 2. kruga ove dijete i bas kao i ti se blizim - od 10 kg i bas kao i ti imam neke kardio aktivnosti kojih se drzim onako pride uz to, ja sam zadovoljna, sad jedino sto me brine je odrzavanje postignutog. :005: Kakva su tvoja iskustva oko toga?? :? :)
  • Somborka
    Amater
    Amater
    Postovi: 164
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od Somborka » pre 11 godine

    :neznalica:
  • Somborka
    Amater
    Amater
    Postovi: 164
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od Somborka » pre 11 godine

    E,pa drago mi je :) .Pa ovako,3 meseca sam odrzavala tu tezinu,mada sam naravno htela jos da skidam.Usput sam bila aktivna poslom i kucnim aerobikom :) i tako sve do decembra kad su poceli praznici i td.i ja vratim 9kg :( .Ovih dana opet razmisljam o dijeti,limun ili UN.
  • pink rose
    Amater
    Amater
    Postovi: 119
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od pink rose » pre 11 godine

    A sta mislis o kombinaciji jedne i dsruge, prvo krenes sa citrus dijetom, da dobijes na samopouzadanju, predpostavljam da bi skinula min 4-5 kg, zavisi od osobe do osobe, mozda i vise , a onda nastavis sa UN-kom. :wink:
  • Somborka
    Amater
    Amater
    Postovi: 164
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od Somborka » pre 11 godine

    Pa mislim da to nije losa ideja.Sa UN dijetom imala bi redovne obroke,a limun bi mi dosao kao dodatak uz sve to :) mozda bi bilo boljeg efekta.Mada me veoma plasi taj vodeni dan,a ja ne mogu da nepojedem bar jedan obrok u toku dana :( kako to da resim?
  • Somborka
    Amater
    Amater
    Postovi: 164
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od Somborka » pre 11 godine

    :D Evo mene!Danas sam napravila onaj carobni napitak od 2 iscedjena limuna i litre vode,i primetila sam promenu,xexe,svaki 10tak minuta u wc na malu nuzdu :)
Odgovori 114 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju