Odgovori 114 postova
Citrrus dijeta
  • Nena
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od Nena » pre 14 godine

    I jos nesto! Pise da se namirnice moraju uzimati propisanim redom. Negdje sam procitala da dijeta nema efekta ako se namirnice pomijesaju. Meni je to bezveze, mislim unosi se malo kalorija i moras smrsati i to je to! Ja npr. svako jutro moram prvo da popijem kafu. Kakva su vasa iskustva, molim brz odgovor!!!
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od lasata » pre 14 godine

    Ne mogu konkretno da ti odgovorim na pitanja jer se nisam puno udubljivala u ovu dijetu ali ipak sam odlucila da ti se obratim i da te posavetujem da ne drzis ovu dijetu jer je potpuno nezdrava... Usporices metabolizam, neces resiti problem sa probavom, a kad se budes vratila na normalnu ishranu ugojices se brzinom svetlosti... Radije odaberi neku zdravu i dobro izbalansiranu dijetu koja ce dati dobre i dugotrajne rezultate... A Oligovit nemoj da uzimas zato sto otvara apetit... Radije uzmi Centrum ako vec zelis da uzimas multivitamine... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Nena
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od Nena » pre 14 godine

    Necu odustati od ove dijete! Mozda je malcice nezdrava, ali mislim da se nista strasno ne moze desiti za 15 dana. Ja je cak dobro i podnosim, nisam tako strasno gladna, a trebaju mi brzo rezultati. Posle ove dijete cu na neku drugu mislim da cu na UN
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od lasata » pre 14 godine

    Konacni izbor je tvoj, naravno... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Fidelio
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od Fidelio » pre 14 godine

    Zdravo svima!

    Danas sam poceo sa ovom dijetom, imam 89 kg, a trebalo bi da dodjem na idealnih oko 75...
    Obzirom da prvi put probavam istu imam vide nedoumica, te vam se unapred izvinjavam na dosadi i molim za pomoc iskusnijih.

    1. Na odmoru sam, te se cesto uspavam... - spavam do 12 h. Da li vredi da tada doruckujem ili je bolje da preskocim dorucak, te da oko 15 h pojedem direktno rucak tj. da li ako se obrok preskoci to narusava efekat dijete?

    2. U tom smislu, kada je najbolje imati propisana 3 obroka tj. u koliko sati?

    3. Ako mi je nesto problem to je - izbaciti jutarnju kafu :-) Da li smeta ako pre (propisanog) dorucka popijem prvu jutarnju kafu?

    4. Obzirom da sam eto slatkaros, izbacio sam, sto se kafe tice, beli secer iz upotrebe, ali koristim "na tren" (0 kalorija), da li je to prihvatljivo? p.s. gorka kafa mi je bljak...

    5. Da li mogu da u toku dana popijem kafu mimo propisanog protokola?

    6. Negde sam video da neki praktikuju ovu dijetu kao ciklus od 3*5 dana, ali izmedju svake serije praktikuju 2 dana pauze (vikend bez dijete) od propisanog protokola. Da li je to bolja/"zdravija" varijanta?

    7. Negde sam video da ne smata ako se pije vino-spricer (u umerenim kolicinama)?

    8. Da li se ciklus od 5 dana moze produziti na vise od 3 nedelje, recimo 6, pogotovu ako se pravi pomenuta pauza od 2 dana, i da li znate kakav je tada efekat?

    9. Da li se namernice bukvalno moraju jesti po propisanom redu, ili je moguce jesti, recimo - pavlaku i dvopek zajedno (istovremeno)?

    10. Da li je moguce pojesti jabuku izmedju obroka, kao uzinu?

    Unapred hvala i veliki pozdrav svima!
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od lasata » pre 14 godine

    Dobro dosao Fidelio... Ja nisam bas upoznata precizno sa citrus dijetom ali vidim da niko nije odgovorio pa hajde da pokusam... Za pocetak cu ti reci da se ova dijeta smatra vrlo nezdravom i da ti je ne bih preporucila a ako ipak odlucis da je drzis nemoj da je produzavas... Ovom dijetom ces vrlo verovatno usporiti metabolizam i kasnije sve skinute kilograme vrlo brzo povratiti... 8)
    Bez obzira na to dokle spavas dorucak bi trebalo da pojedes u prvih sat vremena po budjenju da bi koliko toliko pokrenuo metabolizam dok vecera treba da bude najmanje tri sata pre odlaska na spavanje... Rucak ti dodje negde izmedju... Preskakanje obroka nikako nije preporucljivo jer i to usporava metabolizam... Mnogo je bolje imati cesce male obroke nego tri glavna... :)
    Sto se jutarnje kafe tice nastavi da je pijes... Dobro je sto si izbacio beli secer ali si jos goru stvar uradio kada si ubacio vestacki zasladjivac jer je izrazito opasan po zdravlje... Radije kafu zasladi smedjim secerom jer te kalorije iz njega nece ubiti sto se za vestacki zasladjivac ne bi moglo reci... Tokom dana mozes da popijes eventualno jos jednu kafu... :)
    Te vikend odmore od citrus dijete bih ti preporucila upravo zbog pokretanja metabolizma i sigurna sam da je to dobra kombinacija, naravno ako tokom vikenda ne preterujes sa unosom kcal... A sto se tice maligancica i spricera, zaboravi... Alkohol 'ne govori' ni sa jednom dijetom... 8)
    Ne znam kako stoje stvari sa kombinovanjem namirnica u citrus dijeti ali ti preporucujem da dijetu drzis dosledno, onako kako je propisano... To je uvek najbolja varijanta... Isto vazi i za uzinu... Ako jabuka nije propisana onda nemoj ni da je jedes...
    Nadam se da sam ti bar malo pomogla... :)
    I nemoj vise da pises dva ista posta na forumu na dva razlicita mesta... Ovo je tema vezana za citrus dijetu pa je bilo dovoljno da ovde postavis svoje pitanje ili ako si vec zeleo misljenje nutricioniste onda je bilo dovoljno da pitanja postavis tamo... 8)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Fidelio
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od Fidelio » pre 14 godine

    Hvala, naravno da jesi :009:
    Pa ne pisu, ocigledno su svi vec smrsali, jedino sam ja ostao debeo haha...
    Zbilja nemam sta da dodam, sem da se slozim sa ovim sto si napisala. Apsolutno sam svestan kratkoroscnosti brzih dijeta i svih konsekvenci, ali ja moram od necega da pocnem, pre svega da se disciplinujem i izgubim po koje kilo, a zatim - paznja. Naravno, treba citav stil zivota da se menja, uvesti fizicku aktivnosti :headbang: vise hodanja i sl...
    Vec sam na ovoj dijeti, generalno mi je za sad ok, "osluskivacu" je, kao i svoj organizam, pa cemo videti - mislim da cu vec osetiti sta je najbolje. Uvescu vikend pauze - to s metabolizmom apsolutno stoji.
    Sto se tice secera, slazem se da je smedji secer bolji od belog, pre svega - kvalitetniji, ali mislim da neke sustinske razlike nazalost nema. I jedan i drugi su, manje - vise nekorisni. Vestacki zasladjivaci takodje, slazem se. Pokusacu da nabavim tecni zasladjivac koji se zove Stevia, ne znam da li ga ima kod nas. On je potpuno na prirodnoj bazi i mislim da je u celoj prici najmanje stetan da ne kazem - preporucljiv.
    DA LI NEKO ZNA DA LI I GDE MOZE DA SE NABAVI U BEOGRADU?
    Hvala jos jednom, pozdrav!
    p.s. Izvinjavam se ako sam narusio pravila foruma. Ja sam zbilja i hteo misljenje obicnih ljudi koji su probali dijeti, ali i strucno misljenje nutricioniste...
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od lasata » pre 14 godine

    Pravo da ti kazem i ja vec duzi vremenski period trazim Steviu prah ali nigde ne mogu da je nadjem pa ako slucajno negde naletis na nju, javljaj... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • pseudoscorpia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 12
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od pseudoscorpia » pre 14 godine

    npr:
    2 paradajza
    2 kuvana jajeta
    1 krastavac
    da li mogu da pojedem sve to odjednom ili posebno, jedno za drugim?
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od lasata » pre 14 godine

    Pseudo, potrebno je da se dobro informises kad pocinjes sa novom dijetom... Sudeci po pitanjima ti to nisi uradila... Evo ti link ka tekstu koji je potrebno da procitas... 8)

    https://www.dijeta.net/pomorandza_dvopek_dijeta.htm
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • pseudoscorpia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 12
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od pseudoscorpia » pre 14 godine

    pa nisam josh pochela... informishem se...
    prochitala sam to, i opet mi nije jasno da li jedem istovremeno ili jedno za drugim. :)
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od lasata » pre 14 godine

    2 paradajza
    2 kuvana jajeta
    1 krastavac
    da li mogu da pojedem sve to odjednom ili posebno, jedno za drugim?

    Sve to zajedno cini tvoju veceru... Dakle jedes zajedno a ne pojedinacno... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • pseudoscorpia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 12
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od pseudoscorpia » pre 14 godine

    kako se sprema mleveno meso i mozhe li se zameniti svezhim?
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od lasata » pre 14 godine

    Mislim da mozes da zamenis svezim... Utoliko vise sto ne videh objasnjenje sta smes da dodas u to mleveno meso... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • masha_90
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 53
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od masha_90 » pre 14 godine

    evo ja da napishem moje iskustvo sa tom dijetom:

    prvo da naglasim da sam je drzala kao jedan deo programa kod nutricioniste i da su me pratili i on i trener .
    dijeta je inace napravljena za sportiste tako da je moguce da kod ljudi koji nisu u redovnom treningu usporava metabolizam.

    naime ja sam se zaista drzala dosledno od prvog do poslednjeg dana i oslabila sam 5kg(tada nisam imala ovoliki problem sa kilogramima i trenirala sam profesionalno) a i imala sam nekih 14 godina (tad mnogo lakshe idu kilogrami dole).

    inace mi je nutricionista rekao da nikako ne bih smela da je drzim a da ne treniram svaki dan, pogotovo sto sam mlada, ali i da inace se ta dijeta ne preporucuje.

    to je moje iskustvo

    a takodje sam cula od tetke da je to dijeta pravljena za spremanje za teshke operacije (nisam proveravala kasnije), tako da onda mi je logicno da se i u tom slucaju prati svakodnevno lekarskim pregledima.

    ja mislim da ti je bolje da krenes na neku zdraviju dijetu, za koju ce ti trebati mozda duze vremena, ali zato ce to nakon nje biti promenjene navike :)

    pozdrav i srecnos vima na kojoj god da su dijeti ili sa odrzavanjem kilaze
    :009: :009: :009:
Odgovori 114 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju