Odgovori 114 postova
Citrrus dijeta
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Uh, pa ovako. Ja sam generalno protiv takvih dijeta, tako da, što se mene tiče svakako je problem da držiš tu dijetu... Možda sam zato zaobišla odgovor :cry:

    Ali sada bez popovanja - to je vrlo striktna dijeta kad su količine u pitanju. Voćni sokovi (čak i ceđeni) imaju dosta kalorija i poremetiće dijetu. Teoretski, između obroka bi trebalo da piješ samo vodu.
    Sorry!
    :mahac:
  • Cy
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Cy » pre 15 godine

    bonjanja napisao:Hvala na odgovoru, samo nisam bash razumela da li nece biti ''problema'' ako pijem samo sok iz domace radinosti...


    Nikako nikakve sokove nemoj piti,zbog sadrzaja prirodnih shecera koje voce ima.Ja pijem samo chajeve bez shecera i vodu.Kafu pijem sa malo mleka a i to verovatno ne bi trebalo.
  • malisa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 15 godine

    nedoumica

    od malisa » pre 15 godine

    Molim vas da mi ogovorite ako mozete, ja sam krenula na citrus dijetu, jer mi se cini ok, ali bih voljela znati da li mogu umjesto mljevenog mesa da koristi bijelo pilece meso koje bilo kuhano, jer ne volim mljeveno. Hvala unaprijed!
  • Valentina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Valentina » pre 15 godine

    Mozes piletinu ja drzim i pre toga sam je drzala i jela sam kuvanu piletinu to sto imam...Imam ja jedno pitanje sta da uzmem umesto krastavaca jer sam danas uzela kisele da jedem jer nemam ni krastavce niti zelenu salatu?
  • ::džodži::
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 15 godine

    od ::džodži:: » pre 15 godine

    ja sam krenula na ovu dijetu i super je,iako mi je teshko da je se pridrzavam
  • Deussa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 15
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Deussa » pre 15 godine

    Drzala sam Citrus dijetu davno i oslabila oko 7 kila,s'tim sto sam ja jela voce izmedju obroka,i menjala dijetu(recimo umesto krastavca ili zelene salate,jela sam kupus salatu i tako),i opet sam oslabila.Sad sam opet na njoj i ne menjam je :013:
  • gurmanka

    od gurmanka » pre 15 godine

    Imam 28 godina, dvije trudnoce iza sebe, i bilione unesenih kalorija u zivotu.
    Trenutno sam na citrus dijeti, prvi put. Do sada sam uglavnom drzala dijetu bez ugljenih hidrata.
    Danas mi je 7. dan, i mogu vam reci da sam danas a i juce mnogo gladna, za razliku od prvih pet dana, kada glad uopste nisam ni osjecala.
    Za sada sam otprilike 2,5 kg laksa (na pocetku sam imala 62 kg, a trenutno 59,7kg, a zeljena kilaza bi bila 55/56 kg, ali naravno trajno).
    Vidjecemo kako ce dalje da ide. ?
    I ako uspijem, kako da odrzim kilazu, jer obozavam da jedem! :shock:
    Zahvaljujuci vasem forumu imam par ideja za odrzavanje, pa vidjecemo...
    Potrudicu se da vas redovno informisem.
    Svima ostalima puno uspjeha!
    Pozdrav :009:

    Danas mi je 8. dan, opet nisam skinula ni grama,naprotiv 300gr vise. Ne znam zasto, pridrzavam se svega, osam sto sam promjenila vrstu dvopeka, prvih pet dana sam uzimala kupovni dvopek (zwieback), ali skontala sam da ima secera u sebi, pa sam presla na normalni tost iz tostera i to crni sa zitaricama.
    Ali mozda on ipak ima vise kalorija nego sto ovaj prvi ima secera. Mozda je u tome problem???
    Kakav dvopek vi uzimate???
    Ili pijem puno kafe (s mlijekom u prahu i natrenom), ali i prvih pet sam dana pa sam opet mrsavila.
    Nadam se da je to samo faza i da ce od sutra opet da ide na dole.
  • visnjabl
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od visnjabl » pre 15 godine

    Samo da pozdravim veselo drustvo i da se prijavim da vam se uskoro pridruzujem, samo jos nisam odlucila koju dijetu da zapocnem, mozda mi vi mozete pomoci? Inace 2003. sam skinula 21 kg za 3 mjeseca (na totalno ne zdrav nacin), no ipak kilogrami mi se nisu pocele vracati do sada, iako zadnja 2 mjeseca vjezbam aktivno i isto jedem... Sada imam nekih 7 kg viska i molim vas za savjet koju dijete da pocnem koristiti? Danas sam cijeli dan visila na sajtu i forumu i razmisljam o kombinaciji citrrus dijete sa dijetom po satima, uz koristenje tableta jabukovog sirceta (prije 6 godina su mi jako pomogle, ili ja tako bar mislim!!!))) i zanima me sta mislite o tome!?

    Pozdrav iz Banja Luke...
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od lasata » pre 15 godine

    Uopsteno uzevsi citrus dijeta se smatra nezdravom pa ti nju ne bih savetovala... Takodje ti ne bih savetovala ni UN dijetu jer ti nemas nesto puno kilograma da skines... Mozda da pogledas 'dijetu moje doktorke' u temi zdravstvene dijete ili 'dr Zizic dijetu' u temi ostale dijete... Zapravo, ovde dve dijete su veoma slicne i obe su dale odlicne rezultate u skidanju manjeg broja kilograma... Bice mi drago ako nam se pridruzis u dnevnicima clanova foruma... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • visnjabl
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od visnjabl » pre 15 godine

    Draga lasata trenutno citam dnevnike drugih clanica i vidim da ih je dosta skinulo kilograme sa `dijetom moje doktorke` a i cini mi se da nije mnogo teska :) sad sam u dilemi samo da li da pocnem ovih dana ili da je ostavim kad se vratim sa mora (20-30.06.), posto hmmmm, na moru bas i ne mogu strogo da postujem dijetu...
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od lasata » pre 15 godine

    Ja bih ti savetovala da odmah otvoris dnevnik i krenes sa 'dijetom moje doktorke' jer ces do mora vec napraviti vidljive rezultate i skinuces za tih desetak dana 2-3kg... Na moru ne moras da budes na dijeti ako ne zelis pa kad se vratis guramo dalje... :D
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • jovana93
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od jovana93 » pre 14 godine

    ja sam na ovoj dijeti,danas 11 dan..skinula sam nekih 4kg..interesuje me oni koji su je drzali dali su vise kg izgubili u zadnjih 5 dana ili kad??
  • shmizla
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od shmizla » pre 14 godine

    Ova dijeta stvarno deluje proshle godine sam je drzala ,i taman sam se spremila za more :)
    juce sam o5 pocela s njom ,ali sam uzela jednu palacinku :oops: onda sam pocela da se dvoumim da li da nastavim ili ne ?
    trudim se da ne odstupam od nje ,ali sam je prekrshila :cry: :cry: :cry: :cry:
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Citrrus dijeta

    od 314pezos » pre 14 godine

    Kako početi dijetu sa odsustvom karaktera, večno pitanje a bez odgovora 8)
    Slika
    Slika
  • Nena
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od Nena » pre 14 godine

    Pocela sam drzati ovu dijetu prekjuce. Znaci, danas mi je treci dan! Molim nekoga ko je drzao ovu dijetu da mi odgovori na sledeće: :26:
    1. U koliko sati se uzima koji obrok? Posto ja radim, doruckujem oko 10 pa onda nista ne jedem do 4. kada dodjem s posla, pa mi vecera dođe mnogo kasno. S obzirom da je vecera najjaci obrok u ovoj dijeti cini mi se da mi ponistava efekte.
    2. Koja veličina dvopeka? Ima ih raznih. Ja uzimam onaj veci 1 ili 2 manja umjesto jednog! Da li je to ispravno?
    3. Moze li ikako jogurt umjesto pavlake i ako je pavlaka- koja, sa koliko masnoce?
    4. Probava mi je jako loša, cak i sa ovom dijetom, pa me interesuje smijem li popiti nesto za probavu s obzirom da je smanjen unos svih materija u organizam?
    5. Pije li se kakav vitaminski dodatak? Ja sam juce popila oligovit! :15:
    Inace sam visoka 176 i imam 75 kg (i troje djece)!!!
Odgovori 114 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta