Odgovori 114 postova
Citrrus dijeta
  • boo
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od boo » pre 14 godine

    od sutra krecem na ovu dijetu......:)
    nadam se da cu uspeti :D
    mora da se udje u haljinicu,pod hitno :-P
    Imam pitanje....da li je okej da se posle tih 15 dana napravi jos jedna tura? :)
    Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
    Slika
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od lasata » pre 14 godine

    Nisam sigurna da je dobro da toliko dugo budes na ovoj dijeti... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • prasac
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od prasac » pre 13 godine

    Imam jedno pitanje... 5.dana pise 250 gr povrca mada sam negde procitala da se jede 500 gr, pa me zanima sta od povrca moze da se jede i da li mora jedna vrsta povrca ili moze da se mesa npr. barena sargarepa, karfiol, brokoli odjednom?
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od lasata » pre 13 godine

    Pretpostavljam da moze da se mesa povrce ali gledaj da izbegnes skrobno... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • prasac
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od prasac » pre 13 godine

    Hvala ti . . .
  • picana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od picana » pre 13 godine

    Od danas sam na ovoj dijeti. Imam veliku zelju da istrajem... Ima li jos nekog na ovoj dijeti?
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Citrrus dijeta

    od 314pezos » pre 13 godine

    Sretno ti bilo a od prisutnih na forumu je trenutno niko ne drži.
    Slika
    Slika
  • dejziz
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 48
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od dejziz » pre 13 godine

    Evo da prenesem iskustva zene koja ima 56 godina, inace moja komsinica, i koja je drzala ovu dijetu vise puta. Zena je inace visa medicinska sestra, ako je uopste bitno. Drzala je dijetu 15 dana, pa 15 pravila pauzu, pa 15 drzala-3 kruga. Smrsavila je neverovatno, ali ne tako brzo i nije vratila kilograme (mislim da je pocela u julu)
    Jede se sve po redu, pojedes pomorandzu, pa dvopek,pa popijes caj, nista se ne mesa. Meso se sprema ,mleveno junece, na teflonu bez ulja ili se napravi snicla uvije u Al-foliju i ispece na plotni sporeta sa obe strane. Ona tvrdi da joj dijeta ni malo nije bila teska, imala je krizu treci dan i nastavila. Licno nikada nisam stigla do tog treceg dana, a pokusavala sam bar 5 puta. Povrce se jede 1/2kg kuvanog, ali mislim da to ne moze da se pojede. Ona je jela ili krompir ili secerac, samo posoljeno.
    Al se raspisah, al mozda nekome moze pomoci
  • Sonjicak
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od Sonjicak » pre 13 godine

    Dijeta jeste efikasna,ja sam je ranije drzala ali nikada 15 dana,uvek dodjem do 7 ...Ali sada cu sigurno izdrzati zato sto sigurno znam da ce imati efekta i uopste nije teska i nije stetna,ovo je i kardioloska dijeta (jedan od mnogobrojnih naziva),tako da ne bi trebalo da solite hranu nesto puno ,a pavlaka se zameni sa kiselim mlekom...Meni je danas treci dan i vec se lepse osecam :D 8)

    ..Javljacu se dalje sa rezultatima pa ko je na citrusu nek se pridruzi... :)
  • Sonjicak
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od Sonjicak » pre 13 godine

    Potrebna mi je mala pomoc nasla sam ovu dijetu na netu i pise da treba da se odradi pet dana pa se pravi pauza od dva dana pa opet pet dana i tako se ispuca petnest ...3x5...Esada najbolje bi mi pomogao neko ko je drzao a i ko nije dobrodosli su svi saveti...?????Hvala unapred.. :)
  • Sonjicak
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od Sonjicak » pre 13 godine

    ...Peti dan i 4 kilograma manje... :skakutalo: :013:
  • BlackMaja
    Amater
    Amater
    Postovi: 443
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od BlackMaja » pre 12 godine

    Ja moram pitati nesto...
    Citah o ovoj dijeti, jel moram pojesti sve ovo sto je napisano za rucak, primer:
    Ručak:
    - 1 pomorandža,
    - 1 kuvano jaje,
    - 1 kisela pavlaka,
    - 1 glavica salate (ili 2 krastavca),
    - napici bez šećera

    ili nesto od toga?


    I na koji nacin spremiti ovo mleveno meso 125g? :neznalica:
    Slika
  • lilihip
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od lilihip » pre 12 godine

    Moraš pojesti sve :) a za meso sam ti već objasnila :)
  • andrejab
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od andrejab » pre 11 godine

    Pozdravčić!
    Moj prvi post ovdje.
    Evo, ukratko - 32 godine, visoka sam 178 i teška 66 kg. Kad neko pročita, izgleda idealno, ali stvarno nije. Nisam ''luda'', nemam iskvarenu sliku o sebi, sasvim sam svjesna svog fi.z izgleda i poprilično imam viška. Tačnije, da bih bila kao nekad, prije trudnoće, višak mi je 6 kg.
    Nikad nisam bila na dijeti, ali po preporuci prijateljice, koja je citrus dijetom smršala 6 kg, odlučim i ja.
    Danas mi je 4. dan i nisam mogla iizdržati da ne stanem na vagu. Znači, nakon 3 dana -2kg. Ja sam presretna. Nastavljam.
    Imam mnogo sala na bokovima, butinama i oko koljena. Ostalo je manje-više ok. Valjda se istopi.
    Nisam nikad bila pristalica dijeta, ali sad mi je pukao film jer sam počela da jedem kao životinja. U jednom momentu sam shvatila da jedem više od muža za obrok. To mi je baš prelilo čašu. Pokušavala sam da krenem s nekim zdravijim navikama, ali nema šanse. Nekoliko dana izdržim i onda ne mogu odoliti slatkišima, tijestu i svemu što vreba iz pekara.
    Sad sam stvarno odlučna da smršam i da promijenim način ishrane. Važim, ionako, za osobu koja zdravo kuha (delimano posuđe maslinovo ulje, mnogo žitarica...) pa se nadam da neće biti teško.
    Imate neki savjet vezano oko redosljeda uzimanja hrane. Nije mi jasno zašto uzimati jedno po jedno, a ne zajedno, ako se već ne pravi pauza između namirnica?
    Kuhano povrće- šta jedete? I kako spremite? Razmišljam o meksičkoj mješavini?
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Citrrus dijeta

    od dudank » pre 11 godine

    Dobro došla! :)

    Pošto je ovo tema citrus dijete, prvo na ta pitanja da odgovorim:

    - meksička mešavina ne može da se jede sem onim danom kada je propisano skrobno povrće. Drugim danima ide strogo neskrobno povrće (dakle - ne krompir, pasulj, sočivo, kukuruz, grašak i slično)

    - u originalnoj dijeti ne jede se pavlaka, već kiselo mleko - ali ako ti odgovara ova verzija, u najgorem slučaju uzmi light pavlaku

    - meso najbolje ispeci kao pljeskavicu (začini sa malo soli, bibera) na suvom tiganju, dozvoljena je neka kap ulja ako baš mora; u principu ne mora biti mleveno, važnije je da ne bude masno. U originalnoj verziji jede se stogo junetina/govedina, koju je lakše spremiti kad je mlevena, otuda je i ta preporuka.

    - takođe je naglašeno da se sve jede tačno tim redom, vrlo je moguće da je sistem tako osmišljen da se ne bi javljali napadi gladi, ali koji god da je razlog, bilo bi dobro poštovati.

    Da bismo mogli da te pratimo, otvori svoj dnevnik u podforumu "Dnevnici" ( viewforum.php?f=17 ), sve što te detaljnije zanima možeš posle pisati tamo. :)
Odgovori 114 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju