Odgovori 190 postova
Atkins PONOVO!!!
  • branimira
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od branimira » pre 10 godine

    Mrkvice,izgleda da ova tema nije bas dugo posecivana:).
    Ja sam zapocela sa 84kg,necu da se merim dok ne prodje 14 dana,taman mozemo da uporedjujemo kako napredujemo i da li se pravilno hranimo.Za sada sam strogo na dijeti,jedem samo jaja i meso,pecurke,crni lik.Dosta za pocetak.Prosli put sam jela svasta nesto sto je kao dozvoljeno,pa sam jedva 5kg skinula za 28 dana.Ovog puta samo strogo i samo ono sto sam sigurna da nema UH.
    Prvi cilj,ako Bog da do doceka 2014.
  • mrkvica021
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od mrkvica021 » pre 10 godine

    uuuu pa to je bas rigorozno...ja, da kucnem u drvo lepo gubim kg sa ovom dijetom a i lepo ruckam...kako da nadjem tvoj dnevnik da te pratim, vec sam pomislila da niko ne drzi Atkinsa ovde :neznalica:
    Zaboravila sam da ti kazem tri puta dnevno pijem pancicev caj za mrsavljenje, on ti je oko 300 din(u drzavnoj apoteci) ne verujem da nesto posebno pomaze, ali psihicki ce ti biti lakse...ili te bar i on malo zasiti...kako god...nije na odmet... to je vise tecnosti makar :)
  • umpahpah
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od umpahpah » pre 10 godine

    Odlična dijeta, pomogla mi je da za 2 nedelje skinem 6 kg, što nije baš malo, ali nisam koristila UH, nastavila sam još 2 nedelje ali nije bilo nekog pomaka pa sam prešla na dansku dijetu koja je užasno teška a o efikasnosti ću vam reći za 4 dana kada završavam taj dijetalni ciklus.Inače sam dijete počela 09.01. sa 76kg, a danas imam 67kg.može se reći da sam zadovoljna rezultatom.
  • malo debela
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 25
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od malo debela » pre 10 godine

    Ja pijem zeleni čaj sa cimetom. E, krenula sam sa tkinsom, pa me zanima da li sme cimet u toku Atkinsa?
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od dudank » pre 9 godine

    Odgovor s velikim zakašnjenjem... jedna kašičica sadrži 2 g iskoristivih UH (tj. u cimetu je oko 1/4 iskoristivih UH), pa je zato bolje zaobići ga. Za ta 2 g UH može se pojesti 100-200 grama povrća, koje je kod ovakvih dijeta (sa ograničenjem UH) neuporedivo dragocenije od cimeta.
  • IVANA002
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 96
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od IVANA002 » pre 9 godine

    Drugarica mi je preporucila Proteinsku dijetu i koliko sam uspela procitati ovde, to je u stvari Atkinsonova dijeta. Jedem meso, ribu, jaja, sampinjne i salate + pijem oligovit. U prvih 10tak dana skinula sam 4 kg, ali narednih 10 dana nisam nista smrsala.
    Zadovoljna sam jer sam ipak smrsala, ali me brine sto je potpuno stalo jer ne znam da li ce se to nastaviti. Sa druge strane citam kako je nezdrava, pa ne znam da li da je drzim i dalje. Svakako cu uraditi krvnu sliku u januaru, pa cu vam javiti da li se nesto promenilo.
    Inace svidja mi se sto nemam odredjeno tacno sta kad i koliko da jedem, pa mogu da je uskladim sa svojim obavezama. Takodje nikada nisam gladna, ali priznajem da sam se prvih nekoliko dana osecala zaista slabo. Sada sasvim normalno funkcionisem.
  • Grodarita
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Grodarita » pre 9 godine

    ja sam od danas na atkinosnovoj dijeti i imam jedno pitanje: drzala sam ovu dijetu prije par godina i super sam smrsala, nisam vratila kilograme sve do prosle godine. cula sam da ova dijeta nema toliki efekat kkad se drzi drugi treci put. jel za neko da li je to istina
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od dudank » pre 9 godine

    IVANA002 napisao:Drugarica mi je preporucila Proteinsku dijetu i koliko sam uspela procitati ovde, to je u stvari Atkinsonova dijeta. Jedem meso, ribu, jaja, sampinjne i salate + pijem oligovit.


    Atkinsova dijeta nije "proteinska dijeta" i ovde je o tome pisano. Inače se šampinjoni ne jedu u prvoj fazi.


    Grodarita napisao:cula sam da ova dijeta nema toliki efekat kkad se drzi drugi treci put. jel za neko da li je to istina


    Atkins uvek ima efekta, ali smo ponekad s novim pokušajem dijete dosta stariji, pa slabljenje ide sporije jer je i metabolizam usporio. Ako nije prošao neki veliki vremenski period, a dijeta je bila efektna prvi put, nema razloga da ne deluje sad.
  • Olja :)
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Olja :) » pre 9 godine

    Da li su tokom prve faze dozvoljene tabletice huxola? (zasladjivac) tipa 2 dnevno... U stvari pitanje je da li se one racunaju kao 0,0001 g ugljenih hidrata koliko pise da sadrzi svaka tabletica ili kao nesto vise kad ih na primer ubacim u kafu? ( ko ih nije video nikad jako su sitne, u kutijici od 10-12 cm ima 1200 tabletica a navodno svaka odgovara kolicini jedne kocke secera..) :005: :neznalica: :D
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od dudank » pre 9 godine

    Čitav (nažalost komercijalizovani) lanac Atkins proizvoda koristi veštačke zaslađivače i oni su u teoriji dozvoljeni. U praksi su veštački zaslađivači toliko štetni da ih ne treba ni neprijatelju preporučiti. Ako možeš da nađeš huxol na bazi stevije, to bi bilo manje zlo, ali čak i ona ima neke negativne efekte. A najlepši osećaj je kad se raskrsti sa slatkim ukusom skroz, pa se čulo ukusa oporavi... meni su npr. jabuke sad toliko preslatke da moram da pijem vodu posle njih. :neznalica:
Odgovori 190 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju