Odgovori 190 postova
Atkins PONOVO!!!
  • majolinamaki
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od majolinamaki » pre 14 godine

    Dobar dan svima!
    Zelela bih Vasu pomoc i podrsku,ako je ikako moguce.
    Naime,pocela sam da drzim ovu dijetu od danas.Znam o njoj sve.I koliko brzo skida kilograme i koliko nije zdrava,ali imam 30 kg viska i za pocetak,za motivaciju,moram da pocnem sa ovom dijetom i imam nameru da do 10.jula skinem minimum 15 kg.
    Ima li onih koji drze ovu dijetu?Hvala unapred.
    imam i par pitanja-da li smem jesti cajnu,vrat i te preradjevine?Drugo-pijem obicne sumece multivitamine,da li je to ok?
  • PaunovoPero
    Amater
    Amater
    Postovi: 145
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od PaunovoPero » pre 14 godine

    I ja cu,kao i naravno vecina opvdje,rci da ako ikako mozes izbjegnes tu dijetu jer je strasno nezdrava i stetna po zdravlje...a pogotovo sto planiras 2 mjeseca da je drzis!!Sumece bih ja zamijenila sa tabletama OLIGOVIT 20,one su super imas 10 vitamina i 10 minerala cini mi se.Cajnu nemoj da jedes,ko zna sta sve ima u njoj.Ja sam malo citala knjigu o toj dijeti...Ako bas hoces da je drzis ,nabavi knjigu u njoj sve lijepo pise..Mozes da jedes povrce jos,sir ali u granicama UH koje smijes unijeti u toku dana.Batali internet verziju te dijete ona je tek ubistvena.Izbjegavaj te preradjevine od mesa,pune su soli,izbjegavaj masno meso,svinjetinu,slaninu i sl..Onda makar jedi piletinu,teletinu,ribu...Opet kazem,knjigu u sake pa je malo prouci,a ja licno bih ti preporucila UN dijetu...sa njom isto mozes skinuti za 2 mjeseca 15 kg,ako je se budes pridrzavala,naravno.
    U svakom slucaju sretno,ali bez knjige nista,vjeruj mi.
    "AKO NE SAD,KAD CU?AKO NE JA,KO CE?"
  • zivotrose
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od zivotrose » pre 14 godine

    Zdravo! Ja sam ovde nova i registrovala sam se da dobijem savet od iskusnijih:) Imala sam 87kg i za 2 meseca skinula sam 15kg sa medicinskom ili citrus dijetom.Pravila sam pauzu posle svakog ciklusa od 15 dana po 2-3 dana. Poslednjih 10 dana vaga stoji na 72kg i to me jako demoralise i imam osecaj da ova dijeta vise ne radi posao:) moj organizam imam osecaj da se zasitio tih narandzi dvopeka jaja i mlevenog mesa....niti sam vise gladna niti mrsavim:(

    Htela sam da probam sada sa Atkinsom po fazama pa me interesuje sta vi jedete prvih 14 dana a sta ubacujete posle u drugoj fazi?

    Pomogao bi mi neki primer jelovnika. Znam da se u prve dve nedelje unosi do 20g UH a u drugoj do 40g UH ali ne znam sta bi mi bilo najpametnije da jedem:)

    Posto svakako poslednja dva meseca pijem C i E vitamin kalcijum magnezijum cink i hrom mislim da mi nece naskoditi Atkins da skinem jos 7 kilica iako ga neki bas ne vole:)

    A ovo sto je napisano da se pije OLOGOVIT zao mi je ali iz iskustva cu napisati da nikako ne bih preporucila bas OLIGOVIT nekome ko je na dijeti jer ima puno B vitamina i apetit je od njega takav da se nijedna dijeta ne moze izdrzati....a taj b vitamin i ne treba u nekoj dijeti u kojoj se moze jesti junetina:)
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od lasata » pre 14 godine

    Za Oligovit si potpuno u pravu... Otvara apetit zestoko... A sto se jelovnika tice pokusaj da pronadjes negde na netu neki primer jelovnika... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • krcko
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 54
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od krcko » pre 13 godine

    zdravo svima,
    planiram da pocnem atkins dijetu od ponedeljka (za vikend rodjendan) :-)

    uglavnom mi je sve jasno samo me interesuje da li neko zna sme li da se pije surutka (ona u prahu razmucena u vodi)

    hvala svima
  • Hat
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 62
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Hat » pre 13 godine

    Sad prekucavam neko gradivo iz biologije i dolazim do ovog dela i nista mi nije jasno :shock: :angel:
    Исто тако масти се могу претворити у угљене хидрате па се по потреби могу користити заједно са гликогеном из организма, из њих се користи енергија за живи систем

    Jel bi to znacilo da su neosnovane optuzbe na racun low carb dijeta?
    I o kakvim to ugljenim hidratima govori moja sveska iz biologije :D
    17. 12. 12. ~67 kg
    26. 12. 12. ~64 kg
  • luck11
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od luck11 » pre 13 godine

    ja samo znam da sam uvek imala uspeha sa ovom dijetom, jednom sam skinula bas dosta kilograma i bila konacno tanka i vise od toga i dve godine mi se nista nije vratilo dok nisam pocela da se prezderavam ustvari.. u svakom slucaju meso i povrce pri samom varenju izgube dosta kalorija, i to su bolje kalorije nego one iz slatkisa u svakom slucaju, u jednom mom vecem obroku na mesnoj dijeti ima 450 kalorija, dok jedna cokolada od sto grama samo ima 580... u povrcu takodje imas dosta ugljenih hidrata... naravno, zavisi kojem.. e sad vec nisam ulazila u tu kompleksniju pricu o pretvaranju u udljene hidrate itd.. sustina jeste da se pri varenju luce razni enzimi kako bi se ta hrana zapravo svarila, kad jedemo samo proteine i unos uha smanjimo na minimumm onda se luci samo jedna vrsta enzima, il manje i organizam se ne umara i vari odlicno...
  • mala okrugla
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od mala okrugla » pre 13 godine

    ima raznoraznih tvrdnji o dijeti, neki je hvale na sav glas, neki da je full nezdrava...
    iskreno nemam pojma, al kolko sam čitala iskustva ljudi, najviše su stradali oni koji su radili "gluspoti" -npr unosili do 800kcal, jeli jednom dnevno i ubijali se-ti su gubili kosu i sl, al mislim da bi im kosa otpala bez obzira što jeli do 800kcal dnevno i ubijali se vježbanjem!

    ja sam trenutno 2.dan, trebam izgubiti 3kg :)
  • luck11
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od luck11 » pre 13 godine

    ja sam valjda sesti, odnosno sad vec sedmi dan.. kad sam unosila vrlo malo kalorija, a to i trenutno radim nije mi se nista lose desilo, imam dosta rezervi tako da se ne bojim, ja nisam gubila kosu i padala u nesvest, ocigledno je individualno... eh, srecno i meni i tebi! :D
  • mimamima
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od mimamima » pre 13 godine

    Cao,svima.....meni danas drugi dan Atkinsa...za sada sve ok....moze li mi neko reci gde da otvorim dnevnik?? :D
    debela,cao!
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od lasata » pre 13 godine

    Moze... Idi na index stranu pa udji u pdf 'karika koja nedostaje'... Tamo ces pronaci 'dnevnici clanova foruma'... Klikni na 'nova tema' i upisi naziv svog dnevnika... Zatim se u prvom postu lepo predstavi a mi cemo doci da ti pozelimo dobrodoslicu... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • krcko
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 54
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od krcko » pre 13 godine

    zdravo svima
    meni je danas 14 dan odlicno se drzim samo moram da pijem oligovit inace mi je muka i nije mi bas dobro
    za sada sam skinula 5-6 kila (vaga mi nije bas najbolja)
    sada imam 66 i nadam se da cu do kraja meseca dijete znaci jos dve nedelje izgubiti jos 4-5 kila
    sada jedem meso jaja i povrce uglavnom je to paprika paradajz krastavac i sampinjoni
    posle mesec dana cu uvesti i jogurt i sir

    da li neko ima podatak o kolicini UH u lubenici nasla sam da na 100g ima 5g UH sto je isto kao i paprika!?

    pozdrav svima
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od dudank » pre 13 godine

    Krcko, a zašto ne koristiš sir kad je on dozvoljen i na samom početku Atkinsa? Jogurt se uvodi kasnije, to je tačno, ali masni zreli sirevi, buđavci i pavlaka jedu se od prvog dana. Čedar, edamer, ementaler, gorgonzola, punomasna gauda i mocarela... to sve ima bukvalno 0 UH, a običnog belog kravljeg sira smeš da pojedeš od 100 do 200 grama (što zreliji sir, to više smeš da pojedeš, pošto se vrenjem razlažu UH).

    To za papriku i lubenicu nije baš skroz tačno, zrela crvena paprika ima 5 g UH u 100 grama (i zato nije zahvalna za Atkinsa, bolje je jesti lisnato zeleno povrće, tikvice i plavi patlidžan, karfiol i brokoli, paradajz, krastavce), a meso lubenice ima oko 8 g. Verovatno se taj podatak koji si ti našla odnosi na celu lubenicu, s korom (koja nema šećera).
  • korleone
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od korleone » pre 13 godine

    ja drzim ovu dijetu. imam 16godina. da li smem? meni mama kaze da ne smem. a meni se bas svidja ova dijeta i extra se osecam. tek sam pocela :009:
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od 314pezos » pre 13 godine

    Slušaj majku !!! 8)
    Slika
    Slika
Odgovori 190 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gosta