Odgovori 190 postova
Atkins PONOVO!!!
  • Bree van der Kamp
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Bree van der Kamp » pre 14 godine

    Ma u pravu si ti lastavice samo ja kazem da ni ovolika kilaza :prasence: nije nikako zdrava :10:
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od lasata » pre 14 godine

    Nisam ja Lasta nego Lasata... :D
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Bree van der Kamp
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Bree van der Kamp » pre 14 godine

    :zuba: :skakutalo: :14: :zuba: :mahalo: :02: lol

    Vidis da sam nacisto obnevidela :pivo:
  • Pufnica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Pufnica » pre 14 godine

    ljudi evo mene sada u ovoj temi.Naime ustanovljeno mi je da zbog policisticnih jajnika imam insulinsku rezistenciju.Atkinsa sam drzala pre 4 godine i skinula sam 12 kg za mesec dana...ali zbog nekih nemilih dogadjaja i depresije usled njih pocela sad da preterujem i tesim se sa UH i sve se vratilo ali vise nego duplo ali tek posle 1.5 god nakon prestanka.Mislim da jojo efekat postoji svuda i to samo ako ne shvatis na vreme da ne mozes da jedes kao pozar a da budes mrsav.Meni u poslednje 3 godine nije jasno jer kolicina hrane koju unosim nije jednaka onom tempu kojim se gojim i totalno netipicno jer se gojim samo u predelu stomaka, a znam po sebi ranije da mi je sve odlazilo u butine.Istina je da atkins moze biti nezdrav ali samo ona verzija po internetu i novinama.Ako makar malo znate engleski postoji zvanican sajt o atkinsu gde je sve potaman objasnjeno.A to da se u atkinsu jede samo meso to nije tacno jer se vremenom uvodi sve samo u manjoj kolicini..Naravno postoji i knjiga mada ono sto sam ja videla u mamutu je pakovanje na engleskom sa CD-om..Ako obratite paznju u mamutu postoje knjige sa receptima u vidu spojenih kartica.Ja sam tamo kupila low carb recepte.I pise na njima ukupna kolicina UH, masti i proteina.Na internetu postoji i vojni kuvar u kome pise do detalja sta koliko sadrzi koje jelo, a sve su uglavnom nasa jela narodna :D ....Iskreno mislim da vredi probati..Da li je neko zainteresovan da pokrenemo grupu atkins dijetu :wink:
  • Ausa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Ausa » pre 14 godine

    ps.. ja cu izgurati ovu prvu fazu od dve nedelje (kontam da toliko ne moze da mi narusi zdravlje) pa cu videti kako ide.. jedino imam problem sto ne mogu da jedem bas jaja cesto.. jer su mi teska dosta za stomak :oops:
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od lasata » pre 14 godine

    Dobro dosla Ausa... :) Nisi napisala koliko imas godina ali vidim da ides u skolu pa ti nikako ne bih preporucila Atkinsa jer si jos uvek u razvoju... To nije dijeta za tebe... Nemoj sebi da dozvolis da zbog jedne nove godine steknes trajne probleme sa metabolizmom i da posle celog zivota kuburis sa kilogramima... Definitivno sam protivnik Atkinsa, posebno u tvojim godinama... Idi do home strane dijeta.net i procitaj tekst o ishrani mladih... Uvedi sto vise fizicke aktivnosti, unosi dve litre vode dnevno, izbaci slatkise i grickalice... Jedi sto vise povrca, umereno voca, umereno hleba... Za mesec ipo dana mozes da skines sasvim solidan broj kilograma... 8)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Ausa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Ausa » pre 14 godine

    hvala ti na savetu puno.. razmislicu jos.. :oops:
  • Neprilagodjena
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Neprilagodjena » pre 14 godine

    Evo me i ovde. Moja cimerka nema bas vremena da boravi na forumu, pa ja uskocila da joj pripomognem. :headbang:
    Jel mogu u Atkinsonovoj dijeti da se piju sumece tablete ili koje vitamine da koristi, da bi unela dovoljnu kolicinu vitamina i minerala?
    I jos jedno pitanjce: Ako prekrsi dijetu, koliko treba organizmu da se oporavi da bi mogla opet da nastavi s istom dijetom, tj. posto je blokirala topljenje kilograma, koliko treba da se nastavi kao da nije prekrsila dijetu?
    Nadam se da sam vam jasna, jer sebi bas i nisam, ali sta da radim s njom. :neznalica:
    Nagovaram je na neku zdraviju dijetu, ali nece da cuje. :nasilan: :roll:
    Hvala unapred! :skakutalo:
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od lasata » pre 14 godine

    Duda ti je odgovorila u tvom dnevniku... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • tijanamih
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od tijanamih » pre 14 godine

    Mene interesuje da li se mogu jesti suhomnati proizvodi i koji ! Hvala u napred ! :roll:
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od 314pezos » pre 14 godine

    Po pravilima od suhomesnatih proizvoda može sve da se jede ali topla preporuka je izbegavati proizvode tipa pečenice, šunke, pršute i sl. zbog povećane koncentracije soli u njima.
    Slika
    Slika
  • Sara011
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Sara011 » pre 14 godine

    Autor teme je prilično tačno naveo faze i redosled unosa namirnica. U drugoj fazi povećava se broj UH povećava i to za 5 grama nedeljno, i to tako što se dodaje po jedna nova namirnica. Cilj je da se nastavi sa slabljenjem i utvrdi na koju namirnicu telo negativno reaguje i koja je tačna količina UH pri kojoj se slabi. I ova faza može da traje mesecima. Treća faza je još liberalnija, uvode nove namirnice, uključujući i MALE, vrlo male, količine hleba ili testenine… Četvrta faza treba da traje doživotno a cilj joj je se održi postignuta težina. U prevodu sve se vrti oko maksimalno 80 grama UH dnevno.

    Nastvljači Atkinsa tvrde i insistiraju na tome da Atkins NIJE dijeta dijeta bogata proteinima, već dijeta bogata masnoćama. Na primer, u prvoj fazi dijete, ukupna količina kalorija koje se dobijaju kroz proteine ne treba da bude veća od 20-30%, dok kroz masnoće (to je za njih majonez, puter, ulje, masnoća iz mesa I ribe) treba da se konzumira oko 60-70% kalorija. Unos kroz UH je zanemarljiv.

    Koliko sam ja shvatila puno njih drži ovo dijetu dve-tri godine i uz puno zastoja, zaista i izgubi puno kilograma. Naime svaki organizam drugačije reaguje i NEMA PRAVILA KOJOM BRZINOM SE GUBE KILOGRAMI. Nastavljači Atkinsa, a i ja sam se lično uverila, i na svojoj koži i čitajući kometare drugih na Atkinsonovom forumu, puno njih jako sporo gubi kilograme. Sasvim je sigurno da uz ovu dijetu nikada nisi gladan.
    Međutim, što se mene tiče oni samo jednu vrstu loših navika zamenjuju drugom, i ma šta tvrdili nikada ne nauče da se kontrolišu i jedu zdravo. Želju za slatkišima sledbenici Atkinsa zadovoljavaju naravno kupovinom Atkinsonovih slatkiša bez šećera. Jer, Atkins je, pre svega, veliki biznis. Namirnice, knjige, prodaja, profit. U tome je poenta Atkinsonovog načina ishrane.
    Budući da su Amerikanci, koji su najviše prisutni na Atkinsonovom web sajtu, na početku dijete vrlo često puno teži od 100 kilograma, uz dijetu, i gubitak kilograma, rezultati koje vide kada, recimo, kontrolišu krvnu sliku obično budu bolji, međutim, sasvim sam sigurna da na duge staze skraćuju svoj životni vek. Krvni sudovi, bubrezi, probavni organi, jetra... moraju da pate uz ovakav način ishrane. Naravno, probajte da to kažete tamo http://community.atkins.com/index.jsp i - razapeće vas i proglasiti za diletanta i neznalicu.
  • andreaCRNS
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od andreaCRNS » pre 14 godine

    Ovako, za pocetak cao svima :)
    Naravno, delim vasu muku, nekome je veca, neko me je manja, a meni je muka zvana + 35..
    Naravno, na ovoj temi sam zbog toga sto sam pocela da drzim Atkinsovu dijetu, 4. dan mi prolazi danas..
    Citala sam previse o njoj, sto ce reci da sam procitala i milion negativnih stvari o njoj, i svega 10ak pozitivnih..
    Ipak smatram da nijedna dijeta ne moze biti zdrava, ali da od GOJAZNOSTI nema niceg goreg.. I to da mucim tu muku sa 19 godina..
    Za Atkinsa, kao i za druge dijete znam da je dobra, ako je se pridrzavas.. Problem ove dijete je onaj sto se naizgled ne vidi, a to je potreba velike discipline.. Za 4 dana sam smrsala 2, 5 kg, sto je vise nego odlicno.. Volim brze dijete, i smatram da kada koju god dijetu prekines, i pocnes da se prezderavas, vratis kilograme, a to prebacujes dijeti.. sto je pogresno.. Svakako da nije zdrava, ali fizicka aktivnost su potrebni.. tj. prekopotrebni !!
    Imam samo par pitanja..
    1. Da li je ok da pijem Nes i Step ( nema ni 1g UH )
    2. Da li mogu kasiku kecapa dnevno ?!
    3. Procitala sam da suve smokve nemaju ni gram UH, pa da li je moguce jesti ih ?!
    4. Ko od vas ima dnevnik, a drzi Atkinsa, da procitam ? :)
    Hvala, pozdrav svima i srecno ! (:
    nije vazno, pricaj mi o sreci, nesto lepo.. kao cokolada :)
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od lasata » pre 14 godine

    Nisam bas nikakav strucnjak za Atkinsa ali mogu da pokusam da ti odgovorim na osnovu zdrave logike i nekih opstih pravila dijete... Mislim da Atkins bas kao i The South Beach Diet u prvoj fazi iskljucuje apsolutno sve UH... :)

    1. Da li je ok da pijem Nes i Step ( nema ni 1g UH )
    Mislim da je OK da pijes nes ali bez mleka a Step mozda nema UH ali zato ima vestacki zasladjivac koji je jos gori... On salje mozgu laznu poruku da si unela UH u organizam sto komplikuje razne procese u organizmu, da ovde ne duzim...

    2. Da li mogu kasiku kecapa dnevno ?!
    Mislim da ne mozes uopste kecap u prvoj fazi zato sto u njemu bas ima UH...

    3. Procitala sam da suve smokve nemaju ni gram UH, pa da li je moguce jesti ih ?!
    Suve smokve nemaju UH kao UH ali imaju poprilicno vocnog secera tako da sam sigurna da ni one nisu pozeljne...

    4. Ko od vas ima dnevnik, a drzi Atkinsa, da procitam ?
    Cini mi se da niko trenutno ne drzi Atkinsa... Bilo je nekih neozbiljnih pokusaja tako da to ne bi mogao da ti bude reper...
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • andreaCRNS
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od andreaCRNS » pre 14 godine

    Eh... ja sam vec 6 dan i 3 i po kg dole :PP
    Sto se nesa tice, pijem 3 u 1 i jedan step dnevno, sammo iz razloga da se ne bih osecala kao mucena, prija mi :/
    Kecap sam jednom uzela i necu vise.. Najtacnije je da je najgore prvih 3 dana, ko to pregura, uspeo je :))
    A majonez, pavlaku i sl. to stvarno ne bih nikome preporucila ( ma i da ima idealnu tezinu, a kamoli na dijeti )
    Moracu da kupim knjigu ovih dana :))
    nije vazno, pricaj mi o sreci, nesto lepo.. kao cokolada :)
Odgovori 190 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gosta