Odgovori 190 postova
Atkins PONOVO!!!
  • Naida85
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Naida85 » pre 13 godine

    @Gordana:

    Nisam se uopce bazira na salate, onako sam uz glavo jelo jela i salate, tipa paradajz i krastavak, nista posebno. Ali evo sta jedem zadnjih 8 dana: najvise piletine, na sve nacine, osim pohovane, naravno, ukljucujuci pileci narezak, spinat, dosta jaja (kuhana, przena, itd..), kobasice, tunjevinu, papriku (kao sataras)...to je otprilike to...i eto funkcionisalo je...uz sve to svaki dan pijem sumeci multivitamin, magnezij i kalcij, po jednu casu dnevno..i pijem dosta tekucine (voda, kisela i caj).
    SRETNO !!!

    @dudank:

    Cokoladica je samo posluzila prvoj pomoci, ali hvala na savjetu sa hljeb, tj. komadic hljeba... inace ja ne jedem slatko (osim u PMS-u :) ), tako da nemam problem s apstinencijom od cokolade, kolaca i sl...to mi je bas najmanji problem... Ali, onako, inace sam mini panicar, tako da se bojim nesvjestica i sl., ali valjda prebrodim ovu fazu..samo da kile idu dole, jer osjecaj kad se pogledam u ogledalo je odlican, naravno ;)
  • Marijana02
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 34
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Marijana02 » pre 13 godine

    Smije li da se jede kikiriki ne przeni vec pod ljuskom?

    Ii kolike su kolicine mesa sto se smiju unjeti?
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od dudank » pre 13 godine

    U fazi indukcije (prve 2-4 nedelje) ne jedu se orašasti plodovi i plodovi tipa kikirikija, a posle se uvode postepeno, mada je neka opšta preporuka "oprezno sa orašastim plodovima"... npr. ako nastane zastoj u nekoj kasnijoj fazi dijete, kad se jede raznovrsnija hrana, izbacuju se prvenstveno orašasti plodovi, pre nego npr. mahunarke. I naravno, njihovi UH se dodaju u dnevni zbir... 100 g kikirikija ima oko 6 g iskoristivih UH.

    Mesa teoretski sme da se jede "koliko hoćeš", ali pošto je preporuka da dnevni unos bude 1800 kcal u proseku (što znači plus/minus neku stotinu zavisno od BMR), to sigurno neće biti kilo mesa. :) Dovoljno je da ga imaš u dva obroka u nekim normalnim, čak manjim količinama. Ako taj dan jedeš jaja i/ili mlečne proizvode, onda automatski smanjuješ meso, a u kasnijim fazama biće ga još manje jer ćeš imati veći izbor povrća.
  • Gorana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 17
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Gorana » pre 13 godine

    GORANA :) Nemam "D" :)

    Ja pocinjem sa dijetom cim mi se zavrsi PMS jer tada cesto imam posjacanu zelju za slatkisima i UH, kao i kada dobijem.
    Cim se zavrsi kritican period, pocinjem sa Atkinsom, on ce mi pomoci da resim problem kilograma kao i problem sa alergijama. Takodje sam cula i da je ova dijeta odlicna i u borbi protiv kandide. Zanimljivo :)

    BTW, mojoj krvnoj grupi se preporucije meso :)

    Nekoliko muva jednim udarcem :) :) :)
    Ja ne mogu `vako radit` :)
  • Marijana02
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 34
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Marijana02 » pre 13 godine

    Meni pise da ne smijem jesti meso u krvne grupe :shock:
    :cry:
  • Marijana02
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 34
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Marijana02 » pre 13 godine

    imam jos jedno pitanje
    negdje pise da se moze 20gr ugljenih hidrata dnevno unjeti negdje da ne smije ni malo

    meni je danas 4ti dan i kad sam se probudila uvatila me nesvjestica i pao mi je pritisak i secer popila sam vocni jogurt sa 0,1 mlijecne mastipise da ima 6gr ugljenih hidrata,i ne sadrzi secer i pojela sam kockicu cokolade za kuvanje

    jesam li veliku gresku napravila :? smijem li da nastavim sa dijetom?
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od dudank » pre 13 godine

    Po dijeti dr Roberta Atkinsa ne postoji varijanta potpuno bez UH... takva dijeta bez UH koristi se samo za lečenje epilepsije kod dece, i još nekih bolesti, tako da taj ko predstavlja takvu "varijantu" dijete očigledno ne razmišlja o tuđem zdravlju. :x Atkins, tj. uvod u tu dijetu, dovoljno je već stresan za organizam.

    Kod ljudi s manjim težinama i kod vegetarijanaca prve nedelje unos UH je čak viši, ne ide se na klasičnu indukciju, tako da čak ni tih 20 nije urezano u kamen, ali činjenica je da posle ide mnogo lakše kad se indukcija pravilno prođe. "Pravilno" znači da prve dve nedelje (u ređim slučajevima 3-4) ne sme nijednog dana da se unese više od 20 g UH, i ne sme da se unese ni tih 20 UH u vidu čistih šećera, zato što je čitava poenta u tome da se pokrene proces proizvodnje ketona i prelazak na masti kao gorivo. U principu ne možeš da znaš da li ti je kockica čokolade nešto poremetila, verovatno nije, ali u svakom slučaju ne treba da brojiš nedelje nego kilograme - indukcija se smatra završenom kad se skine prvih 4-5 kilograma, tako da prema tome možeš da se ravnaš. A čokolada i šećer generalno nisu rešenje za pad šećera, sem u slučaju teških kolapsa, jer oni samo trenutno dignu šećer, a onda ga obore. U toj kockici čokolade imaš plafon 3,5 g šećera, što je prilično nedovoljno da te "povrati u život", tako da je to više psihološki efekat... znači, u 99% slučajeva bespotrebno posežemo za slatkišima kad nam padne šećer. Toliko bi šećera unela da si pojela oko 120 g sveže salate od kupusa, recimo. Mislim, i ja se ponekad vadim da mi je "pao šećer" :16: , ali znam da mi je to samo izgovor da spucam kutiju ratluka. :D
  • Marijana02
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 34
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Marijana02 » pre 13 godine

    aaah... :wink: nastavljam,pa sta Bog da :013:
  • vrijeme je
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od vrijeme je » pre 13 godine

    Poslije 3 sedmice, skinuo oko 9 kg, treniram 3 puta sedmicno, koristim multivitaminske tablete,medutim, citav vikend sam zabrljao, :( :roll: bolje receno, opustio se, onda odradio mjesecevu dijetu i sutra nastavljam....
    U sustini, veoma sam zadovoljan sa ovih 9kg, cak ide brze nego sto bih volio, vjerovatno je i to razlog za malo opustanje...
    Cesto cekiram kiselinu u urinu i pokazuje mi jaku kiselost, a posto sam sklon da dobijam kamenje u bubregu od toga, malo me brine....Ako neko ima savjete, bio bih zahvalan...
  • Gorana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 17
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Gorana » pre 13 godine

    Imam jos jedno pitanjce. Da li je u Atkinsovoj dijeti dozvoljen majonez? On se pravi od jaja i ulja, jaja su proteini. Problem je verovatno u tome sto je on jako masan zbog tog silnog ulja. Zato me interesuje da li je on dozvoljen u ovoj dijeti, i u kojim kolicinama, ako jeste?
    Ja ne mogu `vako radit` :)
  • vrijeme je
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od vrijeme je » pre 13 godine

    Majonez je dozvoljen i cak se preporcuje, naravno manje kolicine, trebala bi brojati koliko kalorija unosis sa majonezom... :)
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od dudank » pre 13 godine

    Uz malu napomenu da treba gledati deklaraciju, jer mnogi proizvođači dodaju šećer. Pogotovo "lajt" majonezi (najčešće na bazi soje) imaju skrivene UH, i do 7-8 g u 100 g proizvoda. Sad gledam moj "polimark" iz frižidera, ima 5,4 g UH na 100 g majoneza. Zato je najbolja varijanta domaći majonez, umuti se bukvalno za nekoliko minuta, a može da stoji u frižideru veoma dugo.
  • Gorana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 17
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Gorana » pre 13 godine

    "Dijamant" majonez ima 0,8 grama UH, ali ima secer :( :( :(
    Po meni je to najbolji majonez.

    Imam jos jedno pitanjce. Zanima me da li su dozvoljene Orbit zvake u toku dijete. One ne sadrze secer.

    I ako neko ima neki dobar recept za domaci majonez, neka javi, pls :)

    I jos nesto, da li smem da jedem kozicu sa piletine? Znam da je ona mnogo masna i nezdrava, da su u njoj svi moguci otrovi, ali me zanima da li je ona dozvoljena u Atkins dijeti?
    Ja ne mogu `vako radit` :)
  • branimira
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od branimira » pre 10 godine

    Elem i ja da se upišem...Držala sam ovu dijetu pre nekih 8 godina.Za 28 dana skinula samo 5 kg i brzinom munje vratila 7...Sada,posle drzgog porodjaja imam minimalno 19kg viška i od pre neki dan sam ponovo na ovoj dijeti.Pa,kako Bog da :) :bas_tuzan:
    Prvi cilj,ako Bog da do doceka 2014.
  • mrkvica021
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od mrkvica021 » pre 10 godine

    Evo i mene ponovo...dugo je vremena proslo...kilice se nagomilale, pa sada jovo nanovo, ali koju god da sam dijetu probala ovoj se uvek vracam, jer se za mene pokazala kao najefikasnija...moj potpis ne uzimajte u obzir, moram ga promeniti nego sam zaboravila kako :oops:
    Sto se tice majoneza...jedini bez uh je tommy majonez, prosli put sam ga koristila sada opet...
    Evo danas mi je 14. dan moram priznati da mi nedostatak slatkog jako tesko pada ali ne dam se...( merila sam se prosli ponedeljak, to mi je bio sedmi dan i skinula sam 3,3 kg verovatno samo voda, ali i to je super). Inace izbegavam cesto merenje, zato sto nekada dijeta "stane" pa opet krene i tako...cisto da se ne obeshrabrim :D
    Nego imam jedno pitanje kada mogu da popijem casu mleka...nedostaje mi nes kafa sa mlekom???
Odgovori 190 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju