Odgovori 190 postova
Atkins PONOVO!!!
  • tonka-balonka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 68
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od tonka-balonka » pre 13 godine

    isto to nam radi i un dijeta uci nas kako da zivimo zdravije i kako da poboljsamo ne samo kilazu vec i zdravlje...ja sam dala svoj glas njoj upravo zato sto nije toliko drasticna kao atkins i samim time i zdravija....svakom njegov izbor :) ugodan ostatak dana
    nikad ne dozvolite sebi da izgledate najgore u najboljim godinama...
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od dudank » pre 13 godine

    Eh, Tonči, pa raznih nas ima... :) Ima nas koji smo u ratu sa UH... ja sam štaviše alergična na čokoladu. :cry:
  • tonka-balonka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 68
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od tonka-balonka » pre 13 godine

    rekoh svakom njegov izbor :)
    nikad ne dozvolite sebi da izgledate najgore u najboljim godinama...
  • SUZA.KV
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 21
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od SUZA.KV » pre 13 godine

    Da li su dozvoljene bistre supe, kada je u pitanju atkins ili na pr. corbica od karfiola....
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od dudank » pre 13 godine

    Bistre supe - da ako su domaće (kocka i supe iz kesice sadrže šećere pa se ne koriste), i ako u njima nisu kuvani rezanci.

    Supicu od karfiola možeš da praviš, samo izračunaj kako ti se uklapa u dnevni unos UH... karfiol ima 2 g UH u 100 g sirovog karfiola. Ako si na početku dijete, dozvoljen dnevni unos je 20 g UH (15 iz povrća i 5 iz mlečnih proizvoda, to je idealan odnos). Finu supicu možeš da napraviš od karfiola, pileće ili juneće bistre supe, sa malo razmućene pavlake i jajeta i nekoliko kapi limuna na kraju - idealan Atkins ručak. :)
  • vrijeme je
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od vrijeme je » pre 13 godine

    Do sada jako dobro, 6 kg bez velikih napora, idem u teretanu i pijem dobre vitaminske tablete.....
    Posebno mi je bitno sto nema velikih skokova secera, kad padne puno dole, ujedam ljude oko sebe, pa mi se cini ovo perfektno za moj karakter, jedino mi nedostaje voce sto ne jedem.....
    U svakom slucaju, dobar experiment, ako slucajno zakujem, brzinom svjetlosti prelazim na UN, a prije toga koja mjesecava..... :evil: :D :evil: :D
  • Gorana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 17
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Gorana » pre 13 godine

    Nameravam da pocnem sa ovom dijetom, pa me zanima da li je dozvoljeno jesti sir?
    Nalazim razlicite informacije na netu, pa me zanimaju iskustva onih koji su probali ovu dijetu.
    Da li ste jeli sir, koji i u kojim kolicinama?
    Ja ne mogu `vako radit` :)
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od dudank » pre 13 godine

    Pravu dijetu imaš u knjizi i na http://www.atkins.com, ostalo su često falš verzije koje ne vode baš dobrom zdravlju.

    Sir je dozvoljen, ali s time da se broje količine ugljenih hidrata u njemu. U prve dve nedelje unosi se svega 20 g UH dnevno, od čega 15 g iz povrća i 5 g iz namirnica životinjskog porekla, a to su jaja i sir. Nevolja je u tome što kod nas na sirevima nema precizno datih nutritivnih vrednosti, ali pošto važi pravilo da što je zreliji sir, to manje ugljenih hidrata ima, biraj one krajnje zrele. Sirevi tipa švajcarca, kozjeg kačkavalja, punomasne mocarele imaju oko 2 g UH na sto grama, običan zreo beli sir ima oko 3 g UH, feta oko 4, sirni namazi oko 5. Pavlaka (slatka i kisela) ima od 4-7... tu treba gledati u bobova zrna jer ni za nju ne pišu vrednosti. U prvoj fazi ne piju se jogurt i mleko, njih uvodiš kasnije. Meso svedi na umerene količine, forsiraj što više povrća s malim procentom UH... masna hrana se ne preporučuje, zdrava ulja se koriste, ali štedljivo... to su neki osnovni principi. I naoružaj se tabelama nutritivnih vrednosti. :)
    Poslednja izmena od dudank u 28 Mar 2011, 12:35, izmenjeno 1 put ukupno.
  • Gorana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 17
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Gorana » pre 13 godine

    Hvala puno na informacijama!!!
    Nadam se da cu pronaci sve potrebne detalje.
    Zanima me takodje da li mogu da jedem sve salate, kao i kisele paprike i krastavce? negde sam procitala su kiseli krastavci zbranjeni....

    Knjigu mogu da kupim u bilo kojoj knjizari?
    Ja ne mogu `vako radit` :)
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od dudank » pre 13 godine

    Za salate se u prve dve-tri nedelje koristi povrće s niskim procentom UH (kao nizak se računa otprilike do 4 g na 100 g), posle se izbor postepeno proširuje, ali u svakom slučaju mora da se meri. Merenje je pojednostavljeno, tj. glavna merica je šolja od 150 g, a na viewtopic.php?f=4&t=2786 imaš date neke namirnice u određenim količinama.

    Krastavčiće smeš da jedeš ako su provereno ostavljani bez šećera, jer 100 grama krastavčića ima max 2 g UH.

    Za knjigu stvarno ne znam kakva je situacija, ovde je nešto ne viđam. :(
  • Naida85
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Naida85 » pre 13 godine

    Veliki pozdrav svima!

    Ja sam vam skroz nova tu, osjecam da ce mi biti lakse podnositi dijetu, ako sa drugima dijelim iskustvo.. evo, ja sam na atkinsku 8. dan, i rezultati su itekako vidljivi...-5kg !!! Naravno samopouzdanje je skocilo, osjecam se bolje u svom tijelu...no, osjecam od jucer, pa i danas veliki umor, treperenje tijela, itd...vjerovatno vam se to desavalo, pa molim za savjet sta da ucinim u tim trenucima???


    Slika
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od dudank » pre 13 godine

    To se dešava ponekad u toj prvoj fazi, obično su posredi padovi šećera jer organizam još nije "naučio" kako da rasporedi glukozu, pošto je sada dobija u smanjenim količinama. Uglavnom je to prolazna pojava koja traje nekoliko dana, naravno, bilo bi idealno da se za to vreme kontrolišu šećer i pritisak... U svakom slučaju, možeš bar malo da popraviš stanje tako što ćeš npr. da izbaciš kafu (ona obara šećer), da jedeš što više malih obroka (uprošćeno rečeno: kad pojedeš veći obrok, organizam "po navici" očekuje porast šećera, i onda doživljava neprijatno iznenađenje kad ga nema; tad mora da posegne za glukozom iz rezervi, kao i za onom koju sam proizvodi); takođe vodi računa da unosiš dovoljno proteina (bez dovoljno aminokiselina organizam ne može da proizvodi neophodne količine glukoze), i da unosiš redovno onaj minimum od 20 g UH dnevno (greška je ne unositi UH uopšte, postoji propisana količina od 20 g dnevno i nju treba poštovati). Radi stabilnosti pritiska, u tom periodu se preporučuje i veći unos vode. Osećaj umora, glavobolje i drhtavice takođe može da se javi i ako se naglo smanji unos soli, zapravo samo treba paziti da se so ne unosi u prevelikim količinama, ali to treba da važi i kad nismo na dijeti. :)
  • Naida85
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Naida85 » pre 13 godine

    Hvala puno na odgovoru, pa ti si zaista pravi profesionalac!

    Ja sam jucer toliko drhtala da sam morala cokoladicu pojesti, jer inace mi zna secer pasti, i kad nisam na dieti, jer ga svakako ne unosim puno, a pogotovo sad!
    Ok, znaci kafa samo ujutro u manjoj kolicini, a vode pijem jako puno, tj. caja, jedno 2l dnevno..da hoce proci ova faza umora, jer inace sam totalno suprotnog karaktera od ovog sad (lezeceg, jer nemam snage :) ) .

    Sad da te pitam jesi li na atkinsu skinula tih skoro 20 kg??? RESPECT! I koliko si to visoka ako je idealna tezina ispod 50kg ??? WOW!

    Pozz!
  • Gorana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 17
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Gorana » pre 13 godine

    Naida, molim te mi reci sta si jela od salata kad si skinula 5kg za 8 dana? Udavih ja sa ovim slalatama, ali lakse mi je poslusati nekoga ko ima iskustva sa dijetom, ne zelim da pravim greske.

    Hvala puno devojke!! Znaci mi vasa :009: pomoc!

    Dudank, hvala na ovom linku, ima mnogo potrebnih informacija!
    Poslednja izmena od Gorana u 28 Mar 2011, 16:59, izmenjeno 1 put ukupno.
    Ja ne mogu `vako radit` :)
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od dudank » pre 13 godine

    Naida, ako imaš problema s padovima šećera i inače, da znaš da čokoladica nije idealno rešenje... ona ti samo trenutno pomogne (zato npr. šećeraši uvek nose sa sobom kockicu-dve šećera, za slučaj naglog pada šećera, koliko da ne kolabiraju do bolnice), ali nimalo ne stabilizuje stanje, već upravo suprotno. Bolje je npr. uzeti komad hleba i polako, polako ga žvakati, tako šećer ravnomernije stiže u krv i ne izaziva skok pa nov pad šećera.

    E sad, u Atkinsu ta čokoladica nikako nije bila dozvoljena... ne zbog broja kalorija, nego zbog hemijskog procesa koji treba da se odigra u tvom organizmu. Ako uspešno prođeš te uvodne nedelje, tj. ako ne bude svaki čas čokoladica :evil: , ogromne su šanse da ti se smanje ti problemi generalno. Atkinsova dijeta je poznata po tome što stabilizuje šećer u krvi i lučenje insulina.

    Nisam profesionalac, samo imam dosta materijala o Atkinsu i pozitivna iskustva... nisam s njim smršala, ali mi je bio velika pomoć u borbi protiv alergija, tako da i sad uopšteno unosim vrlo malo UH... i visoka sam 159. :)
Odgovori 190 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju