Odgovori 190 postova
Atkins PONOVO!!!
  • Gynger
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 59
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Gynger » pre 15 godine

    znam po nesto od prilike,vec pijem cedjeni sok od celera i limuna sa sve korom,i to mi je mnogo pomoglo sa 4 skinula sam ih na 2 zarez nesto i pila sam preprzeno kukuruzno brasno sa jogurtom to kazu da je dobro i za skidanje sala na stomaku pa eto nekome sam mozda pomogla :D
    i vezbam dosta u poslednjih 15 dana al se ishrane ne pridrzavam bas bas :(
    al videcu,idem sutra kod nutricioniste na kontrolu pa cemo davidimo...
    hvala pozzzz
    "Ljubav je jedina stvar na svetu kojoj ne treba traziti razloga i objasnjavati je..."
  • AndreaM
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 15 godine

    od AndreaM » pre 15 godine

    Imam strasan problem! :o
    Imam 29 godina, visoka sam 168 cm i imam 63,5-64 kg.
    Treba mi hitno, najhitnije moguce, da skinem 5 kg.

    Vracamo se na onaj strasni problem s pocetka:
    Moj bivsi (bili 8 god zajedno, btw) se zeni i ja sam pozvana.
    Hvala mu mnogo na tome. :evil: Jos bi mu par stvari rekla, ali je zabranjeno psovanje, jel da?

    Jel sad shvatate o cem' se radi ovde?
    Razmisljala sam da budem na Atkins dijeti nekih 7 dana (posto kod mene nista ne moze da ide po planu)
    pa da vidim dal ce ovih 5 kg da me napusti.
    Daklem, ne duze od 7 dana, skroz na Atkinsu.

    Jel moze neko da mi kaze sta se jede na Atkinsu?
    Citala sam na glavnoj strani foruma (ono, www.dijeta.net ) da se jedu sve vrste mesa (a ja meso i ne volim bas, al ajde),
    da se jede nesto od povrca (samo mi recite jel moze kupus) i da su mlecni proizvodi 'ograniceni'.
    Sta znaci "ograniceni"? :005:
    Da li mogu da popijem npr. jedan jogurt dnevno?
    I kako ce to da utice na efikasnost dijete?
  • ljutapaprichica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 15 godine

    od ljutapaprichica » pre 15 godine

    Andrea,swe u swemu do 20g ugljenih hidrata dnevno...pogledaj negde tablice koliko koja namirnica sadrz uh na 100g i nemoj da prelazis u zbiru 20g(npr 100 ml jogurta ima 5g uh,kupusa 3-4g...)
  • dunja95
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 15 godine

    od dunja95 » pre 15 godine

    ja sam pre dva dana pocela sa atkins dijetom i vec sam skinula 2 kg :D ali,malo mi je sumnjivo... ko je odavde drzao atkins dijetu? ko jeste,da li mi moze reci sledece: kad ste prestali sa dijetom,da li su vam se kilogrami vratili ili nisu?
  • asreta
    Amater
    Amater
    Postovi: 257
    Pridružio se: pre 16 godine

    od asreta » pre 15 godine

    Ja sam držala i kg mi se nisu vratili,ali prestala sam da jedem hleb posle nje sigurni jedno 6 meseci,i ishrana posle nje trenba da ti bude kontrolisana.
    Obavezno pij šumeće tablete ujutru je najbolje.Srećno!
  • Bree van der Kamp
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Bree van der Kamp » pre 15 godine

    Evo ja sam ponovo pokusala. Prosli put sam jela meso i povrce i nije mise bas nesto proslavilo. Ovoga puta sam resila da konzumiram samo meso i vodu. Pocela sam proslog cetvrtka. Bez kafe ne mogu :013: a uvece mi prija caj. Pijem zeleni caj sa zasladjivacem. Treba paziti kod zelenog caja da se ne pretera jer cete brzo dehidrirati.
    Drzim se nekako do sada mada mi se svasta jede od ciste zelje ne od gladi jer gladna nisam. :nasilan:
    Navijajte za mene da ne pokleknem, bas me zanima da li ce od sutra (6-ti dan) da mi spada po 1 kg :005:

    Svracacu da vas obavestim kako napredujem :ZZ05:
  • sanndra
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 79
    Pridružio se: pre 15 godine

    od sanndra » pre 15 godine

    Hm.. shto ne bar malo povrca? Nije bash dobro da jedesh samo meso.. Jaja jel jedesh? Kako je za sada? Smrshala si neshto?
  • Bree van der Kamp
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Bree van der Kamp » pre 15 godine

    Cao Sandra :D
    Izbacila sam povrce iz razlogo sto mi se prosli put izjalovilo. Svi su kao nesto mrsavili samo ja mic po mic za 2 nedelje ni 2kg :cry:
    Sad sam resila da poostrim i da pokusam onako rigorozno pa bas da vidim. Znam ljude koji su i po 30 kg slabili za mesec dana (uglavnom muskarci nama zenama teze ide) a ja bi i sa 20 bila presrecna :013:
    Kao sto vidis za prvih 6 dana mi je otislo 5 kg i sad se nadam (od danas) da ce ici 1kg dnevno dole kao sto svi pricaju.
    Priznajem da sam ovoga puta stvarno stroga prema sebi i ne jedem nista osim mesa (za sad ni jaja) jedino pijem kafu, caj i vodu uz to. Cak sam u subotu izasla i citavu noc pila samo vodu (negaziranu) cool, a? 8)
    Obavestavacu vas kako ide.
    Sad ili nikad. Stvarno cu da pazim a ako mi ne uspe onda nikad vise u zivotu necu na dijetu :-P
  • Nicky_72
    Amater
    Amater
    Postovi: 104
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Nicky_72 » pre 15 godine

    Pa srecno i obavesti nas kako ide...
  • Bree van der Kamp
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Bree van der Kamp » pre 15 godine

    :cry:
    Drage moje nesto mi slabo ide :cry: :cry: :cry:
    Nista od onoga 1kg na dan
    eto proslo je vec 3 dana a ja skinula samo 0,5 kg :nasilan: :ZZ05: :crybaby:
    Dodje mi da sve batalim ...
  • tigrica
    Amater
    Amater
    Postovi: 107
    Pridružio se: pre 16 godine

    od tigrica » pre 15 godine

    @bree, predlazem da otvoris svoj dnevnik, tako da mozemo da se kuckam. Ja sam bila ranije na nekoj varijanti Atkinsa, i stvarno se desi da prvih 5 dana moze da ide 1kg dnevno,ali posle nema sanse. Nemoj da odustanes tako lako za sve treba neko vreme, nekad se rezultati vide tek posle 2 nedelje. Mislim da je jako lose sto jedes samo meso, mozes slobodno da dodas kupus, tikvice, z.salatu, brokli, karfiol... svo vlaknasto povrce.

    :)
    Pocetak-04.05.12 -protekal
  • Bree van der Kamp
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Bree van der Kamp » pre 15 godine

    hvala tigrice
    Eto otvorila sam dnevnik i guram dalje :o
    Vidim tebi supre ide BRAVO!!! :013:
  • mifica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 15 godine

    od mifica » pre 15 godine

    cao svima :)
    ja sam pre 3 god. drzala atkinsonovu dijetu, 42 dana, i smrsala oko 10-ak kilograma. kilogrami mi se nisu vracali sve do skoro, i saaje da d opet drzim atkinsonovu ali imam problem. ovo mi je 22. dan a smrsala sam samo 5kg u prvih nedelju dana, sto je ja pretpostavljam bila samo voda... i vec dve nedelje nista, ni 1kg. a postujem pravila ishrane i dnevni unos ugljenih hidrata... da li mozda neko moze da mi pomogne? ne znam u cemu je problem... da li je tacno da organizam posle odredjenog vremena drzanja atkinsonove d. prestaje da trosi masti? :?
  • asreta
    Amater
    Amater
    Postovi: 257
    Pridružio se: pre 16 godine

    od asreta » pre 15 godine

    Probaj da obustaviš potpuno unos ugljenih hidrata.
    Znači ni ono dozvoljeno.Ja kad sam je držala ništa od UH nisam unosila,ni "mikronsku" količinu.
  • mifica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 15 godine

    od mifica » pre 15 godine

    probacu, :) hvala na savetu :)
Odgovori 190 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju