Odgovori 190 postova
Atkins PONOVO!!!
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od dudank » pre 13 godine

    Vjestica71 napisao:Zna li neko kakav je efekat ove dijete kod ljudi koji se i inace hrane masnom hranom??????????


    Dobar, s time što u Atkinsu nema masne hrane. :) Dozvoljena je u umerenim količinama, tj. dozvoljene su zdrave masnoće. Atkinsova dijeta u suštini ne brani masnu hranu, ali upozorava na njeno štetno dejstvo na zdravlje, kao i na to da kalorije iz masnoća umanjuju količine ostale dozvoljene hrane.


    **milica** napisao:Ja imam jos neko pitanjce. :D Da li bi neko mozda znao sta bih mogla da jedem dok sam van kuce..jer nekad znam i poceo dan da ne budem kod kuce..Nesto kupovno, sto ne zahteva pripremu u kuhinji...? I sta bih npr mogla da grickam u toku dana..posto je zabranjen kikiriki, lesnici..? Ja iz ovog sto vidim da je dozvoljeno da se jede ne mogu nista da smislim :?


    "Grickanja" nema ni u jednoj dijeti, postoje samo glavni obroci i užine. Za užine je lakša varijanta neka salata u kombinaciji s proteinima (npr. kombinacija zelene salate i kačkavalja, ili tunjevine i krastavca, ili slaninice i... nečeg :) ), ili nekoliko maslina, ili šačica čvaraka, to je jedino čega mogu da se setim, inače su užine slične kao obroci. Kod nas ne postoje proizvodi Atkinsovog lanca (gde ima i dobrih proizvoda, npr. raznih slaniša od soje sa smanjenim % UH), pa smo tu uskraćeni, ne mislim samo na atkinsovce nego na sve kojima smetaju UH. :bas_tuzan:
  • **milica**
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od **milica** » pre 13 godine

    Da..bas steta. :(
    A reci mi, da li bi mozda smele bombone da se uzimaju..tipa negro ili neke mentol..naravno da pazim koliko UH imaju...Potrebno mi je nesto van obroka..nesto da grickam...zvacem... :)
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od lasata » pre 13 godine

    Upravo od takvog grickanja i zvakanja treba da se odviknes... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • **milica**
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od **milica** » pre 13 godine

    Hahahaha, da. Bas tako. :D Ali, samo bombone :) :D
    I da, pre 2 dana sam videla negde da je jedna devojka pitala da li sme sarma da se jede..ali nisam nasla odgovor. To je ipak meso...i kupus... :) Ali verovatno ne sme..hm? :?
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od dudank » pre 13 godine

    Pa pazi, postoje bombone s veštačkim zaslađivačima, ali to je TOLIKO nezdravo da ih ne bih ni neprijatelju preporučila. :005:

    Sarma sme ako je bez pirinča i one zaprške koju neki stavljaju. Evo ti računica: 100 g kiselog kupusa ima svega 2 g aktivnih UH (ne računaju se UH u vidu vlakana), pa tako možeš da izmeriš pre pravljenja koliko grama ima prosečan list... i onda ti je lako da izračunaš koliko sarmi smeš. :)

    Ako se ukućani ne slažu da jedu takvu sarmu, evo ti jednog odličnog recepta koji možeš da im poturiš ;) :

    LOVAČKA SARMA

    2-3 glavice kiselog kupusa iseckati na rezance (može se koristiti i ribanac ako nema neku znatniju količinu šećera), skuvati u loncu. Posebno na tihoj vatri iščvariti 200-300 g slanine, istopljenu masnoću preliti u drugi, dublji sud, pa na njoj izdinstati 2-3 glavice seckanog crnog luka. Kad luk odmekne, dodati oko 1 kg mlevene junetine, mleven biber, peršun ili šta već voliš od začina, eventualno trun soli ako je kupus blag; na kraju u tu masu dodati one kockice iščvarene slanine. (NE dodavati vegetu i NE alevu papriku.) U đuveč ili veću šerpu (meni je najmiliji zemljani đuveč :) ) sipati polovinu kuvanog kupusa (vadi se rešetkastom kašikom), preko sipati nadev od mesa, pa opet red kupusa. Staviti u rernu i zapeći.

    Naravno, pred kuvanje izmeriš koliko je kupusa stavljeno, pa posle prema tome proceniš koliko smeš sebi da odvadiš. (Ja vazda računam na neke desetine, dvadesetine, šenaestine...)

    Još jedna dobra i jednostavna ideja ti je zapečeno povrće tipa brokolija i karfiola s jajima i sirom, isto samo treba odmeriti sve pred spremanje, a kad jednom pribeležiš za neko jelo, svaki sledeći put samo virneš u papirče, i nema računanja svaki put. ;)
  • **milica**
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od **milica** » pre 13 godine

    Dudank, hvala ti puuuno na svim odgovorima :) :D
    Evo, ja preziveh prvi dan. :)
    Znaci, ipak bez negro bombona.. :( nema veze, imam zvake. :)
    Znam da sam malo dosadna...ali, sta cu. Bolje da pitam ovde nego da idem na svoju ruku... :) Zanima me da li sme med da se koristi? Npr.Limunadu da zasladim sa medom, jer je secer zabranjen.
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od dudank » pre 13 godine

    Med je takođe šećer, samo prirodni (smeša fruktoze i glukoze), tako da ništa od njega. Žvake ako baš moraš, uzmi sa ksilitolom, on je najbezbedniji od veštačkih zaslađivača koji se mogu naći u proizvodima na našem tržištu. Naravno, pogledaj da nema šećera... lično nikom ne bih preporučila žvake zato što podstiču lučenje želudačne kiseline, ni ja sama ih ne jedem dobrih... dvadeset pet godina, otkako sam zaradila i izlečila gastritis. :cry:
  • **milica**
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od **milica** » pre 13 godine

    Ajooj. :( Ja sam bas danas pogledala sta pise na Orbitu..-UH 60g. Strasno je cime se sve trujemo a da toga nismo ni svesni...
  • Rodjendanko
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Rodjendanko » pre 13 godine

    Caos svima!Ja od sutra krecem na Atkinsonovbu dijetu i bas mi je drago da nas ima jos da delimo isjustva i recepte. :D Drzala sam je pre dve godine,posle porodjaja i za nedelju dana skinula 4 kg.Da li zna neko da li smeju da e jedu kiseli krastavci?
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od dudank » pre 13 godine

    Smeju, ali po mogućstvu da nisu ostavljani sa šećerom, zato je najbolje da budu neki domaći kod kojih si sigurna sa čime su. Ako su bez šećera, imaju samo 1 g UH u 100 grama, tako da su idealni za Atkinsa. :)
  • Rodjendanko
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Rodjendanko » pre 13 godine

    Odlicno!Posto ovde (u Kanadi) ne postoji sansa da nadjem domace ali sam pronasla neke gde pise da ima 1g UH a 0g secera.Imam jedno pitanje u vezi supe.Da li se sme?Ja kontam da da,naravno bez testenine. :D I da li neko zna da li moze da se koristi aleva paprika i vegeta?

    [url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/w133FRT/]
    Slika
    [/url]
  • Rodjendanko
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Rodjendanko » pre 13 godine

    Da li ima jos nas koji drze trenutno Atkinsovu dijetu?Da li ima neko neki zanimljiv receptic? :wink:




    [url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/w133FRT/]
    Slika
    [/url]
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od dudank » pre 13 godine

    Tehnički nema zabrane na alevu papriku, ali pošto ona sadrži UH (21 g aktivnih UH na 100 g), treba je koristiti bukvalno simbolično. Šteta je da izručiš u jelo kašiku aleve paprike, a umesto toga si mogla da pojedeš neku svežu salatu. :)

    Vegeta nikako nije dobra, jer sadrži oko 25% UH, i to dobrim delom u vidu čistog šećera. Bolja varijante su ti mešavine biljnih začina bez ikakvih dodataka osim eventualno morske soli.

    Supe su apsolutno OK i ima sjajnih recepata na http://www.atkins.com/Recipes.aspx?searchmode=course (to je zvanični sajt, jedini koji ima licencu za Atkinsa), ali možeš da pustiš mašti na volju i sama praviš supice i čorbice... kad računaš UH iz tabela ili na osnovu onog što piše na pakovanju proizvoda, uvek od ukupnog broja odbij sadržaj vlakana, ono što ostane predstavlja aktivne UH.

    Ja sad nisam na Atkinsu, ali sam bila jer hronično vodim rat sa UH, pa i dan-danas često imam obroke a la Atkins... tako da možeš da pitaš sve što te zanima. :)
  • Rodjendanko
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od Rodjendanko » pre 13 godine

    Thancs!Nisam ni ja ljubitelj svih tih zacina i nikad ih ne stavljam puno,prvenstveno zbog cerkice(2 god),mozda po jednu kafenu kasikicu.Nasla sam ovde Podravkinu vegetu,pise da jedna kafena kasikica ima 1 g UH i 0% secera.To sam pitala cisto zbog nekih kuvanih jela,da ne budu bas skroz ne ukusni. :D Nisam bas veliki ljubitelj povrca pa nista od raznih corbica. :D Meni tece drugi dan,super se osecam i nemam zelju ni za cim pa cemo da vidimo.....
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkins PONOVO!!!

    od dudank » pre 13 godine

    Ne moraju da budu one klasične povrćne. Možeš da praviš krem-supice. Evo kako izgleda jedna takva:

    300 g karfiola - 6 g UH
    100 g slatke ili kisele pavlake - 4-5 g UH
    1 žumance - računa se kao 0 UH
    goveđa kocka za supu - 1-2 g UH (mada ima i onih bez UH, verujem da možeš da ih nađeš)
    malo limunske kiseline

    Karfiol skuvaš, izmiksuješ, vratiš u vodu u kojoj je kuvan, dodaš kocku za supu. Posebno izmutiš pavlaku sa žumancetom i u to polako dodaš vrelu supu; po želji zakiseliš limunskom kiselinom, pospeš peršunom ili čime već voliš... i imaš šerpenju supe koja ne prelazi 12 g UH, znači, ostaje ti prostora i za salatu.
Odgovori 190 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju