Odgovori 2 postova Stranica 1 od 1
Ananas dijeta
  • super!
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 13 godine

    Ananas dijeta

    od super! » pre 13 godine

    dakle,
    danas sam počela da držim ovu dijetu (to je i ujedno prva 'zvanična' dijeta koju sam ikada držala), pa me zanima da li je neko već imao iskustva ili ako neko ima neke primedbe.
    ovako ide:

    Primer jelovnika za neparne dane (Prvi, treći i peti dan dijete)

    Doručak: kolut svežeg ananasa i šolja zelenog čaja bez šećera, nemasni jogurt (2 dl) sa kašičicom muslija
    Ručak: supa od povrća sa ukuvanom kašikom mlevenih žitarica (može se koristiti neka od sledećih žitarica po izboru: pirinač, pšenica, ječam, kukuruz, proso i ovas), bareno sezonsko povrće (nema ograničenja u veličini porcije), kriška svežeg ananasa
    Užina: šolja zelenog čaja bez šećera, kriška svežeg ananasa
    Večera: 200 g ribe (pečene u foliji), salata (šargarepa, paprika, paradajz,...), kriška svežeg ananasa
    Primer jelovnika za parne dane (Drugi i četvrti dan dijete)

    Doručak: čaša sveže isceđenog soka (ananas, kivi, pomorandža), šoljica zamene za kafu bez šećera
    Ručak: 180 g pilećeg (ili ćurećeg) mesa pečenog u rerni, povrće pečeno na plotni ili u tiganju bez ili na vrlo malo ulja, npr. pečeni patlidžani, 2 komada integralnog dvopeka i kriška svežeg ananasa
    Užina: kriška svežeg ananasa i 2 dl nemasnog jogurta
    Večera: supa od povrća (tikvice, šargarepa, brokola, celer...), tvrdo kuvano jaje, salata od svežeg spanaća i, naravno, kriška svežeg ananas
    a


    a evo ga i link na sajtu https://www.dijeta.net/ananas_dijeta.htm

    doduše, zbog obaveza i mogućnosti, malo sam prilagodila sebi, ali to ako vas zanima, možete videti u mom dnevniku.
    pa šta kažete?
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Ananas dijeta

    od lasata » pre 13 godine

    Ananas topi masnoce ako se kontinuirano konzumira tako da ovo moze da bude dobro... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
Odgovori 2 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gost