Odgovori 4 postova Stranica 1 od 1
Mrsavljenje.. hmmm?
  • Legend
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 26
    Pridružio se: pre 14 godine

    Mrsavljenje.. hmmm?

    od Legend » pre 14 godine

    Dobro nebi se predstavljao nesto previse puno imam 20 godina 110 kila i 195m visine. Do letos sam drzao kilazu od oko 97 kila i to mi je bilo previse shljapka na sve strane blje.. posebno za muskarca. Fizicka aktivnost... sta je to? nazalost nisam u stanju da se bavim time svaki put posle nekog "jaceg" treniranja me ili uhvati glavobolja ili mucnina ili me bole kolena (akoje trcanje u pitanju) srecom mogu da vozim bajs ali mi otpadne dupe od voznje, zasto ne znam, valjda je sic losh. Ishrana mi je... sta znam uzas predpostavljam dorucak dva sendvica sa ono suhomesnato stalno isto i solja mleka, rucak sta keva spremi obicno zacinjeno do daske i peceno, vecera isto sto i za dorucak. Obicno popijem jednu nes kafu dnevno, kasika kafe kasika secera i bez vode smao mleko 2dcl. E sad najgora stvar, ako ne konzumiram slatko u toku dana, boli me glava onako fest, sa druge strane stalno me nesto bolucka i boli koji djavo je to ne znma kontam da cu do doktora, mada ce me verovatno vrteti po gomili testova... ko po obicaju (hronicni sinusitis, razlicita dijoptrija na ocima i sad jos neki dodatni problemi usled nabacenih kila, predpostavljam, ono boli me glava jos vise, osecam se uopsteno lose itd..)... no imam par pitanja koje ne bi pitao doktora:
    1. Sta se podrazumeva pod zdravim doruckom ruckom i vecerom i kompletnim dnevnim obrocima, kako objasniti nekom koje cistokrvni mesojed da se treba jesti zdravije, a ne peci slaninu na masti? Postoji li negd emeni sa napisanom hranom i naravno da te namernice nisu luksuz tipa dorucak 200 grama tunjevine ok za te pare se kod mene u kuci jede 3 dana :010: , tj postoji li jeftina zdrava hrana?
    2. Nebitno za prvo pitanje, koje dijete su pravilne i NE UNISTAVAJU MISICNU MASU ujedno ne dovode do glavobolje, mucnine
    itd.
    3. Ovo mislim da ce biti najsmesnije pitanje al moram da pitam jer mi je ostala trauma od teretane, jedno vreme dok sam hteo i imao volje da se raspadam na masinama sam isao u teretanu oko 3 meseca, posle tri meseca sam skapirao da devojka ne uziva toliko u sexu koliko je ranije i na kraju kad sam uzeo stvar u svoje ruke razumeo sam da se smanjila, moze li mi neko objasniti zasto mi se penis smanjio od vezbi u teretani???

    hvala unapred
    The only thing on which we need to focus on are the things that matter, because everything is the habit.
    Even fear is a habit.
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Mrsavljenje.. hmmm?

    od lasata » pre 14 godine

    Dobro dosao Legend... Slatko si me nasmejao... :D
    Odgovoricu ti ovde mada ne bi trebalo da nastavimo prepisku tu nego bi bilo dobro da otvoris svoj dnevnik posto vidim da imas puno pitanja a i ne bi bilo lose da neko vreme pises sta jedes u svom dnevniku i da ti pratimo ishranu jer si bas zaglibio sa istom...
    Trebalo bi da skines dobrih 15-20kg ali na zdrav nacin i uz umerenu fizicku aktivnost... Nema tu 'posebno za muskarca'... Nemoj tako... Nije lepo da sljapka ni kod zena a ne mogu a da ne primetim da je u poslednje vreme sve vise dobro podgojenih i 'istrbljenih' muskaraca... Bogami lepo ulazete u svoj stomak... :D
    Za pocetak, trebalo bi da se podsetis sta je to fizicka aktivnost i preporucila bih ti u pocetku pola sata do sad brzog hoda dok ne udjes u formu pa onda to vreme produzavaj... To ti je onaj brzi hod koji se granici sa trcanjem, ali da ipak ne potrcis... To bas ima efekta u sagorevanju masnih naslaga... Napanji dobru muzikicu, sluske u usi i raspali... Eto ide lepo vreme pa ni plivanje ne bi bilo lose... Nemoj da bildujes i da pravis od sebe kockicu... Plivanje oblikuje lepo vretenasto misice... Veruj mi da devojke to vise vole... :wink:
    Bajs je isto dobar... Pokusaj da u nekoj boljoj sportskoj radnji pronadjes silikonsku navlaku za sic... Imala sam isti problem kao i ti a sad je sjajan osecaj... Kao da sedis u tanjiru sa pihtijama... :16:
    I tako stigosmo do ishrane... Zdrava ishrana je uglavnom skupa ali nije ni junk food bas na rasprodaji... Vidim da jedes klasican balkanski dorucak, to bi mogao da promenis za pocetak... Kreni sa nekim muslijem, ovsenim pahuljicama ili sl. da bi dobio energiju za taj dan i obezbedio svom organizmu stabilne (slozene) ugljene hidrate... Mislim da ce to doprineti poboljsanju situacije sa glavoboljom... Za prepodnevnu uzinu pojedi neku vockicu... I to ti je stabilni UH... Rucak treba vecinski da se sastoji od povrca (sto manje skrobnog), nemasnog mesa, salatice... Bilo bi dobro kada bi za veceru jeo samo niskomasne mlecne proizvode i salate i pio jogurt... Mleko zameni jogurtom jer jogurt je zdraviji a i pomaze razlaganje masnih naslaga...
    Nesicu bi mogao da pocnes da pijes sa vrlo malo smedjeg secera i sa mlekom od 1.6% mlecne masti pa za pocetak pola mleko, pola voda... Znam da je ova tvoja ukusnija ali svaka se kcal broji...
    Ne bi bilo lose da kupis malo fileta oslica umesto te tunjevine u konzervi... Isplativije je a i dijetalnije... U Maksiju imas Iceberg (cipkasta zelena salata) po ceni od 36 dinara po komadu... Dakle jeftinije od hleba... Malo prosetaj kroz prodavnicu, procitaj nutritivne tablice na proizvodima, vidi koliko koja ima masnoca, UH, kcal... Zamoli mamu da ti to priprema...
    Nema dijete koja ne unistava misicnu masu... Svaka napada misice i zato je uz dijetu obavezno vezbanje ako neces na kraju dijete da izgledas kao visibaba, dobro u tvom slucaju kao 'visideda'...
    Na poslednje pitanje zaista ne bih umela da ti odgovorim ali informacija je korisna... Ti batali bildovanje a devojke sa foruma sada imaju korisnu informaciju pa ce umesto bildera traziti neke fino gradjene i nenabildovane momke... :wink:
    Sala na stranu, nadam se da sam ti bar malo pomogla a ako imas jos pitanja otvori dnevnik... Srecno... :D
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Legend
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 26
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Mrsavljenje.. hmmm?

    od Legend » pre 13 godine

    Posle dugo vremena i tumaranja u mraku, doduse sa doktorima i svime i svacime... Plus nekih 5 tegoba koje su me snasle definitivno sam zaseo da skinem sve sto je viska.
    Nasao sam i odgovore na moja pitanja a ono trece sto sam postavio je usled enorme kolicine vezbe krv ode na druge strane pa ne moze da se napuni pumpa, u svakom slucaju zna permanentno da ostane tako, bildanje je zlo :nasilan: .. Ostatak sta sam sve uradio pisacu u dnevniku. http://www.dijeta.net/forum/viewtopic.php?f=17&t=2732
    The only thing on which we need to focus on are the things that matter, because everything is the habit.
    Even fear is a habit.
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Mrsavljenje.. hmmm?

    od Luna85 » pre 8 godine

    Ovo me je podsetilo na jedan tekst koji je skoro okačen baš na sajtu https://sites.google.com/site/mmkbase/public/o_ishrani
    Naime ovde je lepo navedeno SVE kao i to zašto je "niža klasa" tj siromašniji deo uglavnom i gojazan - jer se hrane onim što je najjeftinije a to je beli hleb, šećer, brašno i krompir! Jer realno ako nemate novca a morate da stvorite ručak za porodicu pre ćete kupiti dve vekne hleba (70 din) nego za te pare 100 gr nečeg što se preporučuje kao zdravo i potrebno. Onda ručak 1 kg krompira (40 din) isprži se pomfrit i nešto uz to i završi se ručak za najviše 200 din, sa sve hlebom kao glavnim zasićivačem. Ukoliko bi svako dobio po parče lososa ili mesa i to na maslinovom ulju i dosta salate ili priloga to uopšte nije jeftino. Tako da nažalost kada dođe kriza, ne gleda se šta se jede nego se gleda da se nahrani porodica. Ko je sam on može da se uklopi i u tih 200,300 dinara za sebe, ko ima porodicu a mala primanja - nemoguće! Onda dolazimo do večere. Ako je bilo meso za ručak, ko nema novca za večeru ga neće biti, ostaje pecivo, brašno, uštipci koji se realno mogu napraviti od brašna i vode i koštaju ni 80 dinara kada se sve računa a cela porodica sita i zadovoljna. Jede se nekome slatko, opet šolja brašna, šolja šećera, dva jajeta, malo voća i dobije se kolač "na šolje" koji uvek uspe i koji je ukusan ali daleko da je zdrav. svakako to neće biti kocka crne čokolade s visokim procentom kakaoa ili voće.

    Ovo pričam iz nekog prošlog davnog iskustva, ne ponovilo se, ali je ovo naša realnost. Nisam htela da mračim ovim samo sam se nadovezala na jako zanimljivu temu koje je većini nametnuto - ako nemaš novac možeš da se slikaš.
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
Odgovori 4 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju