ZASTO SE LJUDI GOJE KAD PRESTANU DA PUSE?
  • Iki
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 24
    Pridružio se: pre 16 godine

    ZASTO SE LJUDI GOJE KAD PRESTANU DA PUSE?

    od Iki » pre 16 godine

    DA LI NEKO MOZE DA MI ODGOVORI??ZELIM DA PRESTANEM ALI SE PLASIM DA SE JOS VISE NE UGOJIM. :cry:
  • lilit

    od lilit » pre 16 godine

    Pa ne znaju sta ce sa rukama, a i nikotin je jedna vrsta droge, pa kriziras, pa pribegavas najbezbolnijem - udri po hrani.

    Ja sam prestala da pusim pre 20 godina i dan-danas ne smem da zapalim cigaretu ni u sali, jer nisam sigurna da necu poceti opet. :shock:

    Jos uvek mogu da osetim kako izgleda kada povuces dim i kada ti on prolazi kroz dusnik i ulazi u pluca :cry: . Nocima sam sanjala da pusim, pa se krijem, pa ujutro ne znam da li je bio san ili java :evil: ...

    Treba prestati sa tom nezdravom navikom, a sada imas raznih preparata (zvake, neki od Biomedovih proizvoda, neke mustikle i sl.), sto ce ti pomoci da istrajes, a sto se tice hrane, moras biti karakter, jesti samo neko voce ili zvake, pa bar ti u Grckoj imas i voca i povrca preko cele godine i setnja, jos pored mora :zelenko: :zelenko: :zelenko: !!!
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    Uh, kad bi moglo tek tako prestati... :roll: :roll: :roll:
  • Iki
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 24
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Iki » pre 16 godine

    RAZMISLJAM VEC DANIMA PA PRESTANEM.DOBRO,PRVO POPUSIM DVE,TRI PA ONDA RAZMISLJAM :zid: JUCE SAM KRENULA NA TRCANJE I KAD SAM PRESLA KILOMETAR STALA SAM MALO DA SE ODMORIM ALI SVINJA JE ZAPALILA CIGARU (tj ja),PA MI SE SMUCIO ZIVOT. ZAMALO DA SE IZVRNEM NAOPACKE. I TO JE NEKI POCETAK :D AKO NASTAVIM SA TRCANJEM,RESICU SE TE GROZNE NAVIKE
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    Ja sam ostavila cigarete pre dve godine.Pusila sam preko 2 kutije dnevno.Prakticno nisam pusila samo kad sam spavala, ostalo vreme sam disala kroz cigaretu. U mojoj porodici svi su bili strasni pusaci. i moja mama, koja je sa teskim hronicnim bronhitisom pusila do kraja..i prakticno se ubila cigaretama. Tada sam ja resila da se okanem ropstva, da se oslobodim. i nije bilo lako..i da..ugojila sam se, ali sam kilazu dobijenu u prvig 6 meseci u sledecih 6 meseci skinula. Ali ne mora da bude tako...U mom drustvu je moderna knjiga koja je izasla u Hrvatskoj .Zove se "Lako je ostaviti pusenje", autora Allen-a Carr-a..i ja znam troje ljudi koji su ostavili cigarete sa njom, bez neke velike muke. Pokusaj.
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Ostavljanje pušenja je stvar motivacije. Kao i za svaku drugu zavisnost, potrebna je jaka motivacija i volja da se čovek toga reši. Moj otac je pušio 50 godina i u toku tih 50 godina pokušao mnogo puta da ostavi pušenje.
    Na kraju ga je ostavio kad mu je lekar jasno rekao "ili ćeš prestati da pušiš i operisati to što se zapušilo, ili ćeš umreti za par meseci"

    Tata je ostavio pušenje, operisao se i poživeo još skoro deset godina, doživeo je praunučad, uživao je u životu i slobodnom vremenu u penziji. Na kraju su ga cigarete ipak ubile jer je posle jedne male operacije koja je odlično prošla imao infarkt pluća koji je bio direktna posledica dugogodišnjeg pušačkog staža. On se nije ugojio kad je ostavio pušenje, jer je inače prilično zdravo živeo. Ostavio je pušenje lako, kao da nikad nije pušio jer je želeo da živi.

    Tata mi je posle operacije na vratnim venama ispričao da je samoinicijativno sproveo malo "istraživanje" po kardiovaskularnom odeljenju. Bilo je raznog sveta: debeli, mršavi, piju, ne piju, jedu, ne jedu, kreću se, ne kreću, ali su svi imali jednu zajedničku osobinu. SVI SU BILI PUŠAČI! Hirurg koji ga je operisao mu je pričao da svaki put kad preseče zapošenu venu, operaciona sala naglo zasmrdi na cigarete, jer je taj talog koji je zapušavao venu zapravo talog od cigareta.

    Dragi pušači, zamislite se nad onim što radite svom telu i što radite svojim bližnjima. Kad jedete nezdravo, trujete samo sebe, a kad pušite, trujete i sebe i sve oko sebe.

    Izvinjavam se što sam malo skrenula sa teme. Priču o pušenju doživljavam emotivno i snažno se borim protiv toga.

    Želim mnogo sreće i istrajnosti svima koji ostavljaju pušenje. I ne verujte istraživanjima koja govore da je pušenje četvrti po redu uzrok kardiovaskularnih problema. Pušenje je na prvom mestu, samo su istraživanja finansirana od strane kompanija koje proizvode cigarete.
    Cigarete ubijaju i vas i vaše bližnje, znate li to?!
  • Iki
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 24
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Iki » pre 16 godine

    Uh,uh,uh.... Pa bolje je biti i debeljuca koja ne pusi, nego mrsa koji pusi.


    Pre godinu dana sam pusila dve kutije dnevno a sad sam svela na 5,6 cigara dnevno. Mogu ceo dan da ne pusim ali ujutu imam veliku potrbu da uz kaficu zapalim 2,3. Nista,prestacu da pijem kafu,a bavicu se vise sportom.Stvarno moram da se oslobodim te grozne navike...
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Ikilixouri napisao:Uh,uh,uh.... Pa bolje je biti i debeljuca koja ne pusi, nego mrsa koji pusi.



    potpuno se slažem
    i bravo za ostavljanje cigareta, to je najveća usluga koju sebi možeš da učiniš!
  • crnooka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 16 godine

    od crnooka » pre 16 godine

    Meni je pomogao cvrst karakter 15 godina sam pusila i to sa 2 kutije dnevno ostala bi mi mozda 1 ,2 do 3 cigarete od drugog pakla .Imam hronicni bronhitis vec 7 godina.I jesam se ugoila 83 kg alsam pocela da se druzim sa prijateljima sa ovog foruma sa 83 evo stigla na 75 i tako uglavom cvrst karakter je potreban i za ostavljanje cigareta i za pocetak dijete .
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ella » pre 16 godine

    ''Ostaviti pušenje i opstati kao nepušač

    Piše: Ika Pešić Mrsc

    Život pojedinca predstavlja sardžaj kao skup aktivnosti i zbivanja kroz vreme. Obzirom da je život spontanog toka, vremenom postepeno, skoro neosetno se usvaja, prihvata i savlađuje svaka aktivnost tokom života. Svaka barijera, nedostatak, isključenje, uskraćivanje, zabrana ili drugi način odvajanja od životnih sardžaja i aktivnosti, osoba doživljava potresno što se ogleda kroz pojavu stanja koja se nazivaju «krize». Krize su posebno izražene kod uskraćivanja aktivnosti koje su pojedinci doživljavali kao «zadovoljstvo», odnosno, sadržaj aktivnosti je delovao na psihološku, fizičku, socijalnu i emotivnu komponentu pojedinca. Primer snažnog delovanja na pomenute komponenete pojedinca je pušenje duvana. Njegovo uskraćivanje dovodi pojedinca do nestabilnosti, zabrinutosti, nesigurnosti, tuge i strahova. To pojedinca zbunjuje i drži u neodlučnosti da se oslobodi duvana. Posebno je pušač sumnjičav prema sebi sa izrazito poljuljanim sampouzdanjem i osećajem krivice. Ukoliko je socijalni pritisak na pušače veći, utoliko su ova osećanja kod pušača veća.
    Ovo je pozicija koja zahteva razumevanje sa ciljem da se pojedincu pomogne u odlučivanju da poželi oslobađanje od duvana.
    Pomoć se ogleda u takozvanim površinskim psihološkim metodama:
    • razgovor
    • savetovanje i
    • ubeđivanje.
    Testiranja, koja pomažu pušaču da se uveri u svoj status i stanje, mogu da povećaju njegovu odlučnost i osnaže akciju:
    • Fagestrom testa
    • Ros testa
    • Tes spremnosti i
    • Merenje ugljen monoksida (Co).

    Mali je broj pušača, koji iz njima poznatih razloga ne žele da se oslobode pušenja cigareta i ako se njima pokuša prići, ni jednim pristupom to nije moguće. Ali većina pušača (preko 75%) žarko žele da ostave pušenje cigareta? Pušač može da uspešno krene u akciju ako svoja razmišljanja posveti tome!
    Često se ljudi porede sa onima koji nisu uspeli ili sa onima koji su uspeli. Uglavnom se pitaju, šta ako se ugojim?Kao što su on ili ona, a ja ne želim da se to meni desi. Ne želim da se ugojim. Prisutna je bojazan kod ljudi da će dobiti na težini. Neki to iskoriste kao jedan od izgovora da ne ostave duvan. Drugi će početi ponovo da puše čim primete da su dobili nekoliko kilograma: u njihovom umu je, «bolje je da pušim nego da previše jedem» Takvo razmišljanje nije dobro. Ono može da blokira akciju odnosno pokušaj ostavljanja cigareta. Razlozi za nepokretanje akcije lako se pronađu. Sam čin prestanka pušenja ne dovodi do gojenja, ali, postoje dva razloga zbog kojih se osobe koje ostave pušenje, mogu ugojiti.
    Prvi razlog je što pušač napravi zamenu zavisnosti i stalno nešto jede «grickalice» bilo slane ili slatke podjednako su opasne za dobijanje na težini. Važno je nastaviti sa obrocima u vremenu i obratiti pažnju na sadržaj obroka ( misli se na vrstu i količinu namirnica ). Takođe je potrebno skloniti posudice sa tim grickalicama sa stola. Ne treba da budu stalno u vidnom polju.
    Drugi razlog je deblokiranje ili oslobađanje čula mirisa i ukusa, tako da se hrana po ukusu i mirisu oseća prirodnije, za razliku od ranije, praktično su čula ponovo probuđena, što dovodi do većeg konzumiranja hrane. Jedan od pacijenata je rekao « ukus i miris goveđe supe nisam ovako doživeo od detinjstva, to sam potpuno zaboravio i sada mi je drago što mi se to vratilo». Ukoliko se pacijentu na pravi način skrene pažnja i postigne se razumevanje, ovo se ne pojavljuje kao problem ili se dobro kontroliše. Vrlo blagi poremećaj metabolizma koji prati ostavljanje pušenja, ali ne svih osoba, se brzo stabilizira a nekoliko kilograma ( do 5 kg tokom prvih par meseci) koji se dobiju, jednostavno se regulišu posle šest meseci.

    Od negativnih primera, dragocenije je poređenje sa uspešnima kao: ako su on ili ona uspeli i ja ću, ili, šta su oni preduzeli bolje od mene, pokušaću, i ja to mogu i ja to želim. Ne mogu sebi dozvoliti da unosim u moj organizam više otrove. Ovakva i slična razmišljanja su ispravna. Evo opravdanog razloga.

    DUVAN

    Duvan je biljka koja potiče iz tropskih zona Amerike. Duvanski list je komercijalno značajan zato što sadrži nikotin, a duvanski proizvodi su medicinski značajni, zbog svoje štetnosti koju nanose konzumentima i onima oko njih, i zbog toga zaslužuje da se istražuje. Lišće duvana predstavlja prirodni produkt komplikovanog sastava. U njemu se nalaze egljeni hidrati (»rezervni« ugljeni hidrati, hemiceluloze, celuloza, i skeletne supstance), azotne materije (belančevine, alkaloidi - najznačajniji je ovde nikotin), organske kiseline ( jednobazne kiseline, višebazne kiseline, aromatične kiseline, i druga jedinjenja. Duvanski dim, pored osnovnih komponenti duvanskog lišća (i to u nekompletnom sastavu), u sebi sadrži i neke produkte njihovog sagorevanja.
    Utvrđeno je da se sastav udisajnih materija iz zapaljene cigarete značajno razlikuje od sastava duvanskog lišća. Duvanski dim sadrži preko 4000 koponenti, uključujući i otrovne, mutogene i preko 50 poznatih karcenogenih supstanci. To su različite materije među kojima su opasnije: alkaloidi, materije sa baznim osobinama, organske kiseline, alkoholi, aldehidi i ketoni, alifatični ugljovodonici, aromatični ugljovodonici, policiklični ugljovodonici, estri, amini, katrani i fenoli, cijanovodonična koselina, amonijak, ugljenmonoksid, ugljendioksid, arsen, hrom, nikal, polonijum.
    Gasna faza sadrži nekoliko otrovnih gasova, uključujući ugljen monoksid, koji formira ugljenhemoglobin u krvi, smanjujući efikasnost krvi da isporuči kiseonik
    Kada duvansko lišće sagori, izvestan broj supstanci se oslobađa, uključujući i nikotin. Međutim, katran i gasovi iz duvanskog dima prouzrokuju oštećenja.

    NIKOTIN

    Sve cigarete na tržištu sadrže od 6-11 mg nikotina. Pušač tipično apsorbuje 1-3mg. Ako se puši 1 kutija/dan, pušač apsorbuje 20-40 mg. nikotina u danu i podiže koncentraciju nikotina u plazmi od 23 – 35 ng/ml do posle podne. Posle popušene cigarete nivo nikotina u mozgu se naglo poveća, tako da se nivo nikotina u krvi može promeniti od veoma niskog do visokog. Posle toga nivo nikotina opada, prvo zbog distribucije uz pomoć krvi kroz telo (kroz nekoliko minuta), a onda kroz metabolizam (kroz nekoliko sati). Vreme poluraspadanja nikotina je približno 2-4 sata. Naučnici veruju s jedne strane, da je brzi porast nivoa nikotina značajan za efekte nikotinske euforije i povećava potencijal zavisnosti, a sa druge strane, simptomi apstinencijalne krize da su u relaciji sa smanjenjem nivoa nikotina ispod izvesnog praga. Nikotin aktivira receptore u mozgu i na taj način difuzno modifikuje aktivnosti. Ljudi puše i iz drugih razloga a ne samo zbog psihoaktivnog potencijala nikotina ( ne gledaju na njega kao na drogu ).
    Nikotin je jedan od najjačih štetnih sastojaka duvana izolovan 1828 godine. To je »droga« i organizam brzo razvija zavisnost za nikotinom. Pri udisanju duvanskog dima, nikotin vrlo brzo ulazi u pluća gde se apsorbuje preko plućnih alveola ( apsorpsija manjim delom odvija se već u sluzokoži usne duplje), prelaskom u krv širi se po celom telu a deluje dvojako (prvo uzbuđenje pa depresija) posebno na receptore u mozgu. Sadržaj nikotina u duvanu varira ( 0,6-11%) i zavisi od vrste duvana, prirode zemljišta gde raste i načina pripremanja. Međutim, zbog otrovnog svojstva nikotina, duvan za pušenje sadrži 1-3% nikotina. Vrste duvana sa većim sadržajem nikotina koriste se za dobijanje čistog nikotina, koji služi kao sredstvo za uništavanje štetočina. Nikotin je jedan od najjačih otrova. Toksičnošću i brzinom delovanja upoređuje se sa cijanvodonikom. Nikotin je bezbojna uljasta tečnost bez mirisa, a stajanjem na vazduhu oksidira, potamni i dobije svojstven miris duvana. Ubraja se u alkaloide, fiziološki aktivan sa bazičnim svojstvima. Smrtonosna doza za odrasle je 0,06 g (1 kap nikotina 60mg). Simptomi trovanja nikotinom: mučnina, povraćanje, bledilo, slabost, vrtoglavica, konfuzija, glavobolja, i znojenje. Neki autor znakove trovanja nikotinom klasifikuju na: lakše ( mučnina, povraćanje, glavobolja,vrtoglavica, pojačano lučenje pljuvačke, drhtavica, slabost u nogama, bledilo); teže ( ubrzan i nepravilan rad srca, sa srčanim napadima, znojenje, proliv, nesvestica); i najteže ( potpuna nesvest, grčevi, paraliza disanja).
    U hemijskom pogledu nikotin je spoj piridina i metil-pirolidina. U vodi je rastvorljiv. Dobro se resorbuje prekosluzokoža (usta, želuca, respiratornih puteva) i intaktne kože. Značajne količine nikotina (80-90%) razgrađuju se u jetri, a nešto manje u plućima i bubrezima. Najznačajniji (kao marker) metabolit nikotina je kotinin. Jedan deo nikotina (4-13%) u nepromenjenom obliku izlučuje se preko mokraće. Manje količine nikotina dokazane su u mleku i znoju. Koncentracija nikotina u krvnoj plazmi, teških pušača, varira između 30-40mg/ml. Nikotin u prvom redu deluje na nervno tkivo, odnosno delovanje je vezano za reakciju sa nikotinskim receptorima koji su smešteni na nivou interneuralnih sinapsi centralnog nervnog sistema i ganglija vegetativnog nervnog sistema. Efekti nikotina, koji proizilaze od njegove reakcije sa nikotinskim receptorima zavisni su od upotrebljene doze. U malim dozama on ih stimuliše, u većim dozama njegovo delovanje je dvofazno: u početku izaziva stimulaciju a posle toga dovodi do depresije. Nikotin stimuliše još dva centra u produženoj moždini: centar vagusa i emetički centar. Ova dejstva nikotina su od posebnog značaja za nastajanje neprijatnih simptoma kod početnika-pušača ili kod teških pušača koji preteruju u pušenju. Može se reći da su efekti nikotina vrlo kompleksni i ponekad između sebe antagonistički. Njegovi efekti po organima su: Centralni nervni sistem –tremor, grčevi; respiratorni sistem – stimulisano disanje, povećanje bronhijalne sekrecije; kardiovaskularni sistem – bradikardija, kasnije tahikardija, aritmije, porast krvnog pritiska a posle smanjenje pritiska, vazokonstrikcija koronarnih sudova; gastrointestinalni trakt – mučnina, povraćanje, povećana a kasnije smanjena motorna aktivnost želuca i creva, povećana sekrecija pljuvačke; oko – suženje zenica a kasnije proširenje; ostali efekti – povećava koncentraciju šećera u krvi, smanjuje izmokravanje i sl. Smrt zbog nikotina nastaje kao posledica paralize respiratornog centra kojoj, skoro uvek, predhodi značajni stepen, blokade neuromišićne transmisije u nivou disajne muskulature.

    UGLJEN MONOKSID

    Ugljenmonoksid nastaje u procesu pušenja kao produkt nepotpunog sagorevanja duvana. Ugljenmonoksid je u gasovitom stanju i posle pušenja deo gasa se skuplja u prostoriji a deo apsorbuje pušač. Ugljenmonoksid je otrov, bez boje i mirisa što ga čini opasnim i izaziva najviše akutnih trovanja. Količina ugljenmonoksida koja se stvara prilikom pušenja, zavisi od vlažnosti duvana, gustine punjenja, brzine pušenja, kvaliteta papira itd. Ugljen monoksid se vezuje 200 puta češće sa hemoglobinom nego Kiseonik, i na taj način remeti prenos kiseonika putem krvi (efkat karboksihemoglobina odnosno blokada disajnih enzima). Koliko je ugljenmonoksid opasan, autori navode da u krvi pušača, za vreme pušenja, dolazi do povećanja koncentracije karboksihemoglobina, čime se smanjuje ukupni kapacitet krvi koja prenosi kiseonik, pa se pojavljuju simptomi trovanja. U blažim slučajevima mozak ostaje bez dovoljno kiseonika i pojavljuje se glavobolja, smanjuje se mentalna sposobnost, a u težim slučajevima dolazi do povraćanja, gubitka svesti, padanja u komu a može nastupi i smrt. Kod nepušača je utvrđeno najviše 3% karboksihemoglobina u krvi a kod pušača 10% - 15% a stanje trovanja je sa 20% koncentracijom karboksihemoglobina. Vrlo malo se obraća pažnja na teške pušače koji daju krv, obzirom da visoka koncentracija karboksihemoglobina u njihovoj krvi predstavlja opasnost za život bolesnika kojima se daje. Ugljenmonoksid također oštećuje zidove arterija i povećava rizik sužavanja srčane arterije vodeći ka infarktu srca. Neki autori smatraju da za rođenje beba sa manjom težinom, majki pušača ili majki izloženih većoj količini ugljenmonoksida, je odgovoran karboksihemoglobin koji je oduzeo ulogu oksihemoglobinu.

    KATRAN

    Katran je najopasnija hemikalija iz dima cigarete. Katran je produkt suve destilacije sadržaja lišća duvana. Katran se kondenzuje u lepljivu i sirupastu masu u plućima i drugim disajnim organima gde uzrokuje različite bolesti. Dok ljudi puše zbog efekata nikotina na mozak, oni uglavnom umiru od efekata katrana. Hemijski sastav katrana je smeša aromatičnih ugljovodonika među kojma preko 50 su kancerogeni. Dokazano je da izazivaju depresiju cilijarnog zaštitnog mehanizma u respiratornim putevima, da imaju ulogu u pojačavanju rizika za nastajanje karcinoma disajnih puteva. Novija istraživanja pokazuju da su neki kancerogeni spojevi iz duvanskog dima »potpuni« kancerogeni činioci, a neki »nepotpuni«. Ti »nepotpuni« deluju kao pokretači ili unapređivači malignog bubrenja. Neki od kancerogenih spojeva deluju kao »ubrzivači« tj. ubrzavaju kancerogenu aktivnost policikličnih aromatičnih ugljovodonika. Rizik razvoja raka pluća raste s vremenskim trajanjem pušačkog staža i s brojem popušenih cigareta. Prestankom pušenja rizik se smanjuje. Istraživanja ukazuju da policiklični ugljovodonici su značajni za učešće u nastajanju karcinoma bronha. U tom pogledu posebno se ističe 3,4-benzipiren.
    Nekoliko decenija ranije, kada je pušenje prepoznato kao jedno od glavnih uzročnika raka pluća, tadašnje statistike su uglavnom obuhvatale muškarce. Od tada, svakodnevno oglašavanje cigareta se stalno fokusiralo na glamurozan aspekt pušenja i žena, i nažalost, žene su upale u klopku. Tinejđjeri u potrazi za svojim identitetom su također uvučeni u pušenje od strane ovog «iluzorno visoko-građenog stava». Ništa ne može da bude dalje od istine a to je, da ne postoji ničeg veličanstvenog i glamuroznog a tiče se pušenja.''
  • lulu
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lulu » pre 16 godine

    Cao svima evo i ja da ostavim svoje iskustvo...

    Ja sam prestala da pusim pre dve godine mislim da je pre neki dan bilo tacno 2 god.

    Prestala sam da pusim kad sam dobila takav bronhitis da sam se gusila i umalo ugusila...
    Kada sam se zakasljavala zaglavio mi se sadrzaj u grlu i ni napred ni nazad...oci da mi ispadnu, e tada sam rekla ili cu da bacim ta g... ili cu umreti.
    I prestala!!! Do duse popusila sam valjda ukupno cetiri od tada ali vise nije to to i ne mogu gadi mi se ukus cigarete u ustima, mada sto kaze Lilit i ja sam sanjala da pusim, ponekad kad prodjem pored pusaca malo me zagolica onaj dim, a zasto ne znam kad i kad sam pusac bila nisam volela ni miris ni ukus cigarete :shock: .

    Kad sam prestala imala sam 57kg i narednih godinu dana se nisam ugojila, a prestala sam u zimskom periodu sto je najgore za prezderavanje mada nista se nije promenilo u mojoj ishrani tek na na kraju godine sam nabila 63kg ali ne mislim da je to zbog nedostatka cigareta.

    Tako da malo odskacem od teme jer u stvari ne znam da objasnim zasto se goji kad se prestane pusiti......ali razumljivo je i sasvim logicno da nedostatak jednog nadoknadjujemo drugim ma sta to bilo.

    :009: :009: :009:
    Slika
  • uporna
    Amater
    Amater
    Postovi: 212
    Pridružio se: pre 16 godine

    od uporna » pre 16 godine

    joj prestala sam da pusim pre skoro dve godine,prvih godinu dana nsiam se drasticno ugojila,a ovih poslednjih godinu dana imam osecaj da se sve lepi na mene.naravno ne mogu da kazem da sam bila odgovorna po pitanju svoje ishrane,ali cinjenica je da mi se apetit povecao....RAT CIGARAMA prvo,pa onda RAT KILOGRAMIMA :013:
  • lilly
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lilly » pre 16 godine

    Pusila sam po 40 do 60 cigareta dnevno 22 godine. Kad je kasalj poceo da me iscrpljuje, pa i budi iz dubokog sna, resila sam da prestanem. To je bilo pre 4 godine. Bilo je tesko, ali uspela sam. I sad poneki put osetim zal za cigaretom.
    Srecna sam sto sam nepusac.
    Problem druge vrste je izbio kao prvi. Ugojila sam se, ali ...ja sam imala problema sa tezinom i pre nego sto sam prestala da pusim.
    Zakljucila sam da je to emotivno prejedanje. Treba savladati i usmeriti svoje emocije u borbi protiv kilograma . Nikako cigareta nije nacin za odrzavanje vitke linije.
  • lotus_flower
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 32
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lotus_flower » pre 16 godine

    Mislim da cigare nemaju mnogo veze sa gojenjem...sve je to u glavi.:)
    Ja sam prestala da pushim..chak sam i izgubila apetit zbog nedostatka nikotina... :shock:
  • ponosna
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 15 godine

    od ponosna » pre 15 godine

    JA UOPSTE NE ZNAM ZASTO SVI BUDU U PANICI DA CE SE UGOJITI KAD PRESTANU DA PUSE.JA SAM POSLE 10 GODINA OSTAVILA CIGARE I NISAM SE UGOJILA NI JEDAN KG.SVE TO IDE IZ GLAVE. MENE AKO UHVATI NERVOZA JA NE SEDNEM DA JEDEM NEGO ODEM U SETNJU,NA AEROBIK ILI U TERETANU I ODMAH SE BOLJE OSECAM.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta