Odgovori 4 postova Stranica 1 od 1
Zasto ne mogu da smrsam???
  • bella
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 14 godine

    Zasto ne mogu da smrsam???

    od bella » pre 12 godine

    Ocajna sam. Zaista gubim nadu da cu moci da skinem kilazu, ikada. Pokusala sam zdravo da se hranim, dijete mi same po sebi nisu privlace jer smatram da je osnova svakog mrsavljenja fizicka aktivnost i zdrava hrana.

    Visoka sam 180, imam 72 kg, cilj mi je 65. Maksimum koliko uspem da skinem je 2 kg, dalje od toga ne ide. A treba, sala na stomaku, butinama imam toliko da se preliva, iako mozda ne zvuci iz kilaze, ali tako je. Evo kako sam se hranila mesec dana:
    dorucak: dva jaja i jedan paradajz
    uzina: voce, obicno dve breskve
    rucak: nesto kuvano, nemasno, neprzeno
    uzina: lubenica
    vecera: 2 paradajza i dve paprike

    4 puta nedeljno sam vezbala po sat vremena kod kuce, par puta dam i trcala po 50 minuta

    Pritom sam svako vece legala 2-3 sata nakon vecere i to uzasno gladna, a unela sam oko 1200 kalorija, koliko sam procitala da je minimum minimuma. I sa takvom ishranom ja skinem 1 kg posle dve nedelje i onda naredne dve nista. Naravno batalim i opet krenem da jedem nezdravo i previse od ocaja. Ne razumem u cemu je problem, sve radim po propisima, hranim se zdravo, niskolaloricno, vezbam i nista. A znam da ljudi mrsave po 1 kg nedeljno, sto je zdravo i daje neku motivaciju. Vidim da vas ovde ima dosta sa mnogo znanja i zelje da pomognete, molim vas ako neko od vas ima nekakav savet sta da radim, sta da menjam da bih postigla mrsavljenje 1 kg za jednu nedelju jer se uzasno osecam...

    Unapred hvala
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Zasto ne mogu da smrsam???

    od lasata » pre 12 godine

    Prva i osnovna greska je sto unosis 1200 kcal dok si na dijeti... To je premalo i na taj nacin si usporila metabolizam pa nije ni cudo sto ubrzo dodje do stagnacije... S druge strane, ako vec vezbas takvim intenzitetom stvaras misicnu masu koja je teza od sala pa vaga ne pokazuje neki napredak ali kada bi merila obime verovatno bi ustanovila da se smanjuju... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • bella
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Zasto ne mogu da smrsam???

    od bella » pre 12 godine

    Ne, merila sam obime i nisu se smanjili uopste. Inace pre par meseci sam takodje probala dijetu gde sam jela 1500 kalorija i tek tad nisam mrsavila,a vezbala sam svakodnevno... :shock:
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Zasto ne mogu da smrsam???

    od lasata » pre 12 godine

    Onda bih ti preporucila da proveris svoj hormonski status i izvrsis ostale potrebne pretrage... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
Odgovori 4 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju