Odgovori 12 postova Stranica 1 od 1
Smršajte uz sireve i masnoće !!!
  • lilit

    Smršajte uz sireve i masnoće !!!

    od lilit » pre 16 godine

    Smršati uz sireve i masnoće, kako to? Zar je moguće da je tako nešto zdravo? Kakva je sad to novotarija? Zapravo, nije ništa novo i naravno da ne bi bila dobra ideja da živite samo na sirevima i masnoćama. Radi se samo o nekim trikovima za mršavljenje, zapravo, o trikovima kako da ubrzate svoj metabolizam, pa da brže sagoreva masnoće (samim tim ćete brže izgubiti višak). O čemu se tačno radi?

    Mlečni proizvodi povećavaju mišićnu masu (a što je veća mišićna masa, više se kalorija sagoreva, čak i dok spavate) i podstiču sagorevanje masnoća (zbog kalcijuma - kalcijum daje signal za sagorevanje masnoća). U tu svrhu preporučljivo je da tri puta dnevno jedete mlečne proizvode (najbolji su nemasni sirevi i jogurt, jer se najlakše vare). Tako ćete u organizam uneti 900 miligrama kalcijuma dnevno. Ukoliko mlečne proizvode konsumirate jednom dnevno, unećete svega 300 miligrama kalcijuma, makar uzele i veću količinu mlečnih proizvoda, jer samo toliko kalcijuma organizam može da apsorbuje odjednom.

    Ovaj efekat povećanja mišićne mase i sagorevanja masti naučnici pripisuju kombinaciji aminokiselina i kalcijuma u mlečnim proizvodima; drugim rečima, ukoliko aminokiseline i kalcijum uzimate kao biološki dodatak ishrani (recimo, tablete), izostaće sagorevanje masnoća. Samo pazite: prilikom uzimanja mlečnih proizvoda obratite pažnju na njihovu kalorijsku vrednost - najbolji su niskokalorični jogurt i nemasni sirevi (30 grama kačkavalja ima čak 1.145 kalorija, tako da vam definitivno neće pomoći da smršate).

    Postoje masnoće koje sagorevaju masnoće, to jest, ubrzavaju potrošnju rezervi nagomilanih na struku. To se, naravno, ne odnosi na svinjsku šniclu; umesto svinjetine, kao izvor masnoća uzmite masnu ribu (sardina, losos, tunjevina, skuša). U njima se nalaze omega-3 masne kiseline, koje pomažu telu da efikasnije sagoreva kalorije dobijene iz hrane. Preporučljivo je da ovu ribu konsumirate tri puta nedeljno. Umesto toga, u salatu ili povrće možete dodati jednu kašičicu lanenog ulja (ima iste ove kiseline). To ne samo da je dobro za postizanje (i održavanje) vitke linije već blagotvorno utiče i na vaše srce, krvne sudove i mozak.

    Kod: Obeleži sve

    http://zdravlje.krstarica.com/l/dijete/smrsajte-uz-sireve-i-masnoce
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ella » pre 16 godine

    Juče sam u prodavnici naletela na biljni sir, čula sam i ranije za njega ali nisam bila u prilici da probam. Kupim ga, inače bio je jeftiniji u odnosu na ostale. Kada sam ga probala imala sam utisak da jedem samu mast, a ukus nikakav. A na deklaraciji kako ima 16%mm...

    Zna li neko nešto više o njima?
  • lilit

    od lilit » pre 16 godine

    Mislim da se prave od palminog ulja, ali nemoj da me drzis za rec i uveli su ih kada je ovde kod nas postala moda da se posti, ali ne post sa svim odricanjima i prociscavanjem duse i tela, vec sa kackavaljem, pizzom vegetarijanom, majonezom lite, a u njemu nema samo jaje i da ne nabrajam vise.

    Cisto bacanje para, a ako nesto pronadjes, okaci da se ljudi ne zavaravaju.
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Biljni sir se u najvećem delu sastoji iz hidrogenizovanih biljnih masnoća, uz dodatak kojekakvih aroma i ostalih hemikalija koje mu pomažu da liči na sir tj. kačkavalj. Ljudi se u postu, dijetama koje podrazumevaju pravilno kombinovanje namirnica (kao što je UN) često navuku na ovako nešto, pa narendaju ovaj sir na pizzu, itd.

    Moje lično mišljenje: bolje lepo uzmite pakovanje margarina i kašičicu pa kusajte - manje je štetno!!!
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • lilit

    od lilit » pre 16 godine

    Transmasne kiseline, koje se nalaze u mnogim margarinima, brzoj hrani i pomfritu, mogu dovesti do povećanja rizika od nastanka raka dojke. Studija univerziteta Severne Karoline nad 700 žena je pokazala da one koje imaju transmasne kiseline u svojim masnim ćelijama, imaju 40% više šanse da obole od raka dojke od onih koje imaju manje ovih kiselina u ćelijama.Iste transmasne kisline se nalaze i u tzv. "posnim kačkavaljima".

    Problem koji postoji kod ovih sireva je odredjena kolicina trans-zasicenih masnih kiselina koje su jako lose po nase zdravlje. To su one lose maste koje nalazimo u fast food-u, cipsevima i ostalim "djakonijama"
    One nastaju na vise nacina, ali ovde je izvor hidrogenizovanje biljnih ulja koje se koristi za pravljenje sireva.


    izvor
    Poslednja izmena od lilit u 27 Jan 2008, 03:23, izmenjeno 1 put ukupno.
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Nešto razmišljam na ovu temu - ključna reč je "posni" sir. Ova reč kod nas podrazumeva nešto prikladno za religijski post, ali i nešto sa malo masnoće (za meso bez masnoće možete često čuti "posno" meso). I onda prva verzija reči bude shvaćena kao druga. I tako ljudi misle da se "zdravo hrane", pa posle kad takva ishrana ne daje željene rezultate krenu da krive gene, hormone i još ko zna koliko faktora.

    Druga stvar je što su mnogi ubeđeni da je bolje (čitaj: zdravije) pojesti 1kg biljnog nego 10g životinjskog bilo čega. I tako nastaje veeelika zabluda - slična onoj oko posnog.
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • Zen
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 14
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Zen » pre 16 godine

    A sta je sa margarinom,maslacom i sl?
    Treba li i to zaobilaziti u sirokom luku ili ima neki sa minimini % masnoce pa je dozvoljen?
  • lilit

    od lilit » pre 16 godine

    Uvek je zdraviji maslac, ali umereno i ne bas cesto, a margarini su posebna prica.
    Cist otrov, narocito tvrdi, meki i mogu da prodju, a ima kod nas neke lite varijante, ali sve je to cista hemija.
    Opasno je koristiti ih kako smo mi navikli u kolacima i kremovima za torte i vrlo lako se naucis da mozes i bez njih, kao i bez kajmaka koji je sama masnoca i so ili bez soli.

    Jogurt, niskokaloricni sirevi, pa cak i tvrdi punomasni sirevi u manjim kolicinama, su zdravi, feta, beli.
  • cherry
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 16 godine

    od cherry » pre 16 godine

    Ja sam ove godine za slavu, kupila dve vrste nekih biljnih sireva i mogu vam reci da su mi se jako dopali!!! Ukusi su im slicni klasicnim kupovnim sirevima. Iskreno, zbog frke oko spremanja slave nisam mnogo paznje usmerila na deklaraciju. Verujem da to nije neko najzdravije resenje, ali kao surogat moze pomoci s vremena na vreme. Cinjenica je da zivimo u veoma zagadjenoj planeti.

    To nas ne opravdava da ne vodimo racuna o hrani, ali na zalost uvek cemo neki otrov uneti u organizam na ovaj, ili onaj nacin. Meni je nastrasnije kada bebi moram da dam neko povrce, ili voce, a ne smem ni da pomislim da li i koliko u sebi ima otrova!!!Trenutno joj dajem domace vocne kasice, kupujem banane, pomorandze, kivi...Bilo bi lepo znati prave poljoprivrednike, ali kada zivis u gradu, a uz to nemas bas dodira sa selom, nemoguce je pronaci zdravu hranu. A na pijaci...nek nam je bog u pomoci!!
  • Asja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 42
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Asja » pre 16 godine

    Što se tiče biljnih kačkavalja, zar to nije slična, ako ne i ista priča kao i za margarin? Mislim na ono o hemiji. Da li ste pročitali deklaraciju i videli koliko aditiva ima u njima. Ipak, mislim da je bolje pojesti malo pravog sira nego, tog biljnog.

    A margarin - navodno, Rama za mazanje nema te transmasne kiseline i zdraviji je od ostalih. Mislim da je najbolji onaj sa jogurtom, ali ne spad u posne proizvode. Ja radije koristim puter kao namaz nego margarin. Svojoj deci sam dva puta u životu dala margarin... Međutim, ne mogu da garantujem da se u vrtićima servira zdrava hrana - odnosno puter i hleb a ne margarin.[/u]
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    od 314pezos » pre 15 godine

    lasata napisao:I kazu da je gori od pravog kackavalja... :)


    Biljno sirevi i nisu napravljeni da budu dijetalni nego da zadovolje onu grupu ljudi koji su totalni vegetarijanci i nejedu ništa od životinjskog porekla, a kod nas je potekla moda sa tim sirevima kao u fazonu e sad mogu to to je posno a u stvari kalorijska bomba. :NN05: :NN05: :NN05:
    Slika
    Slika
  • branka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 15 godine

    od branka » pre 15 godine

    znam sigurno da je u ishrani dozvoljen samo mladi sir a da je sve ostalo idealno za nabacivanje holesterola
Odgovori 12 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta