Odgovori 6 postova Stranica 1 od 1
Slatkiši i dijeta? Zašto ne?!
  • Tomislaw
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 95
    Pridružio se: pre 12 godine

    Slatkiši i dijeta? Zašto ne?!

    od Tomislaw » pre 12 godine

    Preporučam da pročitate ovaj kratak članak vezano za slatkiše: Mršavljenje uspješnije uz slatkiše.
    Iskreno, ima mi to smisla jer zaista nije potrebno išta ograničavati svom tijelu, posebice ne ono u čemu zaista uživate. Biti na dijetama uz uskraćivanje onoga što najviše volite će na kraju rezultirati - vraćanjem kilograma ukoliko se počne konzumirati u većim količinama u onome što ste si uskratili.

    Jedino što treba promijeniti jest NEUMJERENOST u svemu jer vas je i ona dovela do stanja kojim niste zadovoljni.
    Dakle, promijeniti pripremu hrane na zdraviji način i omogućiti sve što želite u UMJERENIM količinama.

    Takvo je moje mišljenje.
  • gana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 47
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Slatkiši i dijeta? Zašto ne?!

    od gana » pre 12 godine

    tomislave slazem se bukvalno u svemu sto si rekao...ja nikad u zivotu nisam smrsala ovoliko a da se pri tom nisam odrekla i neceg slatkog bas kad mi dodje zelja,bitno je da imamo u glavi da idemo dalje,da imamo meru,al isto tako znam dok se kockice u glavi ne sloze,jednostavno nisi spreman bez dijete da smrsas,neznam ni sama koliko sam puta bila na nekoj dijeti,i te kile se uvek vratile i jos vise....
  • boki 66
    Amater
    Amater
    Postovi: 438
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Slatkiši i dijeta? Zašto ne?!

    od boki 66 » pre 12 godine

    I ja sam ovaj tekst procitala pre par dana :D , privukao me.
    Ko se bori, taj može i izgubiti, ali ko se ne bori, taj je već izgubio. (Bertold Breht)
  • Tomislaw
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 95
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Slatkiši i dijeta? Zašto ne?!

    od Tomislaw » pre 12 godine

    Zar je tekst od prije par dana? :D
    Ja sam mislio da je tek jučer objavljen, no može biti da sam se prevario. :)
    Najlakše je odrediti kalorijski doprinos kojim želite ograničiti za slatke poslastice. Većina kupovnih stvarčica tipa Mars, Twix, Snickers su otprilike do 200 kcal što je relativno OK. Tako možete i uvijek preračunati ukoliko imate pakovanje keksa. Pogledate koliko imaju kalorijski doprinos keksi na 100 grama te preračunate količinu keksa na 200 kcal, recimo. Izdvojite toliko i pojedite samo za taj dan.
    Meni je to osobno pomoglo i nikada nisam imao problema sa održavanjem kilaže. Mislim da treba kod mršavljenja gledati da bude 100 - 150 kcal dnevno za slatke užine. :) Ja osobno idem do 250 kcal pošto želim polako dobijati na težini. :D
  • valentina88
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Slatkiši i dijeta? Zašto ne?!

    od valentina88 » pre 11 godine

    Citala sam dosta o slatkisima cak i tokom dijeta, i mogu vam reci da mi je laknulo :D
    Posebno sam se obradovala cinjenici da i sladoledi, ukoliko se pazljivo odaberu, mogu da budu korisni...ja sam, inace, veliki fan sladoleda, kako leti, tako i zimi, pa ako ima jos takvih, evo lepe vesti:
    http://mrsavljenje.co/2012/08/sladoled- ... nje-dijet/
    nadam se dace vam koristiti...
  • AleksandraZ
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Slatkiši i dijeta? Zašto ne?!

    od AleksandraZ » pre 10 godine

    Divno :D ova tema me je jako obradovala :D mislila sam da cu morati da se oprostim od cokolade i sladoleda :D
Odgovori 6 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta