Koja je dijeta, po Vašem mišljenju najbolja?
  • Koja dijeta je, po Vašem mišljenju, najbolja?

    UN dijeta
    31
    48%
    Brojanje kalorija
    11
    17%
    Atkinsonova dijeta
    4
    6%
    Pritkinova dijeta
    1
    2%
    Kupus dijeta
    3
    5%
    Mesečeva dijeta
    4
    6%
    Neka druga dijeta
    10
    16%
     
    Ukupno glasova: 64
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    Koja je dijeta, po Vašem mišljenju najbolja?

    od Ella » pre 16 godine

    Postoje razne dijete, za svaku ćemo čuti/pročitati mnogo razloga zbog kojih je ta dijeta najefikasnija, najzdravija, jednom rečju najbolja.
    Šta vi mislite o tome?
    Ako u anketi nije navedena dijeta za koju Vi mislite da je najbolja i imate pozitivna iskustva, pridružite nam se i ispričajte nam priču o toj dijeti.
  • beatris
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 31
    Pridružio se: pre 16 godine

    od beatris » pre 16 godine

    Najbolja dijeta je brojanje kalorija.
  • Missy
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Missy » pre 16 godine

    Drzala sam pre par godina Atkinsonovu dijetu:
    da tacno je da se gube kilogrami u expresnom roku. Drzala sam je oko 2 nedelje i smrsala sam sigurno preko 5 kg. Posle nje se sam bila zeljna ugljenih hidrata ,nisam puno vodila racuna i vratila sam se na staro. Ima oko godinu dana kako sam pokusala da smrsam sa istom dijetom, oko 7 dana sam bila na njoj, ali nisam skinula ni grama i naravno odustala.
    Moje licno misljenje je da je svaka druga dijeta bolja od ove,ali ko voli neka izvoli.
    :mahac:
    P.S Ella je pitala za najbolju,a ja sam napisala najgoru :D
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 16 godine

    Mislim da je brojanje kcal najsigurnije. :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • miskica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 26
    Pridružio se: pre 16 godine

    od miskica » pre 16 godine

    Definitivno brojanje, ja sam mislila da ce to traziti puno vremena, al ja izmerim se za 5-10min za sutra dan i sam mirnu glavu, a i kad mi se nadvor nesto prijede ja kazem pa ne znam koliko je to kalorija, i tako se trudim da jedem samo hranu koju sam pripremila.
  • lotus_flower
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 32
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lotus_flower » pre 16 godine

    Brojanje kalorija definitivno je najsigurniji nachin i po meni najbezbolniji...
    ali mislim da je Mesecheva dijeta isto jako efikasna i zdrava...

    ako bi uspela da ukombinujem svaki put i jednu i drugu bilo bi stvarno super! :P
  • schnappie
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 15 godine

    od schnappie » pre 15 godine

    Ne zovem ovu dijetu nikako, ali najbolje smrsam kada jedem samo bareno, izbacim hleb i testo skorz, gazirano takodje, ostale sokove svedem na minimum, a pijem dve litre vode + s2-3 solje caja, obazeno jednu zelenog, i jedem voce, i da vidis kako ces da oslabis.
    Ali trenutno sam na UN dijeti, a posle se vracam na bareno.
  • vrabac
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 15 godine

    od vrabac » pre 15 godine

    Najbolja je ona dijeta koja je efikasna tj.koja skida kilograme.Uverila sam se dosad da smo svi mi razliciti i da svako treba da osluskuje svoj organizam i rezultati nece izostati. :009:
  • branka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 15 godine

    od branka » pre 15 godine

    najbolja je dijeta koju vam prepise m o j lekar,jedete sta volite ,i cokoladu, a mrsavite pa gde cete bolje.individualan program je najbolji a i obaveza da se stalno ide na kontrole jer vas bude sramota ako ne skidate kg
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    branka napisao:najbolja je dijeta koju vam prepise m o j lekar,jedete sta volite ,i cokoladu, a mrsavite pa gde cete bolje.individualan program je najbolji a i obaveza da se stalno ide na kontrole jer vas bude sramota ako ne skidate kg


    Pa napisi nam dijetu koju prepisuje t v o j lekar pa da se i mi tako lepo hranimo... :D
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Leca
    Amater
    Amater
    Postovi: 103
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Leca » pre 15 godine

    Ja mislim da je dijeta na bazi kombinovanja namirnica dobra - po onoj knjizi "Zdravi i vitki". Vidim da se i UN dijeta dosta bazira na tom principu.
    Jednom kad sam išla na akupunkturu, lekar mi je prepisao ovakvu dijetu: prvih deset dana samo sveže voće i povrće, bez soli. Sledećih deset dana se uvodi bareno voće i povrće, mrvica soli. Sledećih deset dana uvode se prvo UH, oni zdravi naravno, pa tek u sledećih deset dana se pojavljuje meso, naravno ne svinjetina, već živinsko, teleće, i to ne svaki dan. Po tom principu se polako vraćaju sve namirnice, s tim što se uvek vodi računa o načinu pripreme i izbegavanju preteranog začinjavanja. Meni je bilo dosta efikasno, ali to sam držala kad sam sve u svemu imala 10 kg viška i 15 godina manje nego sad, tako da ne znam šta bi se desilo da sam morala daskidam tako 20, 30 kg. Ali tada mi je bilo OK.
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Leca napisao:Ja mislim da je dijeta na bazi kombinovanja namirnica dobra - po onoj knjizi "Zdravi i vitki". Vidim da se i UN dijeta dosta bazira na tom principu.
    Jednom kad sam išla na akupunkturu, lekar mi je prepisao ovakvu dijetu: prvih deset dana samo sveže voće i povrće, bez soli. Sledećih deset dana se uvodi bareno voće i povrće, mrvica soli. Sledećih deset dana uvode se prvo UH, oni zdravi naravno, pa tek u sledećih deset dana se pojavljuje meso, naravno ne svinjetina, već živinsko, teleće, i to ne svaki dan. Po tom principu se polako vraćaju sve namirnice, s tim što se uvek vodi računa o načinu pripreme i izbegavanju preteranog začinjavanja. Meni je bilo dosta efikasno, ali to sam držala kad sam sve u svemu imala 10 kg viška i 15 godina manje nego sad, tako da ne znam šta bi se desilo da sam morala daskidam tako 20, 30 kg. Ali tada mi je bilo OK.


    Meni se ova dijeta ne dopada definitivno i misli da uopste nije izbalansirana... Prve dve nedelje su UH minimalni ali se izbaci dosta tecnosti iz organizma zbog nedostatka soli... Proteina ni od korova tri nedelje... Pa bez proteina nema zdravog mrsavljenja... Ovo veoma podseca na The South Beach Diet koja se pokazala kao izuzetno losa jer sa uvodjenje UH u trecoj fazi dolazi do naglog povecanja kilograma... :005:
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Leca
    Amater
    Amater
    Postovi: 103
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Leca » pre 15 godine

    Pa ne znam, moguće...ja dugo nisam vratila te kile, ali to je sve bilo u ona dobra stara vremena kad se imalo vremena i para da se troši samo na sebe.
    Ova dijeta je bila surova tih prvih nedelja, mada količinski nije bila ograničena - mislim, koliko kaupus salate neposoljene možeš da pojedeš, ili bilo čega, ali nekako, s vremenom počneš da sasvim drugačije osećaš ukuse hrane, i vidiš da je onoliko soljenje samo ubijalo pravi njen ukus. Mrvica, da, ali mislim da mi svi preterujemo u tom pogledu. Negde sam čitala da je količina soli koja prirodno postoji u namirnicama otprilike dovoljna. Ne znam da li je to u potpunosti tačno.
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Tacno je... Mada smo mi navikli da solimo... Ima jedan reper... Ako ti je hrana u restoranu ukusna znaci da koristis previse soli... Ja kad gode negde odem na njopu u restoran trazim neslano pa sama posolim... Imala sam par :cry: iskustava sa crnim rizotom i jos nekim stvarcicama...
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • jelen@@
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 15 godine

    od jelen@@ » pre 15 godine

    po meni je najbolja un dijeta :013: :013: :013: :013: :013: :013: :013: :013:

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost