Koja je dijeta, po Vašem mišljenju najbolja?
  • Koja dijeta je, po Vašem mišljenju, najbolja?

    UN dijeta
    31
    48%
    Brojanje kalorija
    11
    17%
    Atkinsonova dijeta
    4
    6%
    Pritkinova dijeta
    1
    2%
    Kupus dijeta
    3
    5%
    Mesečeva dijeta
    4
    6%
    Neka druga dijeta
    10
    16%
     
    Ukupno glasova: 64
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Koja je dijeta, po Vašem mišljenju najbolja?

    od Nena3110 » pre 14 godine

    Za mene UN! :D
  • Ana00
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 11
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Koja je dijeta, po Vašem mišljenju najbolja?

    od Ana00 » pre 14 godine

    UN mi je super!!!Dobro je i brojanje kalorija,ali moze i da se uzmu 3 cokolade za ceo dan i tako 1500kcal je uneto i osoba se mozda nece ugojiti,ali je takav nacin brojanja kalorija nezdrav.Ipak za brojanja kalorija koje podrazumeva normalnu ishranu.
  • Anatema
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 90
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Koja je dijeta, po Vašem mišljenju najbolja?

    od Anatema » pre 13 godine

    Moja najsigurnija opcija je:brojanje kalorija.U početku je definitivno malo zbunjujuće dok se ne snadjemo sa kalorijskim iznosom namirnica a onda se toliko ovlada time da već mahinalno postajemo kalkulator kalorija. :D Najbolja opcija,najširi izbor namirnica,i što je najvažnije nema osećaja da ste na nekoj dijeti i da vam je nešto uskraćeno. :) Ja komotno mršavim sa blagim unosom slatkiša jer bez toga ne bih mogla a da ulazim u krajnost i ukinem iste ne isplati se mom organizmu koji bi kasnije sve to želeo da nadoknadi prejedanjem. :wink:
    Slika
    "Sudbina nije stvar slučajnosti, već je stvar izbora; to nije nešto što treba čekati, već nešto što treba postići."
  • snoopko
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Koja je dijeta, po Vašem mišljenju najbolja?

    od snoopko » pre 13 godine

    Po meni je resenje u umerenosti. Ako cemo iskreno- visak kilograma se desio usled neumerenosti u konzumiranju hrane.
    Po meni, ako se zaista odluci da se smrsa, i neka rigoroznija dijeta moze da pomogne. Ja sam pre par godina za nekih 45 dana smrsala 8kg (a treba uzeti u obzir da tesko gubim kilograme po prirodi, ne vredi mi samo smanjenje hrane i slicno)- jako sam redukovala ishranu, svakodnevne vezbe od 45-60min+dosta setnje (vidim da to mnogo stavljaju kao FA mada po meni je to nesto sto i ne racunam, ali hajde) i nakon toga mi se nisu vratili kilogrami jer sam bila svesna koliko napora sam ulozila u to i nisam zelela da se sve to vrati. Jela sam normalno, po nekom svom standardu.
    Po meni ne treba se nicega odricati, jer ce se kad tad to odbiti o glavu, tj.vratice se kilice. Treba se truditi da se sto zdravije hranimo, da se izbaci brza hrana i slicno, da se krecemo, imamo FA. Ovih par kilograma viska koji su mi jos ostali idu sporo, ali znam da se nece vratiti, jer hranu i sebe dozivljavam drugacije, jer sam navike promenila iz korena.
    Izvinjavam se ako sam smorila duzim komentarom... :020:
  • Mikac
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Koja je dijeta, po Vašem mišljenju najbolja?

    od Mikac » pre 13 godine

    Ova un dijeta je izgleda najpopularnija. A ovo brojanje kalorija jel to isto sto i bodovna dijeta
    Poslednja izmena od Mikac u 22 Dec 2010, 16:55, izmenjeno 2 puta ukupno.
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Koja je dijeta, po Vašem mišljenju najbolja?

    od lasata » pre 13 godine

    Nije isto... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • laura
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 51
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Koja je dijeta, po Vašem mišljenju najbolja?

    od laura » pre 13 godine

    Mislim da je najbolja izbalansirana ishrana koju i strucnjaci preporucuju ,pravilan unos svih grupa namirnica i izbegavanje secera,masnoca,belog brasna,preradjevina itd.Najbolje je brojanje kalorija i izbalansirana ishrana.
    Strpljen spasen
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 215
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Koja je dijeta, po Vašem mišljenju najbolja?

    od slonche88 » pre 13 godine

    Glasam za brojanje kalorija! :) Mozes pojesti ono sto zelis, samo se treba drzati odredjene granice, sto uci umerenosti. A i zanimljivo je to brojanje. :)
  • SAD IL NIKAD
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 76
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Koja je dijeta, po Vašem mišljenju najbolja?

    od SAD IL NIKAD » pre 13 godine

    UN :D
  • Sonjicak
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Koja je dijeta, po Vašem mišljenju najbolja?

    od Sonjicak » pre 13 godine

    Ja bih ovde dodala Citrus dijetu,po meni je mnogo dobra.. :)
  • kalea
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Koja je dijeta, po Vašem mišljenju najbolja?

    od kalea » pre 13 godine

    Po meni je najbolja UN dijeta.Nije teska,nikada nisi gladan(bar ja nisam),sve moze da se jede,nije od onih dijeta gde se jede samo jedna vrsta hrane. Jednostavno odlicna je :013:
  • LolaLolita
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 97
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Koja je dijeta, po Vašem mišljenju najbolja?

    od LolaLolita » pre 12 godine

    UN! Za sve one koji imaju veći višak kilograma, i za one koji su puni strpljena, i mogu da se odriču na duge staze :)
  • milos55
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re:

    od milos55 » pre 12 godine

    Ako moze preporuka dijete za moju zenu,sta sve nije koristila da skine visak kilograma ali joj nista ne uspeva,nije preterano debela ali je buckasta pa ako moze neki savet sta da jede,pije...?
  • Tomislaw
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 95
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Koja je dijeta, po Vašem mišljenju najbolja?

    od Tomislaw » pre 12 godine

    Ja sam bio na UN dijeti i moram priznati da ima efekta u skidanju kilaže, ali definitivno ju ne bih nazvao kvalitetnom prehranom jer se ukidaju grupe namirnica koje su potrebne svakodnevno. Ona je odlična i primjenjiva u slučaju ako je višak kilograma zaista velik.
    Po meni je DMD prehrana najbolja - Dijeta moje doktorke - i najjefikasnija za cijeli život. Preporučljiva je za držanje poslije držanja UN dijete, po mom mišljenju.

    A i brojanje kalorija mi se čini zgodna stvar kod slatkiša, u mom slučaju. :D
  • katarina95
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Koja je dijeta, po Vašem mišljenju najbolja?

    od katarina95 » pre 10 godine

    laura napisao:Mislim da je najbolja izbalansirana ishrana koju i strucnjaci preporucuju ,pravilan unos svih grupa namirnica i izbegavanje secera,masnoca,belog brasna,preradjevina itd.Najbolje je brojanje kalorija i izbalansirana ishrana.

    Slazem se u potpunosti. :) I najbitnije je ne preterivati. "Jedi da bi ziveo,a ne: zivi da bi jeo!" ;D

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta