Odgovori 5 postova Stranica 1 od 1
Kako do ravnog stomaka ?
  • lilit

    Kako do ravnog stomaka ?

    od lilit » pre 16 godine

    Više nema sumnje da je pešačenje najčudesniji način skidanja kilograma: to će vam potvrditi milioni žena i muškaraca. Ali, pozamašna je i armija onih kojima je taj metod mršavljenja nepoznat jer za šetnju nikad nemaju vremena. Šteta! Blagotvorno dejstvo ove aktivnosti nije samo u održavanju linije.
    Šetačima mozak brže radi, pa lakše rešavaju probleme. Oni i bolje spavaju. Fizička aktivnost smiruje hormone stresa, povećava temperaturu tela i podstiče lučenje endorfina koji opuštaju mišiće, što je preduslov za dobar san. Ljudi koji redovno šetaju dvostruko ređe obolevaju od nazeba i gripa u poređenju sa nešetačima. Oni imaju i manje fizičkih simptoma stresa kao što su bol u mišićima i visok krvni pritisak. - Postala sam "zavisna" kad sam videla šta je sve šetnja za mene učinila - kaže Laura Dion koja je "odšetala" 55 kilograma! - Stekla sam snagu i samopouzdanje, a moja kreativnost (Laura je novinar i pisac) dostigla je nebeske visine. Zbog spektakularnog gubitka kilograma, slikali su me za novine i televiziju. Šetnja mi je promenila život!

    Hrana koja "pegla"

    I dok Laura Dion ne krije sreću zbog novostečene figure, tužna je istina da mnoge mlade i izrazito vitke devojke gladuju do besvesti kako bi skinule stomačić i bolje izgledale u letnjem izdanju kad po važećim modnim propisima taj deo tela mora da bude go. Ako stvarno želite da se izborite za glatku "sredinu terena", pored redovne šetnje i malo fiskulture potrebna je i specifična dijeta, sa namirnicama koje "rade" baš tamo gde treba. Hrana za ravan stomak i tanak struk treba da sadrži:
    1. vlakna koja eliminišu nadutost,
    2. antioksidante koji pojačavaju dejstvo fizičke aktivnosti i
    3. proteine za ubrzanje metabolizma.

    Evo i 9 najefikasnijih namirnica za peglanje stomaka

    1 Badem - Ovo ukusno i svestrano korisno koštunjavo voće sadrži proteine i vlakna, o vitaminu E, koji je jedan od najmoćnijih antioksidanata, da ne govorimo. Badem je i bogat izvor magnezijuma, minerala neophodnog za proizvodnju energije, stvaranje i održavanje mišićnog tkiva i regulisanje šećera u krvi. "Stabilan nivo šećera sprečava napade gladi koji vode u prežderavanje i gojaznost", kaže dr Dejvid Kac, profesor na Jelu. Ipak, ono po čemu je badem osoben jeste njegova sposobnost da blokira kalorije. Istraživači su otkrili da sastav zidova u njegovim ćelijama smanjuje apsorpciju masti iz ovog ploda i pretvara badem u ultradijetalnu namirnicu.

    2 Jaja - Teško da postoji savršeniji izvor proteina. Nutricionisti jaja cene zbog idealnog balansa esencijalnih aminokiselina (proteinska građa koju telo koristi da proizvede sve, od mišićnih vlakana do hemikalija mozga). Mi ih volimo zato što "ubijaju" želju za slatkišima. Istraživači Biomedicinskog centra u Peningtonu utvrdili su da ljudi koji ujutru jedu jaja tokom dana manje osećaju glad od onih čiji se doručak sastoji od složenih ugljenih hidrata na bazi hleba i peciva. "Proteini i masti iz jajeta stvaraju osećaj sitosti", kaže šef istraživačkog tima dr Nikil Durandar. Kontraindikacija je visoki holesterol (jedno jaje sadrži oko 213 miligrama holesterola).

    3 Soja - Zrna soje, bogata antioksidantima, vlaknima i proteinima, koriste se na sto načina. Soja u tečnom stanju može da zameni obrok i dragoceni je saveznik u borbi protiv gojaznosti.

    4 Jabuke - Studija, objavljena 2003. u američkom časopisu "Ishrana, otkriva da su žene sa prekomernom težinom koje su tri meseca jele tri jabuke ili kruške dnevno više smršale od "partnerki" koje su držale sličnu dijetu, ali sa zobnim kolačićima umesto voća. "Velika jabuka ima 5 grama vlakana, ali i gotovo 85 procenata vode, što stvara osećaj sitosti", kaže dr Eliza Zild, autor knjige "Dakle, šta smem da jedem?!" Jabuke sadrže i kvercetin, sastojak koji deluje protiv nekih vrsta raka, smanjuje štetno dejstvo holesterola i poboljšava zdravlje pluća. Studija, objavljena u američkom "Listu za poljoprivredu i hemiju hrane", otkriva da vrsta crveni delišes ima najviše antioksidanta.

    5 Šumsko voće - Slatke, sočne bobice (jagoda, kupina, malina, borovnica, ribizla) "pucaju" od vlakana, najboljih prijatelja svih osoba koje su na dijeti. Što više vlakana jedete (stručnjaci kažu da je najbolje između 25 i 35 grama dnevno), manje ćete kalorija apsorbovati iz svega drugog što stavljate u usta. Šumsko (i drugo) voće bogato je i antioksidantima koji ne štite samo od hroničnih bolesti kao što je rak već doprinose da u vežbanju/sportu postižete bolje rezultate. "Antioksidanti regulišu krvotok, što pozitivno deluje na rad mišića", kaže dr Kac.

    6 Lisnato povrće - Njegovi karotenoidi koji sprečavaju rak neće vam smanjiti struk, ali njihova niska kaloričnost definitivno hoće. U tanjiru spanaća ima samo 40 kalorija, u činijici brokolija 55. Većina lisnatog povrća obiluje kalcijumom, važnim sastojkom za kontrakciju mišića. Drugim rečima, zeleniš je gorivo za vašu uspešnu telesnu aktivnost.

    7 Jogurt - Oni koji svoju porciju kalcijuma dobijaju iz jogurta umesto nekog drugog izvora najbrže dovode u red sredinu tela, piše u studiji objavljenoj nedavno u "Internacionalnom žurnalu o gojaznosti". Probiotik bakterija iz većine vrsta jogurta "održava" zdravlje organa za varenje, što u prevodu znači manje gasova, nadutosti i zatvora i, automatski, lep i ravan stomak. Preporučuje se jedan do tri nezaslađena jogurta dnevno, sa što nižim procentom masti i živim aktivnim kulturama. Dodajte šaku seckanog svežeg voća radi boljeg ukusa i više vlakana.

    8 Supa/čorba od povrća - Istraživači Državnog univerziteta u Pensilvaniji otkrili su da ljudi koji dva puta dnevno jedu supe ili čorbe od povrća mnogo uspešnije skidaju kilograme od onih što istu količinu kalorija dobijaju iz klasičnih, uglavnom masnih užina. "Ljubitelji supa gubili su u proseku 8 kilograma godišnje. Plus, bio je to odličan način da obezbede redovan unos povrća", kaže dr Suzan Klajner, autor knjige "Moć ishrane".

    9 Losos - Morska hrana, naročito masna riba kao što su losos, tuna i skuša, dragoceni su izvor masnih kiselina omega-3. Prema rečima, Klajnerove, te superzdrave masti podstiču metabolizam i ubrzavaju sagorevanje hrane. Australijska studija pokazuje da gojazni ljudi koji svakodnevno jedu ribu uspevaju da regulišu odnos glukoza-insulin u organizmu. To u prevodu znači da morska hrana usporava varenje i smanjuje želju za jelom. Vi se na to ne pecate? U tom slučaju vas podsećamo da su riba i morski plodovi bogata riznica proteina, ubedljivo najboljih prijatelja ravnog stomaka. Ukoliko ribu ne jedete, dnevnu dozu omege-3 možete dobiti iz oraha ili semenki lana.

    izvor
  • Dolly
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 16 godine

    ...

    od Dolly » pre 16 godine

    jako lijepo,mnogo informacija....kada budem kao ova ljepotica na mom avataru tek cu onda prestati zugati radi izgleda...znaci nikada!!!!!
    volim sve ove namirnice gore navedene osim soje.Jel se moraju sve koristiti ili...
  • *Shunjalica*
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 16 godine

    od *Shunjalica* » pre 16 godine

    Mislim da je dovoljno samo poneku-da ne morash bash svih saveta da se pridrzhavash!
    Moram da dodam josh jedan savet.Tasha i ja smo nedavno pochele da pijemo na prazan
    stomak ujutru tolu vodu u kojoj je rastopljena jedna kashikica meda.
    Od kada to pijemo imamo redovno "stolicu" :oops: i stomak je ravniji.

    u svakom sluchaju ne mozhe da shkodi uzimajuci u obzir da je med jako zdrav. 8)
  • dada
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 47
    Pridružio se: pre 16 godine

    od dada » pre 15 godine

    iI ja imam stomačić, redovno radim vježbe. Svaki dan idem u teretanu i nikako da ga se riješim... :(
  • ellinida
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Kako do ravnog stomaka ?

    od ellinida » pre 13 godine

    Trčanje, preskakanje vijače, hula hop. To su najjeftiniji i najdelotvorniji saveznici u borbi za ravan stomak. Nema te sprave u teretani, niti magičnog broja urađenih trbušnjaka koji su efikasniji od gore navedenog. Probajte, umerenim tempom, 20ak minuta trčanja svakog dana, ili 2 x 15 minuta vijače i biće :mahalo: stomačnom salcetu.
    ό,τι αλλάζει, αλλάζει μόνο για καλό...
Odgovori 5 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost