Dijeta i dojenje
  • leptirica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 16 godine

    od leptirica » pre 16 godine

    ja imam bebu od 6 mj. i još ga dojim- tek sam počela s dohranom, pa kg opet ne idu baš brzo dole...od poroda skinula 4 kg. Postoji li dijeta ili način ishrane s kojim mogu skidati kg?
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Naravno da postoji. Međutim, pošto ti još dojiš, ne bi smela da držiš neku strogu dijetu.
    Predlažem ti da jedan dan tačno zapisuješ šta si i koliko pojela, da nam to ispišeš u svom dnevniku, pa da ti kažemo šta da ispraviš. Kilice će otići, samo treba pažljivo da smislimo šta da radiš pošto dojiš.
  • velika
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 16 godine

    od velika » pre 16 godine

    ja bih dodala jedan komentar
    ja sam rodila prije malo manje od 5 mjeseci
    sada moja beba doji svaki put sa tim da joj jos dodajem zamjenu za majcimo mlijeko 3, 4 puta, pocela sam joj i davati kasice od povrca i onu od zobi jedan put na dan i poslije toga opet doji
    i pocela sam sa dijetom un za sada nemam problema i jos uvijek isto doji ako ne jos i vise nego prije dijete
    sa tim da ja jedem svaki dan uzinu i pijem jako puno tekucine(danas mi je sedmi dan)
    ja zivim u svedskoj i ovdje doktori preporucuju da se pije sto vise vode a mlijeko cak i nije pozeljno za bebu pogotovo kad ima grceve, to mislim da nije pozeljno da majka pije (tako su meni rekli)
    ja nisam bas puno pila mlijeka ali sam jela puno supica i pila vodu i evo moja beba jos doji ne stalno ali dosta s obzirom da ce za 2 dana imati 5 mjeseci
    molim vas da me ne uzimate zdravo za gotovo ipak se prije posavjetujte jos sa nekim,ovo je samo moje iskustvo
    pozdrav svima
  • Fimka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Fimka » pre 15 godine

    evo i mene.. ista tematika me muči! Kao da je autorka teme mene opisala.. ista priča.. osim što ja vežbam.. imam utisak da dobro nosim moje kg i da mi u principu ne smetaju da budem extra pokretna.. smetaju samo kada se vidim u ogledalu ili na slikama... :cry:
    može li i meni pomoć u dnevniku kod toga šta radim pogrešno?
    Lepa žena je dobra samo nedelju dana, dobra žena je lepa ceo život
  • krcko
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 54
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Dijeta i dojenje

    od krcko » pre 12 godine

    ova tema je malo zaboravljena ali ipak cu postaviti pitanje nadam se da ce mi neko odgovoriti

    krenula bih sa UN dijetom jer mi je delotvorna i jako mi odgovara
    dojim bebu koja je u 10-tom mesecu i koja ima sve obroke i jede svu hranu a siki samo uvece za uspavljivanje nocu kad se probudi i jednom u toku dana - vise joj dodje kao neko zasladjenje i maznja sa mamom nego obrok.

    mislim da bih mogla da drzim UN jer ona od mene zapravo dobija samo neki mali dodatak ishrani?

    hvala
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Dijeta i dojenje

    od 314pezos » pre 12 godine

    Zbog kvaliteta mleka samo smanji unos voća koja spadaju u citruse (limun, narandža, mandarina, kivi i sl.) da mleko ne bi dobilo kiselkast ukus 8)
    Slika
    Slika
  • krcko
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 54
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Dijeta i dojenje

    od krcko » pre 12 godine

    hvala
    super ionako radije jedem kruske i jabuke :D

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju