Odgovori 6 postova Stranica 1 od 1
Dijeta Americke kardioloske asocijacije
  • Bucka89
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 12 godine

    Dijeta Americke kardioloske asocijacije

    od Bucka89 » pre 12 godine

    OSNOVNA CORBA ZA SAGOREVANJE MASNIH NASLAGA:

    2-3 glavice crnog luka ili 1 praziluk
    2 sveze paprike (moze i iz tursije)
    1 glavica celera srednje velicine
    1-2 kocke za supu
    2-3 sveza paradajza ili 2 case paradajz soka
    2-3 sargarepe ili neko drugo sezonsko povrce
    (tikvice,keleraba,kelj,karfiol,boranija,kupus)
    -Isecite povrce na manje komade i prelijte vodom. Kuvajte na jakoj vatri 10 minuta, a potom smanjite temperaturu i kuvajte dok povrce ne omeksa.

    JEDITE KOLIKO GOD ZELITE I KAD GOD ZELITE OVU CORBU U BILO KOJE DOBA DANA!
    Ona ne akumulira kalorije. Sto je vise jedete vise cete kilograma izgubiti.

    PRVI DAN: Jedite svo voce osim banana. Prvog dana jedite samo voce i corbu. Mozete piti nezasladjen caj,sok od ribizle ili vodu.

    DRUGI DAN: Jedite svo povrce. Jedite dok se ne zasitite. Dolazi u obzir svo sveze,kuvano ili dinstano (sa jednom malom kasikom ulja) povrce. Pokusajte da jedete zeleno listato povrce kao salatu, ali se klonite pasulja,kukuruza i graska. Jedite svo ostalo povrce uz corbu. Za veceru se mozete pocastiti jednim pecenim krompirom. Danas nemojte jesti nikakavo voce.

    TRECI DAN: Kombinujte prvi i drugi dan. Jedite corbu,voce i povrce. Nemojte jesti krompir.

    CETVRTI DAN: Banane i mleko. Pojedite najvise 8 banana u toku dana i koliko god hocete solja obranog mleka. Jedite i corbu. Banane su visoko kaloricne i pune ugljenih hidrata kao i mleko. Ipak ovog dana dijete vasem organizmu potrebni su tecnost,ugljeni hidrati,proteini i kalcijum da bi se smanjila zelja za slatkim.

    PETI DAN: Junetina ili riba i paradajz. jedite 300-600g kuvane ili dinstane junetine i do 6 svezih paradajza (ili paradajz sok). Popijte najmanje 5-8 casa vode da bi ste uklonili mokracnu kiselinu iz vaseg organizma. Jedite corbu tokom dana barem jednom.

    SESTI DAN: Junetina i povrce koliko vam srce zeli. Zapravo,mozete pojesti 2-3 steka sa dinstanim povrcem u neogranicenoj kolicini. Ne jedite peceni krompir. Jedite corbu bar jednom u toku dana.

    SEDMI DAN: Integralni pirinac,vocni sok bez secera i povrce. Jedite dok se ne zasitite. Obavezno jedite corbu barem jednom u toku ovog dana.

    -Na kraju sedmog dana ukoliko niste varali izgubicete 2-5kg. Ako ste izgubili vise od 5kg odmorite 2-3 dana pre nego sto zapocnete ponovo. Plan sedmodnevne dijete moze se koristiti po vasoj zelji. Ukoliko ga se strogo pridrzavate vas organizam ce se procistiti i osecacete se bolje nego ikad. Posle samo nekoliko dana osecacete se lakse i imacete vise energije. Nastavite sa primenom dijete koliko dugo zelite i videcete razliku. Ova dijeta je brza i bazira se na sagorevanju masnih naslaga. Tajna je u tome sto cete sagoreti vise kalorija nego sto unesete. Tokom trajanja dijete ne sme se konzumirati alkohol zbog uklanjanja masnih naslaga u vasem telu. Alkohol mozete uzeti tek 24h od prestanka dijetalnog plana.
    -Posto je sistem za varenje kod svakog drugaciji dijeta ce na svakog uticati razlicito. Posle treceg dana imacete vise energije nego kad ste zapoceli sa dijetom ukoliko ne varate. Ukoliko posle nekoliko dana uocite da se rad creva poremetio, pojedite solju mekinja. Iako se crna kafa moze koristiti uz ovu dijetu, mozda cete sami primetiti da vam ne prija kofein.

    STROGO ZABRANJENO: Hleb,alkoholna i gazirana pica. Ne pijte slatke sokove. Drzite se vode,nezasladjenog caja,nezasladjene crne kafe i nezasladjenog soka. Mozete piti sok od ribizle i obrano mleko odredjenog dana u dijeti. Ne uzimajte pecenu hranu ili pecivo. Mozete jesti kuvanu ili dinstanu piletinu (bez kozice) umesto junetine. Mozete junetinu zameniti ribom i to samo jednog dana. Bice vam potrebne belancevine iz junetine vec sledeceg dana.

    Osnovna corba se moze jesti kad god osetite glad i koliko god zelite. Ova corba vam ne moze gomilati kalorije.Sto je vise jedete vise cete gubiti na tezini. Bilo kakvi lekovi koje morate da uzimate nece uticati na efekte ove dijete. Nastavite po planu koliko god dugo zelite i osetocete razliku i na mentalnom i na fizickom planu.
    -Ovu dijetu koriste srcani bolesnici sa povecanom telesnom tezinom kojima je potrebno da brzo izgube visak kilograma obicno pred neku operaciju.
  • Bucka89
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Dijeta Americke kardioloske asocijacije

    od Bucka89 » pre 12 godine

    Pozdrav svima!

    Pocela sam danas sa ovom dijetom.. Mogu vam reci da mi se svidja ova corba.. :)
    Imam 8kg vise nego prosle godine... Cilj mi je da se vratim na staru tezinu.. Odlucila sam se za ovu dijetu jer je pouzdana.. Dobila sam je od drugarice. Ona je drzala ovu dijetu,kao i njen decko i njena mama... Svi su skinuli po neki kilogram... Sto vise masnih naslaga imate,vise cete skinuti. Drugarica je imala sam par kg vise i skinula je skoro 3,dok su ostali skinuli po 4..
    Nadam se da ce se neko odluciti za ovu dijetu,lakse je izdrzati kad nisi jedini.. :D
    Srecno u gubljenu kilograma... POZZ :*
  • Naca92
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta Americke kardioloske asocijacije

    od Naca92 » pre 11 godine

    Cao svima,samo bih htela da kazem da sam ja na ovoj dijeti vec 5 nedelja tacno,i skinula sam cudesnih 15kg. Pored toga treniram i trcim svaki dan po minimum 2 sata. Probajte ,bucka mi je nevidjeno pomogla.
    Doduse imala sam nusefekte prilikom dijete,jer sam imala i fizicke napore. Bolela me je glava,mutio mi se vid,i imala sam stolicu nekad i do 7-8 puta dnevno. Kasnila mi je menstruacija posle toga 2 meseca,ali sve se sredilo sada posle 3 meseca od prestanka dijete. Neko vreme sam i dalje imala povecanu stolicu,ali sada je to svedeno na svega 4-5 puta dnevno. S prestankom fizickog vezbanja vratila sam oko 3-4 kile samo,sto je nevidjen uspeh:)
    Na pocetku sam imala 74kg,sada imam 63kg :)

    HVALA TI BUCKA :)
  • pedjaraz
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Dijeta Americke kardioloske asocijacije

    od pedjaraz » pre 10 godine

    Sta moze zamjeniti cetvrti dan tj. banane??
  • pedjaraz
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Dijeta Americke kardioloske asocijacije

    od pedjaraz » pre 10 godine

    Razlog zbog kojeg moram zamjeniti banane je zato sto ih jednostavno ne jedem od rodjenja.
  • Nenence
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Dijeta Americke kardioloske asocijacije

    od Nenence » pre 9 godine

    Sutra je sedmi dan kako sam na ovoj dijeti I skinula sam samo 1 kg. Inace,imam 28 godina 55 kg,trebalo mi je 3-4 kg manje. Jedino u cemu sam prekrsila plan ishrane je sto celog petog dana nisam pojela ama bas nista,pila sam samo vodu, jedan caj, jednu kafu,a tokom predhodnih dana sam pila po jednu kasicicu mleka u kafi,inace popijem dve u toku dana,jer ne mogu da pijem kafu bez mleka zbog mucnine,a ne mogu ni bez kafe. Da li neko ima predstavu sta bi mogao biti problem? Inace vrlo lako gubim kilazu,a I fizicki sam veoma aktivna,treniram svaki dan
Odgovori 6 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost