Slatki otrov
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Slatki otrov

    od lasata » pre 15 godine

    Slatki otrov

    U oktobru 2001. godine moja sestra se veoma ozbiljno razbolela. Imala je stomacni spazam i nije mogla da se krece. Kretanje je predstavljalo za nju veliki izazov. Uzimala je sve sto je trebalo samo da bi ustala iz kreveta, ali trpela je velike bolove.
    Do marta 2002. godine prosla je kroz nekoliko ozbiljnih pregleda i biopsiju. Izmenila je 24 razlicita leka. Doktori jednostavno nisu mogli da otkriju sta sa njom nije u redu. Jos uvek je trpela uzasne bolove i bila je jos bolesnija. Znala je da umire. Prepisala je kucu, bankovni racun, zivotno osiguranje i sve ostalo, na ime najstarije cerke i tako se osigurala da ce i sva njena mladja deca biti obezbedjena.
    Takodje je imala i poslednju zelju pa je isplanirala put do Floride (uglavnom u stolici za nepokretne) 22. marta.
    19. marta sam je nazvala da je pitam kako su prosla ispitivanja i ona mi je odgovorila da na testovima nisu nista pronasli ali veruju da ima MS (multiple sklerozu).
    Tada sam pocela da dobijam mejlove od svojih prijatelja u kojima su me pitali da li moja sestra mozda pije dijet sodu. Rekla mi je da pije. Upravo se spremala da otvori jos jednu.
    Savetovala sam joj da je ne otvori i da prekine da pije dijet sodu i prosledila sam joj mejlove svojih prijatelja.
    Nazvala me je 32 casa nakon naseg razgovora i rekla mi je da je prestala da pije dijet sodu i da moze da hoda. Spazam misica je veoma brzo popustio. Rekla je da se ne oseca u potpunosti dobro ali da joj je mnogo bolje. Takodje mi je rekla da ide kod svog doktora, da ce mu poneti dijet sodu koju je pila i da ce se javiti nakon posete doktoru.
    I javila se rekavsi da je doktor bio zgranut i da je pozvao redom sve svoje pacijente da bi ih pitao da li konzumiraju dijet sodu ili vestacke zasladjivace u bilo kom obliku.
    Moja sestra bila je otrovana aspartamom iz dijet sode i doslovno je umirala na najmizerniji moguci nacin.
    Kada je 22. marta stigla na Floridu jedino sto je jos uzimala od lekova bila je jedna tableta a to je lek protiv trovanja aspartamom. Bila je dobro i na putu potpunog oporavka. I sto je najvaznije, hodala je. Nije bila u stolici za nepokretne. Tekst slican ovome spasio joj je zivot.
    Ako na etiketi pise SUGAR FREE nemojte cak ni pomisljati na to.
    Provela sam nekoliko dana proucavajuci izvestaje sa svetske konferencije o aspartamu i drugim vestackim zasladjivacima. Kljucna poruka adresirana na EPA da u Sjedinjenim drzavama od 2001. godine vlada epidemija MS i sistemskom lupusa. Tesko je tacno otkriti koji toksin to izaziva. Ustala sam i rekla da sam tu da bih pratila upravo tu temu.
    Objasnila sam zasto je aspartam toliko opasan. Kada proizvod dodje na temperaturu od 86 stepeni faradejevih, alkohol u aspartamu pretvara se u formaldehid a zatim u tesku kiselinu koja na metabolickom nivou dovodi do trovanja. Ova teska kiselina pronadjena je jos i u ugljenmonoksidu koji zaostaje nakon gasenja vatre. Metanol truje misice izazivajuci MS i sistemski lupus. Mnogim ljudima je uspostavljena pogresna dijagnoza. Cak iako MS nije smrtna bolest, trovanje metanolom jeste.
    Sistemski lupus postao je rasprostranjen u istoj meri kao i MS posebno kod ljudi koji piju dijetalne Coca-cole i Pepsi-cole. Zrtve obicno ne znaju da je u pitanju aspartam pa nastavljaju da ga koriste dok ne dodju u situaciju opasnu po zivot. Videla sam puno pacijenata sa sistemskim lupusom koji su vrlo brzo po prestanku konzumiranja aspartama bili bolje.
    U slucajevima dijagnostikovanih MS mnogi simptomi su nestali. Sreli smo i sa mnogo slucajeva u kojima se popravio vid ili povratio sluh.
    Tokom predavanja rekla sam da, ukoliko koristite vestacke zasladjivace, a dogadjaju vam se grcevi i bolovi u nogama, dezorijentisanost, glavobolja ili iznenadne depresije, napadi zbunjenosti, nepovezan govor, pomucen vid ili gubitak memorije, vrlo je verovatno da imate aspartamsko trovanje.
    Poneko od ljudi koji su slusali predavanje javljao se govoreci da ima takve simptome pitajuci da li moze trajno da ih se oslobodi.
    Da, da i da... Obratite paznju jedno vreme na sastav proizvoda koje konzumirate i u potpunosti izbegnite vestacke zasladjivace. Mnogi proizvodi su puni vestackih zasladjivaca i to predstavlja ozbiljan problem. Doktor Espart je napomenuo da je kod velikog broja ljudi prilikom redovnih lekarskih pregleda otkriveno da imaju simptome MS. Jedna medicinska sestra je rekla da sest njenih prijateljica imaju te simptome i da redovno piju dijetalnu Coca-colu. Kod svih sest je dijagnostikovana MS sto ne moze da bude koincidencija.
    Dijet soda nije dijetalni proizvod. To je hemijski obradjen visestruki sodijum (so) a aspartam sadrzi proizvode koji kod nas izazivaju potrebu za unosenjem secera. Tako je na duze staze gledano vrlo verovatno da ce vas aspartam takvim uticajem konacno dovesti do uvecanja telesne tezine. Ovi proizvodi takodje sadrze formaldehid koji se talozi u masnim celijama, posebno na kukovima i butinama. Formaldehid je primarno otrov i koristi se u svrhe 'cuvanja uzoraka'. Mnogi proizvodi koje svakodnevno upotrebljavamo sadrze ovu hemikaliju ali ne u tolikoj meri da bismo je talozili u organizmu.
    Doktor H.J.Roberts je rekao u svom predavanju da, kada se jednom budemo oslobodili dijetalnih proizvoda i kada minimalno povecamo svoju vizicku aktivnost, gubicemo lepo i lagano kilograme u kontinuitetu.
    Aspartam je posebno opasan za dijabeticare.
    Otkrili smo da su neki doktori, koji su verovali da imaju pacijente koji boluju od retinopatije, zapravo imali simptome trovanja aspartamom.
    Aspartam dovodi do nekontrolisanog procenta secera u krvi. Zato dijabeticari ponekad pate od potpunog gubitka memorije sto je posledica aspartamske kiseline i fenilalanina koji su neurotoksici.
    Tretman dijabeticara svodi se na balansiranje i kada aspartam prodre u njihove mozdane neurone i krv, izaziva razlicite nivoe mozdanog ostecenja, potrese, depresije, manijakalne depresije, napade panike i nekontrolisanu ljutnju.
    Konzumiranje vestackih zasladjivaca iste ove simptome moze da izazove i kod ljudi koji ne pate od dijabetesa.
    Dokumentacija i zapazanja takodje ukazuju na to da su milioni dece doziveli potpunu promenu ponasanja i navika kada se ova hemikalija uklonila iz njihove ishrane. Vecina te dece bila je trovana na dnevnoj bazi hranom koja je za njih bila 'bolja od secera'.
    Takodje postoji sumnja da je aspartam u milionima paleta dijetalne Coca-cole i Pepsija, koje konzumiraju muskarci i zene sirom sveta, bio koriscen i za vreme Golfskog rata i da se zbog toga javio dobro poznat 'sindrom Golfskog rata'.
    Dr Roberts upozorava da aspartam moze da izazove defekte pri rodjenju i mentalnu retardiranost ako se koristi tokom trudnoce, pa cak i tokom rane trudnoce.
    Deca su posebno pod rizikom od nervne neuravnotezenosti i nikada ne treba da koriste vestacke zasladjivace. Postoje brojna svedocanstva od nervnoj neuravnotezenosti kod dece direktno izazvanoj upotrebom ovog otrova.
    Evo u cemu lezi problem:
    Na ovom seminaru zakljuceno je da se aspartam nalazi u ogromnoj kolicini proizvoda i koristi se u velikoj meri. Postoje dva vidjenja zasto je to tako i zasto do sada nista nije preduzeto. Lobi lekova i hemije ima veoma duboke dzepove.
    U ovom trenutku postoji oko 5000 proizvoda na trzistu koja sadrze aspartam a ovaj smrtonosni otrov i dalje se stavlja u hiljade i hiljade novih proizvoda. Svako bi pozeleo 'parce aspartamske pite' ali ja vas uveravam da MONSANTO, tvorac aspartama, zna u kojoj meri je on smrtonosan.
    Jedan od senatora doneo je zakon po kome je na etiketama proizvoda koji sadrze aspartam ili neki drugi vestacki zasladjivac moralo da stoji upozorenje deci i trudnicama ali taj zakon je brzo 'pojeo mrak'.
    Poznato je da je mocni lobi vezan za hemiju i lekove odgovoran za milione oboljenja i smrtnih slucajeva ali tu se nista ne moze preduzeti. E pa vi ste sada informisani.
    VI IMATE PRAVO DA ZNATE!
    Obavestite o ovome svoju porodicu i prijatelje jer i oni imaju pravo da znaju.
    Zivite na najbolji nacin danas jer tako cete se pripremiti za sutra.

    _________________
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Bobili
    Amater
    Amater
    Postovi: 336
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Bobili » pre 15 godine

    Kupila sam danas zasladjivac, zove se HUXOL,e sad me interesuje da li postoji neki drugi naziv za aspartam,posto na deklaraciji nisam nasla da pise da sadrzi njega...
    Evo vam sadrzaj pa mi vi kazite da li ga smijem koristiti:
    *ciklamat
    *natrijumhidrogenkarbonat
    *natrijumcitrat
    *saharin
    *laktoza
    Ja znam da ovo nije toliko zdravo, ali sam bas nedavno citala kako smedji secer je ustvari obojeni bijeli secer, da nije nista zdraviji od bijelog, da su to samo zablude...
    Hvala unaprijed na odgovoru...
    Volim te ne zbog toga sta si ti, vec zbog toga sta sam ja kad sam pored tebe...
    ...Que yo siempre la adoré Y que nunca la olvidé,Que mi vida es un desierto, y muero yo de sed
    Y dígale también Que sólo junto a ella puedo respirar...
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Ne bi trebalo koristiti nista sto u sastavu ima ciklamat jer je on proglasen za direktnog izazivaca nekih bolesti danasnjice...
    Sto se tice smedjeg secera, na zalost, u pravu si potpuno... Nase fabrike za preradu secera imaju masine koje nije moguce zaustaviti na pola procesa tako da uvek do kraja bude beli secer ali je za utehu to sto je ovaj bar karameliziran i vitaminiziran pa je ipak za nijansu bolji od belog... Takodje postoje u prodavnicama i varijante 'skupocenog' smedjeg secera iz uvoza pa je to pretpostavljam bas kao i onaj zuti secer u prodavnicama zdrave hrane, prava varijanta...
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • draganaa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 31
    Pridružio se: pre 16 godine

    od draganaa » pre 15 godine

    sve to stoji...ali koliko je ova zena pila dijet sodi dnevno i koliko godina???... ovo sam prvi put sad procitala i stavrno vjerujem da je tacno...ali niko me nemoze ubjediti da "jedna ili dvije" tabletice sedmicno,koliko ja trosim, mogu napraviti toliku stetu...
    moja baka koja je seceras, vec godinama koristi tabletice:"DIAMANT" od njemackog proizvodjaca kruger...koje su na bazi natrin-cyklamata i saharin-natriuma.... odprilike tri tabletice dnevno..i hvala bogu nema nikakvih problema...
    ali mislim da je glavni kljuc u kolicini... 8)


    Nehranjiva sladila

    Od nehranjivih sladila u nas su u uporabi sljedeća: saharin, ciklamat, aspartam i thaumatin, a u posljednje vrijeme pridružuje im se i acesulfame-K, steviosid i glicirizin (v. Dijetoterapija dijabetesa).
    Prvo umjetno sladilo je saharin. To je kemijski spoj benzosulfimid, koji u pretjerano velikoj dozi može biti toksičan, pa se preporučuje ne uzimati previše tableta dnevno. Nema energetske vrijednosti, pa je potpuno nehranjivo sladilo. U preporučenoj dozi saharin je neškodljiv. SZO je izradila skalu vrijednosti za sva sladila. To je Acceptable Daily INtake ili kratica ADI. Saharina se prema ADI dnevno može uzeti do 10 tableta.
    Ciklamat je kao kemijska supstancija za zaslađivanje otkrivena 1937. godine. Iako je zbog konkurentskih komercijalnih razloga bio proglašen (i u našoj zemlji) opasnim za zdravlje, danas znamo da nije škodljiv. Prema preporukama ADI dnevno se može bez ikakve štete za ljudski organizam uzeti do 10 tableta, iako ni prekoračenje te dnevne doze ne bi ugrozilo zdravlje. Zato valja ponovno naglasiti da su glasine, proširene i u Hrvatskoj, o navodnoj štetnosti ciklamata, lišene svake objektivnosti, pa se ciklamat danas u cijelom svijetu smatra neškodljivim i vrlo cijenjenim sladilom osobama koje iz zdravstvenih razloga ne smiju uzimati hranjiva sladila. Ciklamat nema nikakve energetske vrijednosti. Oko 30 puta je slađi od šećera.
    Danas se proizvode sladila koja u određenim omjerima sadrže saharin i ciklamat. U Republici Hrvatskoj to su Sladicin i Natreen.
    Valja naglasiti da se i saharin i ciklamat izlućuju iz ljudskog organizma potpuno nepromijenjeni preko bubrega. Ne sudjeluju u metabolizmu, nemaju nikakve energetske vrijednosti, samo daju osjet slatkoće jelima u koja se stavljaju.
    ADI preporučena doza je 10 tableta dnevno, ali nisu štetne ni doze od 20 tableta dnevno. Tek neke osobe, ako prekorače spomenutu dozu, mogu dobiti kruljenje u crijevima, a neke i proljev.
    IZ KNJIGE - PROF. DR. ROKO ŽIVKOVIĆ "DIJETOTERAPIJA"
  • Stasa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Stasa » pre 15 godine

    :shock:
    Ostah u soku! Da li je moguce procistiti organizam i vratiti ga u normalu ikada?
    Ja znam zenu kod koje MS galopirajuce napreduje, a mislim da koristi zasladjivace. Da li je moguce da je to zbog ciklamata?
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Vrlo je moguce... A najgore je sto to guraju i u pice 'sugar free', u sirupe protiv kaslja koje dajemo deci i mnoge druge stvari... Zato ja stalno ponavljam - citajte 'nutrition fact'... Sirup kupujem samo na bazi meda... :shock:
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • gaga_81
    Amater
    Amater
    Postovi: 166
    Pridružio se: pre 15 godine

    od gaga_81 » pre 15 godine

    Ma sta da kazem,katastrofa!
    Iskreno da kazem prepoznala sam se u par stavki u gore navedenom tekstu,a zasladjivac sam koristila redovno!Hmm!
    Las,hvala za ovaj poucan tekst!

    ps.na onim sumecim tabletama(vitaminskim) sad gledam u sastavu natriumcyklamat cccc,i njih cu bacit u smece :(
  • Doramar
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 98
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Slatki otrov

    od Doramar » pre 14 godine

    qq, pa postoji li ijedan zasladjivac koji je ok, osim meda i smedjeg secera.
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Slatki otrov

    od lasata » pre 14 godine

    Postoji, to je prirodni biljni zasladjivac Stevia, jos poznatiji pakovan u one male roze kesice na kojima pise Sweet 'n go... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Hat
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 62
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Slatki otrov

    od Hat » pre 14 godine

    Ja Steviu nigde ne mogu da nađem... :neznalica:
    17. 12. 12. ~67 kg
    26. 12. 12. ~64 kg
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Slatki otrov

    od lasata » pre 14 godine

    U poslednje vreme ni ja je ne nalazim... :(
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Slatki otrov

    od lasata » pre 14 godine

    A evo i nesto konkretno o Aspartamu... :shock:

    Aspartam - slatki otrov
    Najverovatnije ne ocekujete da vas 'zdravi' jutarnji light jogurt moze da bude i vas najveci neprijatelj... Ili da dijetalni napitak koji nas 'stiti' od kilograma i nije tako dijetalan bas kao ni sve light namirnice koje uopse nisu bezopasne...
    Ozloglasena prehrambena industrija vec neko vreme prikriva zabrinjavajuce rezultate ispitivanja uticaja aspartama na nase zdravlje... Aspartam sadrzi 10% metanola koji moze da bude smrtonosan vec pri dozi od dve kasicice, jer se u telu pretvara u formaldehid i mravlju kiselinu... U aspartamu se takodje nalazi i fenilalanin i aspartamska kiselina koja se u kombinaciji sa aminokiselinama postepeno razgradjuje i u toj kombinaciji brzo dolazi do centralnog nervnog sistema u abnormalno visokim koncentracijama i tako preterano stimulise mozdane celije, sto za posledicu ima njihovo odumiranje... Aspartam unistava seksualni nagon i izaziva druge vrste seksualnih tegoba, sprecava normalan razvoj fetusa, uzrok je spontanih pobacaja i urodjenih mana kod novorodjencadi, izaziva migrene, multiplesklerozu, dijabetes, Alchajmerovu bolest i tumore... Ako se kolicina fenilalanina u krvi trudnice petostruko uveca to moze da izazove i do 10% smanjenja IQ ploda, ako se poveca desetostruko 20% itd.
    Takodje je pogresno misljenje da je aspartam koristan pri smanjenju telesne tezine (light ovo i ono)... Naprotiv... Rec je o dijetetskom prehrambenom dodatku fenilalaninu koji onemogucava nastajanje serotonina, supstance koja, izmedju ostalog regulise osecaj sitosti... Strucnjaci povezuju problem povecanog broja gojaznih ljudi nakon 1980. godine sa istovremenom pojavom 'dijetetskih' proizvoda sa aspartamom...
    London Evening Standard 2005. godine izvestavao je o klinickim pacijentima koji su bili na ivici ludila zbog nesanice, teskobe i teskoca sa koncentracijom, cije se stanje neverovatno poboljsalo po prestanku uzimanja proizvoda koji sadrze aspartam... Istrazivanja 1994. godine na Harvardu su dijetalne napitke povezala sa lomovima kostiju kod cetrnaestogodisnjih devojcica... Vodic prehrambenih dodataka, koji je izdao Northern Allergy Centre iz Australije, pod imenom aspartam navodi samo: 'Aspartam ima previse stetnih delovanja da bi ih nabrajali u ovom popisu!'
    Kolicina metanola u telu ne bi trebala da prelazi 7-8mg na dan... Jedan litar pica zasladjenog aspartamom (Coca-Cola, Pepsi, Sprite, Tonik, ledeni cajevi, napici za dijabeticare itd. (spisak je poduzi), sadrze oko 56mg metanola... Tako ljudi koji pojedu ili popiju vise proizvoda sa aspartamom unesu 250mg etanola dnevno u telo sto 32 puta prelazi preporucenu granicu...
    Ali, aspartam je osigurao svoje mesto u nasoj svakodnevnoj ishrani pomocu korupcije prehrambenih giganata... 1996. godine bilo je napisano 164 studija, od kojih je 74 finansirala aspartamska industrija. Devedeset je bilo nezavisnih i od tih je 83 navelo jednu ili vise tegoba izazvanih aspartamom... Cak sest od preostalih sedam ispitivanja, gde nisu pronadjene nikakve tegobe, bilo je vodjeno od strane aspartamske industrije...
    Aspartam nalazimo u gotovo svim proizvodima sa natpisom 'bez secera', pre svega u 'light' osvezavajucim picima pa i u zvakacim gumama (fenilalanin), dijetetskim napicima, lakim jogurtima itd.
    Aspartam je vestacki zasladjivac koji se dodaje mnogim napicima i jelima kao i slatkisima (Tic-tac bombonice)...
    U izuzetno je sirokoj primeni u savremenoj ishrani uprkos tome sto prouzrokuje zabrinjavajuce simptome, od gubitka pamecenja pa sve do tumora mozga... FDA (americka uprava za hranu i lekove), odobrila ga je kao siguran prehrambeni dodatak iako je aspartam jedna od najopasnijih supstanci koja se dodaje u hranu neupucene javnosti...
    Aspartam je strucno ime za vestacki secer poznat i pod zasticenim imenima NutraSweet, Equal, Spoonful, Equal-Measure itd. Otkrili su ga slucajno 1965. godine kada je James Schlatter, hemicar kompanije G. D. Searle, testirao lek protiv cira na zeludcu...
    Aspartam je 1981. godine bio odobren za upotrebu u prehrani a za zasladjivanje gaziranih pica 1983. godine... Kompanija Monsanto je 1985. godine kupila kompaniju G. D. Searle, koju je zatim podelila na dve samostalne kompanije, Searle Pharmaceutical i NutraSweet Companu...
    Aspartam je krivac za vise od 75% negativnih reakcija na prehrambene aditive koje prijavljuje FDA... Mnoge od tih reakcija su veoma ozbiljne (epilepticni napadi pa cak i smrt sto je moguce procitati u izvestaju Americkog ministarstva zdravlja i socijalne brige iz februara 1994. godine)...
    Medju devedeset razlicitih dokumentovanih simptoma uzrokovanih aspartamom, koji su navedeni u tom izvestaju su: glavobolje, migrene, kod manje dece odmah po uzimanju kroz hranu, ako je u vecoj dozi izaziva povracanje i mucnine, vrtoglavicu, gubitak svesti, slabost, utrnulost, grceve u misicima... Takodje izaziva povecanje tezine, kozne osipe, depresiju, umor, razdrazljivost, ubrzan rad srca, nesanicu, teskoce sa vidom i sluhom, otezano disanje, napade panike, poremecaje govora, gubitak cula ukusa, zujanje u usima, gubitak ravnoteze, otezano pamcenje, bolove u zglobovima...
    Naucnici koji su proucavali nezeljena dejstva aspartama utvrdili su da njegovo unosenje moze da izazove, podstakne ili pogorsa hronicne bolesti kao sto su: tumori, multiple skleroza, epilepsija, sindrom hronicnog umora, Parkinsonova bolest, Alchajmerova bolest, dusevna zaostalost, limfom, deformacija kod novorodjencadi, bol u misicima, dijabetes (a ima ga u svim proizvodima za dijabeticare)...
    Glavni sastojci aspartama su: aspartamska kiselina (40%), feninalanin (50%) i metanol (10%)... Posebno je problematican metanol koji je smrtno opasan otrov... Pri zagrevanju aspartama iznad 30 stepeni stvara se slobodni metanol koji moze da izazove trovanje...
    Savet za kraj... Duga je istorija koriscenja secera i meda... Njima se nismo trovali... Mozda smo bili malo deblji ako smo preterali, ali nisu nas ubijali i trovali... Prirodni zasladjivaci kao med, javorov sirup, melasa, secer od trske i repe, su prirodno nastali i proizvodi su duge Zemljine evolucije i hiljadugodisnjeg koriscenja tih proizvoda... Aspartam je dvesta puta sladji od secera, sto znaci da je tabletica aspartama kao dvesta kasicica secera... Razlika je u ucinku nakon konzumiranja: aspartam truje a secer samo goji, pa ako bas stvarno ne preteramo necemo se ni ugojiti... Prisetimo se samo kada je poceo linc starog dobrog secera... Ne secate se... Pa upravo onda kada su izmislili aspartam i otkrili da mu je jeftinija proizvodnja nego proizvodnja secera... Izracunali su svoju dobit i odlucili su da 'ubiju' secer, med i coveka...
    Dakle... Kad sledeci put budete kupovali neki proizvoda na kome pise velikim slovima BEZ SECERA, pogledajte najsitniji tekst na ambalazi... Ako na njoj pise da proizvod sadrzi aspartam ili fenilalanin koji je njegov sastavni deo, setite se da se igrate svojim zdravljem i zdravljem svoje dece...
    Zato dva puta razmislite pre nego sto vas malisan sledeci put bude molimo za neki light napitak ili zvakacu gumu bez secera...
    Monsantova licenca za aspartam uskoro istice, sto znaci da ce spomenuti vestacki zasladjivac biti jos sire zastupljen u namirnicama... Inace Monsanto je vec patentirao novi proizvod 'Neotame' koji je desetostruko jaci od aspartama i naravno jos stetniji po zdravlje...
    U SAD prehrambeno-farmaceutski lobi (ubice covecanstva) intenzivno radi na tome da aspartam ne treba obavezno navesti na deklaracijama namirnica, sto znaci da u tom slucaju uopste ne bismo ni mogli da znamo da odredjena namirnica sadrzi prehrambeni otrov aspartam...
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • BlackMaja
    Amater
    Amater
    Postovi: 443
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Slatki otrov

    od BlackMaja » pre 13 godine

    aj sad da pitam nesto...
    Moj otac zbog secera godinama koristi saharin, a ja sam zaprepascena koji otrov unosi u sebe zapravo..
    A jedno znam, da ostavi kafu jer ne moze saharin nema sanse, a isto tako nema sanse da pije gorku...
    Sta u tom slucaju :neznalica:
    Ozbiljno planiram da ga nacrtam ovde i da procita ovo :shock:
    Slika
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Slatki otrov

    od lasata » pre 13 godine

    Koliko znam, a proveri, mislim da tvoj tata moze da koristi vocni secer, odnosno fruktozu... Ima je u prodavnicama zdrave hrane... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Kejt krofnica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Slatki otrov

    od Kejt krofnica » pre 12 godine

    O moj bože.... :shock: a ja to koristim sad kako držim dijetu.... :010:

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost