Organski proizvdena hrana i njene mogućnosti
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Organski proizvdena hrana i njene mogućnosti

    od šale » pre 10 godine

    Molim vaše mišljenje i iskustva npr o Javorovom sirupu i recimo aroniji
    Da napomenem da je nekada pomodarstve Makrobiotike a sada je organski poizvedena hrana.


    Pokazalo se da organska ishrana je dobra kao preventiva a da u odmakloj fazi bolesti -raku nema tu mogućnost izlečenju,to je medicina dokazasla.
    Molim Vaše mišljenje ?
    Pozdrav :D
    Poslednja izmena od šale u 02 Jul 2014, 14:14, izmenjeno 2 puta ukupno.
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Organski proizvdena hrana i njene mogućnosti

    od šale » pre 10 godine

    Malo sam se informisao preko neta ,časopisa i sopstvenog saznanja o javorovom sirupu i aroniji.
    Javorov sirup se se dobija iz javorovog korena,sadrži C vitamin a pošto je koren sadrži i azbesta,isti čisti organizam ,jetru,pankreas i ostalo. od teških metala.
    Preporučio bi ga po jednu čašicu dnevno razređenog-čašu.
    Aronija se ničim ne prska i ekološki je čista.Čisti organizam od inicijalnih kancera pošto sadrži prirodne citostatike a takođe čisti jetru.
    Preporučio bih jednu čašicu o,5 dl svaki treći dan
    Aronija slabo uspeva u vetrovitim krajevima isto kao i ribizla -obična.
    Koštica kajsije je lekovita sadrži prirodni citostatik ,pronalazač ga nazvao vitaminom B17 tako što nije imao odgovarajuću oznaku za njega ne sećam se tačno koja je to supstanca odnosno citostatic,Narodi koji konzumiraju košticu kajsije manje obolevaju od kancera dobro uništavaju greškom organizma malih inicijalnih kancera tj deluju preventivno.
    Pozdrav i ako imate da dodate nešto samo izvolite :)
    Poslednja izmena od šale u 02 Jul 2014, 14:51, izmenjeno 3 puta ukupno.
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Organski proizvdena hrana i njene mogućnosti

    od šale » pre 10 godine

    Pirinač po sastavu i cenjenosti se nalazi na prvom mestu od žitarica,
    Pirinač ima u svom sastavu želatin koji nemaju nijedne druge namirnice.žitarice.
    Pirinač podmlađuje i dobar je kod stomačnih trovanja i daje se da ublaži trovanje i pročisti krv,
    Pirinča ima više vrsta okrugli,dugački,beli,crveni,smeđi itd.
    Takođe pirinač je dobar za krvne sudove i srce,a naročito je dobar crveni,jača krvne sudove i srce,
    :)
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Organski proizvdena hrana i njene mogućnosti

    od šale » pre 10 godine

    Spelta ili krupnik je verovatno bila praistorijska sorta žitarice i nekada davno je bila jedina živežna namirnica,sadrži esencijalne aminokiseline,ukupno osam od deset koje naš organizam ne može da sintetiše
    Spelta ima orašast ukus i štitila je davno čoveka od leukemije i tuberkuloze
    :)
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Organski proizvdena hrana i njene mogućnosti

    od šale » pre 10 godine

    Evo da napravim gradaciju korenastog povrća od najgoreg do manje lošeg.
    Izbegavati đumbir,ren,kikiriki,crnu rotkvu ,stari luk...
    Možete konzumirati u manjim količinama;mladu šargarepu,mladi luk, srebrenac mladi i stari imaga do jula,svežu cveklu,mladi celer,praziluk,žutu korabu,list peršuna,rotkvice,mladi krompir do 3 cm veličine,
    Krompir stari možete da kuvate u dosta vode istu bacite i napravite pire sa masti ili mlekom.
    Ako konzumirate pečeni krompir pecite ga na masti zdravije je.
    Umalo da zaboravim beli luk ,dobar je i mlad,primenite ga kada jedete slaninu,pečete svinjsko ,jagnjeće meso ili šarana,ako vam ne pravi probleme.pri varenju

    Nadam se da nisam nešto propustio .
    Pozdrav! :D
    Poslednja izmena od šale u 24 Apr 2014, 12:23, izmenjeno 1 put ukupno.
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Organski proizvdena hrana i njene mogućnosti

    od šale » pre 10 godine

    Poznato je da su neki ljudi alergični na kikiriki a verovatno i na ostalo korenasto povrće.,pluća im ne podnose korenasto povrće
    Plućni bolesnici bi trebalo da konzumiraju jaču hranu a to je mast pogotovo u panonskoj niziji ,takođe imaju problema sa astmom i treba da jedu pačju supu.
    Da zaključim da svi koji imaju neki problem sa plućima treba da izbegavaju korenasto povrće.
    Pozdrav! :)
    PS: Dali čuveni mec peče pomfrit na masti?
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Organski proizvdena hrana i njene mogućnosti

    od šale » pre 10 godine

    Postoje tri vrste oraha istočni tj indijski,naš tj bugarski i brazilski.
    Prva dva su dobra za,plodnost,srce i kardiovaskularni sistem.
    Indijski je najbolji,dobar je za pluća i leukemiju.
    Probao sam indijski orah što se sprema u svetu,samo ga popare i skinu omotač i vakumiraju ga a ne kao što ga kod nas peku pa se dosta lekovitih materija izgubi.
    Naš orah je dobar za pluća.
    Brazilski orah se jede u malim količinama,do četiri dnevno.
    Pozdrav! :D
    P.S.Samo da kažem da sve što sam do sada objavio na forumu nije sve što znam!
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Organski proizvdena hrana i njene mogućnosti

    od šale » pre 10 godine

    Kada pričamo o namirnicama koje su organski proizvedene smatra se da se zemljište đubri organskim đubrivom ,stajnjakom.
    Agronomi kažu da stajnjak nema toliku količinu azota za višegodišnju proizvodnju i da treba da se dodaje azot na veštački način ,azotnim đubrivom.
    Makrobiotičari ovu činjenicu koriste kako bi paradajz izbacili iz menija čoveka,što je velika greška!
    Proizilazi da pšenicu i ostale ratarske kulture ne treba da jedemo jer se prihranjuju azotnim đubrivom...
    Paradajz se retko prska i to samo kada je kišna godina protiv pepelnice.
    Ako se od pesticida i herbicida,tj teških metala u jetri želite rešiti,uzmite koren maslačka u proleće i u jesen po 15 dana i problem je rešen
    Nadam se da sam pomogao.
    Pozdrav! :D
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Organski proizvdena hrana i njene mogućnosti

    od šale » pre 9 godine

    Pod drugim temama a tiče se ove teme sam objavio napise kao što su GMO i druga hrana u lečenju kancera u temi "Istine i zablude u ishrani"

    Pozdrav :D
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Organski proizvdena hrana i njene mogućnosti

    od šale » pre 9 godine

    Čovek treba da konzumira hranu koju je vekovima koristio i koja je jestiva.

    Alge iz mora to nisu i nisu razgradive u jetri i tamo se talože,imam takva iskustva ,svega cca tristo grama Vakame algi,dvadesetina jetre je blokirana bila???

    Pozdrav! :x
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Organski proizvdena hrana i njene mogućnosti

    od šale » pre 9 godine

    Evo da nešto kažem o hrani koja prati čoveka od postanja.
    U praistoriji od žitarica se uzgajala spelta verovatno je bilo i voća preteča današnjem voću.
    Spelta ima orašasti ukus i ima svojstva kao orah tako da štiti ljude od leukemije.
    Sadrži u idealnom odnosu belančevine,ugljene hidrate,masti,mineralne materije,vitamine i celulozu.
    Čovek jedući speltu može da obezbedi sve hranljive sastojke za život.
    U praistoriji je verovatno bilo i pčela tj meda.

    PA:Sve su ovo pretpostavke! :)
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Organski proizvdena hrana i njene mogućnosti

    od šale » pre 9 godine

    Što se tiče sluzi koju sadrže tamni hlebovi to je ustvari gluten,koji izaziva zapaljenje creva-celikaliju,zato preporučujem bele hlebove sa mekinjama i grizove(pšenične,ražane,ječmene).

    :)
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Organski proizvdena hrana i njene mogućnosti

    od šale » pre 9 godine

    Velika je stvar imati višestruko mišljenje o svim temama i o svim životnim stvarima pa i o ishrani.
    Najopasnije je jednoumlje.
    U svetu je počeo proces globalizacije a samim tim proces da svi jednako mislimo,ponašamo se i sliično se hranimo.
    Svako podneblje ima svoje specifičnosti na polju ishrane.
    Negde je jabuka preventivna u prevenciji protiv bolesti(srbija) a negde je to pamorandža(toplije podneblje kao npr Izrael)itd.
    Nadam se da sam sa mojim dijetama(jedino njih mogu dati preko neta)pomogao nekom što mi je i bio cilj! :D
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Organski proizvdena hrana i njene mogućnosti

    od šale » pre 9 godine

    Pod ovom temom želim da kažem nešto o GMO(genetski modifikovanim biljkama tj hrani)
    Glavni razlog za GMO kažu da je u tome što nam može ponestati hrane u svetu od velike ljudske populacije(misli se na uvećanje broja stanovnika zemlje za pedeset godina oko 9 milijardi ljudi)
    Prenebrežu činjenicu da se povećava životni standard čoveka a samim tim i manje potomstvo.
    Lično mislim da cifra od 9 milijardi ljudi nije realna i teško ćemo je dostići za pedeset godina.
    Postoje istraživanja GMMO paradajza na pacovima i rezultat je loš.
    Moje dijete sa paradajzom su prirodni paradajz,dobijen ukrštanjem sa drugim sortama.
    Ne mogu da zamislim da nećemo moći da se lečimo sa paradajzom i ostalim plodovima.
    :)
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Organski proizvdena hrana i njene mogućnosti

    od šale » pre 9 godine

    Organska hrana je dobra kao preventiva inicijalnom raku jer jača odbrambene snage ,ćelije organizma.

    Naveo sam u temi "Istine i zablude u ishrani" šta su sve uzročnici raka,ako ste detaljno pročitali temu možete shvatiti da u suštini ima vrlo malo malih rakova tj inicijalnih,tako da je organska hrana u minimumu značajna za kancer koji je u početku jak npr od kanceroganih metala

    Pozdrav! :)

    P.S.Iz napred rečenog nemoguće se izlečiti samo Organskim namirnicama!

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta