Odgovori 14 postova Stranica 1 od 1
Jabukovo sirce
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Jabukovo sirce

    od lasata » pre 16 godine

    Jabukovo sirće

    Jabukovo sirće je važna namirnica u prirodnoj i zdravoj ishrani, jer ima visok sadržaj kalijuma, koji je neophodan za rast, razvoj i održavanje mekoće i gipkosti telesnih tkiva. Kalijum se poredi sa kalcijumom, jer je neophodan mekim tkivima na isti način na koji je kalcijum potreban tvrdim tkivima.

    Nedostatak kalijuma može izazvati mnogobrojne tegobe, među kojima je najteže oboljenje zglobova. Da vašem organizmu nedostaje kalijum možete primetiti, pre svega, po tome što gubite životni elan i imate osećanje duboke obeshrabrenosti. Postajete letargični i lenji, jer osećate duhovni i fizički umor i veoma se lako zamarate zbog slabosti koju osećate u mišićima. Ujutru jako teško ustajete i osećate se iscrpljeni. Zatim, osetljiviji ste na hladnoću, posebno ruke i tabani i podložni ste čestim nazebima; skloni ste zatvoru; gubite apetit i osećate gađenje i povraćanje; kvare vam se zubi; koža vas često svrbi, a dolazi i do pojave bubuljica; opada vam kosa; nokti se cepaju; posekotine vam teško zarastaju; noću vam se grče mišići na nogama; tabani vam otvrdnjavaju i podložni su žuljevima; noću nemirno spavate. Svi ovi simptomi se povremeno javljaju i teško je otkriti da vam nedostaje baš kalijum.

    Sa godinama starosti, količina kalijuma koja je neophodna organizmu se povećava. Najbrže će se nadoknaditi kalijum ako se ujutro na tašte srce i uveče pred odlazak u postelju uzme napitak spravljen od dva decilitra vode i jednom kašičicom jabukovog sirćeta. Ovom rastvoru možete dodati i kašičicu meda, posebno ujutru.

    Pored toga što je bogato kalijumom, jabukovo sirce ima mnogobrojnu lekovitu primenu, jer vezuje kalijum sa drugim mineralnim sastojcima. Bogato je fosforom, kalcijumom, sumporom, gvožđem, natrijumom, hlorom, magnezijumom, odnosno svim mineralima koji se nalaze u samoj jabuci.

    Najbolji rezultati primene jabukovog sirćeta primećeni su kod lečenja hroničnog umora, visokog krvnog pritiska, migrene, zapaljenja grla, vrtoglavice, trovanja hranom (uništava štetne bakterije u sistemu za varenje), zapaljenja bubrega, infekcije bešike i smanjenja telesne težine. Za lečenje hroničnog umora najbolje je uzimati mešavinu jedne šolje meda sa tri kašičice jabukovog sirćeta. Uveče pred spavanje treba uzeti dve kašičice ove smese.

    Kod zapaljenja grla, kašičicu jabukovog sirćeta izmešati sa jednom čašom vode i na svakih sat vremena ispirati grguranjem, a zatim popiti. Ukoliko želite da se oslobodite viška kilograma, preporučuje se uzimanje jedne čaše vode sa dve kašičice jabukovog sirćeta između dva obroka. Jabukovo sirce ubrzava sagorevanje masnog tkiva u organizmu i sprečava njegovo nagomilavanje.

    Potrebe svakog pojedinog organizma za kalijumom su individualne, pa se preporučuje povećanje dnevne doze ukoliko za to osećate potrebu ili primetite neke od navedenih simptoma nedostatka kalijuma.
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • lotus_flower
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 32
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lotus_flower » pre 16 godine

    ja s vremena na vreme popijem kapsulu jabukovog sirceta a u salatama sam totalno zamenila obichno sirce sa jabukovim... :) meni je super...i nije mi nadut stomak :)

    :013: za jabukovo sirce
  • Bobili
    Amater
    Amater
    Postovi: 336
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Bobili » pre 16 godine

    Ja znam da je jedan covjek koristeci domace jabuko sirec za 2 mjeseca smrsao oko 10-15kg, koristio ga je tako sto je 2 supene kasike surceta razmuti u 2dl vode i to svako jutro prije dorucka popio.I ja sam pila i evo sad opet sam uzela, samo manju nadutost sam osjetila.
    Tako i ja kao Lotusic kazem :013: za sirce.
    Volim te ne zbog toga sta si ti, vec zbog toga sta sam ja kad sam pored tebe...
    ...Que yo siempre la adoré Y que nunca la olvidé,Que mi vida es un desierto, y muero yo de sed
    Y dígale también Que sólo junto a ella puedo respirar...
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Opatimalna doza jabukovog sirceta koju treba uzeti u toku jednog dana jeste rastvor od dve kasike sirceta u mlakoj, prethodno prokuvanoj , vodi, uz dodatak dve kasike meda. Ovaj eliksir pomaze kod bolesti grla, kod neuredne probave, slabe cirkulacije i razmene materijal u organizmu. Preporucuje se kod bolesti srca, bubrega i krvnih sudova. Prema nekim izvorima, dobro se pokazalo u povecanju plodnosti i u lecenju nocnog mokrenja kod dece. Jabukovo sirce snizava povisen krvni pritisak i odlican je saveznik u ocuvanju vitke linije. Protiv svraba na kozi preporucuje se spoljna upotreba razblazenog sirceta, a trljanje i masiranje ovim rastvorom izvanredno prija i potpuno zdravim osobama. Osim osecanja svezine koje dugo traje, ovakve 'kisele kupke' daju kozi mekocu, vlasnost i zdravo rumenilo.

    Otklanja osecaj umora
    U svojstvu obloga ili sredstva za utrljavanje, jabukovo sirce se primenjuje kod prosirenih vena; u kombinaciji sa unutrasnjom upotrebom sirceta, prelaskom na zdraviju ishranu i ciscenjem organizma, postizu se dobri rezultati. Na isti nacin, jabukovo sirce olaksava i neke reumatske bolesti i otklanja osecaj stalnog umora, na koji se zali sve vise ljudi. Nerazblazenim jabukovim sircetom ispira se grlo kod prvih znakova prehlade, a preporucljivo je poneti na put (pogotovu leti) bocicu sirceta da bi se sprecile nelagodnosti u probavi koje se obicno vezuju za promenu vode i hrane.

    Protiv hronicnog umora - pomesati tri kasicice jabukovom sirceta sa soljom meda, sipati u teglu i uzimati svako vece pred spavanje po dve kasicice ove mesavine. Drugi nacin je da kasicicu sirceta sipate u casu vode i pijete za vreme rucka.
    Protiv glavobolje - popiti casu vode u kojoj su razmucene dve kasike meda i dve kasike jabukovog sirceta.
    Protiv opekotina - na opekotinu naneti jabukovo sirce nekoliko puta. To ce spreciti pojavu plika i ublaziti bol.
    Za snizavanje krvnog pritiska - tri puta dnevno piti casu vode sa dve kasicice jabukovog sirceta.
    Za ispiranje grla - u casu vode sipati kasicicu sirceta i ispirati grlo na svaka dva sata.
    Protiv bolova u sinusima - na svaki sat, sedam puta popiti casu vode u kojoj je razmucena kasicica jabukovog sirceta.
    Protiv reumaticnih bolova u zglobovima - bolna mesta u toku noci obloziti platnenom tkaninom koja je dobro natopljena jabukovim sircetom, a odozgo uviti suvom flanelskom tkaninom. Uz svaki obrok popiti casu vode u kojoj je razmuceno deset kasicica jabukovog sirceta.
    Ptotiv ekcema - obolela mesta mazati jabukovim sircetom cetiri puta dnevno i tri puta u toku noci. Ubrzo ce ekcem i svrab nestati.
    Za mrsavljenje - svako jutro na prazan zeludac piti casu vode sa jednom do dve kasicice sirceta ili uz svaki obrok popiti casu vode sa dve kasicice sirceta. Terapija traje dva meseca. Jabukovo sirce utice na sagorevanje suvisnog masnog tkiva.
    Protiv prosirenih vena - svakog jutra i veceri istrljati cistim jabukovim sircetom kozu preko prosirenih vena i dva puta dnevno popiti casu vode sa dve kasicice sirceta. Ova terapija traje mesec dana.
    Protiv neciste koze - jedan deo jabukovog sirceta izmesati sa osam delova vode i tom tecnoscu tri puta dnevno prskati lice.
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Anatema
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 90
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Jabukovo sirce

    od Anatema » pre 15 godine

    Za mrsavljenje - svako jutro na prazan zeludac piti casu vode sa jednom do dve kasicice sirceta ili uz svaki obrok popiti casu vode sa dve kasicice sirceta. Terapija traje dva meseca. Jabukovo sirce utice na sagorevanje suvisnog masnog tkiva.

    Pošto nemam iskustva sa ovim... Ima li neko vidnih rezultata vezano za ovu metodu?
    I ranije sam čula dosta hvala na račun jabukovog sirćeta , ali sam ga koristila kao dodatak u salatama.
    Ovako "na živo" ne bih znala kako deluje. :005:
    Slika
    "Sudbina nije stvar slučajnosti, već je stvar izbora; to nije nešto što treba čekati, već nešto što treba postići."
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Jabukovo sirce

    od lasata » pre 15 godine

    Sama ova metoda ne donosi neke vidne rezultate ali u kombinaciji sa dijetom je dobra... Jabukovo sirce topi masne naslage a med hrani nadbubreznu zlezdu pa metabolizam radi i nocu dok spavamo... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Anatema
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 90
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Jabukovo sirce

    od Anatema » pre 15 godine

    Da, svakako. Mislim da u kombinaciji sa redukcijom ishrane daje dobre rezultate. :) Bar na osnovu onih koji su ovo isprobali.
    Slika
    "Sudbina nije stvar slučajnosti, već je stvar izbora; to nije nešto što treba čekati, već nešto što treba postići."
  • ENNA
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 88
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Jabukovo sirce

    od ENNA » pre 14 godine

    Moja iskustva sa jabukovim sirćetom su odlična.
    Stvarno potpomaže radu metabolizma, a i kilice se spuštaju.
    Ja sam ga pila u razblaženom obliku - tj, sa 2dl vode, ujutru, nekoliko minuta
    pre doručka.
    Zato ga preporučujem svima kao pomoćno sredstvo u borbi protiv kilica.
    Jednostavno - olakšava, tj. ubrzava, proces mršavljenja. :wink:
  • lucy
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 17
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Jabukovo sirce

    od lucy » pre 14 godine

    Preporuka za sirće od divljih, neprskanih jabuka, fermentisanih prirodnim medom (ne običnim šećerom) u tamnim staklenim bocama. :) Kako salate jedem klot (bez dodataka) jabukovo sirće jedino koristim tako malo razblaženo u vodi (doziranje po osećaju :roll: ), najčešće ujutru posle kasne večere (pa još masnije) telo mi samo traži jabukovo sirće (ili limun). Jeste mu sastav za svaku pohvalu, samo se sećam da je nešto kontroverzno u vezi kalcijuma. :26: Po zagovornicima zbog kalcijuma i ostalih minerala u svom sastavu jača kosti, dok protivnici tvrde da zakišeljuje organizam (krv) pa tako izvlači postojeći kalcijum iz kostiju... Kako god, pijem ga često i baš mi znači (valjda mi slaba želudačna kiselina!?). Imam utisak i da odlaže glad, pa je i zato verovatno dobro pri mršavljenju.
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Jabukovo sirce

    od lasata » pre 14 godine

    Mislim da ova druga teorija sa kiseljenjem organizma ne pije vodu... :D
    Hranu delimo na onu koja formira kiselu ili baznu reakciju u nasem telu, tj. da li ostavlja kiselinski ili bazni ostatak u nasem telu... Gleda se kakav ucinak ima hrana na nase telo a ne da li je hrana kisela ili bazna sama po sebi ili nama ima kiseo ukus... Cesta zabluda je da hrana koja ima kiseo ukus ostavlja kiseo ucinak na nase telo... To nije tacno a najpoznatiji primer je limun koji je uzasno kiseo a ima bazno dejstvo na nase telo jer posle varenja iza njega ostaju minerali koji odnose vodonikove jone iz tela i tako se stvara bazna sredina...
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • ENNA
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 88
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Jabukovo sirce

    od ENNA » pre 14 godine

    Lasata, jesi li primenjivala jabukovo sirće kroz proces dijete?
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Jabukovo sirce

    od lasata » pre 14 godine

    Naravno... Svako jutro u flasicu od pola litre sipam vodicu, jabukovo sirce po ukusu i kasicicu meda... Savrsen napitak... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • lucy
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 17
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Jabukovo sirce

    od lucy » pre 14 godine

    Znam Lasata tu priču (i obavezni primer limuna :) ) ali ne znam kako se ponaša jabukovo sirće, da li nam vuče ph krvi ka kiselom ili ka baznom? :?
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Jabukovo sirce

    od lasata » pre 14 godine

    Ka baznom... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
Odgovori 14 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju