Odgovori 3 postova Stranica 1 od 1
Deset saveta za pravilnu ishranu
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Deset saveta za pravilnu ishranu

    od lasata » pre 15 godine

    Deset saveta za pravilnu ishranu:

    1. Jesti raznovrsnu hranu.

    2. Održavati optimalnu težinu.

    3. Smanjiti unošenje zasićenih masnih kiselina (masti životinjskog porekla).

    4. Povećati unos polinezasićenih masnih kiselina (gi - prečišćeni puter, nerafinisana hladno ceđena ulja, puteri od semenki - kikiriki, suncokret, susam, badem, lešnik, golica-bundeva).

    5. Smanjiti unos holesterola (svinjska mast, masne vrste mesa, masni sirevi, jaja).

    6. Povećati unos složenih ugljenih hidrata i dijet nih vlakana (povrće, voće, integralne žitarice).

    7. Redovno unošenje tečnosti: voda, čajevi, prirodni sokovi.

    8. Smanjiti unošenje šećera, naročito belog rafi-nisanog, zameniti ga medom i malteksom.

    9. Smanjiti unos soli, posebno stone kuhinjske.

    10. Smanjiti i izbgavati unos kafe, alkohola i duvana.
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Bobili
    Amater
    Amater
    Postovi: 336
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Bobili » pre 15 godine

    Svaka casti za ovaj tekst.
    Imam samo jedno pitanje:Koliko je zdrav ovaj puter npr. puter od kikirikija?I kolika je dnevna kolicina preporucljiva?
    :020: Dosadna sam ali sta cu kad sam ja jedno znatizeljno dijete.
    Volim te ne zbog toga sta si ti, vec zbog toga sta sam ja kad sam pored tebe...
    ...Que yo siempre la adoré Y que nunca la olvidé,Que mi vida es un desierto, y muero yo de sed
    Y dígale también Que sólo junto a ella puedo respirar...
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Ako vec konzumiras kiki-riki mnogo je bolje da je to puter od kikirikija jer je prihvatljiviji za organizam i svarljiviji. Ali mi smo ovde svi na dijetici i ne bi trebalo da njupas kiki-riki puter. On je bas visoko kalorican. Ja ga volim jako, posebno onaj koji u sebi ima i lomljeni kikiriki ali zadzabice... nista od kiki-riki putera... za nas nije preporucljiv. :D
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
Odgovori 3 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju