Odgovori 4 postova Stranica 1 od 1
Raj i pakao
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Raj i pakao

    od lasata » pre 15 godine

    Nisam sigurna da li je ovoj pricici mesto ovde ali meni je zvucala nekako motivaciono i poucno... :)

    Jednog je dana Svetac je imao priliku da popriča sa Bogom te ga upita:
    - Gospodine, bilo bi mi zadovoljstvo da znam kako izgledaju Pakao i Raj.
    Bog odvede sveca do dvoje vrata. Otvori jedna od dvoje vrata i dozvoli mu da pogleda unutra.
    Na sredini sobe, stajao je veliki okrugli STO. Na sredini stola, nalazila se velika posuda, sa jako finom i mirišljavom hranom.
    Svetac oseti kako mu navire voda na usta. Osobe koje su sedele za stolom bile su izrazito mršave, ljubičaste boje i bolesnog izgleda.
    Izgledali su svi izgladnelo. Imali su kašike sa jako dugačkim drškama koje su bile pričvrščene na njihove ruke.
    Svi su mogli da dohvate tanjir sa hranom i uzmu malo, ali kako je drška kašike bila duža od njihove ruke, nisu mogli da stave hranu u usta.
    Sveti čovek se stresao na sam pogled na njihov jad i njihovu patnju.
    Bog reče:
    - Upravo si video pakao.
    Bog i čovek se uputiše prema drugim vratima.
    Bog otvori druga vrata. Scena koju je čovek ugledao bila je identična prethodnoj.
    Bio je tu veliki okrugli STO, posuda prepuna fine hrane, koja mu je opet naterala vodu na usta.
    Osobe za stolom su isto imale kašike dugih dršaka, ali ovaj su put, osobe bile dobro nahranjene i srećne, razgovarale su međusobno zadovoljno se smeškajući.
    Sveti čovek reče Bogu:
    - Ne razumem!
    - Jednostavno je, odgovori Bog, sve zavisi od jedne veštine.
    Ovi su naučili da hrane jedni druge, dok oni drugi ne misle na ništa osim na sebe same.

    Ovo me je potsetilo na to kako se mi pomazemo izmedju sebe... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • debela dana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 20
    Pridružio se: pre 15 godine

    od debela dana » pre 15 godine

    super je :D
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    od 314pezos » pre 15 godine

    Lasatice, mnogo ti hvala na ovom tekstu, vrlo je poučan, i dreba da se pomažemo i pomagaćemo se i dalje. :) :) :)
    Slika
    Slika
  • The Nottie
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 14
    Pridružio se: pre 16 godine

    od The Nottie » pre 15 godine

    Divna prica. :)
    Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat.
Odgovori 4 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju