Odgovori 12 postova Stranica 1 od 1
Koju dijetu da izaberem?
  • lunatic
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 14 godine

    Koju dijetu da izaberem?

    od lunatic » pre 14 godine

    U moru dijeta, jako mi je tesko da se odlucim za pravu. Vidim da ovde ima dosta vas koji se razumete u dijete a i vasi tikeri pokazuju da je dosta vas uspelo da izgubi kilograme (i to mnooogo kg) :skakutalo:
    Ja cu vam napisati nekoliko stvari o sebi, za koje mislim da su bitne pri odabiru dijete a vasi saveti su dobrodosli :D
    1. Jako mi je bitno da dijeta bude zdrava!
    Imam 36 godina i dete tako da ne mogu sebi da dozvolim da narusim zdravlje ( jos vise nego sto sam do sada...) Imam povisen holesterol (od pre godinu dana...bili su mi poviseni i trigliceridi i secer na gornjoj granica ali sam to regulisala vrlo brzo dijetom. Ali je holesterol uporan...ni dijeta ni Omega3 mi nisu pomogle )
    Imam problem sa anemijom
    Nizak pritisak
    I najvaznije, imam 20 kg viska sto znaci da me ceka duuuga dijeta.

    2. Zavisna sam od slatkisa :oops:
    U stanju sam da jedem bareno meso i povrce, musli i svu gadnu i bljutavu i zdravu hranu mesecima ali kad vidim nesto slatko podivljam i ne mogu da se iskontrolisem. Zato mi najcesce i propadaju dijete...svega se pridrzavam i cim vidim da su kile krenule dole, ja se castim cokoladicom.

    3. Ne mogu da se slepo pridrzavam satnice - da jedem svaki dan u tacno odredjeno vreme jer mi zivotni ritam to ne dozvoljava. Dijeta mora da ima opciju +-sat, dva

    4. Lakse mi je da ne jedem ujutru i lakse mi je da ima vise obroka u toku dana.

    Verujem da ovo zvuci kao nemoguca misija i sigurno nijedna dijeta ne ispunjava sve moje prohteve :oops: ali bi mi pomogli saveti.
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Koju dijetu da izaberem?

    od 314pezos » pre 14 godine

    Pošto imaš tih 20 kg viška moja preporuka ti je UN dijeta a o njoj ćeš pročitati na viewtopic.php?f=1&t=1864
    i u njoj imaš slatkiš za večeru na svaka 4 dana i to je jedina dijeta gde je to dopušteno.
    Doručak je obavezan u svakoj dijeti i najbolje je da bude u prvih sat po ustajanju.
    Slika
    Slika
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Koju dijetu da izaberem?

    od lasata » pre 14 godine

    2. Zavisna sam od slatkisa :oops:
    U stanju sam da jedem bareno meso i povrce, musli i svu gadnu i bljutavu i zdravu hranu mesecima ali kad vidim nesto slatko podivljam i ne mogu da se iskontrolisem. Zato mi najcesce i propadaju dijete...svega se pridrzavam i cim vidim da su kile krenule dole, ja se castim cokoladicom.


    Sigurna sam da si i sama svesna da ovo pod hitno treba menjati... Ali to je nesto sa cime sama moras da se izboris... Slazem se sa Gigom vezano za UN dijetu jer tako imas svaki cetvrti dan UH dan pa mozes da pojedes nesto slatko... Potrebno je samo malo samodiscipline, samokontrole i strpljenja... :)

    3. Ne mogu da se slepo pridrzavam satnice - da jedem svaki dan u tacno odredjeno vreme jer mi zivotni ritam to ne dozvoljava. Dijeta mora da ima opciju +-sat, dva


    Nijedna dijeta nije na minut pa nije strasno ako se obrok pomeri sat vremena mada je cilj dijete da se uobrocis... Kazem sat vremena jer vec dva sata salju poruku organizmu - 'ko zna kad ces opet dobiti hranu pa bolje sve zalepi u rezerve'... 8)

    4. Lakse mi je da ne jedem ujutru i lakse mi je da ima vise obroka u toku dana.


    Da, da znam... A najlakse ti je da jedes kasno uvece i to po mogucstvu nesto slatko... Ta sam i ja bila... Ali dijeta nije tu da nam stvari ucini laksim nego boljim i zdravijim... Dorucak je obavezan i to u prvih sat vremena po ustajanju a vecera najmanje tri sata pre odlaska na spavanje... Nakon vecere zaboravi na hranu...

    Verujem da ovo zvuci kao nemoguca misija i sigurno nijedna dijeta ne ispunjava sve moje prohteve :oops: ali bi mi pomogli saveti.


    Dijete i nisu pravljene da ispunjavaju nase prohteve nego da bismo se navikli na zdrav i uredan nacin ishrane... Pa zato evo saveta... Nemoj da zapocinjes sa dijetom dok ne budes bila sigurna da je kod tebe doslo do prave odluke jer kreni-stani ce te samo jos vise demoralisati... E sad, kazes da imas 20kg viska pa mislim da je pravo vreme da poradis na tom 'kvrcu' u svojoj glavi... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • lunatic
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Koju dijetu da izaberem?

    od lunatic » pre 14 godine

    Hvala :)
    Pitanje - posto mi je na prvom mestu zdravlje (iako moja kilaza to ne govori :oops: ) koliko je stvarno UN dijeta zdrava? Radije cu i sporije mrsaviti a da ne ugrozavam zdravlje.
    I dosta mi je nezgodna jer nema uzine. Lakse mi je da pojedem pola porcije za rucak a da imam posle i uzinu...
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Koju dijetu da izaberem?

    od 314pezos » pre 14 godine

    Svaki režim ishrane je sračunat i vremenski tempiran pa tako i UN (Rina's90) pošto u njemu u popodnevnim satima nema užine (osim na vitaminski dan) moraćeš se nečega odreći ili te užine ako ćeš na UN ili slatkog ako ćeš na nešto drugog, izbor je samo tvoj.
    UN (Rinas90) režim ishrane je izuzetno zdrav i dugotrajan je te se kroz njegovu primenu menjaju navike u ishrani.
    Bilo šta da izabereš, moraćeš se odreći svih pređašnjih navika ... pa je opet izbor samo tvoj kile dole ili gore.
    Slika
    Slika
  • lunatic
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Koju dijetu da izaberem?

    od lunatic » pre 14 godine

    Evo je dijeta koju sam dobilaod sestre, a ona od nutricioniste.
    Mislim da cu poceti sa njom, deluje mi izuzetno zdravo.

    2x dnevno mlecni proizvodi- po jednu solju i to sa malo % mlecne masti ili neslani mladi sir 100g
    2x dnevno hleb ili zitarice (jedno parce integralnog hleba ili 3 supene kasike zitarica)
    Meso ( junetina, piletina bez kozice, teletina-200g, a bela riba moze i 250g) x1 dnevno
    Svo povrce osim mahunastog sme da se jede uz svaki obrok neograniceno i to: sirovo, bareno, dinstano, na rostilju, po mogucstvu bez soli i ulja (moze malo ulja u salatu)
    Voce oko 300g (dve vocke) za uzinu, ili do 500g ako su u pitanju tresnje, visnje, jagode...x1 dnevno
    Krompir 70g
    Integralni pirinac 30g
    Kukuruz secerac oko 50g
    Za rucak izabrati ili krompir ili pirinac ili kukuruz- ne treba ih jesti zajedno
    Sme da se pije kafa, caj, limunada sa zasladjivacem ili bez icega i voda
    Najvise 20 tabletica zasladjivaca dnevno

    NE SME: MAHUNASTO POVRCE(boranija, pasulj, grasak, socivo), BANANE, SECER, SUHOMESNATI PROIZVODI, SLATKISI, SOKOVI, GRICKALICE, SUVO VOCE, BADEMI, LESNICI....MASLINOVO ULJE, MASLINE,

    Treba jesti, po mogucstvu, svaki dan u isto vreme

    Primer:


    DORUCAK: PARCE HLEBA I JOGURT ILI POTOPITI ZITARICE U JOGURT
    RUCAK: MESO, POVRCE, SALATA
    UZINA: VOCE
    VECERA: SOPSKA SALATA(SA 100G SIRA) I PARCE INTEGRALNOG HLEBA

    Moze uzina i izmedju dorucka i rucka. Imati striktno dorucak, rucak, uzinu i veceru, ne jesti nista izmedju obroka.

    Sad samo da pripremim namirnice i da pocnem, pa otvaram dnevnik :skakutalo:
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Koju dijetu da izaberem?

    od lasata » pre 14 godine

    U ovoj dijeti mi 'skripe' dve stvari... 8)

    Sme da se pije kafa, caj, limunada sa zasladjivacem ili bez icega i voda
    Najvise 20 tabletica zasladjivaca dnevno


    Ne mogu da verujem da je jedan doktor, pa jos uz to i nutricionista napisao nesto ovakvo... Jesi li sigurna da si dobro videla... Vectacki zasladjivac ni pod tackom razno jer su veoma nezdravi i opasni... A da ne pricam da uzimanjem vestackih zasladjivaca mozgu saljes laznu poruku da si unela UH pa organizam krene sa nekim nepotrebnim procesima i nastaje haos...
    A o kolicini necu ni da komentarisem... :shock:
    Takodje mi nije jasno zasto bi neko potpuno izbacio iz upotrebe kostunjavo voce kad svi dobro znamo koliko je korisno... Treba samo biti umeren pa pojesti 5-6 lesnika ili badema i tu stati... Ne jesti ih uopste je vrlo losa preporuka... Jesi li ti sigurna da je ovu dijetu pisao nutricionista? :005:
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Koju dijetu da izaberem?

    od 314pezos » pre 14 godine

    Količina je za Ripliya :shock:
    Slika
    Slika
  • lunatic
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Koju dijetu da izaberem?

    od lunatic » pre 14 godine

    314pezos napisao:Količina je za Ripliya :shock:


    Kolicina cega? Zasladjivaca?

    Ja nikada ne koristim vestacke zasladjivace - kafu, caj (a mogu i limunadu) pijem bez icega. Tako da iskreno, nisam ni obratila paznju na ovo.

    A sto se kostunjavog voca tice, nije prvi put da cujem da je zabranjeno u dijetama. Iako je zdravo jako je kaloricno...nisam neki ekspert za dijete, ali mi to ne deluje kao tako losa preporuka :neznalica:

    A sigurno je od nutricioniste. :)
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Koju dijetu da izaberem?

    od 314pezos » pre 14 godine

    Koštunjavo voće je dozvoljeno u UN dijeti i može se po obroku (pretežno užina) u količini 20-35 gr.
    Slika
    Slika
  • lunatic
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Koju dijetu da izaberem?

    od lunatic » pre 14 godine

    314pezos napisao:Koštunjavo voće je dozvoljeno u UN dijeti i može se po obroku (pretežno užina) u količini 20-35 gr.



    Ali je dozvoljena i torta koja sasvim sigurno nije bas najzdravija hrana :D (Iako volEm :oops: )
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Koju dijetu da izaberem?

    od lasata » pre 14 godine

    OK, bez torte se definitivno moze i necemo bas organizam lisiti neceg neophodnog ako povremeno ne pojedemo parce torte... Ali sa kostunjavim vocem stvari stoje drugacije i preporuka je da se jede ali u veoma ogranicenim kolicinama upravo zbog kaloricne vrednosti... Ali nikako nije preporucljivo potpuno ga izbaciti... Sa 5-6 badema ili lesnika tvoj organizam ce ipak dobiti odredjenu kolicinu bakra, mangana, magnezijuma, fosfora, cinka, gvozdja i kalcijuma... Dakle, korisno je pa treba oprostiti neku kcal viska... Ako u 100gr ima 578 kcal sa 5-6 komada neces uneti ni 60 kcal a ucinices dobro svom organizmu... Ali naravno, odluka je ipak tvoja...
    A sada lepo, ako vec nisi otvorila dnevnik uradi to ukoliko zelis da se dalje druzimo i savetujemo... Ovako izgleda kao da imas svoj dnevnik na pogresnom mestu... Postoje razne teme za razna pitanja a ovo je tema otvorena iskljucivo za tebe pa bi bilo dobro da prebacimo diskusiju u tvoj dnevnik a ovu temu zakljucamo i kroz neko vreme obrisemo... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
Odgovori 12 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: zabzab i 11 gostiju