Odgovori 143 postova
Šta je presudilo u odluci da smršavite?
  • popkica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    od popkica » pre 15 godine

    Mene u principu nista konkretno nije nateralo da krenem na dijetu....sve se spontano desilo...drugarica koja je isla kod mog sadasnjeg nutricioniste me je pozvala da idem sa njom po X-ti put i ja sam po prvi put pristala :D
    Mada, opet, sa druge strane mislim da taj poziv nije mogao doci u idealnijem trenutku jer sam bas tada odlucila da pravim "generalku" u mojoj glavi :)
    Kada sam dobila dijetu bila sam poprilicno ocajna, sto zbog toga sto sam stala na vagu posle 2 godine, sto zbog jelovnika koji se sastojao od dosta namirnica koje nisam mogla da smislim (riba) ali sve se to preokrenulo jednim pitanjem mog oca kada je video dijetu: "da li si se ti pripremila psihicki za ovaj projekat?" na sta mu ja odgovorim kao iz topa "mislim da se za ovo spremam ceo zivot" :D
    I evo skoro 6 meseci kasnije jedem ribu i ne pitam :D Mnogo sam zadovoljnija sobom i sa ove distance i meni je neverovatno koliko sam ja opusteno usla u celu tu pricu ali ocigledno je da je potreban samo jedan kvrc u mozgu i onda je sve lakse :)
    Ne znam da li je je ovo pravo pitanje za ovu temu ali me zanima kako se vi nosite sa prihvatanjem da ste bili buckasti ranije jer ja imam uzasan problem sa tim :( nikako ne mogu da prihvatim da sam dogurala do 77 kg i mrzim kada mi kazu "jao ranije si bila bas bas a sad si super"... ja znam da je to kompliment ali zelim da taj period suvisnih kilograma izbrisem kao da nikada nije postojao iako znam da to nije moguce...
  • Kiwi
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 21
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Kiwi » pre 15 godine

    Posle drugog porodjaja ostala sam teža 15.kg.Muž me je počeo porediti sa komšinicom koja je zaista ogromna da mora sudove prati sedeći!Nemam šta da obučem.Sve mi je malo a i ništa mi lepo ne stoji.Nemam više samopouzdanja kao pre u sebe.Dovoljno! :020:
  • tratincica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Šta je presudilo u odluci da smršavite?

    od tratincica » pre 15 godine

    Sta je presudilo...
    Hm... pa ovako:
    a) lice mi je nabubrilo, tako da izgledam 10 godina starija i ruznija (bez zezanja, ja sam buckasta u faci, ali ovo je podbulost),
    b) pocelo je da me boli koleno sa kojim sam imala problema pre x godina,
    c) shvatila sam da sa rancem na ledjima zauzimam citav prolaz u autobusu,
    d) shvatila sam da sa ovom kilazom nema sanse da zatrudnim i normalno iznesem trudnocu, a vec sam u godinama kada se prosirenje porodice uveliko planira,
    e) pocela sam ga guglam "odeca za debele Beograd"

    E, ovo poslednje me je dotuklo... :)
  • Barbara
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 29
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Šta je presudilo u odluci da smršavite?

    od Barbara » pre 15 godine

    Hocu da budem sexy mama! :020:


    I step out of the ordinary..I am on my way, can't stop me now!
    ...What have you done today to make you feel proud?
  • Loptica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Šta je presudilo u odluci da smršavite?

    od Loptica » pre 15 godine

    Hocu bar jednom u zivotu da budem zgoooodna :roll:
    U srednjoj skoli i na fakultetu su me zvali prase, a skoro mi je decko rekao da sam loptica i ako me slucajno saplete na nizbrdici da cu da se skotrljam kao lopta :) E tog trenutka sam se bacila na dijetu na duuuge staze :D
  • fattylala
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 20
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Šta je presudilo u odluci da smršavite?

    od fattylala » pre 14 godine

    -mene roditelji ubise u pojam...vidjam ih jednom godisnje i za te dve nedelje sto dodjem, puste me prva 2 dana da se dobro najedem i onda krece zezanje za kilazu
    -necu da ljudima kad me vide prvi komentar bude, uuuu al si se ugojila
    -podvaljak na svakoj fotografiji u poslednje vreme...ne licim na sebe
    -hocu bebu, sa ovoliko kila ne smem da udjem u trudnocu
    -ne zelim vise da nosim satore
    -dosta sam aktivna (trcanje, bicikla), ovolika kilaza mi nije dobra uopste za ligamente
    -samopouzdanje na nuli
    -ili sam na dijeti ili zderem...znaci stalno se odricem a nista ne skidam...moram da prekinem ciklus
    -ne mogu sebe da zamislim sa starom kilazom (10-15 kg manje)...kako je to moguce?
    -dosta sam komunikativna i nemam problem da prilazim ljudima i da se upoznajem, kile su to skroz promenile...izbegavam da izlazim

    imam jos jedno 20 razloga :)
  • gargamelchica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 15
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Šta je presudilo u odluci da smršavite?

    od gargamelchica » pre 14 godine

    Meni se smucilo da to da mi hrana upravlja zivotom!! Znate ono: sta cu danas za dorucak, rucak.. -Mogla sam to, jao, jedva cekam... Prosto se divim osobAma koje zaborave kad su jele, sta su jele i da li su uopste jele. Jedem za zivot, a ne zivim da bih jela!! :013:
    Im not that  beautiful, but Im that smart.
    Koliko sam puta, krenula iz pocetka i stigla do istog, prokletog mesta!
  • Misha79
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 757
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Šta je presudilo u odluci da smršavite?

    od Misha79 » pre 14 godine

    Iskreno - sve što ste vi naveli ali i... uh, samo podsećanje na to mi izaziva oštar bol u stomaku...
    Brat mog supruga je na fb-u postavio naše fotke sa svadbe... kad su krenuli komentari na temu mog tenkovskog izgleda... i kad sam videla da je i on napisao (taj brat, dever mi) '' Oduvek sam se pitao koliko vremena i prostora treba M. (mom suprugu) da bi zagrlio svoju ženu..?''
    E tad sam se zapitala- da li meni treba da me raznorazni zaj... zato što na nekome vide samo fasadu od sala? Zar je moje jelo (i salo) toliko pokrilo moje prave vrednosti? I umesto da ridam nad svojom zlom sudbinom ja sam rešila da se borim! Pa kud puklo da puklo.
    Ako ništa, svesna sam činjenice da se moje salo može skinuti (uz dosta napora, ali može) a kada je neko ljigavac koji nema poštovanja čak ni prema supruzi svog brata... tome NEMA LEKA!
    Najjači samo ostaju i nikada se ne daju, svome Bogu veruju i svima prkose
                             Najjači samo ostaju i nikad se ne predaju, najjači samo veruju u zakon pobede!!!


    WHERE THE HEAD GOES, THE BODY WILL FOLLOW
  • fattylala
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 20
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Šta je presudilo u odluci da smršavite?

    od fattylala » pre 14 godine

    ja sam na svadbi svojoj bila najdeblja u zivotu, 83 kile...
    caleta kuvar (porodicni restoran, svi se znamo godinama) pitao da li sam trudna? mog caleta blio sramota od mene i rekao da JESAM
    ne znam kako je coveku objasnio gde je beba posle...

    bilo mi smesno prvo, al sam se posle zamilsila
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Šta je presudilo u odluci da smršavite?

    od Nena3110 » pre 14 godine

    Pad i povreda noge, gips... Ne bi toga bilo, da na nogu koju sam uvrnula na nekoj neravnini, pri brzom hodu, nije palo sto kila mog tela, da je bilo manje, bilo bi mi laksa povreda, mozda nije tako, ali ja tako verujem. Drugo, gundjanje mog dragog muza, koji me prekoreva za svaki zalogaj, postizuci time kontraefekat, ali ja kao zrela osoba znam da misli najbolje za mene. Trece, moje zdravlje.
    Kad se svi ti faktori skupe, odluka je pala, samo da skupim snagu da pocnem.
  • bibi
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Šta je presudilo u odluci da smršavite?

    od bibi » pre 14 godine

    E tad sam se zapitala- da li meni treba da me raznorazni zaj... zato što na nekome vide samo fasadu od sala? Zar je moje jelo (i salo) toliko pokrilo moje prave vrednosti?

    draga,tvoje vrednosti nista ne moze pokriti! nema sanse!

    ocigledno ne znam da citiram,ali misho,znas da se to odnosi na tebe!
    Poslednja izmena od bibi u 11 Sep 2009, 03:13, izmenjeno 1 put ukupno.
  • leanna
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Šta je presudilo u odluci da smršavite?

    od leanna » pre 14 godine

    Sve ste već naveli, ali da i ja potpišem.
    Strašno mi je što ne mogu naći odeću za sebe, kad je teško kod vas u velikim gradovima, zamislite kako je ovde u provinciji :( , uvek se osećam kao najdeblje stvorenje na planeti. Naravno, tu je i ogledalo, ne volim svoj odraz u ogledalu. Dosadilo mi je da se skrivam iza preširoke odeće koja još više pogoršava stanje, ne volim ni da se slikam, jer ne znam kako da se namestim a da se ne vidi stomak, gooza (tepam joj :) ), podbradak, nadlaktice... Ne volim da budem "žena i po".
    Na kraju, ali ne i najmanje bitno, tu mi je zdravlje, zbog sebe i moje tri curice koje želim pratiti dok odrastaju, uče, osamostaljuju se, želim dočekati unučiće :) . I još jedna stvar, želim njima biti dobar primer.
    I da, kad sredim problem sa hranom, želim ostaviti pušenje :)
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Šta je presudilo u odluci da smršavite?

    od 314pezos » pre 14 godine

    nemoj čekati da rešiš problem sa hranom da bi onda ostavila pušenje, sat ti je idealna prilika da ostaviš pušenje uz kontrolu hrane 8)
    Slika
    Slika
  • leanna
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Šta je presudilo u odluci da smršavite?

    od leanna » pre 14 godine

    Gigo, u pravu si, al bojim se da bi sve to bilo prevelik zalogaj za moju slabašnu volju. Kontam da je samo izgovor, al mi je drago da sam počela razmišljati o tome, ranije o tome nit sam htela razgovarati, nit sam imala nameru pokušati. :oops:
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Šta je presudilo u odluci da smršavite?

    od lasata » pre 14 godine

    Ipak, misljenja su podeljena pa odredjeni broj njih smatra da nije proporucljivo istovremeno zapoceti dijetu i ostaviti cigarete... Poznato je da smo onda skloniji grickanju sto bas i nije 'zdravo' za dijetu... A licno mislim da je to preveliko opterecenje... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
Odgovori 143 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju