Slike "Nekada i sada",moj uspeh a nekome,nadam se,motivacija
  • jasmina95
    Amater
    Amater
    Postovi: 105
    Pridružio se: pre 12 godine

    Slike "Nekada i sada",moj uspeh a nekome,nadam se,motivacija

    od jasmina95 » pre 11 godine

    Oslabila sam 35kg,neko vreme sam bila aktivna na forumu,a upravo sam shvatila da nikada nisam postavila slike na kojima će se videti šta sam to ja postigla. Pa evo,nikad nije kasno...Slede slike iz mog verovatno najgoreg perioda što se kilaže tiče,označene sa "Nekada",na njima imam 87kg,a odmah pored njih slike od pre neki dan,na kojima imam 52,5kg...
    Moj posao ovde je završen...Jako sam ponosna i želim da to vidite... :) Nadam se da će nekome poslužiti motivaciono..Da ove slike govore,rekle bi:"Sve se može kad se hoće!"
    Poslednja izmena od jasmina95 u 17 Sep 2013, 22:07, izmenjeno 1 put ukupno.
  • boki 66
    Amater
    Amater
    Postovi: 438
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Slike "Nekada i sada",moj uspeh a nekome,nadam se,motivacija

    od boki 66 » pre 11 godine

    Cestitam na uspehu , stvarno odlicno :013: Kojom dijetom si skinula visak i kako sad odrzavas?
    Ko se bori, taj može i izgubiti, ali ko se ne bori, taj je već izgubio. (Bertold Breht)
  • Marilyn
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Slike "Nekada i sada",moj uspeh a nekome,nadam se,motivacija

    od Marilyn » pre 11 godine

    Fantastično! :headbang:
  • jasmina95
    Amater
    Amater
    Postovi: 105
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Slike "Nekada i sada",moj uspeh a nekome,nadam se,motivacija

    od jasmina95 » pre 11 godine

    boki 66,hvala! :)
    Najveći deo sam skinula UN dijetom,ali održavanje odredjene težine mi je bilo nešto najteže na svetu...Dugo sam se vrtela u krugu dijeta-prejedanje,pa samo zbog tih "dijeta perioda" nisam vratila kilograme...Ali inače sam bila željna sve hrane sveta. :roll: Onda mi je dosadilo da mi taj relativno mali višak koji je ostao "bode oči" i da me nervira,pa sam se naoštrila i rešila da ne odustajem dok ne ostvarim ono što želim. Način na koji sam došla do cilja ne bih nikome preporučila,iskreno izgladnjivala sam se,u pravom i potpunom smislu te reči. Već mesec dana održavam težinu (dobro,otišao je 1 i po kg za mesec dana,ali neplanirano),ne gladujem,ali ne jedem ni baš onolikokoliko bi trebalo. Često se odreknem normalnog obroka radi nekog malog zadovoljstva. :roll: Otprilike ovako: uvek doručkujem integralni djevrek/kiflu do 9h (kad sam kući doručkujem ovsene/ječmene/ražane/zobene pahuljice),ručam oko 14:30,15h,za ručak mi je obavezna salata,integralni tost i još nešto...Nekad je to sir,nekad jaje,neko skrobno povrće i sl. Oko 18h pojedem voćku uglavnom ili ako sam slabije ručala onda neki musli koji sama napravim ili integralni keks i sl. Posle toga ne jedem više ništa...Ako jedem kasnije naduta sam,ne šrija mi uopšte,ovako ne ogladnim dok ne legnem d aspavam,a ujutru se super osećam...U suštini,ono čega se pridržavam je: jedem samo proizvode od integralnog brašna za doručak i večeru,puno žitarica,bar 1 dnevno jogurt 0.5% m.m.,ne jedem grickalice ni slatkiše (osim ako sama smutim nešto od raznih semenki,meda i tako to),pijem 1 i po l vode,ne jedem posle 18:30,ne mežam skrob i proteine,proteine i UH ponekad...Stavljam puno ljutih začina u sve i svašta :D ...Uglavnom jedem ono što volim,ne ono što moram,stvarno uživam u svemu što pojedem...To što ne jedem uveče nije zato što ne smem,jednostavno mi ne odgovara...Mislim da je ključ probati,istražiti,sigurno će svako pronaći svoj način. Ja sam svoj pronašla. Ne mogu da se oslobodim navike da prekontrolišem kalorije i uglavnom ono što pojedem ne predje 700-800kcal,znam da to nije dobro,ali kao što rekoh - meni ovako odgovara... Ne planiram da dodajem još 700kcal,koliko bi po svim kalkulatorima na svoju visinu i težinu trebala da unosim zato što smatram da bi mi to bilo previše. Svesna sam da u poredjenju sa mnogima premalo jedem,ali bitno je da nisam gladna,jedem ono što volim,ne čeznem ni za čim i fizički se odlično osećam. :) Zašto ona bilo šta menjati? :) Ja sam danas jako srećna što više ne moram da mršavim,što više ne moram da budem na dijeti,što nema "zabranjene hrane",što nema hrane koju smem da jedem danas a sutra ne,imam ogroman izbor,ali bilo je potrebno mnogo raditi na tome...Iznad svega sam srećna nosim garderobu koju god poželim,nema ograničenja za mene...Sve je to rezultat dugogodišnje borbe i muke,zato ne odustajte,ISPLATIĆE SE,verujte... :headbang:
    Marylin,hvala! :)
  • boki 66
    Amater
    Amater
    Postovi: 438
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Slike "Nekada i sada",moj uspeh a nekome,nadam se,motivacija

    od boki 66 » pre 11 godine

    Uh , shvatam da si srecna i zadovoljna , i trebas biti :) Moj drugarski savet ti je da ipak postepeno povecavas broj zdravih kalorija :)
    Prvo, ako se ne varam 1200 calorija je minimum koji je potreban za zdrav zivot i normalan rad organizma. Drugo ,neces moci ceo zivot tako malo jesti , a cim pocmes jesti vise ,poceces se i gojiti , a to bi bila velika steta . Nadam se da me neces pogresno shvatiti :)
    Ko se bori, taj može i izgubiti, ali ko se ne bori, taj je već izgubio. (Bertold Breht)
  • blond
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 49
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Slike "Nekada i sada",moj uspeh a nekome,nadam se,motivacija

    od blond » pre 11 godine

    Svaka čast! :hi-fi:

    Baš je veliki uspeh.
    Mnogo ti hvala što si ovo napisala i postavila slike.
    Inspirisala si me da i ja sutra krenem sa UN.
    Pokušavala sam i ja gladovanjem da skidam kg (jela sam kalorijski malo, jaja, voce, povrce...) i nije mi uspelo.
    Izmučen mi je organizam i ništa, ni pola kg manje.
    Ne osećam se dobro, a sve što pojedem nakon toga se lepi.

    Čudo ti nisi pokušala da jedeš i dalje po UN (kad već ima efekta kod tebe ), da bi skinula te poslednje kg nego si se odlučila za gladovanje. U čemu je stvar?
    Misliš da ne deluje na duže staze ili se organizam zasiti?
  • jasmina95
    Amater
    Amater
    Postovi: 105
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Slike "Nekada i sada",moj uspeh a nekome,nadam se,motivacija

    od jasmina95 » pre 11 godine

    boki66,naravno da neću pogrešno da shvatim,znam da ti to iz najbolje namere :)
    boki 66 napisao:cim pocmes jesti vise ,poceces se i gojiti , a to bi bila velika steta .
    to znači da i ako sada počnem više da jedem ugojiću se :) To nikako ne bih podnela. Videću nešto da uradim po tom pitanju,možda kad bude zima (ako je bude,kako je krenulo) pa stalno umotani u kapute i jakne,nije toliko bitno biti mršav :evil:

    blond,zaista mi je drago ako sam te podstakla da i ti uradiš nešto povodom svojih kg :wink:
    blond napisao:Čudo ti nisi pokušala da jedeš i dalje po UN (kad već ima efekta kod tebe ), da bi skinula te poslednje kg nego si se odlučila za gladovanje. U čemu je stvar?
    Misliš da ne deluje na duže staze ili se organizam zasiti?
    Naravno da jesam,mesecima sam pokušavala da skinem te poslednje kg UN dijetom,što me vodilo samo u prejedanje. Ta dijeta ima efekta samo dok imaš veliki višak. To treba iskoristiti. :) Najteže je to na kraju...Meni je jednostavno dojadilo da uvek budem na dijeti a i dalje bucka,uff :x i zato sam se odlučila za gladovanje. Ne radite to,meni se obilo o glavu. :010:

    Sad me ljudi toliko smaraju da ću da obolim od anoreksije,da sam premešava...Najviše profesori...Baš smaraju. A ja sam veoma zadovoljna trenutnim izgledom. :ZZ10:
  • blond
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 49
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Slike "Nekada i sada",moj uspeh a nekome,nadam se,motivacija

    od blond » pre 11 godine

    Nisi napisala jedino da li si imala neku fizičku aktivnost (šetnja, vežbe, plivanje, sport) dok si skidala kilograme UN dijetom ili je dala dobre rezultate i bez toga...
  • jasmina95
    Amater
    Amater
    Postovi: 105
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Slike "Nekada i sada",moj uspeh a nekome,nadam se,motivacija

    od jasmina95 » pre 11 godine

    blond,ja nikad nemam nikakvu aktivnost. :D Veći deo dana provedem učeći,ako i imam malo vremena,čitam neku knjigu ili sam na internetu. A i lenja sam za te aktivnosti i imam 2 leve noge za sport tako da ću uvek naći izgovor da ga izbegnem. :-P Sad ozbiljno,nije za pohvalu što nisam vežbala tokom dijete,ali i bez toga je rezultat bio -20kg za 3 meseca. :)
  • Boba R.
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 33
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Slike "Nekada i sada",moj uspeh a nekome,nadam se,motivacija

    od Boba R. » pre 11 godine

    Cestitancija :013: Jaco. Nisam videla do sad tvoj post, pa me je prilicno obradovalo kad si dosla do svog cilja. :hi-fi: Srecno malecka i nedostajes mi, tvoj uspeh ce mi biti motivacija da idem dalje.
  • blond
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 49
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Slike "Nekada i sada",moj uspeh a nekome,nadam se,motivacija

    od blond » pre 11 godine

    Uspevaš li da održiš kilažu?
    Kako se hraniš?
    Šta radiš?
  • jasmina95
    Amater
    Amater
    Postovi: 105
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Slike "Nekada i sada",moj uspeh a nekome,nadam se,motivacija

    od jasmina95 » pre 11 godine

    Bobooo :*** Hvala ti! Drago mi je što te motivišem. Kako napreduje tvoje mršavljenje? I ti meni nedostaješ! :*

    Blond,održavam uspešno i to mi je veći uspeh od samog procesa mršavljenja,najveći uspeh za sve ove godine. Spusti se nekad malo ispod,ali uglavnom je tu,oko 52...Održavam tako što sam pronašla ono što meni odgovara,i količine i vreme u kojima mi to odgovara...Doručkujem do 9h,ručam izmedju 14h i 15h,voćka u 17h (ako sam ručala u 14h) odnosno u 18h (ako sam ručala do 15h),oko 20h,odnosno 21h neki keks ili neka slana grickalica ili bilo šta drugo što volim...U razumnim količinama,ne više od 250kcal... Brojim kalorije,i ne unosim ih onoliko koliko bi trebalo inače...Ne uskraćujem sebi ono što volim...Desi se da nekad preteram,onda sledeći dan povedem računa i sve je ok... Kad mi dosadi preteram malo više,čisto da imam neki cilj pred sobom da jurim... :D Sad mogu sebi to da dozvolim... :)
  • LolaLolita
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 97
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Slike "Nekada i sada",moj uspeh a nekome,nadam se,motivacija

    od LolaLolita » pre 11 godine

    Znači, ne ličiš na sebe, na ove dvije slike :) Ja sam bez teksta, oduševljena... Želim i ja tvoj uspjeh, zaaavidim ti! :D
  • blond
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 49
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Slike "Nekada i sada",moj uspeh a nekome,nadam se,motivacija

    od blond » pre 11 godine

    Fino. Čestitam :)
    Ja nikada nisam uspešna bila što se tiče održavanja, pa će to biti poseban izazov za mene.
  • Nedžla
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Slike "Nekada i sada",moj uspeh a nekome,nadam se,motivacija

    od Nedžla » pre 11 godine

    Cestitke i hvala puno za slike....Odlicno izgledaš :)
    13.10.2012. - 90 kg
    21.10.2012. - 87 kg
    29.10.2012. - 86 kg
    06.11.2012. - 85 kg
    11.11.2012. - 83 kg

    ________________ -7 kg ( I mjesec )
    10.12.2012. - 80 kg

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju