nocni obroci i TV
  • dzhiglja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 16 godine

    nocni obroci i TV

    od dzhiglja » pre 16 godine

    ja imam problem sto se s vremena na vreme budim nocu,ne mogu da spavam,a imam utisak da sam mrtva gladna i onda obicno jedem i gledam TV.a i inace cesto jedem uz TV mada znam da mi to nije dobro i da pojedem 17 puta vise nego sto bih bez ekrana.takodje,kako dan odmice meni opada svest i volja i motivacija i sve sam sklonija da napravim neki presedanchich,prezhderanchich,cokoladni,hlebni obicno ili tome slicni...:10:
    jel ima neko neki motivaciono-iskustveni komentar ili pak savet?
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Ja doduse nemam problem sa nocnim budjenjima, jer padnem u nesvest cim se dokopam kreveta, ali ponekad imam problem da mi se uveče jede sve što ne bih smela.

    Onda uvek pomaže vruć čaj. Nekako umiri aždaju u stomaku, a nema kalorija :D
    Nemoj stavljati šećer ili med u čaj, jer sladak čaj te prozove da dalje jedeš.
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ella » pre 16 godine

    Tog problema godinama nisam mogla da se rešim.
    Sada kada bih pogledala nešto na tv ne zavaljujem se u omiljenu fotelju već sednem za dasku i peglam, pa mi ruke zauzete ne mogu da jedem.
    A noću se ne budim sama već me budila deca, sada im lepo pored kreveta stavim sokiće ili vodicu, nošu, meni samo flašicu vode i ne ustajem, pa nemam ni iskušenja da posegnem za frižiderom
  • makica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 16 godine

    od makica » pre 16 godine

    :shock: nocni obrociiii......hm hm
    zbog njih sam "uspela" da se ugojim mnoogooo za godinu dana....
    ;-))))
  • makica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 16 godine

    od makica » pre 16 godine

    i usput....to "gojenjeeeee" je islo ovako: po ceo dan nisam maltene nista jela, i radila sam kao crnac,a oko 00 sam isla na rostilj i pomfrit....i kraj price, i drugarica i ja kao prasici,ona oko 10 kg viska za godinu dana(a visoka je 158), a ja oko 20kg (a visoka oko 180) :shock: :x :oops:
    ;-))))
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    od melisa » pre 16 godine

    E to je valjda jedini vrag vezan za gojenje koji me nije spopao. Hvala
    Bogu dragom na tome :01:
    Slika
  • dzhiglja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 16 godine

    od dzhiglja » pre 16 godine

    ja nikako da se oslobodim te navike.ako se i ne budim nocu(posto mi se to stvarno retko dogadja),ja jedem uvece uz tv.onda potpuno izgubim svest o tome da pokusavam da smrsam.od danas vise ne jedem ispred tv-a!!!
    i ne jedem posle 20 h uvece!!! :prasence: :bic:
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    od melisa » pre 16 godine

    melisa napisao:E to je valjda jedini vrag vezan za gojenje koji me nije spopao. Hvala
    Bogu dragom na tome :01:


    Rekoh ovo i Bog me kazni. NoćasKE nisam mogla da spavam od gladi, ali nisam posustala i jela sam tek jutros :veseljak: :zelenko:
    Slika
  • lilit

    od lilit » pre 16 godine

    Ja sam se tako i nagojila - uvece (oko 23-24h), kada su deca vec odavno zaspala, mm i ja napravimo tople sendvice, obicne ili bilo sta, ali sve kaloricno i kolicinski poprilicno i onda sednemo ispred TV-a i navali na njupanje.

    Onda padne nesto slatko pride, pa sok i kilogrami u naletu i na mene, a i na njega.

    Ja sam sada dobra i retko padam u iskusenje i rezultati se vide, dok mm i dalje gaji tu ruznu naviku.

    Ako ogladnim, skuvam neki aromatican caj i polako ga pijuckam ili uzmem vodu i takodje pijem je u malim gutljajima.

    U poslednje vreme napravim kacamak (moj ima samo 92 kcal na 100 gr, jer ne stavljam nikakvu masnocu ) i uz to jogurt ili kiselo mleko.
  • nana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 15
    Pridružio se: pre 16 godine

    od nana » pre 16 godine

    Ja sam kao student - kampanjac jela nocu po dva puta, pila litar kafe i pusila kutiju cigareta spremajuci ispite a izgledala sam super! Kakav visak kilograma, celulit i kojesta...

    Ako jedes tri puta dnevno a budis se nocu da samo da bi jela problem moze biti druge prirode. Nervoza? Nezadovoljstvo? Problemi?

    Zadnje tri godine ne pamtim da sam se sama nocu probudila zbog bilo cega... Kako sam decu dobila spavam kao top. Regaujem samo na decji plac, ostalo ne registrujem ni najmanje...

    Inace, moja strina tako ustane nocu i przi jaja na oko i jede... Citav zivot tako... Kaze - Metabolizam! Kakav crni metabolizam, spava po citav dan pa nocu ne moze...
  • jaga
    Amater
    Amater
    Postovi: 360
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jaga » pre 16 godine

    Ja sam imala problem nocnog obroka, kada imam kolace u kuci.Nadjem 1000 razloga da uzmem kolac.Uspela sam toga da se resim , samodisciplinom, ni ne pomosljam da ih uzmem.
    Zdravlje i volja ce pokazati rezultate
  • lilit

    od lilit » pre 16 godine

    nana napisao:Inace, moja strina tako ustane nocu i przi jaja na oko i jede... Citav zivot tako... Kaze - Metabolizam! Kakav crni metabolizam, spava po citav dan pa nocu ne moze...


    Znaci ne jede danju - onda mora nocu :D .

    Ja se ne budim da bih jela, ali sam imala problem da ne mogu da zaspim ako ne jedem :oops: .

    Retko koji metabolizam to moze podneti, a da ne kolabira i hranu, umesto u energiju, ne pocne da pretvara u masne naslage.

    Uredan nacin zivota je idealno resenje, ali malo ;judi danas mogu to sebi da priuste iz raznoraznih razloga :wink: !
  • beatris
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 31
    Pridružio se: pre 16 godine

    od beatris » pre 16 godine

    Ja sam se ugojila samo zbog toga sto sam jela kada padne noc.
    Uz tv sam grickala i slano i slatko. Kada se probudim nisam imala apetit pa nisam jela nista sve dok ne padne noc.
    To je bila veoma losa navika ali sam je promenila zahvaljujuci ovom forumu. Zaista je tako. Sada jedem kada je dan pa me nocu i ne hvata kriza da nesto gricnem, uglavnom. Teze mi je kad sam u PMS-u. Onda mi je apetit pojacan. Medjutim i to sam uspela da prevazidjem sa brojanjem kalorija.
  • VipStar23
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 51
    Pridružio se: pre 16 godine

    od VipStar23 » pre 16 godine

    isto ako i beatris...
  • MIMI
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 33
    Pridružio se: pre 16 godine

    od MIMI » pre 16 godine

    ja tih problema nemam,uglavnom zaspim kad spustim glavu na jastuk.t.v nocu ne gledam,pustim film i uspavam se dok prodje spica,film gledam po nedelju dana.obicno sam preumorna a i da ne lupam po kuci rano izjutra....

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju