Odgovori 6 postova Stranica 1 od 1
Želatin za čisto lice
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Želatin za čisto lice

    od Luna85 » pre 8 godine

    Ovo je jedan jako jednostavan, jeftin i efikasan način za čišćenje lica a pre svega za uklanjanje mitisera, mrtve kože i drugih nečistoća.

    Potreban je želatin u prahu (kupuje se u svim prodavnicama) i kašika mleka ili vode i posuda u kojoj će se ugrejati ukoliko nemate mikrotalasnu. Želatin košta između 20 i 40 dinara a može se iskoristiti i dva, tri puta za ovu masku.

    Potrebno je pomešati kašiku želatina sa 1-2 kašike mleka ili vode, bolje je da bude gušće jer se onda lepše nanosi. Ostaviti da odstoji par minuta da želatin nabubri. Nakon toga ga treba ugrejati u mikrotalasnoj oko 15 sekundi i manje, ne sme da provri i ostaviti malo samo da se prohladi. Ukoliko nemate mikrotalasnu postupak je malo komplikovaniji jer se onda stavlja ta činijica u vruću vodu i greje se dok se ne pretvori u tečnost. U svakom slučaju treba ohladiti ne previše, mora ostati tečno, ali ne sme da bude vruć. Prstima naneti na lice a najviše na T-zonu i moj savet je da to bude u što debljem sloju jer se onda lakše skida i obavezno ostaviti više od 20,25 minuta. Meni ova maska nije uspela jedino kada sam čekala ispod tog vremena i kada sam je nanela u tankom sloju. Kada se stegne dovoljno - znaćete kada ne budete mogli da pomerite usne ni nos - krenite da je odlepljujete prstima, skida se kao selotejp :)

    Ja sam prvi put bila zgranuta kada sam videla šta je na njoj, bukvalno je skinula svaki mitiser, sve ostaje na trakicama samo pogledajte ka svetlu, a koža je posle toga jako meka i glatka.

    Važno jeda pazite kako nanosite, da ne nanesete preko obrva pošto je ova maska kao lepak :) i još izbegavati deo kod obraza do ušiju jer uglavnom imamo one sitne nevidiljive dlačice koje takođe odu sa ovom maskom. Ja sam prvi put nanela na kompletno celo lice pa sam vodom skidala neke delove :D Dakle T -zona, nos,čelo, brada i oko usana.

    Evo i snimka :)

    https://www.youtube.com/watch?v=caLC9kBkl7w
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • Tebi_Za_Ljubav
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 744
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Želatin za čisto lice

    od Tebi_Za_Ljubav » pre 8 godine

    Pogledala i sigurno ću da isprobam :) hvala
    Bez obzira šta mi se desi, ja sam borac, a ne žrtva!
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Želatin za čisto lice

    od narcisa » pre 8 godine

    Ja ću ovo probati večeras. Super zvuči. Mislim samo da je tema trebala biti u podforumu Lepota ili Wellness kutak. Javljam rezultate. Hvala.
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Želatin za čisto lice

    od Luna85 » pre 8 godine

    Pisalo je u opisu nega koze, kose, lica koliko se secam pa pomislih moze tu.
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Želatin za čisto lice

    od narcisa » pre 8 godine

    Može i ovdje, ali ovdje uglavno svraćaju ljudi sa želudčanim problemima.
    Elem, moje iskustvo. Uradila sam sve po propisu i koža mi izgleda savršeno. Pojavio mi se osip crveni na desnom obrazu. Nisam sigurna da li je želatin bio vreo ili je moja koža previše razmažena. Doslovno mi je skinuo sloj kože, a to je i bila poenta. Meka sam kao beba.
    Sigurna sam da ću ponoviti, ali ipak ne bih preporučila ljudima sa osjetljivom kožom da eksperimentišu :mahalo: .
  • volja cini cuda
    Amater
    Amater
    Postovi: 194
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Želatin za čisto lice

    od volja cini cuda » pre 8 godine

    Hvala Luna85 na ovom receptu! Isprobacu ga ovih dana pa ti javljam utiske! :)
Odgovori 6 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju