Odgovori 3 postova Stranica 1 od 1
problemi sa zelucem
  • ivicavg
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 10 godine

    problemi sa zelucem

    od ivicavg » pre 10 godine

    Postovanje Dali mi memo moze kako pomoci,otprilike 9 mjeseci poceo me zafrkavat zeludac,obavio sam gastroskopiju gdje mi je ustanovljeno da imam 1cir I da sam pun kiseline,najvise me muci to jel mi pulsira trbuh I vrat takodjer me hvata mucnina nadutost ,kad me uhvati pojavi mi se vrucina U vratu I glavi ,cim se ispovracam vrucina prestaje ,prvi put sam dobio controloc I metopran sad pijem nexium,htio bih naglasit da sam prije 13 god Imai prijelom 1 mum kraljeska al nikakvih problema nisam imao do sada molim dobre ljude sa slicnim problemima da daju neki savjet najvise me ubija pulsiranje ,neznam vise sto da pro am, hvala
  • Penellope79
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: problemi sa zelucem

    od Penellope79 » pre 10 godine

    moja mama ima dva čira, jedan na 12palačnom crijevu i jedan na želucu ... oba je dobila u svojoj 19oj godini života a sada ima 55 ... čitasv život muku muči sa tim ... jedino što joj pomogne je jednom godišnje odlazak na pregled na kojem se obavezno ustanovi prisustvo Heliko bakterije na osnovu koje joj se prepiše terapija koja traje 21 dan, poslije te terapije bude relativno mirna cijelu godinu. Pojave se s vremena na vrijeme simptomi pojačane kiseline ali i to zavisi od toga šta jede. Nebi bilo loše da provjeriš tu HB pa da porazgovaraš sa doktorom na tu temu a možda čak i da se obratiš nekom drugom doktoru i dobiješ drugo mišljenje. Dvije glave su pametnije od jedne. Sam controloc može trenutno da ti smiri simptome ali nije trajno rješenje. Sretno i pozdrav.
    "OD SEBE NE ODUSTAJEM, NIKAD VISE!!!"
  • almaludica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: problemi sa zelucem

    od almaludica » pre 8 godine

    Pozdrav svima na na ovom blogu....ja sam se tek registrovala i nova sam,a registr sam se iz razloga sto imam i ja problema sa zelucem vec 8 punih mjeseci,u pitanju je blazi oblik gastritisa koji mene satra danima,sta god pojedem smeta mi,pece me onda mi to dodatnu nervozu stvori jer mi smeta dosta to zarenje i pecenje...skoro prije mjesec dana sam bila na kontroli i dobila sam od gastroenterologa da pijem aprazol dva mj i iberogast kapi koje meni nisu godile jer me napusu jos vise te kapi...i njih sam prestala piti,pazim na ishranu znaci ne jedem masno kiselo przeno..izbjegavajuci dosta tih namirnica smrsala sam nekih 6,7 kg gdje sam imala prije 53 kg sto sam s tom kilazom bila super...i jako mi je tesko sto sam izgubila toliko kg...pa vas moliim za savjet kako da se izborim sa ovim svim i na koji nacin da pobjedim ovaj gastritis veliki pozzz za sve
Odgovori 3 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju