Odgovori 5 postova Stranica 1 od 1
Obroci za ponijeti.
  • Latentna Mrkva
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 11 godine

    Obroci za ponijeti.

    od Latentna Mrkva » pre 11 godine

    Zdravo cure! :)

    Nisam pronašla sličnu temu, ako postoji, molim da mi se oprosti otvaranje duple i da me se uputi na odgovarajuću temu.

    Večeram upravo i razmišljam o tome što ću kada mi opet krenu predavanja za mjesec dana.

    Stvar je u tome što na faksu provedem po pola dana, nerijetko i cio - od 8:00 pa do 16:00.

    Moj najveći problem jeste - što doručkovati. Ručak mi i nije problem jer ga mogu sačekati, pošto sam navikla ručati jako kasno - oko 15:00-16:00 pošto smo se trudili da jedemo svi zajedno pa smo čekali da svi dođu sa posla/fakulteta/iz škole.

    Većina problema se očituje u tome što ja kada sam na fakultetu - nemam što jesti osim da se natrpam hranom iz fast fooda, a izbor hrane je i više nego bolesno nezdrav, hranila sam se tako čitavu srednju školu, i pola fakulteta i od 57 kilograma nagurala sam na 70. Pauze za obroke su mi jadne, oko 15 minuta, ima ih više doduše, ali što mi vrijedi kad su rascjepkane. I kada se i potrefi da imam dužu pauzu, ona nije dovoljna da odem do mjesta koje ima iole zdraviju hranu, jer i kada dođem tamo ostaje mi 10-ak minuta da natrpam u sebe ono što bi trebalo biti zdravo. A i to zdravo su većinom obroci koje bih prije jela za ručak.
    Eh, sada sljedeći problem je što se od žitarica i sličnih stvari - ne mogu najesti, kada ih jedem na prazan stomak, redovno me zaboli stomak i budu mi nekako hladne u želucu i još više ogladnim. Da nije tako, mogla bih si kupiti jogurtiće koji dođu sa žitaricama, ili pomiješani ili ih ti pomiješaš, i to bih stigla pojesti. Ali me ne zasiti nikako, samo me kako sam već rekla zaboli stomak.

    Počela sam pred početak dijete prakticirati da si kupim suha pileća ili pureća prsa koja čuvam u frižideru jel, zatim male zemičke od integralnog brašna i njih namažem vajkremom, dukatelom ili nekim sirnim namazom, dodam dva-tri lista prsa, zamotam u plastičnu foliju i to me u kutiji za kruh čeka da ponesem na fakultet. Lijepo zasiti, umjesto namaza nekada stavim listić sira, što suhog, što trapista, dodam jabuku ili neku energetsku pločicu koju smažem nekada poslije, i bude ok.
    No to je malo monotono, već mi je izašlo skoro na nos zadnjih dana jer mi je dosadilo jesti to svaki dan.

    Mislim da ovo može mnogo pomoći i djevojkama/ženama koje rade, pa i školarkama.

    Dakle, imate li prijedloge za obroke za ponijeti, koji su zasitni, a nisu kalorični? Naravno ne moram reći jelde da tu ne spadaju senvdiči sa majonezama, salamama (prestala sam salamu jesti, iznimka su jedino dimljena pileća ili pureća prsa koja sam gore spomenula).

    Vjerujem da ovdje postoji mnogo vas koje su prevladale ovaj problem, pa pucajte prijedloge, može i što se tiče ručka, i doručka, samo vidljivo naznačite. Da si pomognemo i da proces dijete lakše prolazi! :veseljak:
  • jeti
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 20
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Obroci za ponijeti.

    od jeti » pre 11 godine

    ja nameravam da krenem sa hrono dijetom

    plan za doručak:

    - riža sa prilozima.
    i to ću, da se ne mučim, da je skuvam jednom u 3 dana, pa neka stoji u frižideru.

    stavljaću unutra: lan, eventualno susam (jer sve češće kupujem ubudjan), suvomesnato (pršutu ili prsa) ili tunjevinu. možda i sirovo povrće (paradaiz, krastavac, šargarepu, kupus..)
    prilog: kiselo mleko.

    meni tostiranje hleba ujutro smara, a inače, užasno se nadimam kad nije tostiran.
    dvopek izbegavam zbog trans masti.
  • Latentna Mrkva
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Obroci za ponijeti.

    od Latentna Mrkva » pre 11 godine

    jeti napisao:ja nameravam da krenem sa hrono dijetom

    plan za doručak:

    - riža sa prilozima.
    i to ću, da se ne mučim, da je skuvam jednom u 3 dana, pa neka stoji u frižideru.

    stavljaću unutra: lan, eventualno susam (jer sve češće kupujem ubudjan), suvomesnato (pršutu ili prsa) ili tunjevinu. možda i sirovo povrće (paradaiz, krastavac, šargarepu, kupus..)
    prilog: kiselo mleko.

    meni tostiranje hleba ujutro smara, a inače, užasno se nadimam kad nije tostiran.
    dvopek izbegavam zbog trans masti.



    A u čemu to poneseš na posao/fakultet?
    Čisto zbog onih kojima bi moglo pomoći, jer meni bi recimo bilo jako teško to prenijeti do fakulteta, pa onda u 15 minuta da pojedem rižu u školskom hodniku ili u amfiteatru. :o
  • jeti
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 20
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Obroci za ponijeti.

    od jeti » pre 11 godine

    ja imam omanje taperver posudice u kojim nosim, ne otvaraju se i ne cure.

    na tvom mestu bih izašla napolje na klupu, ili recimo otišla u kantinu, ako postoji.

    nekad, pre tapervera, sam obroke nosila u malim staklenim teglicama...dobre su one za bebe (malo veće), jer se dobro zaptivaju i ne cure.
    dobro su mi se pokazale i one punačke tegle od "bakine tajne".
    recimo, ja bih ih zavila u neprovidnu a lepu salvetu, da se baš i ne vidi šta je unutra.
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Obroci za ponijeti.

    od leonida » pre 8 godine

    Ja imam one plastične kutijice sa poklopcem (za užinu za decu), podeljene na dva dela, jedan veći za ručak, manji za salatu ... Odlične su, redovno nosim ručak u tome.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
Odgovori 5 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju