MED I CIMET
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: MED I CIMET

    od Nena3110 » pre 14 godine

    I ja cu to da probam, znam za mnoga lekovita svojstva meda. Dobro je kasicica meda, i malo jabukovog sirceta, u casu mlake vode ujutru, i za skidnje kg odlicno, a veoma je ukusno, probajte.
    Ja sada ne uzimam med sa sircetim, nisam znala da smem u toku dijete da konzumiram med, sada u vodu koju pijem dodajem samo sirce.
  • Jellyfish
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: MED I CIMET

    od Jellyfish » pre 14 godine

    mene interesuje da li mogu svako jutro i vece, dok sam na UN dijeti da pijem na prazan stomak taj mix meda i cimeta? I sad, nije mi jasna kolicina: Da li ide jedna kasicica cimeta i jedna kasika meda ili jedna kasicica cimeta i jedna kasicica meda po solji?
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: MED I CIMET

    od lasata » pre 14 godine

    Dovoljno je da med i cimet pijes uvece pred spavanje da bi med preko noci hranio nadbubreznu zlezdu i da bi metabolizam radio i preko noci... Napravi ga sa vrucom vodom kao caj... Kasicica meda i cimeta po ukusu... Cimet blago podize telesnu temperaturu i ubrzava topljenje masnih naslaga a takodje je veoma efikasan i protiv bakterija... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: MED I CIMET

    od 314pezos » pre 14 godine

    Kafenu kašikicu meda sa malko cimeta treba razmutiti u šolji mlake vode i tako možeš piti svako jutro odmah po ustajanju pa tek nakon sat vremena doručak.
    Odgovor autora za večernje časove je NE osim ako to nije dugogodišnja navika.
    Slika
    Slika
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: MED I CIMET

    od lasata » pre 14 godine

    Hajde kad kazu autori ali to je velika greska... Med i cimet je mnogo korisniji u vecernjim casovima pa cisto na znaju oni koji nisu na UN dijeti... U jutarnjim casovima med je cisto dodavanje kalorija a u vecernjim ima funkciju poboljsavanja metabolizma... 8)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Jellyfish
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: MED I CIMET

    od Jellyfish » pre 14 godine

    :? ... Hm, radije bih ga uvece uzimala, kasicicu meda i kasicicu cimeta.. Jel to nece poremetiti tok UN dijete?
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: MED I CIMET

    od lasata » pre 14 godine

    Logicno je da rezultati mogu da budu samo bolji ako metabolizam radi i preko noci dok spavamo... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Jellyfish
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: MED I CIMET

    od Jellyfish » pre 14 godine

    okk, hvala las 8)
  • sanjica990
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: MED I CIMET

    od sanjica990 » pre 14 godine

    Mmmm kada bi mi to pomoglo,volim med i cimet obozavam.Trebala bi skinuti par kilograma,kada bi samo ovaj zdrav nacin pomogao.
  • Fit Girl
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: MED I CIMET

    od Fit Girl » pre 14 godine

    Ja sam vec jednom pocinjala sa ovom kombinacijom, i nije mi bas ukusna, stavise.... :shock:

    Ali ako ce zaista da utice na rezultate, spremna sam da se zrtvujem ponovo. :neznalica:
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: MED I CIMET

    od lasata » pre 14 godine

    Devojke, to vam je vise zimska kombinacija jer greje... U ovo doba godine je mozda bolje jabukovo sirce i med... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Leca
    Amater
    Amater
    Postovi: 103
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: MED I CIMET

    od Leca » pre 14 godine

    Ovo mi baš zvuči zanimljivo i korisno. Mogla bih to da uvedem kao onaj moj poslednji čaj, koji uzmem tokom večeri (poslednja užina mi bude čaj i neki zalogajčić oko 18.00). Pretpostavljam da ne treba da se koristi tokom mene?
  • sanjica990
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: MED I CIMET

    od sanjica990 » pre 14 godine

    Ja cu da probam...Pa cu javiti rezultate...Valjda cu biti malo laksa :D
  • Fit Girl
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: MED I CIMET

    od Fit Girl » pre 14 godine

    Ja sam pocela sinoc. Za sad cu samo uvece, jer ujutro ne mogu - bude mi muka.
  • sanjica990
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: MED I CIMET

    od sanjica990 » pre 14 godine

    Koji med uzimas?

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Vanja i 9 gostiju