Odgovori 2 postova Stranica 1 od 1
Malo o homeopatiji
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Malo o homeopatiji

    od lasata » pre 15 godine

    Da li se sa prolecem bude i vase alergije? Jos ne znamo zasto se imuno-sistem okrece protiv nas i napada bezopasne materije iz okoline kao da su nam najveci neprijatelji... :? Ne znajuci uzrok tih tegoba samo ublazavamo simptome umesto da alergije lecimo delovanjem na energiju naseg tela homeopatijom...
    Medicina istrazuje nacine na koje bismo lakse podnosili tegobe ali za sada samo potiskuje simptome nemocna da ukloni uzroke... Alergija je samo znak da je doslo do poremecaja na energetskom nivou... Homeopatija 'ocitava' vibracije naseg tela, prepoznaje poremecaje i pokusava da vrati energetsko stanje u ravnotezu cime nestaju i simptomi... Svaka materija, pa tako i nase tkivo, vibrira odredjenom frekvencijom... Materija je zapravo zgusnuta energija... Ta frekvencija ponekad biva poremecena delovanjem virusa i bakterija...
    Upravo na energetsku vibraciju naseg tela deluje homeopatija trazeci uzrok poremecaja u nasoj konstituciji i emocionalnom profilu... Deluje na coveka u celini sa ciljem da ceo organizam vrati u ravnotezu a ne samo da ukloni simptom... Zato energetski poremecaj ne mozemo da lecimo hemijskim lekom... Lek mora da ima energetski naboj a homeopatski lekovi upravo to imaju...
    Homeopatski lekovi su prirodne supstance jako razredjene i zato nemaju nikakve nus pojave... Interesantno je da sto su vise razredjene to im je veca energetska vrednost kojom deluju na srz problema... To i jeste osnova homeopatske medicine... Kortikosteroidi npr. olaksavaju i potiskuju simptome bolesti ali je ne lece... Nasuprot tome homeopatija deluje dubinski lececi celu osobu... Svako je od nas u drugacijem emotivnom, fizickom i psihickom stanju, drugacije reagujemo na stres, razlicite nas stvari ljute, drugacije izrazavamo tugu, dozivljavamo bol... Sve to utice na pravilan izbor leka koji treba da podstakne organizam da se vrati u ravnotezu...
    Kod homeopatskog lecenja je vrlo vazno da pacijenti sami prate promene, odnosno poboljsanja ili pogorsanja simptoma... Samo uz saradnju pacijenta homeopatija moze da pruzi dobre rezultate...
    Sami sebi smo nametnuli ubrzani tempo zivota... Uvek negde jurimo i zurimo, pa i kad se razbolimo trudimo se da sto brze ozdravimo jer nemamo vremena za duzi oporavak... Prosecna brzina covekovog hoda je oko 4km/h i to je brzina kojom bi trebalo da zivimo... Ali mi smo privuceni velikim brzinama i sve zelimo da resimo na brzinu... Ponekad stvarno nemamo izbora jer nam je nametnut brz nacin zivota ali se ipak ponekad zapitamo kako taj brzi nacin zivota utice na nase zdravlje... Na zalost obicno se to zapitamo kada je vec kasno i kada se ozbiljnije razbolimo... Zato treba raditi na preventivi...
    Za razliku od proslosti kada se vecina bolesti javljala zbog nehigijenskih uslova i nepoznavanja ljudskog tela, danas se vecina bolesti javlja upravo zbog prebrzog zivotnog tempa koji nam je nametnulo moderno drustvo... Ako uzmemo za primer glavobolju znamo da jedna tableta resava problem u roku od desetak minuta ali isto tako znamo i da glavobolja nije stvarno izlecena... Glavobolja ima svoj uzrok na koji lek ne utice i dobro znamo da ce se ona ponovo pojaviti... Glavobolja je ipak manifestacija nekog dubljeg poremecaja, prisutnog verovatno godinama a da ga mi i ne povezujemo sa glavoboljom... Ukoliko se taj uzrok ne izleci on ce uvek naci nacina da se manifestuje, ako ne kroz glavobolju onda ne neki drugi nacin...
    Uklanjanje glavobolje tabletom je brz proces prilagodjen brzom nacinu zivota a za lecenje uzroka obicno nemamo vremena... Moderan nacin zivota pruza nam mnoge pogodnosti koje olaksavaju zivot i povecavaju njegov kvalitet ali u okviru toga moramo da pronadjemo sebe i svoj nacin zdravog zivota kroz pravilnu ishranu, izbegavanje pusenja, pica, kroz redovnu fizicku aktivnost, pozitivno misljenje... Znaci, potreban nam je moderan i zdrav zivot a ne moderan zivot u kome je zdravlje zanemareno... U slucaju glavobolje aspirin uklanja znak koji nam ukazuje da nesto nije u redu... Prost primer... Ako u nekoj prostoriji izbije pozar, da li treba da iskljucimo alarm da vise ne pisti ili treba da gasimo vatru? :shock: Ako ugasimo vatru alarm ce i sam prestati da pisti... :D
    Od homeopatije ne treba ocekivati brzo izlecenje... Doduse, ima i toga pa sam bila svedok toga da neko dodje kod homeopate i kaze - ja ne mogu da verujem da mi se zivot ovako preokrenuo za mesec dana od samo jedne 'kuglice'... Ovo je nesto neverovatno... Dajte mi jos toga... :16:
    Izlecenje homeopatskim preparatima podrazumeva ne samo odsustvo fizicke bolesti nego i emotivnu ravnotezu, povecan nivo energije i osecanje srece i zadovoljstva... Pa ipak, zivot svakodnevno donosi najrazlicitije stresove i nepovoljne zdravstvene uticaje a tada je potreban novi homeopatski lek... Ipak, ako covek zivi zdravo potreba za homeopatskim ili bilo kojim drugim lekom bice svedena na minimum... Kod veceg broja ljudi do izlecenja ne dolazi posle uzimanja samo jednog leka a koliko je potrebno da se dodje do izlecenja zavisi od toga koliko dugo i kakve poremecaje covek nosi u sebi... Najcesce ih nosimo godinama pre nego sto se manifestuju... Zato bi idealno bilo da oni koji se odluce za homeopatsko lecenje to shvate kao ne tako brz i jednostavan put vec kao nacin zivota koji vodi u srecu... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Malo o homeopatiji

    od Nena3110 » pre 14 godine

    Mene zanima homeopatija, ali nemam vremena da nesto vise naučim...
    Takodje sam dosta citala i o lekovitim svojstvima poludragog kamenja, neke nosim povremeno.
    Za mrsavljenje je dobar mesecev kamen, a prelepo izgleda.
Odgovori 2 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju